Google + фейсбук Вконтакті Twitter RSS

Антивірусні програми — чи потрібні вони на комп'ютері?

Дата: 4 грудня 2012 Рубрика: Безпека ПК Коментарі: 14 коментарів

Скільки вже писано-переписано про безпеку ПК, про необхідність антивірусних програм на комп'ютері, про те, що вірус — причина збоїв в роботі, зависання, зникнення важливих файлів, передачі вірусу іншим користувачам та таке інше. Але дуже багато користувачів (ви собі навіть не уявляєте скільки) вперто ігнорують попередження про те, що необхідно, вкрай необхідно мати на машині робочу, оновлену та ефективну антивірусну програму.

При чому, небезпека криється не тільки в зараженні ПК користувача, який ігнорує антивірусний захист, але й в тому, що з цього розсадника зарази інфікуються інші ПК. Нещодавно я лікував комп'ютер, який був настільки запакований різного роду троянами та вірусами, що виникало питання, а чи доцільно його взагалі лікувати, чи простіше перевстановити операційну систему і не бавитись. Найцікавіше те, що на піддослідному ПК стояла антивірусна програма, але ... давайте все по порядку.

Справа в тому, що навряд чи існують погані антивірусні програми — всі антивірусники хороші по своєму, немає вкрай непотрібних. Не важливо, чи буде це платний варіант чи безкоштовний — все діло в голові та прямих ручках. Я буду на прикладі описувати комп'ютер, який обслуговувався та визначати ті помилки, які найпоширеніші серед користувачів.

Одразу почну з того, що менталітет наших українських (та й не тільки) юзерів не дозволяє їм :-) користуватись платними варіантами антивірусних програм. Ну як, для чого я буду платити, якщо можна взяти безкоштовний антивірус чи, в крайньому випадку, піратський, ломаний ключик для платної версії.

Яким чином активувати антивірус (чи піратським ключиком, чи ліцензійним) особиста справа кожного користувача. Скажу одне — ліцензія на платні антивірусні програми коштує не так вже й дорого. Наприклад, ліцензія на один рік, на два комп'ютера від лабораторії Касперського на Kaspersky Internet Security коштує всього 504 грн. Особисто я, на даний момент, користуюсь саме цією антивірусною програмою. Придбав цю ліцензію на свій ПК та ПК дружини — і на рік забув про бан ключів, про необхідність їх пошуку і т.д.

Чи, як приклад, варіант — звичайний Антивірус Касперского — ліцензія на рік, на два ПК коштує 352.80 грн. Ви вважаєте це дорого? Дорого, порівнюючи з чим? За те, що б пролікувати Ваш комп'ютер чи перевстановити операційну систему майстер візьме 200-250 грн, і не відомо, чи вистачить цього на рік, якщо Ваш ПК, як «малина» для вірусів.

Але це ми взяли «Каспера», сам по собі бренд дорогий, але й, безсумнівно, якісний. Якщо взяти щось простіше, наприклад Avast Internet Security, то тут річна ліцензія буде коштувати всього 150 грн, при умові міграції з безкоштовної версії.

Але головна проблема не в цьому. Користуєшся ти піратськими версіями — твій вибір, але сам факт наявності антивірусної програми на ПК, ще не говорить про захист машини від вірусів. Антивірусні програми повинні РЕГУЛЯРНО ОНОВЛЮВАТИСЬ! Ось на прикладі, приходжу я до «хворого» ПК і бачу, що антивірусна програма від Dr. Web (Вебер) стоїть, але коли останній раз вона оновлювалась — тільки сам Вебер і знає. На запитання, а чому ти не оновлювала антивірус, власниця відповіла: «А що, потрібно? Я не знала, мені його встановили та й пішли. Спочатку він працював нормально, потім почервонів і я думала, що так і потрібно...» Напевне пробна версія закінчилась і гуд-бай.

Найцікавіше, що багато хто думає так само. Антивірусні програми оновлюють свої бази декілька раз на день. З розвитком інтернету, щодня з'являються нові загрози і лабораторії антивірусного обладнання вносять нові зміни в свої бази, що б програма вчасно ідентифікувала та зупиняла найновіші версії вірусів. А якщо бази вірусів на ПК оновлювались рік тому, то що є антивірусна програма на ПК, що її немає — ефект однаковий.

Ще один розумник колись мені писав: «Та що Ви все про віруси, про небезпеку, про антивіруси ... в мене взагалі антивіруса немає ніякого і чудово. По небезпечних сайтах я не серфінгую, тому мені взагалі по барабану антивірусні програми». Через два чи три місяці я дізнався від знайомого, що цей горе хакер змушений був не просто перевстановити операційну систему, а прийшлось йому купувати новий жорсткий диск, а це гривень 800 ... ось так то.

Навіть якщо Ви не відвідуєте небезпечні сайти (хоча, як класифікувати, що цей сайт небезпечний ще до заходу на нього — я не уявляю) — це не значить, що від вірусів Ви застраховані. Справа в тому, що на цілком порядному сайті може стояти, як приклад, певний скрипт, який викличе випадаюче вікно, а те, в свою чергу, занесе шкідливу та небезпечну програму на Ваш ПК. Такі програми полюбляють ховати в рекламні банери та кнопки, тому власник сайту може навіть не здогадуватись про те, що він є вірусонебезпечним.

Потрапляючи на Ваш комп, вірус може спокійно жити місяць, два, три ... але, одного разу, Ви можете помітити, що зникли інсталяційні файли, важливі документи, програми ... комп може взагалі не увімкнутися. Тоді ремонт, майстер і гроші. А не дешевше було придбати річну ліцензію на антивірусну програму? Прислів'я пригадуєте? — «Скупий платить двічі».

Звичайно, що ті користувачі, які схильні тролити можуть розпочати полеміку, мовляв — та все це дурниці, піратськими версіями всі користуються, купа сайтів з безкоштовними ключами і т.д. В кожного своя голова на плечах, але такі сайти, де поширюють безкоштовні ліцензії та піратські програми, просто золоте дно для фішингових програм та шкідливих скриптів. Такі ресурси створені не задля «допомоги всім користувачам інтернету», а для фінансової вигоди. І основне джерело доходу — це реклама, банери, попапи, попандери, клікандери та інша муть. А що там, в цих попапах — один Бог знає.

Тому, шановні мої друзі, моя Вам порада чи поради:

1. Антивірусна програма на Вашому комп'ютері повинна бути ОБОВ'ЯЗКОВО!

2. Антивірусна програма повинна  ОБОВ'ЯЗКОВО РЕГУЛЯРНО ОНОВЛЮВАТИСЬ!

3. Якщо Ви не бажаєте платити за ліцензію — користуйтеся безкоштовними версіями антивірусників, але офіційних розробників!

4. Не ходіть та не шукайте безкоштовні ключі! На таких «щиросердних» сайтах можете знайти дуже багато «цікавого».

5. Перевіряйте сторонні флешки та диски, перед тим, як щось з них копіювати.

Які антивірусні програми використовувати?  Зараз я дам Вам декілька порад, з платних та безкоштовних варіантів.

І так, платні. На мій погляд, увагу заслуговують:

1. Продукт лабораторії Касперського - Kaspersky Internet Security (нагадаю, ліцензія на два ПК на один рік коштує 504 грн.) або Антивірус Касперского (вартість ліцензії — 352.80 грн.)

2. Продукт NOD32ESET Smart Security (ліцензія на дві робочі станції на рік — 510,84 грн.)

Різницю між версіями Internet Security та звичайним антивірусом ми розглядали ось в цій статті. Якщо брати з безкоштовних пропозицій, то я хочу виділити з розмаїття програм наступні:

1. Avast Free Antivirus — роботу та інсталяцію ми розглядали ось тут.

2. Panda Cloud Antivirus — також розбирали ми цього звіра ось в цій статті.

3. Avira AntiVir Free 12 та AVG Anti-Virus Free - старі, добрі, надійні та відомі безкоштовні антивірусні програми.

Обирайте, що Вам більш до смаку, завантажуйте та користуйтеся, але пам'ятайте одне — для безпечної роботи в мережі, оновлення баз антивірусної програми повинно бути РЕГУЛЯРНИМ!

Якщо Ви знаєте чи користуєтесь ще якимось альтернативним антивірусом та перевірили його в роботі — діліться в коментарях!

На все добре та довгих років життя Вашому ПК :-)


З повагою, Олег Волощук.

Бажаєте отримувати повідомлення про публікацію нових статей на блозі? Підпишіться на RSS стрічку оновлень!

 

У цій же рубриці:

  До запису "Антивірусні програми — чи потрібні вони на комп'ютері?" 14 коментарів

  1. Роман коментує:

   Особисто вже пару років не користуюсь Антивірусками, вважаю що при якихось вірусах, лекше форматнути вінчестер і покласти віндовс по новій =)

   • Олег Волощук коментує:

    Ну Роман, форматнути то можна, але якщо на компі є щось важливе та цінне, то варто все ж таки вберігатись. А при зараженні — спробувати вилікувати.

    • Роман коментує:

     Згідний.

     Якшо чесно, то я «Хмарним технологіям» більше довіряю ніж своєму компу. Цінне краще тримати в інтернеті.

     • Олег Волощук коментує:

      Я видно старої закваски)) Важливі файли зберігаю і на ПК та дублі на флешці.

      • Роман коментує:

       Флешка — це добре.

       Я тепер навіть Вінчестер не розбиваю, один диск 'C' і всьо скидаю на робочий стіл. Цікаво коли вийде OS Хром. Я б перейшов

  2. molinski коментує:

   Якщо дотримуватися декількох правил, то касперські не потрібні будуть. Ну, але з досвіду знаю, що простим людям такі прості правила є щось з ряду надскладного, тому таки потрібно тримати вовка в овечій шкірі в себе на компі.

   • Олег Волощук коментує:

    Для чого робити експерименти над своїм ПК, тим більше початківцям? Є антивірусні програми, не хочеш за гроші — існують цілком достойні безкоштовні аналоги.

    • molinski коментує:

     Що ви маєте на увазі під словом «експеременти» ? :)

     Для початківців експерементом може стати й сам антивірус, а от профілактика -це вже як «почистити зуби» — практика, не складна і доволі ефективна. Думаю щоби не користуватися зайвий раз флешкою, можна необхідні файли відправити поштою і думаю, що це не важко. І це вбереже від ледь не 90% випадків зараження вірусами. А таке як не відкривати підозрілі посилання — в чому складність? :)

     Антивірув потрібний — факт. Інакше краще ористуватися лінуксом :)

     • Олег Волощук коментує:

      Маю на увазі, що початківці, як правило, будь-який «та-да-дам» Вінди сприймають з панікою. Та й відкривають все під ряд...тому для них антивірус обов'язковий. Коли користувач набуває певного досвіду — тоді мова вже інша.

      • molinski коментує:

       В цьому плані — погоджуюся. Саме тому потрібно вчити культури користування ПК.

  3. Hanter коментує:

   Як не крути, але в антивірусні бази, віруси попадають уже тоді,

   коли цей вірус дав про себе знати, заразивши сотні а то й тисячі

   комп’ютерів.

   • Олег Волощук коментує:

    Ага ... тоді давайте складемо руки, не будемо ставити антивірус і почнемо чекати...

  4. Сергій коментує:

   А як на рахунок антивіруса TRUST PORT Securyti ?. Що про нього можна сказати?

   • Олег Волощук коментує:

    Чесно кажучи не тестував, але чув, що попри цілком достойний захист в нього дуже велике навантаження на комп. Якщо ресурси Вашого ПК дозволяють — завантажте тестову версію та проексперементуйте, не буде виснути — можна користуватись. Тим більше, що ціна доволі низька — найширша версія на 1 пк всього 383 грн.

  Залишити свій коментар

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

  Цікаве з блогу
  Навігація
  • Інтерв’ю (3)
  • Конкурси (5)
  • Оголошення (10)
  • Особисте (16)
  • Плагіни для Wordpress (11)
  • Саморозвиток (6)
  • Технічні поради по WP (14)
  Активні читачі
  Ad60(2)
  Павло(2)
  MrVigner(1)
  Pavlofox(1)
  Сергій(1)
  Спільнота блогу
  Вгору