Чому Ваш блог повинні запам'ятати або що впливає на сприйняття ресурсу

Дата: 15 серпня 2013 Рубрика: Для початківців Коментарі: 12 коментарів

Вітаю! Практично щодня я переглядаю різні блоги, в тому числі блоги тих, хто створив свої ресурси за моїм відеокурсом і бачу недоведені до кінця задуми, невиконані рекомендації або просто — «і так буде добре» — недбале відношення до налаштування, оформлення та подачі веб-сайту. В цій статті я хочу виділити основні моменти, які необхідно враховувати при створенні онлайн щоденника для того, щоб Ваш блог запам'ятовували, згадували, впізнавали та повертались на ресурс знову і знову.

Багато хто вважає, що зовнішній вигляд, якісь дизайнерські штуки великого значення не можуть мати, найголовніше — контент і нехтують візуальним сприйняттям блогу. Я не хочу сказати, що найголовніше — це дизайн, ні, все повинно бути гармонійно та в міру, але є речі, які просто необхідно пам'ятати при створенні та налаштуванні ресурсу для того, щоб зробити просто класний блог, який буде карбуватись в пам'яті відвідувачів та який будуть згадувати одразу ж, як тільки зустрінуть в мережі.

Отже, як зробити незабутній, гарний та приємний блог і що для цього потрібно. Давайте виділимо основні моменти та розглянемо детально кожен пункт.

1. Зовнішній вигляд та візуальне сприйняття.

Тут я б хотів сказати не так про мега крутий шаблон, який написаний професійним дизайнером, як про акуратність елементів та графічних додатків.

Надзвичайно неприємно, коли заходиш на якийсь ресурс і то шапка поїде, то кольори ріжуть очі, то картинки взагалі зливаються з текстом і сам текст важко читається ... і т.д. Як би хто не казав, але зустрічають блог по зовнішньому вигляду, а вже потім вчитуються в тексти, якщо на нашому веб-сайті все гарно та акуратно — то відвідувач залишиться, якщо все зроблено на коліні — велика ймовірність того, що читач просто скривиться і піде геть.

Тому при виборі шаблону слідкуйте, щоб тема була акуратна, всі елементи працювали та відображались так як потрібно, щоб не було ніяких перекосів та багів. Зовнішній вигляд блогу дуже важлива річ — це факт.

2. Логотип або шапка, яка запам'ятовується.

Друзі, перш за все, на що звертають увагу відвідувачі — це хедер Вашого ресурсу, адже саме він відкривається перед очима читача при відвідуванні блогу, тому дуже важливо зробити щось оригінальне, не шаблонне. Дуже багато власників блогів просто залишають стандартний вивід назви, який зустрічається в темах і не роблять ніяких кроків.

Мені багато писали на пошту — одні про те, що класний дизайн, дуже гарний та націоналістичний, інші — що цієї національності забагато і не всі сприйматимуть, але, як би там не було, візитівкою, логотипом мого блогу став князь Святослав, якого згадають всі — і ті, хто любить націоналістичні дизайни, і ті, хто не дуже сприймає — але в пам'яті вкарбується.

При чому — я не замовляв лого в дизайнера, не платив гроші, просто погуглив по картинках, трішки поексперементував з фотошопом і позбувся стандартності (ну мені так здається).

3. Назва (домен) Вашого ресурсу.

Дуже важлива річ, хоча підібрати звучний та гарний домен зараз дуже важко, багато слів вже просто зайняті. Про вибір доменного імені я вже писав ось в цій статті тому повторюватись не буду, скажу лише одне — намагайтесь обрати домен якомога коротший, такий, який легко запам'ятовується та відображає тематику та направленість вашого блогу.

Тут я своїм доменом похвалитись не можу, тому що з самого початку webdigest.com.ua задумувався як зовсім інший ресурс, а вже потім прийшла ідея зробити все ж таки блог, хоча — доволі вдала назва, яка дає мені змогу «розмахнутись» на різні теми.

4. Favicon (іконка в адресному рядку).

Здавалося б дрібниця, але свою роль відіграє. Ця іконка відображається в результатах видачі пошукових систем (про favicon можете прочитати ось тут) і користувач, з більшою долею ймовірності, перейде на той сайт, який цю іконку має, конверсію підвищує 100%.

Окрім пошукової видачі, favicon надає ресурсу солідності, приємного вигляду та якоїсь завершеності, чи що ... Одним словом — не нехтуйте цією іконкою, тим більше — що зробити це зовсім не складно.

Ось так це виглядає в пошуковій видачі — великий плюс для блогу.

5. Сторінка «Про автора» з контактною інформацією.

Надзвичайно важливий атрибут будь-якого блогу, адже відвідувач хоче знати хто автор, що він думає, чим живе ... читач хоче бачити, що власник блогу — це жива, реальна людина, з якою можна зв'язатись, поспілкуватись та отримати зворотній контакт.

Напишіть декілька абзаців про себе, додайте деякі контакти та світлину — це надасть блогові живого та довірливого вигляду.

Можете написати про свої захоплення, вподобання — зайвим не буде, а тільки покаже людям, що Ви така ж людина, як і всі, з своїми переконаннями, звичками ... будьте собою.

3. Контент (статті, пости, відео, фото)

Тексти — звичайно, контент — це король, як полюбляють говорити у всесвітній павутині. Але не про seo чи оптимізацію я хотів би сказати, а про правильне оформлення Вашого матеріалу.

Уникайте великих, сухих «рушників» тексту, розбавляйте картинками, відео ... виділяйте абзаци та заголовки, зробіть Ваші статті «читабельними». Відвідувачі, окрім корисного матеріалу, хочуть бачити гарне та приємне його оформлення та подачу — тому обов'язково це врахуйте. Ніхто не буде читати 5000 знаків без єдиного виділення чи зображення — нудно.

І найголовніше, друзі — це Ви! Будьте самим собою, не бійтесь висловлювати свої думки та сперечатись, пишіть своє бачення та не намагайтесь когось скопіювати. Ви — особистість і Ваша харизма зробить Ваш блог популярним!

Врахуйте ці пункти при створенні онлайн щоденника і я впевнений — пройде час і Вас будуть впізнавати, Ваш блог будуть читати, коментувати, посилатися — Ви здобудете постійних читачів.

Бажаю Вам легкого дня, вдалої роботи над блогами та просто гарного настрою!

Шануймося!


З повагою, Олег Волощук.

Бажаєте мати свій власний блог на WordPress?

Отримайте АБСОЛЮТНО БЕЗКОШТОВНО детальний відеокурс і вперед!

Ваш E-Mail 100% в безпеці!

 

До запису "Чому Ваш блог повинні запам'ятати або що впливає на сприйняття ресурсу" 12 коментарів

 1. Pavlofox коментує:

  Класно написав. Згідний зі всім.

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   Дякую, Павло.

   Відповіcти
 2. Андрій коментує:

  А от по поводу доменного імені не зовсім згідний, треба було цей пункт в самий кінець поставити. Люди дуже рідко запамятовують домени, частіше відправляють сайт в закладки...

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   Рідко запам'ятовують, згідний. Але коли сайт не додано і не записано, легше згадати, скажемо мобілак ніж фірстдискаунтпроджект, а випадки такі непоодинокі, по собі знаю :smile:

   Відповіcти
  • MrVigner коментує:

   А я, якщо сайт сподобався, домен запам'ятовую майже відразу. От наприклад webdigest.com.ua — ніби не такий і простий домен, але в голові закарбувався практично відразу. Про DailyTechInfo взагалі мовчу, це далеко не vk.com по простоті, але сайт мені цікавий, то і домен в голову сам влазить.

   А взагалі правда написана, я теж люблю коли все акуратно. Нехай не супер-пупер дизайн, але щоб АКУРАТНИЙ БУВ.

   Відповіcти
   • Олег Волощук коментує:

    Колись я був прихильником мінімалістичних дизайнів, в принципі і зараз залишаюсь — головне чіткість і акуратність, часи блимаючих та глянцевих сатів минають, хоча знову ж таки — діло смаку.

    Відповіcти
 3. Павло коментує:

  Згоден, як мовиться, зустрічають «по одежке», проводжають «по уму». Коли заходиш на якийсь сайт, в першу чергу сприймаєш його в цілому, по зовнішньому вигляду. Справді, дрібні баги, недотримання стилю, недопрацювання зразу кидаються в очі й справляють негативне враження. В газеті такі дрібні помилки називали «блохами» — маленьке, але болюче й неприємне. Що роздратовує. Про це не кажеш авторові блога, а дарма. Автор звикає до свого «дітища» й йому здається, що все чудово. А це не зовсім так. З іншого боку, в кожного свої аргументи, своя правда...

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   Саме так, Павло, як то кажуть — «око замилюється», тому варто деколи просити критики зі сторони.

   Відповіcти
   • Павло коментує:

    О-ох зараз я й розійдуся щодо «Вебдайджесту»!

    :)

    Це я жартую. Сайт мені подобається. Може тільки, не варто використовувати в якості фавікона прапор України. Це надто загально й більше для державних установ. А як щодо козака з шапки, а краще того, що на обкладинці відеокурсу?..

    Відповіcти
    • Олег Волощук коментує:

     Ну козак з відеокурсу вже був, на обкладинці курсу ... якось не хочеться дублювати, а про фавікон я подумаю :smile:

     Відповіcти
 4. Павло коментує:

  Трохи не в тему. Олеже, ти в курсі, що статті з твого блогу перекладають на російську й крадуть? Випадково виявив. Я написав тобі про те на зворотній зв’язок.

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   Знаю, Павло, я вже з ними веду «палку» переписку.

   Відповіcти

Залишити свій коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Google + фейсбук Вконтакті Twitter RSS
Категорії
 • Інтерв’ю (4)
 • Конкурси (5)
 • Оголошення (10)
 • Особисте (18)
 • Плагіни для Wordpress (15)
 • Саморозвиток (7)
 • Технічні поради по WP (19)
Канал на YouTube
Соціальні спільноти
 • Вконтакті
 • OK
 • Facebook
Кращі коментатори
Віктор Х.(14)
fedun(9)
Володими.(5)
ML(5)
Pavlofox(4)
Саша(4)
Світлана(4)
Cyber(3)
запитів / генер. стор. / спож. пам'яті
51 / 0.399 / 58.44mb
Вгору