Нахабна реклама — вбивця на замовлення

Дата: 28 січня 2013 Рубрика: Для початківців Коментарі: 12 коментарів

Про шкідливість ранньої монетизації блогу та розміщення на молодому ресурсі реклами ми вже говорили ось в цій статті, але якщо на певний вид реклами ще можна закрити очі, то є лідери, які виступають просто вбивцями на замовлення, кілерами для молодих блогів. Такі види реклами просто відштовхують відвідувачів та створюють на блозі таку атмосферу, коли заходити на цей ресурс просто не хочеться.

Мета користувачів, які створюють свої блоги, цілком зрозуміла — хтось створює блог для себе, для душі, для людей, а хтось — з метою заробітку. В тому, що людина бажає заробляти на своєму блозі — немає нічого поганого, це зрозуміло, це нормально. Погано тільки те, що роблять це вкрай неправильно та безрезультатно, від того і виникають негативи та розчарування.

Блогер, який створив свій ресурс нещодавно, заходить в пошукові системи та шукає там інформацію про методи заробітку, про методи монетизації блогу — людина бажає мати з свого блогу дохід. І якщо саме прагнення достойне та заслуговує на підтримку, то методи, якими це реалізується — заслуговують тільки на критику. Зараз я Вам поясню в чому тут справа.

Перше, що знаходить користувач у видачі пошукових систем по запиту «як заробити на блозі» — це «розміщуй рекламу, залучай відвідувачів та отримуй дохід.» Що в цьому поганого? Абсолютно нічого, на перший погляд ...

На відміну від математики, де від перестановки доданків сума не змінюється, тут все навпаки.  «Розміщуй рекламу, залучай відвідувачів та отримуй дохід» — помилка, невірна відповідь, правильно буде  "Залучай відвідувачів, розміщуй рекламу та отримуй дохід." Але, практично 99% початківців роблять саме так, як радить перший варіант.

Чому в мережі стільки невірної інформації? Та все дуже просто. SEO, розкрутка, заробіток - дуже популярні тематики і велика кількість користувачів створюють блоги з огляду саме на це. Створюються ресурси, на яких не те що неправильна інформація, подекуди ця інфа може бути відверто шкідливою. Але користувачі клепають сео блоги, пишуть поради та рекомендації, дають настанови, нерідко не маючи зеленого поняття про seo, про розкрутку та просування, про заробіток.

Копіюються чужі статті, поради, перекладаються іншомовні матеріали — але ніхто не аналізує та не перевіряє це на власному досвіді. Десь, щось, від когось почув — тиць, мега-популярна стаття про сео, як приклад. «Чув звін, та не знаю де він» — ось як це виглядає зі сторони.

А багато блогерів, які нещодавно створили свої ресурси, читають таку єресь та слідують цим рекомендаціям. Друзі, я вже не один раз говорив, я не вважаю себе бувалим блогером чи супер-професіоналом, але я беру приклад та застосовую рекомендації тих людей, в яких є реальний результат.

Якщо, наприклад, блог молодий, але на ньому уже є сотня-дві-три відвідувачів, значить цей автор знає, що робить та може дати цінну пораду, якщо ж архів блогу видає 2-3 роки існування, а відвідуваність 30-40 уніків — відповідно, або блог закинутий, або вкрай невірна лінія розвитку. Відповідно, якщо на ресурсі 2-3 тисячі відвідувачів в день — значить також, цей блогер уже давно «в темі» та робить все правильно і до нього можна прислухатись.

Але повернемося до реклами. Перше, що роблять багато блогерів — це розміщують у себе рекламу Google AdSense. Не дивно, Google AdSense дозволяє ставити свою рекламу блогам від 1 відвідувача на добу, тому це найперший варіант та найперша помилка. Помилка не від наявності самої реклами, а від надії на ній щось заробити.

Пошукові системи дуже негативно ставляться до молодих блогів, на яких вони помічають рекламу, тому вкрай не рекомендується монетизувати свій блог хоча б до року. Але це ще квіточки. Зареєструвавшись в  Google AdSense та отримавши можливість виставляти рекламні оголошення, багато користувачів нагадують людей, які не бачили їжі декілька днів. Кидаються на всі типи оголошень та так заліплюють свій блог, що деколи важко визначити контент.

Я не буду говорити, що реклама Google AdSense смертельна, якщо так вже не терпиться повісити рекламу на блог — то робіть це акуратно. Поставте невелике текстове оголошення, шоб воно не падало одразу в очі та не відштовхувало відвідувача. Але врахуйте, який толк з Вашої реклами, якщо на блозі декілька десятків відвідувачів? Результат буде практично нульовий.

Особисто я не планую на своєму ресурсі ніякої реклами, поки блогові не виповниться півтора року від народження та відвідуваність не досягне 500-800 унікальних відвідувачів на добу. Ні про які банери, рекламні оголошення, продаж посилань та постових я зараз і слухати не хочу.

Але, якщо з Google AdSense ще можна змиритись і блог, який помірно використовує цей тип реклами не відштовхує від перегляду, то існують просто кілери, рекламні брокери, які так нав'язливо та нахабно розміщують свої оголошення, що з такого ресурсу просто бігти хочеться.

Приведу Вам декілька прикладів. Перший — флеш банер, який випливає по центру екрану. Просто атас, це так бісить, що навіть переглядати такий ресурс бажання зникає одразу. Деколи бувають такі випадки, коли для того, щоб закрити цю рекламу, тебе декілька раз перекине на інші ресурси.

Такі рекламні площадки приймають сайти від 50 відвідувачів, що також підходить для більшості молодих блогів. А блогери, отримавши можливість монетизувати свій ресурс — забувають про все, тільки гроші.

Другий тип рекламного банера — аналог попереднього, але він випливає вже в кутку екрану. Також «повний вперед» і місце розташування не робить з нього конфетку.

Але третій тип реклами — це просто жесть. Ви, напевно, не один раз зустрічали цю рекламу на багатьох ресурсах. Заходиш на сайт і в лівому кутку випливає чорне віконце, яке закриваєш — а воно знову тут і ще так противно клацає. Цей тип банера я б поставив на перше місце в рейтингу найвідразливіших рекламних оголошень.

Якщо на рекламу Google AdSense пошуковики ще можуть прикрити очі,  то такі клікандери та попандери несуть загрозу отримання Вашим блогом фільтра АГС.

Колись і я робив такі помилки, ставив рекламу, банери ... але вчасно спохватився і Бог милував від АГС та інших санкцій пошукових систем. Але ... декілька місяців розвитку блогу втрачено і результати могли бути набагато кращі на сьогоднішній день. Але все ще попереду, головне не повторюйте моїх помилок.

Хочу попередити коментарі тих, хто створює сателіти, так звані ГС тільки для заробітку — там зовсім інша політика, прагнення та стратегії. Я даю поради тим блогерам, які планують свій блог для людей, зробити його популярним, високо відвідуваним та високо коментованим, одним словом — зробити хороший, якісний блог.

Тому запам'ятайте — заробіток з реклами можливий, реклама повинна і буде приносити гроші, але тільки тоді, коли блог буде мати високу відвідуваність. На молодих блогах розміщення реклами буде мати нульовий ефект, тому думайте самі — я Вам порадив.

Шануймося!


З повагою, Олег Волощук.

Бажаєте мати свій власний блог на WordPress?

Отримайте АБСОЛЮТНО БЕЗКОШТОВНО детальний відеокурс і вперед!

Ваш E-Mail 100% в безпеці!

 

До запису "Нахабна реклама — вбивця на замовлення" 12 коментарів

 1. Pavlofox коментує:

  Як мене нервували ті реклами типу «Настя Каменских показала все» чи «Посмотрите что случилось з Гузеевой»!

  А потім поставив AdBlock — маю спокій.

  • Олег Волощук коментує:

   Так, так ... це з тієї ж опери :idea:

  • fenicandes коментує:

   Я теж користуюсь АБП — про всяку гадість давно забув. Для Мозілли він взагалі круто зроблений, налаштовуй як хочеш. От я коли знаходжу файний сайт, то адблок на ньому відключаю. От і на Олеговому вимкнув — а в нього реклами й не виявилось:)

   • Олег Волощук коментує:

    Грішив і я колись ... що гріха таїти :grin:

    • fenicandes коментує:

     Та то ж не гріх — якщо помірно:). Думаю, реклама в блозі справді є якимось рушієм — адже аби ніхто не створював сайти для свого заробітку, інформації в інеті було б разів у 100 менше (інша справа, що не вся вона корисна, але ж вибрати є що).

     • Олег Волощук коментує:

      Та в тому то й проблема :smile: Якщо реклама порядна та помірно — то миритися можна, але коли завалюють рекламою блог, більше ніж контентом ...

      Та й молодим блогам варто хоча б пів-року порацювати, а вже потім думати про рекламу.

 2. Сергій коментує:

  Цікава інформація. Дякую за поради.

 3. Олександр коментує:

  Найефективніша реклама та, яка вливається в дизайн і підходить по тематиці.

  Я взагалі вважаю, що реклама повинна бути частиною дизайну, а дизайн повинен бути у стилі помірного мінімалізму...

  • Олег Волощук коментує:

   Згоден з Олександром, про це я і говорю в саттті. Я б привів приклад неправильної монетизації, але не хочу ображати нікого. Але, все ж таки, реклама повинна приносити дохід — якщо немає відвідуваності — зміст в рекламі? Зосередитись треба на іншому.

 4. Hanter коментує:

  Теж раніше зразу ж обвішував сайти рекламою.

  Але зараз на свому блозі, теж не планую реклами.

  • Олег Волощук коментує:

   Я планую звичайно, це ж одне з джерел доходу, але не зараз, пізніше ... коли час прийде.

Залишити свій коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Google + фейсбук Вконтакті Twitter RSS
Категорії
 • Інтерв’ю (4)
 • Конкурси (5)
 • Оголошення (11)
 • Особисте (18)
 • Плагіни для Wordpress (15)
 • Саморозвиток (7)
 • Технічні поради по WP (21)
Канал на YouTube
Соціальні спільноти
Кращі коментатори
Анна(11)
Пан П(5)
Pavlofox(4)
Віктор Х.(3)
Валентин.(3)
Олександ.(2)
Марійка(2)
Ірина(2)
запитів / генер. стор. / спож. пам'яті
52 / 0.441 / 58.36mb
Вгору