«Понтовий» та всезнаючий блогер або синдром великого цабе

Дата: 15 липня 2013 Рубрика: Для початківців Коментарі: 10 коментарів

Доброго дня, шановні читачі! Практично щоденно я переглядаю блоги, які додані в закладки, та цікавлюсь, а що нового написав автор на ресурсі? Адже кожен блог, який збережений в браузері, додавався туди по ряду причин, але найголовніша — цікава та корисна інформація по певному питанню чи напрямку діяльності. І от буквально вчора кількість «закладених» блогів, які я читав, зменшилась майже на половину. Чому? Я довго не міг знайти конкретну причину, та в один момент не тільки зрозумів чому, але й вивів для себе певний термін — «синдром великого цабе».

Що це за термін такий і чим я керувався? Поясню Вам з точки зору звичайного користувача, не веб-майстра, не блогера, не сеошника, а звичайного юзера, який заходить на цікаві йому ресурси з метою знайти порцію нової, корисної та цікавої інформації, відповідно до тематики блогу.

Я завжди, коли пишу статті чи записую відеокурси, ставлю себе на місце користувача і намагаюсь пояснити матеріал так, як це зрозумів в свій час сам. Виходить дійсно якісне керівництво, адже стріляти крутими та модними словами — це одне, а дохідливо пояснити тему — зовсім інше. От і зараз я переглядав блоги в «збережених» з позиції себе того, деякий час назад і помітив одну річ, яка мене відштовхнула та змусила видалити ресурси з закладок.

Наприклад, на головній сторінці блогу виводять 5-8-10 останніх публікацій, далі сторінка перелінковується з наступною посторінковою навігацією і ми можемо переглянути попередню порцію статей автора. Так от, гортаючи блоги «великих гуру», як мені здавалось на той час, я змушений був перемикатись по навігації сторінок на 3-5 кроків назад, щоб знайти інформацію про те, заради чого я цей блог і почав читати.

Тобто, останні 15-20 статей були про що завгодно, тільки не по основній тематиці ресурсу. Автори пишуть різне: про те, як вони купували якусь річ, як їздили відпочивати, як стояли в черзі, як закручували лампочку, як дресували собаку, як робили ремонт, як готували їжу ... і ще, і ще, і ще ... все що душа забажає, тільки не про (як приклад) сео чи налаштування блогу на WordPress.

Я чудово розумію, що блог — річ персональна і автор має повне право писати все, що йому заманеться, але ж є тематичні блоги, а є персональні. На тематичному ресурсі збирається цільова аудиторія, формується підписна база ... люди ідуть не на тебе такого гарного, а на ту інформацію, яку ти їм даєш. Пізніше, коли ти заслужиш довіру, повагу та визнання, можна трішки зменшити темпи та пропустити 2-3 статті «ні про що», але знову і знову ти повинен повертатись до основної тематики ресурсу.

А то виникає наступна ситуація: Ви шукаєте, як приклад, якусь інфу про розкрутку блогів і заходите на признані Вами ресурси за вирішенням своєї проблеми — і опа, а потрібної інформації то немає ...

Гортаєте, гортаєте, гортаєте ... і не знаходите того, за чим прийшли, натомість купа всього іншого, різнокольорового, тільки не про оптимізацію (кулінарію, здоров'я, фітнес ... не важливо). Ну нічого, не знайшли тут — ідете далі. Але коли така ситуація повторюється кожного разу — Ви просто поступово перестаєте бачити в цьому блозі необхідність і видаляєте його з закладок.

Хочу відмітити, що таку картину я спостерігав, в переважній більшості, на блогах російських «гуру», україномовні автори ведуть свої ресурси цілеспрямовано та грамотно.

Наприклад, читаю я часто блог Pavlofox-а www.pavlofox.net і чудово знаю, що окрім статей про Україну, здоров'я, спорт, я завжди знайду свіжу інформацію про бізнес та маркетинг, ідеї та сео-експерименти. Знаю, тому і заходжу щодня.

Ще один приклад — блог Павла Васяновича www.vasianovych.com. Тут я завжди знаходжу щось для душі, роздуми та поетична проза (якось так) про природу, тварин ... в Павла я відпочиваю душею.

І ще багато хороших та шанованих мною україномовних блогів, які я ціную, читаю та поважаю їхніх авторів.

Якщо мені потрібно зануритись в інформацію про пошукову оптимізацію — я прямую на ряд вибраних ресурсів, які не підведуть і я точно знайду там те, по що власне і прийшов.

Дуже велика кількість топових блогерів помилково думають, що при високій популярності можна розслабитись та просто «забити» на тематичність, так ... час від часу підкидати дрова у вогнище, а напружуватись особливо вже і не потрібно. Я вважаю, що це вкрай невірно, адже чомусь то ці блоги стали такими популярними, чомусь їх читають відвідувачі, а спрогнозувати ситуацію, при халатному відношенні до теми ресурсу, дуже легко (що я і спостерігаю в деяких випадках) — користувачі почнуть відписуватись від таких авторів.

Що я хотів сказати Вам цим постом — друзі, коли Ви створюєте блог та обираєте його тематику — добре проаналізуйте, чи зможете Ви постійно, тривалий час писати на цю тему. Коли Ви в стартовому запалі наберете певне коло постійних читачів, а потім почнете баляндрасити про що завгодно, люди будуть відписуватись від Вас, тому що користувач бажає бачити ту інформацію на сторінках, заради якої він і став Вашим постійним гостем.

Для діючих блогерів хочу дати таку собі пораду — якщо Ви відчуваєте в собі енергію та потребу писати про щось інше (про особисте, про життя, про роздуми, про подорожі), краще заведіть собі персональний щоденник. В тематичному блозі можна і потрібно писати про себе, але не замінювати основну тему на персональні нотатки, що забагато — то не здорово.

Це моя суб'єктивна думка, мої спостереження та аналіз власних дій. Готовий вислухати критику та Вашу позицію, стосовно цього питання.

Бажаю Вам натхнення, вірних рішень та віри в свої сили.

Шануйтеся!


З повагою, Олег Волощук.

Бажаєте мати свій власний блог на WordPress?

Отримайте АБСОЛЮТНО БЕЗКОШТОВНО детальний відеокурс і вперед!

Ваш E-Mail 100% в безпеці!

 

До запису "«Понтовий» та всезнаючий блогер або синдром великого цабе" 10 коментарів

 1. Pavlofox коментує:

  Дякую, Олеже, за згадку мого скромного творіння.

  Є ще гірше ніж згадувані недоліки у статті: надто велика кількість продажних статей.

  Колись читав російського сеоблогера «середнього рівня».

  Маючи непогану відвідуваність та пузомірки той почав публікувати продажні статті, підряд. А сам нічого не пише.

  Ясне діло, що повітрям жити не будеш, і на чомусь потрібно заробляти. Але ж не всі статті продажні, хоч трохи розбав!

  В результаті відвідуваність його блогу впала в рази, і потім він написав пост із заголовком: «Друзья, прекращаю публиковать рекламные статьи». От так.

  • Олег Волощук коментує:

   То вже як наслідок, якщо блогер починає «зливатись», то немає вже різниці як ...

 2. Павло коментує:

  Дякую, Олеже, за згадку про мій блог. В останній час відчуваю певну кризу. Зробив кілька велосипедних вилазок до курганів і Змієвих валів, але написати про те не можу... Ну тепер, як похвалили, мушу доводити матеріали до кінця :). А щодо тематики блогів, я згоден. Якщо блог про сео, він мусить бути про сео. Якщо про риболовлю, там повинні бути статті про вудочки й коропів, а не рецепти тортів, приміром. (Ну, що тільки, якщо автор, як в одному з мультиків, не вирішив спіймати на торта а-аж таку величезну рибину). Кожен може віднайти в собі щось, що знає й розуміє краще од інших, і писати про те в своєму блогові. І в цьому — перспектива розвитку блогосфери...

  • Олег Волощук коментує:

   Ну криза на те і є криза, щоб її долати ;-) А з твоїм письменницьким талантом, Павло, гріх сидіти в засаді :smile:

 3. MrVigner коментує:

  Хоча в мене в закладках не так давно з'явилися блоги, і тим більше я не так давно їх регулярно читаю, і з такою ситуацією ще не стикався, але все ж мушу погодитись.

  тематичний блог має бути тематичним, а для інших потреб інший створити можна. А щодо рекламних статей, то я взагалі проти. Ще лінк поставити в статі (стаття звісно має стосуватись тематики блогу) то нехай, тим більше якщо нормально його вставити (щоб в статтю вписувався).

  • Олег Волощук коментує:

   От спробуй поспостерігати — дуже часто таке відбувається. Тематичний блог — однозначно. По себе пиши, але в порядку виключення, а то виходить наступне — пишуть про що завгодно, а от по темі — в порядку виключення :smile:

 4. ML коментує:

  Ну блог тематичний і персональним може бути. Для пошуку потрібного ж існує категоризація?

  • Олег Волощук коментує:

   Взагалі то, не так про нетематику я вів, а про те, що просто блог перестає наповнюватись корисними матеріалами відповідно направленості.

   Можна створити категорію і лупити туди все на купу, але ж читачі прийшли саме на тематику блогу і хочуть отримувати те, за чим прийшли.

 5. Анна коментує:

  О дааа, таких блогів предостатньо. Я не проти, коли автор серед серьозних або просто тематичних статей наразі привітає народ з Новим Роком чи з Пасхою, або туди втрутиться стаття на злобу дня, наприклад як ваша тема про Євромайдан. Це тільки на руку, але коли в блозі про домашніх тварин все частіше пишуть рецепти салатів — це, вибачте, свинство)))

  Відповіcти

Залишити свій коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Google + фейсбук Вконтакті Twitter RSS
Категорії
 • Інтерв’ю (4)
 • Конкурси (5)
 • Оголошення (11)
 • Особисте (19)
 • Плагіни для Wordpress (15)
 • Саморозвиток (7)
 • Технічні поради по WP (24)
Останні коментарі
 • Віктор Хільчук до Використовуємо звичайну флешку в якості оперативної пам'яті на OC Windows
 • Олег Волощук до Використовуємо звичайну флешку в якості оперативної пам'яті на OC Windows
 • Віктор Хільчук до Використовуємо звичайну флешку в якості оперативної пам'яті на OC Windows
 • Олег Волощук до Використовуємо звичайну флешку в якості оперативної пам'яті на OC Windows
 • Pavlofox до Використовуємо звичайну флешку в якості оперативної пам'яті на OC Windows
Канал на YouTube
Соціальні спільноти
Кращі коментатори
Віктор Х.(4)
Pavlofox(3)
Саша(3)
Ігор(3)
Козак(2)
Володими.(1)
Владисла.(1)
Валентин.(1)
запитів / генер. стор. / спож. пам'яті
51 / 0.418 / 57.76mb
Вгору