Створити сайт безкоштовно або скільки це коштує насправді

Дата: 23 жовтня 2013 Рубрика: Для початківців Коментарі: 15 коментарів

Вітаю, шановні читачі! Сьогоднішній пост буде таким собі настільним керівництвом, нагадуванням, інформаційним довідником або просто відром холодної води і правди на голови тих, хто щодня шукає в мережі відповіді на питання «Як створити свій сайт безкоштовно.» Ключове слово тут «безкоштовно» і у відповідь людина отримує безліч пропозицій, мануалів, книг, відеокурсів та інших посібників, які весело та заманливо кричать «створіть свій сайт абсолютно безкоштовно! Буквально за 2 кліки мишкою!» або щось подібне.

Написати цю статтю мене спонукали ще і листи від користувачів, які завантажили мій відеокурс «Як створити блог на WordPress своїми руками», а потім пишуть приблизно наступне: «Ой ... а там ще потрібно платити за хостинг ... я не знав ... я думав все це повністю безкоштовно ...» Отже, давайте візьмемо за константу те, що говорити ми будемо про серйозні, самодостатні сайти чи блоги, які створюють під комерційні або персональні цілі та орієнтуються на довге і «відвідуване» життя в мережі.

По великому рахунку — пропозиції створити свій сайт безкоштовно в суті своїй не несуть ніякої хибної інформації, Ви дійсно зможете без грошових вкладень створити ресурс, але тільки створити. Та кому він буде потрібен на Вашому ПК? Нікому. Сайт чи блог потрібно розмістити в інтернеті, щоб його бачила спільнота, а от тут уже потрібно відкрити гаманець — хочемо ми цього чи ні. І ось дехто каже: «О, блін ... знову плати, знову надурили ...» Більшість користувачів, хто вже зібрався створювати онлайн ресурс, знають, що таке хостинг і домен, а також знають — що вони не безкоштовні, більшість ... але не всі.

Я говорю про хороші доменні зони та професійні хостинг-майданчики, а не про безкоштовні платформи чи конструктори. Ми вже розглядали переваги та недоліки різних варіантів хостингу, тому повторюватись не буду.

Чи можна безкоштовно створити сайт?

Так, безкоштовно створити сайт, блог, портал, форум можна без проблем. В мережі безліч хороших CMS, які, при наявності знань чи детальних керівництв, дозволяють абсолютно безкоштовно створити певний ресурс.

Наприклад, для блогів — WordPress, для великих порталів — можна Joomla, для форумів — phpBB, для інтернет-магазинів — OpenCart і т.д. Я написав перше, що прийшло на думку — рішень є набагато більше, варто лишень трішки проаналізувати.

Чи можна безкоштовно запустити сайт?

Ось тут уже питання зовсім інше і відповідь однозначна — НІ! Хороший, якісний, автономний, професійний ресурс безкоштовно розмістити в інтернеті не вийде. Потрібні інвестиції, хоч і невеликі, але необхідні.

Давайте розглянемо детально та спробуємо прикинути — скільки буде коштувати підготовка до розміщення Вашого ресурсу в мережі інтернет.

Перше, що нам необхідно, це обрати назву нашого сайту, тобто — дати йому ім'я. Про варіанти доменних імен ми вже також говорили, я не буду засмічувати цей пост — перегляньте ось цю статтю. Нас цікавить наступне — скільки це буде коштувати?

Особисто я тримаю всі свої домени у Центрі інтернет-імен України «Ukrnames», де середня вартість складає від 70 до 120 грн. на рік.

Такий варіант обслуговування доменів я вважаю найкращим, тому що Ви отримуєте повний доступ до керування та зміни ДНС і не залежите від хостинг-провайдера. Змінили хостинг — зайшли в управління доменами, прописали нові ДНС і все готово.

Отже, пам'ятаємо — обслуговування доменного імені нам обійдеться в середньому  — 100 грн. на рік.

Йдемо далі. Для розміщення самого сайту, всіх його файлів і скриптів, нам необхідне місце, де ми будемо все це тримати. Нам потрібно орендувати певний дисковий простір у компанії, яка займається постачанням таких послуг, простіше — нам потрібен хостинг.

На сьогоднішній день тут варіантів просто безліч ... від 10 грн. на місяць і до 7-8 доларів. Я б не радив одразу кидатись на найдешевші пропозиції — спочатку почитайте відгуки про хостинг, розпитайте друзів, знайомих ... просто забийте в пошуку «відгуки про ...» та проаналізуйте. Не завжди дешеве — це добре і навпаки, не завжди дороге — це висока якість.

Я користувався багатьма пропозиціями, найтепліші відгуки в мене про hostlife.net та про сьогоднішнього постачальника послуг хостингу — компанію www.thehost.com.ua

В thehost.com.ua варіантів тарифних планів дуже багато — від 12 грн. на місяць і до 99 грн.

Я вибрав не всі, а тільки найбільш варті уваги тарифи. Тут також варто розуміти, що не всі тарифні плани підійдуть під певні потреби. Наприклад, аккаунт за 64 грн. на 6 місяців для WordPress не підійде, буде замало пам'яті і місця, а для звичайних HTML-сайтів — залюбки. Для WordPress варто обирати хоча б «Бізнес» — за 19 грн. на місяць.

Рахуємо — річна оренда зі знижкою нам обійдеться в 216 грн. на рік., а якщо сюди додати обслуговування домену, то матимемо:

100грн. + 216 грн. = 316 грн. на рік

Отже, нам потрібно приготувати 316 грн. для запуску нашого БЕЗКОШТОВНО СТВОРЕНОГО сайту.

Давайте підсумуємо: безкоштовне створення сайтів — не міф, просто не зовсім повна інформація. Створити ресурс без грошей можна, але для його старту потрібні кошти, як не крути. Це не докір комусь чи чомусь, просто кількість майже однакових запитань змусила мене написати цей пост.

Я не намагаюсь когось налякати чи відмовити, моя мета — дати Вам повну картину того, що ж насправді потрібно і скільки потрібно для страт-апу свого проекту (блогу, сайту, порталу, форуму і т.д.). Сума невелика, 316 грн. на рік — це менше 90 копійок на день, так що не лякайтесь передчасно, але знайте — за обслуговування Вашого сайту потрібно буде заплатити.

Бажаю Вам здійснити все задумане та не опускати руки перед своєю мрією!

Шануйтеся!


З повагою, Олег Волощук.

Бажаєте мати свій власний блог на WordPress?

Отримайте АБСОЛЮТНО БЕЗКОШТОВНО детальний відеокурс і вперед!

Ваш E-Mail 100% в безпеці!

 

До запису "Створити сайт безкоштовно або скільки це коштує насправді" 15 коментарів

 1. Kilkas коментує:

  Олеже, не в усьому можу погодитись. Є немало популярних блогів і на безкоштовних хостингах. Хоча, справді, це частіше винятки (адже коли вкладаєш гроші, то більш відповідально ставишся до свого проекту).

  Наприклад, мій блог на безкоштовній платформі Blogger від Гугла, і в принципі його можливостями я задоволений (можна і редагувати html, додавати свої css, сторонні скрипти і т.д., при цьому жодної їхньої реклами). Єдині мої вкладення — придбав домен у зоні com за 10дол./рік (хоч можна було і без цього).

  Так, той блог не можна назвати успішним (зараз біля 100 відвідувачів/день), але то вже вина не «Bloggera», а суто моя (пишу рідко, дизайн не покращую, просуванням не займаюсь). Знову ж таки, якби платив за хостинг, мабуть, то спонукало б до такої роботи...

  Тож все має свої переваги...

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   Є, я не кажу що немає. Та, не дивлячись на те, Ви все рівно не є власником свого блогу, навіть якщо і купили домен. При бажанні, той же Гугл може закрити Ваш резурс, за невідповідність якомусь там 228.1 правилу, чи щось таке ...

   Просто, скоріш за все, Ви не ставили перед блогом ніяких певних завдань, тому і вистачає можливостей Гугл. Чи наприклад — зарезервувати свої дані, свій блог — також неможливо (по крайній мірі так було). Та рано чи пізно, в більшості, користувачі приходять до необхідності автономних блогів.

   Ще один приклад, всім відомий фідбьорнер від Гугл — скільки сил та часу вкладали блогери в збір постійних читачів ... і що? Гугл просто закриває і більше не підтримує цей сервіс. А Блоггер — це всього лиш сервіс, послуга від Гугл.

   Так що все відносно ... як кажуть «пєчалька» ...

   Відповіcти
   • Kilkas коментує:

    Щодо права власності — то домен реєструється на себе, при бажанні можна «прикрутити» де-інде (якщо не корінний безкоштовний у зоні .blogspot.com). Сама база — теж легко резервується і відновлюється через функцію збереження шаблону (щоправда, можуть «попливти» деякі «внутрішні» малюнки).

    Так що навіть якщо блог Гугл заблокує (а таке ж можуть зробити і платні хостинги, приклади є), основне можна відновити на іншому майданчику.

    А щодо поставлених завдань — звісно, початківцю важко їх навіть конкретно сформулювати, поки не «помацаєш», що воно таке і з чим його їдять... Тому, як на мене, зовсім не гріх на початку спробувати якийсь безкоштовний сервіс, а з набуттям якогось досвіду вже братись за автономний «платний» блог.

    Відповіcти
    • Олег Волощук коментує:

     Та не гріх, звичайно :), якщо просто для «проби» — то чому б і ні. Та проба, як правило, майже завжди переростає в ідею, а тут уже блогспот не дасть тих можливостей, що автономний блог.

     Відповіcти
 2. Pavlofox коментує:

  Так, немає нічого безкоштовно. Якщо щось хочеш мати — щось мусиш віддати. Якщо не гроші, то час, нерви і купу сил.

  Відповіcти
  • anastasia коментує:

   Звичайно треба спочатку вкласти гроші, але ж згодом сайт їх відробить і почне заробляти.

   Відповіcти
   • Віктор Хільчук коментує:

    Хто Вам таке сказав? :-D

    Насправді сайт це тільки інструмент, а гроші заробляєте тільки ви, працюючи при цьому над ним у потрібних напрямках.

    Відповіcти
 3. MrVigner коментує:

  Все правильно — хочеш створити якісне і надовго, + мати можливість АБСОЛЮТНОГО управління ним — плати гроші =)

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   Грубо «плати гроші» :smile: :smile: :smile: але вірно :grin:

   Відповіcти
 4. Віталій коментує:

  Ну звісно, якщо ви хочете нормально заробити на своєму сайті, то потрібно заплатити за рік і за домен, і за хостинг.

  Відповіcти
 5. fedun коментує:

  вдс зехост не рекомендує, якісь вони тормозні у них, недавно відмовився від них, а от хостинг ціна-якість нормально

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   Хостинг так, пропозиція від зехосту просто казочка. А про вдс ... не буду казати нічого, не пробував. :roll:

   Відповіcти
 6. Joker коментує:

  Дуже цікава і повчальна стаття, а головне правда! Як на мене один із великих мінусів безкоштовних сайтів є те, що у людей немає стимулу просувати свій блог, тому що вони у нього нічого не вклали...

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   Тому і купа сайтів, що змінюються як скельця калейдоскопу.

   Відповіcти
 7. Анна коментує:

  І це правильно!!! Не раз з колегою сперечалися, чи повинні бути повністю безкоштовні сайти. Вона вважає, що так, повинні. А я навпаки. В інтернеті і без того купа нікому не потрібної фігні, а якщо кожен бажаючий буде сайти створювати кожен день...

  Відповіcти

Залишити свій коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Google + фейсбук Вконтакті Twitter RSS
Категорії
 • Інтерв’ю (4)
 • Конкурси (5)
 • Оголошення (11)
 • Особисте (19)
 • Плагіни для Wordpress (15)
 • Саморозвиток (7)
 • Технічні поради по WP (24)
Останні коментарі
Канал на YouTube
Соціальні спільноти
Кращі коментатори
Саша(3)
Ігор(3)
Козак(2)
Віктор Х.(2)
Володими.(1)
Владисла.(1)
Валентин.(1)
Тарас(1)
запитів / генер. стор. / спож. пам'яті
50 / 0.357 / 57.89mb
Вгору