Google + фейсбук Вконтакті Twitter RSS

Тематика доменного імені або який зміст включити в ім'я блогу

Дата: 28 березня 2013 Рубрика: Для початківців Коментарі: 14 коментарів

Вітаю, шановне товариство! Давайте поговоримо про те, яке змістовне наповнення варто включити в домен, в ім'я Вашого блогу чи сайту. Скажу одразу — це не константа, не аксіома, просто хочу поділитись з Вами своїми міркуваннями та спостереженнями. Як правильно обрати домен для свого ресурсу, ми говорили ось в цій статті, але сьогодні трішки не про те.

Не про доменні зони чи рівні ми будемо говорити, а саме про зміст того слова, яке у нас іде після www, тобто про тематику доменного імені. Я вже писав про те, що в доменне ім'я можна включати різні значення — своє прізвище, вид діяльності чи бізнесу, направленість ресурсу і таке інше, але давайте розберемось, чи доцільно все це.

Уявіть собі, що Ви вирішили створити блог — обрали платформу, шаблон, тематику і постає питання вибору доменного імені. Буде це зона .com, .com.ua, .org чи .info — питання інше, можете прочитати про зони ось тут, а от власне, як назвати блог?

Тут є один момент, про який практично ніхто не задумується, коли створює ресурс вперше, а саме — через певний час, рік, два, у автора блогу можуть змінитися вподобання, пристрасті, думки, погляди і, відповідно, в блозі будуть з'являтись статті та матеріали, які кардинально відрізняються змістом від тих, що були з самого початку.

Давайте розглянемо та проаналізуємо всі приклади підбору доменного імені для блогу чи сайту.

Перший варіант — назвати відповідно до прізвища чи ніку, наприклад, pupkin.com або energizer.org. Як на мене — універсальний спосіб, тому що тут іде брендування автора, його особистості, тому писати блогер може — про що завгодно. Немає чітко визначеної тематики, немає прихованого змісту в домені — авторський ресурс, авторські матеріали, власний погляд, все зрозуміло.

Такий домен піарить не так сам блог і його наповнення, як розкручує автора, як особистість. Дуже багато блогерів, які ведуть ресурси по визначених тематиках, мають авторські сторінки, де публікують різні матеріали, свої думки та враження від чогось.

Другий варіант — брендування під фірму чи організацію. Наприклад, fenix.com, solomon.com.ua чи volonter.org. Тут також все зрозуміло, йде просування назви фірми чи організації, на таких сайтах чи блогах, як правило, публікуються новини, статути, прайси, послуги і т.д.

Третій варіант - це позиціонування під конкретну тематику. Ось тут, на мій погляд, і приховується багато підводних каменів.

Наприклад, вирішив автор писати в блозі про дієти та харчування, відповідно, включає в доменне ім'я ключове слово або тему ресурсу — diyeta.com, harchuvannya.com.ua, fitnes.com, bodibilding.org, і так далі ... по змісту.

Здавалося б все вірно, так воно і є, але ... проходить час і автор втрачає інтерес до теми, цікавиться чимось іншим, вирішує писати не тільки про одне питання — на то він і блог. В принципі, нічого страшного, можна навіть не сушити собі голову, але, згодіться, що неприродно бачити на bodibilding.org матеріали про сайтобудування, про філософію, про кохання, про WordPress чи щось інше.

Тому, я б радив всім початківцям блогінгу, всім, хто планує завести власний блог або вже в процесі, подумайте добре. Якщо Ви вже обрали тематику та доменне ім'я, проаналізуйте — чи будете Ви постійно писати про одне і теж, чи не втратите Ви інтерес або не розширите поле своїх вподобань. Це, звичайно, не правило чи закон, можете і не прислухатись, але, на мою думку, варто задуматись.

Чому б не обрати назву домену нейтральну, яка одночасно буде показувати і направленість блогу, та дозволить «розмахнутись» на будь — яку тему?

Коли я тільки розробляв webdigest.com.ua — плани були розвинути ресурс, який би допомагав початківцям в створенні та просуванні блогів. Можна було б назвати website-builder.com або щось на кшталт.  Та я чудово розумів, якщо це блог — то різноплановість статей гарантована, тому обрав нейтральний домен webdigest.com.ua (Веб дайджест, Веб довідник, Веб збірник), де можуть бути будь — які матеріали, що стосуються інтернету, та виглядатиме це цілком природно.

Або ще один приклад — блог моєї дружини. Тематика жіноча — косметика, макіяж, кулінарія, кондитеські вироби і т.д., хоча плануються і інші теми, такі як особистість, саморозвиток, інтернет ... на домені, наприклад, kulinariya.com.ua такі публікації виглядали б не зовсім ...

Тому ми обрали нейтральний домен, який підкреслює і направленість блогу, і дозволяє публікувати різні матеріали — www.womanlife.com.ua (завершується розробка).

Жіноча, приємна назва блогу, зрозумілий домен, який не заганяє ресурс в певні рамки, а дозволяє вести різноплановий блог, з основною центральною думкою.

Тут є ще один ньюанс — цільова аудиторія. Читачі, які підписались та слідкують за блогом fitnes.com, в разі появи статей на інші теми, цілком ймовірно, можуть покинути Ваш ресурс, адже вони шукали матеріал про фінтнес, а не про, як приклад, Ваші враження від вирощування кактусів.

На рахунок доменних зон — тут немає обмеження, блоги чудово себе почувають і в .com, і в .com.ua, і в .info, тому обирайте без застережень, але з розумом (kaktus.org — ну дивно, що за організація така, кактус).

Доменні зони умовно поділяють на територіальність і приналежність, наприклад, зону .com вважають світовою, сайти в цій зоні призначені для світової спільноти (або, говорять ще, що зона .com визначає комерційну направленість сайту), .com.ua — для української спільноти, .ru — для російських користувачів, .org — для організацій, об'єднань, тощо, .info — інформаційні сайти, портали, блоги.

На рахунок реєстрації доменів — дуже часто домени реєструють у хостера, де і базують свої блоги, але я переніс всі свої домени до єдиного реєстратора доменних імен, тому що там набагато зручніші функції по налаштуванню та зміні певних даних. Це не значить, що в хостера погано реєструвати домен, ні, просто хостинг — компанія, як правило, надає обмежені можливості по редагуванню доменного імені, хоча не завжди.

Тут уже як забажаєте — якщо вирішите реєструвати домен у хостера — не проблема, якщо забажаєте прописати домен у стороннього реєстратора — можу порекомендувати ТОВ «Центр інтернет-імен України», де я зараз розміщую всі свої домени.

ТОВ «Центр інтернет-імен України»

Повторюсь, друзі, це не якісь там правила чи закони, це ніде не описано, Ви можете цих порад і не дотримуватись — це мої власні міркування, засновані на досвіді та моніторингу української і зарубіжної блогосфери.

Шануйтеся та будьте щасливі!


З повагою, Олег Волощук.

Бажаєте отримувати повідомлення про публікацію нових статей на блозі? Підпишіться на RSS стрічку оновлень!

 

До запису "Тематика доменного імені або який зміст включити в ім'я блогу" 14 коментарів

 1. Pavlofox коментує:

  Коли робив сайт про поліграфію, була велика спокуса зареєструвати доменне ім'я ofsetnaja-pechat чи щось таке. Та потім на форумах вичитав що пошуковики можуть навпаки "наказати " сторінку, адрес якої буде ofsetnaja-pechat (крапка) com/ofsetnaja-pechat.html

  І як показує практика, тому ж розетка.юа заробляти немаленькі гроші, хоча назва напряму не звязана з інтернет магазинами.

  • Олег Волощук коментує:

   Та тут назва може і ніяк не пов'язана, як, наприклад, говорили, що домен з дефісом — це погано, але ... важко сказати однозначно, це просто мої міркування.

 2. Віталій коментує:

  Ви, мабуть, знаєте, але може комусь з початківців буде цікаво. Є хороший прийом перевірити чи вдало підібрано ім'я сайту. Просто попросити декількох чоловік зі слуху записати його (ім'я сайту), а потім перевірити, наскільки ці надписи співпадають з тим, як ви назвали свій сайт.

 3. Сергій коментує:

  Мені дуже сподобався дизайн блога Вашої дружини. Це один із тих небагатьох випадків, коли розумієш, що це саме воно і нічого іншого не потрібно.

  • Олег Волощук коментує:

   Дякую Сергій, мені дуже приємно. А ще більше буде приємно моїй дружині, якщо Ви знайдете 2 хв щось в неї прокоментувати. Ефект перших коментарів надзвичайно важливий для початківця. ;-)

 4. Сергій коментує:

  Содіваюсь, потішив :)

  Я не знашйов на її блозі форми підписки.

  Ще мене цікавить інформація з приводу RSS — ніколи не користувався. На блозі Вашої дружини RSS-форма, здається, не працює.

  • Олег Волощук коментує:

   Ще ні, ми лишень з дизайном менш — більш закінчили, ще декілька днів і налаштуємо всі інші тех.моменти.

 5. Сергій Сметанський коментує:

  Хороший блог у твоєї дружини! Так тримати! Бажаю успіху!

 6. Назар коментує:

  Це по-ходу лиш я так міг протупити — блог на українській мові але доменна зона .ru )))) буду відноситись до цього як до «окупації» чогось російського українським )))))) :idea:

 7. Сергій коментує:

  Блог українською мовою в зоні ru — оригінально :) Такий феномен може позитивно вплинути на відвідуваність :)

Залишити свій коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Цікаве з блогу
Навігація
 • Інтерв’ю (3)
 • Конкурси (5)
 • Оголошення (10)
 • Особисте (16)
 • Плагіни для Wordpress (11)
 • Саморозвиток (6)
 • Технічні поради по WP (14)
Активні читачі
Ad60(2)
Павло(2)
Pavlofox(1)
Сергій(1)
Спільнота блогу
Вгору