Одвічне питання — якої тематики варто створювати блог?

Дата: 4 червня 2013 Рубрика: Для початківців Коментарі: 7 коментарів

Друзі, доброго всім дня! Сьогодні я вирішив висловити свою думку стосовно: «Яку тему обрати для свого майбутнього блогу?» Чому? Тому що все частіше я зустрічаю на різних форумах та ресурсах (та і в листах мені писали неодноразово) ось таке питання. Справа в тому, що блогінг, блоги, блогосфера — сьогодні дуже популярне заняття і користувачі, начитавшись різних книжечок, статей, фінансових стриптизів, запалюються ідеєю створити власний блог, в надії на високі доходи.

Дуже багато користувачів, натрапляючи на популярний та високовідвідуваний блог, одразу ж хочуть мати щось подібне, тому і переймають практично все, починаючи з тематики. Мовляв, ого ... ця тема дійсно прикольна та популярна і відвідувачі є ... все, буду я писати про ... ну не важливо, Ви зрозуміли.

Ось тут людина фактично одразу передрікає своєму ресурсу провал, тому що не вистачить у Вас сили і натхнення вести блог на незнайому, не улюблену тему навіть протягом 6 місяців. Ми вже не один раз говорили про те, що від 6 місяців і до 1 року потрібно ресурсові, щоб вийти на стабільний ріст, звільнитись від різних «пісочниць» пошукових систем і спостерігати позитивну динаміку.

Все це при умові регулярного поповнення, правильного seo статей і постійної генерації нових ідей. А що Ви будете генерувати, якщо обрали напрямок, виходячи з його популярності, а не з відношення самих себе до теми? Все це призведе до того, що через декілька місяців (в кращому випадку) Ви просто втратите інтерес до свого дітища і закинете це заняття. Звідси і купа «мертвих» блогів в мережі.

Якщо Ви сконцентрувались на тому, щоб продавати посилання, то Вам підійде будь-яка комерційна ніша, але ... наженете Ви пузомірки, продасте посилання, витиснете з блогу все що можна і відправите його в небуття. Якщо така схема Вам підходить (з моральної точки зору), тоді я вмиваю руки, можете чинити так, як вважаєте за потрібне.

Якщо Ваша позиція зорієнтована на довготривале ведення та підтримку одного (або декількох) проектів, тоді треба чинити по-іншому.

Зважайте ще на те, що будь-яка популярна, комерційна ніша, окрім прибутків, має дуже високу конкуренцію, тому, якщо Ви вже обрали якусь популярну тему, наприклад - IT, то спробуйте виділити якийсь окремий, вузький напрямок саме з цієї тематики і вперед. Майте на увазі, що в популярних тематиках вже дуже багато матеріалу, тому, якщо Ви не в змозі запропонувати щось нове та оригінальне, нічого толкового не вийде.

Порада для дівчат та жінок — на сьогодні дуже популярні сайти та блоги жіночої тематики. Про дітей, про стосунки, про моду, про кулінарію, про косметику і т.д. Тема нова, свіжа і не так сильно «замилена». От для чоловіків цей напрямок не підійде, тому що ... ну реально не цікаво! Я от люблю дивитись на гарний макіяж своєї дружини, але щоб про це писати ... ну на 2-3 статті мене б стало, а далі? Ні знань, ні цікавості, ні компетентності ...

Фінанси, юриспруденція, страхування, нерухомість, будівництво — ось для прикладу доволі популярні напрямки на сьогодні для чоловіків, але я не обрав ні одну з них, тому що слабо в тому розбираюсь. Я люблю блогінг, люблю українську мову, люблю колупатись в сео секретах (хоча seo вже ой як зачовгана тема) — про це і пишу.

Колись на одному форумі дуже «розумний» дядько сказав приблизно наступне, що він не став би вивертатись і читати статті про оптимізацію на рідній мові. От до таких висловів і думок також треба бути готовим, адже об...ти дуже легко, а от у власника ресурсу залишається неприємне враження і дуже часто опускаються руки.

Особисто я не позиціоную свій блог, як сео ресурс. Перш за все — це осередок моїх вподобань, думок, української мови в мережі, я пишу про те, що мені цікаво і подобається. Тому і вдається генерувати ідеї для статей практично кожного дня. А про що я б писав, обравши юриспруденцію чи страхування? Ото ж бо і воно ...

Тому друзі, я не буду зараз розписувати принципи вибору тематики, а наголошу на одній (можливо банальній) пораді при плануванні нового блогу:

— обирайте тільки ту тему, яка Вам цікава, в якій Ви добре розбираєтесь і про що зможете писати часто і писати корисні матеріали.

Це — найголовніше і найважливіше при визначенні напрямку вашого майбутнього ресурсу, повірте мені. Виберете не те — через місяць-другий просто втратите інтерес і не будете мати про що писати.

Бажаю Вам вдалого дня і гармонії в помислах та прагненнях.

Шануйтеся!


З повагою, Олег Волощук.

Бажаєте мати свій власний блог на WordPress?

Отримайте АБСОЛЮТНО БЕЗКОШТОВНО детальний відеокурс і вперед!

Ваш E-Mail 100% в безпеці!

 

До запису "Одвічне питання — якої тематики варто створювати блог?" 7 коментарів

 1. MrVigner коментує:

  От мій «Інфо-Світ» народився трохи інакше... Я спочатку просто читав іноземні блоги такої тематики, і мене дивувало чому немає українських сайтів такої тематики. І я просто вирішив це виправити, так і поїхало...

  • Олег Волощук коментує:

   Але ж якщо Ви читали іноземні блоги такої тематики, значить це було Вам цікаво, отже і на нашій мові Ви з задоволенням пишете.

   • MrVigner коментує:

    Звісно) І на рідній мові мені набагато приємніше читати було б. Але така ситуація склалась що для того щоб на рідній причитати спочатку треба написати... :-)

 2. MrVigner коментує:

  От зараз хочу ще щось подібне створити (якийсь тематичний блог) але ніяк не можу підібрати тематики яка мені б з часом не набридла.

 3. Павло коментує:

  Я згоден, якщо тема самому не дуже цікава, то краще блог не починати. Потім проект перетворюється в тяжкий тягар. І кинути не можна, бо за хостинг і домен заплачено, й тягнути далі нема сил... :sad:

 4. Анна коментує:

  Ну і нехай той «розумний» дядько іде своєю дорогою. Як кажуть, всім подобається лише стодолларова купюра, а стосовно блога будь-якої тематики завжди занйдуться ті, хто у захваті, а кому воно зовсім не потрібно.

  Відповіcти

Залишити свій коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Google + фейсбук Вконтакті Twitter RSS
Категорії
 • Інтерв’ю (4)
 • Конкурси (5)
 • Оголошення (11)
 • Особисте (19)
 • Плагіни для Wordpress (15)
 • Саморозвиток (7)
 • Технічні поради по WP (23)
Канал на YouTube
Соціальні спільноти
Кращі коментатори
Ігор(3)
Іван(1)
Олена(1)
Олександ.(1)
запитів / генер. стор. / спож. пам'яті
57 / 1.259 / 59.02mb
Вгору