Алгоритм Google Panda — страшний звір чи покращена пошукова видача?

Дата: 17 травня 2013 Рубрика: Просто про SEO Коментарі: 6 коментарів

Вітаю, товариство! Сьогодні ми з Вами поговоримо про Google, вірніше про його алгоритм Google Panda. Так, саме про алгоритм побудови пошукової видачі, а не фільтр, як вважають деякі вебмайстри. Те, що окремі ресурси, завдяки Панді, отримали певні санкції та пониження — не означає, що саме Panda є фільтром. Завдяки новим правилам ранжування та аналізу змінилась сама видача, тому логічна і зміна позицій та доля пошукового трафіку.

Я не буду говорити про те, коли саме Google ввів свій новий алгоритм, так як думки розбігаються і, за аналізом сео майстрів та студій, дата офіційного релізу та дата початку роботи Google Panda — розбігаються, не в цьому справа. Цікаво те, а як же діє цей новий алгоритм? Які нововведення підготував Гугл власникам сайтів і в якому напрямку розвивати свої ресурси, щоб не отримати «по носі» від пошукової системи?

Тут варто сказати, що алгоритм Панда вводився поступово і це не спонтанна дія. Колись, декілька років назад, коли Гугл поступався Яндексу в кількості матеріалу (себто — сайтів у видачі), був введений такий алгоритм, як Кофеїн, який мав на меті збільшити кількість проіндексованих ресурсів у видачі, що і було зроблено. Дуже багато сторінок проіндексувалось та гуглівська видача стала більш об'ємною та потужною.

Але ... разом з цим в пошук потрапила величезна кількість пошукового сміття та спаму, неякісних сайтів, сателітів, сайтів для заробітку на посиланнях та іншого фе. Тому цілком логічним виглядає введення алгоритму Google Panda, який має на меті очистити пошукову видачу видачу від всіляких ГС та зробити ТОП чистим та релевантним запитам.

Я пригадую, що навіть побутувала така думка, що Яндекс — це такий злий дядько, яким косить все на своєму шляху і відправляє в бан сайти без огляду на якість, злий Яша — так писали про цю ПС на багатьох ресурсах. А Google, в свою чергу, добрий чарівник, який чудово все індексує, не банить, не відправляє під різні фільтри та крізь пальці дивиться на «косяки» вебмайстрів.

Так було ... до недавнього часу, але з появою Панди — все змінюється. Варто зрозуміти одне — новий алгоритм Google введений для очищення верхніх позицій пошукової видачі від неякісних сайтів!  Інша справа — як Гугл це аналізує, ми зараз торкнемся цього питання, але закарбуйте собі: СДЛ отримають нове життя, а ГС — просядуть і підуть в небуття, в ідеалі звичайно.

Я перечитав величезну кількість статей, передивився дуже багато відео про цей алгоритм і вивів для себе декілька тез, які характеризують те, як потрібно розвивати свій сайт, щоб доля трафіку з Гугла збільшувалась і позиції не злітали, тобто — щоб ця ПС не песимізувала мій ресурс.

Отже, в першу чергу новий алгоритм буде звертати увагу на унікальність контенту. Але, друзі, унікальність Ваших текстів — це не значить 100% унік за якимись аналізаторами, ні. Відсоток унікальності тексту може бути і 80% (сто відсотків — це поняття відносне), найголовніше — це відповідність, релевантність вашої статті до пошукового запиту.

Дуже часто неякісні сайти пишуть абру-кадабру, напихаючи все це ключовими словами де тільки можна. З точки зору сео — текст може і відповідає ключовим запитам, але ось такі сайти, з такими статтями Панда буде нещадно викидати з видачі. Перевага надаватиметься текстам, які написані для людей, які корисні та відповідають питанню, яке людина вводить в пошук.

Як Google буде це аналізувати — факторів дуже багато, тут Вам і щільність, і пунктуація, і орфографія ... але знову ж таки, точної відповіді знайти неможливо, просто факт — що тексти повинні писатись для людей, містити повну інформацію по питанню та бути цікавими для відвідувачів.

Звідси витікає другий пункт — поведінкові фактори. Пошукові системи все більше повертаються до СДЛ, про це вже писалось не один раз. Відповідно — якщо Ваш ресурс цікавий, корисний, тексти написані не для просування, а для відвідувачів — значить користувач проводитиме на Вашому ресурсі більше часу, значить сайт йому цікавий, а Google буде цьому надавати дуже велике значення.

Скоріш за все — не тільки час перебування на сайті буде враховуватись, будуть братися до уваги і дії відвідувача. Тобто — не просто зайшов і сидить, а переходить по сторінках, коментує і т.д.

Далі ... одне витікає з іншого — правильна, біла оптимізація ресурсу. Для того, щоб користувач більше часу проводив на Вашому сайті, необхідно не тільки грамотно та цікаво писати статті, потрібно використовувати і внутрішню перелінковку, вставляти відео, спілкуватись, проводити конкурси, змагання, зацікавлювати відвідувача.

Окрім цього — грамотний файл robots.txt ще ніхто не відміняв і Гугл буде все більше і більше уваги приділяти дублям контенту, тому подбайте про те, щоб у вашому роботсі було закрите всіляке сміття та непотрібні сторінки.

Наступне — вхідні посилання. О ... тут неоране поле для роботи. Посилання повинні бути з якісних донорів, не купуйте лінки з відвертих ГС та бірж, де ресурси не перевіряють на унікальність. Тим більше, велике значення Google надає так званому таргетингу, тобто для українських сайтів доцільні посилання з українських ресурсів, а не інакше.

Для сайтів, які розміщують рекламу — не кидайтесь на будь-які пропозиції, слідкуйте за тим, щоб релевантність реклами була 100%. Не розміщуйте рекламу ресурсів, які не відповідають по змісту Вашому. Якщо у Вас блог про гітари, то ніяких банерів пластикових вікон чи нерухомості в Ялті бути не повинно.

Нюансів може бути ще дуже багато, але це основні пункти, які я виділив для себе при аналізі нового алгоритму Google Panda. Як ми бачимо, новий алгоритм ранжування та видачі направлений на боротьбу за чистоту пошукових результатів, на боротьбу з ГС і домінуючі позиції будуть надаватись саме сайтам для людей.

Порада може бути одна — пишіть цікаві тексти, пишіть зрозумілою мовою, для людей, не забувайте про внутрішню перелінковку (це покращує поведінкові фактори), проаналізуйте Ваш robots.txt на предмет закриття зайвих сторінок та не нехтуйте цим файлом, не купуйте підозрілі посилання та посилання з бірж, які не дивляться на унікальність сайтів, слідкуйте за таргетингом вхідних лінків та за релевантністю реклами.

Якщо Ви, при розвитку свого сайту, будете слідувати цим правилам, то ніякі фільтри, алгоритми та бани Вам страшні не будуть. СДЛ рулить, контент для людей рулить і тут не заперечиш, а пошукові системи, беручи до уваги правила Google Panda, розпочинають жорстку боротьбу з неякісним контентом та ГС.

Бажаю Вашим сайтам велику кількість вдячних відвідувачів та високих позицій у видачі.

Шануймося!


З повагою, Олег Волощук.

Бажаєте мати свій власний блог на WordPress?

Отримайте АБСОЛЮТНО БЕЗКОШТОВНО детальний відеокурс і вперед!

Ваш E-Mail 100% в безпеці!

 

До запису "Алгоритм Google Panda — страшний звір чи покращена пошукова видача?" 6 коментарів

 1. Сергій коментує:

  Олег, как думаешь, возможно ли параллельное продвижение в ТОП-10 Яндекса и Гугла? Алгоритмы-то у них разные. Я не имею ввиду точные позиции в SERP — например, одна и та же страница по конкретному запросу в Гугле и Яндексе будет выдаваться на одной и той же позиции, что, скорее всего, физически невозможно, а, например, в Гугле страница на третьей позиции, а в Яндексе — на десятой.

  • Олег Волощук коментує:

   Я думаю, що цілком реально, алгоритми різні, то правда, але направлені вони в одну сторону. Себто — інструменти різні, а результат один. В мене і в Яндексі і в Гуглі по певних запитах позиції +/- 2-3 пункта.

 2. Pavlofox коментує:

  Недавно дивився якийсь навчальний урок, здається від Seopult.

  То там розказували, що Яндекс підозріло ставиться до куплених посилань, і велика їх частина не працює. А Google сказали «кушает все». Але вони додали що в англомовному інтернеті, ситуація протилежна. І там куплені посилання майже не працюють. Тому бірж посилань і нашому розумінні немає.

  Не знаю наскільки то правда, але якщо так, то з часом і Гугл почне придиратися до куплених посилань.

  Тому вже тепер треба слідкувати де купуються посилання (якщо купуються). Я наприклад, намагаюся вибирати посилання із анкором у вигляді адресу сторінки. Менший ефект, зате надійніше.

 3. igor коментує:

  Все ті ж вимоги до сайтів що колись. :cool:

Залишити свій коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Google + фейсбук Вконтакті Twitter RSS
Категорії
 • Інтерв’ю (4)
 • Конкурси (5)
 • Оголошення (11)
 • Особисте (19)
 • Плагіни для Wordpress (15)
 • Саморозвиток (7)
 • Технічні поради по WP (24)
Останні коментарі
 • Олег Волощук до Maxthon Cloud Browser — потужний хмарний браузер, який впевнено завойовує ринок
 • Саша до Maxthon Cloud Browser — потужний хмарний браузер, який впевнено завойовує ринок
 • Олег Волощук до Maxthon Cloud Browser — потужний хмарний браузер, який впевнено завойовує ринок
 • Валентина до Maxthon Cloud Browser — потужний хмарний браузер, який впевнено завойовує ринок
 • Ольга до Використовуємо звичайну флешку в якості оперативної пам'яті на OC Windows
Канал на YouTube
Соціальні спільноти
Кращі коментатори
Павло(4)
Vlad38(2)
Саша(1)
Валентин.(1)
Ольга(1)
Pavlofox(1)
запитів / генер. стор. / спож. пам'яті
51 / 0.401 / 57.8mb
Вгору