Google + фейсбук Вконтакті Twitter RSS

Не вистачало нам Панди — будемо мати нового звіра від Google

Дата: 23 травня 2013 Рубрика: Просто про SEO Коментарі: 8 коментарів

Без пошукових систем важко собі уявити інтернет взагалі, адже сама всесвітня мережа — це просто набір інформації, яка публікується на різних сайтах, блогах, сторінках і цією інформацією хтось повинен керувати. Пошукові системи сортують для нас всі ресурси, формуючи пошукову видачу, тобто ми вводимо певний запит, а пошукова система видає перелік тих сторінок, які відповідають поставленому запитанню. ПС завжди боролись за чистоту та релевантність цих пошукових результатів, вводячи різні алгоритми та фільтри, які відсіювали те, що не відповідало запиту.

Після нашумілого алгоритму Google Panda — все ніби притихло, вебмайстри почали пристосовуватись до нових правил і сео життя увійшло в звичні рамки. Але відомий пошуковик вирішив знову порадувати та здивувати спільноту новим алгоритмом, який планується до запуску найближчим часом.

Кожен користувач стикався з такою ситуацією, коли при введенні пошукового запиту в результатах видачі зустрічалось дуже багато згадок одного і того ж домену. Ну от вводимо ми якийсь низькочастотний запит і у видачі можемо побачити 5-6 позицій, які віддали одному ресурсу.

В принципі — все логічно, адже якщо домен старий, трастовий і запит НЧ, то цілком можливо, що у видачі зустрічається декілька сторінок одного домену. Дуже часто, шукаючи якусь спеціалізовану інформацію, я натрапляв на ситуацію, коли практично вся перша сторінка просто заліплена згадками з одного ресурсу.

Всі ми знаємо, що останнім часом дуже сильно активізувались соціальні мережі і зараз можна часто побачити таку картину, коли фактично весь топ, по певному запиту, окупували групи та спільноти з Вконтакті.

Саме на боротьбу з таким явищем і буде направлений новий алгоритм від Google. Як ця вся петрушка називатиметься і коли вступить в дію — поки що не повідомляється, але Google обіцяє не сильно тягнути гуму і ввести зміни ближчим часом.

На думку ПС — це нововведення повинно надати користувачам більше простору та варіантів вибору потрібної інформації, саме на боротьбу дублюванням результатів видачі направлений цей алгоритм. Цікаво те, що таке обмеження торкнеться тільки ТОПу, тобто тільки першої сторінки в результатах, а вже друга, третя і т.д. сторінки не будуть піддаватись таким жорстким обмеженням.

Отже, в ідеальному випадку дія нового алгоритму обмежить згадку одного домену у пошуковій видачі по певному запиту всього до 3-4 разів максимум.

Завжди Google, серед вебмайстрів та оптимізаторів, вважався таким добрим вуйком, який лояльно ставиться до сайтів, закриває очі на багато речей, а от Яндекс асоціювався зі злим та недобрим ревізором, який мете все і всіх. Тепер Гугл набрався злості від Яші і також вводить все жорсткіші правила та вимоги до ресурсів.

Все йде до того, що у видачі будуть переважати дійсно якісні, цікаві, інформативні СДЛ, а різні гамносайти відходитимуть на задній план. Пошукові машини надають перевагу природнім показникам — посиланням, анкорам, релевантності, щільності і т.д., а це все свідчить про те, що чистота та природність видачі — ось основні пріоритети ПС.

І це правильно, адже всім нам хочеться, щоб у видачі були тільки хороші сайти, без всілякого порно, з нормальним текстом, без вискакуючих та випадаючих банерів, релевантні — тому я особисто за руками і ногами, якщо всі ці алгоритми (Панда та інші) будуть грати на руку СДЛ, таким чином інтернет зробиться чистішим і якіснішим, а не буде нагадувати помийне відро.

Бажаю Вам натхнення, ідей, сил для реалізації своїх планів.

Шануймося!


З повагою, Олег Волощук.

Бажаєте отримувати повідомлення про публікацію нових статей на блозі? Підпишіться на RSS стрічку оновлень!

 

До запису "Не вистачало нам Панди — будемо мати нового звіра від Google" 8 коментарів

 1. ML коментує:

  Новизну вважаю потрібною.

  Вітаю з оновленням дизайну — гарно!

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   Новизна потрібна, це так, але щось ПС зачастили з новизною :) Дякую за оцінку нового обличчя блогу)

   Відповіcти
 2. igor коментує:

  Може це буде у вигляді плюса натиснувши на який буде відкриватись кілька сторінок одного сайту? :!:

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   Сумніваюсь :grin:

   Відповіcти
  • ML коментує:

   Це скоріше знизу буде кнопочка «Показати всі упущені результати». Зараз частково так і є

   Відповіcти
   • Олег Волощук коментує:

    Чекаємо ... хоча якось вони дуже агресивно налаштовані.

    Відповіcти
 3. Replace коментує:

  Щось про нового пінгвіна не слова. Хоча його випустили 22 числа :)

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   Та хто їх там зрозуміє ... про ту Панду також було декілька варіантів дат запуску і зараз реально ніхто не скаже, якого точно числа все розпочалось.

   Відповіcти

Залишити свій коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Цікаве з блогу
Навігація
 • Інтерв’ю (3)
 • Конкурси (5)
 • Оголошення (10)
 • Особисте (17)
 • Плагіни для Wordpress (11)
 • Саморозвиток (6)
 • Технічні поради по WP (14)
Активні читачі
Павло(6)
Ad60(4)
Андрій(3)
Pavlofox(3)
MrVigner(2)
Олександр(1)
Пан П(1)
Віктор(1)
Спільнота блогу
Вгору