Google + фейсбук Вконтакті Twitter RSS

І знову про сео — чи можна змінювати семантичне ядро блогу?

Дата: 24 квітня 2013 Рубрика: Просто про SEO Коментарі: 11 коментарів

Про сео налаштування блогу ми вже говорили не один раз, але ця наука настільки широка та неоднозначна, що дати в декількох статтях відповідь на всі запитання — просто нереально. Вчора в рубрику «Запитуєте-Відповідаю» прийшов лист від читача Сергія з таким запитанням: «Чи можна змінювати опис сайту в плагіні All in One SEO Pack, тобто переписувати семантичне ядро блогу?»

Давайте спробуємо розібратись в цьому та розглянемо, а чим загрожує нам зміна опису блогу, зміна заголовка та ключових слів? Скажу одразу — нічого смертельного чи катастрофічного в цьому немає, але, все ж таки, певні незручності така зміна принесе, хоча редагувати семантичне ядро деколи приходиться.

Дія ця виправдана, адже блог розвивається, наповнюється матеріалом, приймає певний напрямок та думку — одразу вгадати це дуже важко. Уявіть собі — Ви створили блог про сео, пишете статті на цю тематику, склали семантичне ядро, але, в певний момент, Ви почали писати не тільки про пошукову оптимізацію, а ще про дизайн та фотошоп.

Звичайно, що з часом напрямок блогу або змінюється, або просто доповнюється — відповідно, виникає необхідність змінити і семантичне ядро, тобто повідомити пошуковим системам, що блог потрібно знаходити не тільки по тематиці пошукового просування, але ще й по темі дизайну.

Особисто в мене така зміна семантичного ядра була, з самого початку webdigest.com.ua мав бути порталом з програмами та відеоуроками, але пізніше, все ж таки, я повернувся в бік блогосфери. Тому, напрямок та тематика ресурсу змінилась — значить зміна опису, заголовку та ключових слів стала просто необхідна.

Чим це загрожує? Якщо семантичне ядро не змінюється кардинально, а просто доповнюється — буде спостерігатись певне просідання в плані позицій та відвідуваності, але через 2 — 3 апи все повернеться на свої місця, якщо ж Ви опис блогу переписуєте кардинально, повертаєте ресурс в іншу сторону — просідання буде суттєвішим.

Ваш блог не забанять, він нікуди не зникне, не пропаде — пошукова система побачить, що в результатах пошуку цей сайт повинен видаватись по інших запитах, відповідно і позиції будуть зовсім інші. Траст та авторитет домену збережуться, але, фактично, це буде зовсім інший ресурс.

Звичайно, що ті матеріали та статті, які вже були на блозі, нікуди не пропадуть, описи до постів Ви залишаєте ті самі, тому і в пошуку вони не загубляться, але позиції злетять.

ПС почнуть зовсім інакше ранжувати Ваш ресурс — приготуйтесь до втрати практично по всіх фронтах. Як я вже казав — це не є смертельно, але і приємного дуже мало.

Тому, друзі, підійдіть до складання семантичного ядра блогу відповідально — добре продумайте тематику, опис та ключові слова. Доповнювати ядро можна, але кардинально його змінювати — вкрай не рекомендовано.

Коли я з порталу робив блог, то семантичне ядро просто доповнилось певними описами та значеннями, до сьогодні в ключовиках присутні «корисні програми», «антивірусні програми» і таке інше, просто додалась тематика блогів і сео — що потягнуло за собою просідання блогу по всіх позиціях, але, через певний час, коли ПС розжували нові описи ресурсу — все стало на свої місця.

Під необхідністю зміни семантичного ядра — я розумію його редагування та доповнення, тут катастрофи не буде, але вкрай погано змінювати його кардинально, міняти напрямок та тематику блогу протилежно.

Взагалі то, найкращим варіантом буде добре продуманий напрямок (чи напрямки) з самого початку, ще до складання самого семантичного ядра, тоді, незначна зміна та доповнення великої шкоди не принесе, якщо ж Ви змінюєте описи на 100% — самі розумієте, фактично новий ресурс, фактично нові ключові запити, фактично інші позиції та відвідуваність.

Робимо висновок — змінювати семантичне ядро блогу можна, але не бажано. Невеликі коригування та доповнення допустимі, а зовсім протилежна зміна приведе до нового ранжування ресурсу, а як наслідок — старі позиції позлітають і блог буде видаватись в результатах пошуку зовсім по інших запитах.

Тому — добре продумайте напрямок та тематику блогу і тільки після цього переходьте до створення сео описів, тайтлів та ключових слів.

Шануйтеся!


З повагою, Олег Волощук.

Бажаєте отримувати повідомлення про публікацію нових статей на блозі? Підпишіться на RSS стрічку оновлень!

 

До запису "І знову про сео — чи можна змінювати семантичне ядро блогу?" 11 коментарів

 1. Pavlofox коментує:

  Я перед тим як робити свій блог я трохи погуглив на «порився» на форумах.

  Цікавило, чи можна на одному ресурсі писати на різні тематики. Загальний висновок: небажано, але якщо це персональний блог, то можна. Адже в людини може бути декілька зацікавлень, і з часом якесь з них переможе, і ресурс матиме певну спеціалізацію. Як приклад на форумах приводили блог Шакіна. Там автор пише в основному про сео, але є і про його заробітки в Англії, втечі від негрів у США, як бував на конкурсі качків, і т.д.

  Хоча згідний, що різко змінювати основні тематики блогу небажано. Та й сайт присвячений одній темі легше просувати. Але що робити, якщо є що сказати і хочеться сказати про події які нас оточують? :???:

  • Олег Волощук коментує:

   Я гадаю, що розбавляти тематичні пости власними, на інші теми можна, тут нічого страшного немає. Є дуже багато високопопулярних, трастових блогів, які не тільки про сео, як приклад, пишуть. Просувати легше одну тематику, згоден, але і інші питання освітлювати — залюбки можна.

   Просто повинна бути центральна, ядрова думка — а все інше, як супутнє.

 2. Сергій коментує:

  Я при написании статьи сразу планирую, с какими статьями в будущем она будет пересекаться.

  И по поводу отклонения от основной тематики блога хотелось бы добавить: лучше создать дополнительный блог — авторский, если есть желание делиться с читателями личными впечатлениями о своих жизненных происшествиях :) Но это сугубо мое мнение. Если есть читательская аудитория на первом ресурсе, то второй — это дополнительная площадка для монетизации. :)

  • Олег Волощук коментує:

   Можливо, якщо «особистих статей» буде багато, але якщо 1 особиста стаття на 20 тематичних ... чи є зміст створювати ще один ресурс.

 3. Сергій коментує:

  Смысл есть, если динамика наполнения второго блога будет стабильной. Если на второй блог будет поститься максимум одна статья в неделю, то, естественно, смысла в нем нет.

  • Олег Волощук коментує:

   В тому то і справа, важко регулярно та стабільно вести декілька ресурсів, а наплодити доменів — простіше простого :smile:

   • Павло коментує:

    На невеличкі сайти зі статичною головною сторінкою не обов’язко постійно постити. Можна створити сайтик, а потім періодично поповнювати матеріалом, або ж просто правити.

    • Олег Волощук коментує:

     Можна, скоріш за все, але й результату чекати довше, як на мене. Блог з головною динамікою легше просувати ... хоча, кому як.

     • Павло коментує:

      Дякую. Воно й спраді важко вести декілька ресурсів, та куди вже подітися... Продумав і запланував їх ще раніше. Одне тільки, не починати кілька проектів одночасно, а вводити їх поступово через місяць-два.

Залишити свій коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Цікаве з блогу
Навігація
 • Інтерв’ю (3)
 • Конкурси (5)
 • Оголошення (10)
 • Особисте (17)
 • Плагіни для Wordpress (11)
 • Саморозвиток (7)
 • Технічні поради по WP (15)
Активні читачі
iGroup(3)
Pavlofox(3)
igor(2)
Сергей(2)
володимир(1)
Валентина(1)
fedun(1)
Михайло(1)
Спільнота блогу
Вгору