Для любителів футерних посилань або які ще прийоми не подобаються Google

Дата: 12 вересня 2013 Рубрика: Просто про SEO Коментарі: 11 коментарів

Доброго дня, любі друзі! «Великий і могутній» Google підкидає все нові дрова у вогнище суперечок та здивувань seo майстрів і змушує повністю перебудовувати свою роботу та погляди на просування сайтів. Те, що колись здавалось цілком нормальним та ефективним, сьогодні категорично відкидається пошуковою системою і наступає «покарання» для тих веб-майстрів, які мали сміливість зробити наперекір.

Сьогодні ми поговоримо про таку річ, як футерні посилання. Я цього секрету не знав, але виявляється, що такі фінти Google не любить, так як вважає це прямим впливом на пошукову видачу, при чому — спекулятивним. Мовляв, такими прийомами власники сайтів намагаються обдурити пошукові алгоритми і вплинути (нечесно вплинути) на позиції свого ресурсу.

Що це за посилання такі? Тут я думаю все зрозуміло — це лінки, які ведуть на Ваш ресурс з футерів (підвалів) інших сайтів. Такі згадки про себе дуже полюбляють залишати розробники шаблонів, сайтів, перекладачі, дизайнери і т.д. В декількох темах для WordPress, які я перекладав, також було посилання на цей блог, але зараз (від гріха подалі) я їх видалив.

Якщо сказати відверто — мене дуже дивує позиція Google. Можна ще зрозуміти відношення пошуковика до продажних лінків, до якихось там переспамів ключами, до коротких заміток, до неінформативних статей — все це впливає на чистоту видачі, за яку вони так переймаються, але посилання з футерів ...

Питання, звичайно, неоднозначне — адже такі лінки можуть продавати, беззаперечно, але ж такі згадки про себе можуть залишати і автори шаблонів чи сайтів, які цілком заслужено повинні мати хоча б якусь винагороду за свою працю. Але Google, я просто переконаний, не буде розбиратись — хто барижить, а хто дійсно автор і посилання не купував.

В гонитві за чистотою видачі, як на мене, Google так затиснув гайки веб-майстрам, що просувати сайт чи бодай заробляти на ньому, не порушуючи правила та вимоги пошукової системи, стає все важче і важче. Колись Гугл був лояльніший до користувачів, всі «котили бочку» на Яндекс, а тепер — ситуація змінюється з точністю до «навпаки».

Виникає питання — а як бути тоді різним рейтингам, статистичним сервісам і т.п.? Хоча, скоріш за все, такі популярні сайти, які надають можливість поставити свій лічильник, занесені в такий собі «білий список» і їм це не загрожує.

Читав на одному ресурсі, що була у чувака студія, де створювались сайти. Студія невелика, сайтів робилось не так вже й багато, просуванням не займались, так як створювали ресурси в основному для місцевих організацій та підприємств. Мав сайт цієї студії певні показники ТіЦ і PR.

Одного разу, коли надійшов час чергового обходу роботом Google, всі показники PR просто взялись і обнулились. Співробітники кинулись шукати причину ... і тільки тоді, коли вони познімали всі посилання з футерів зроблених ресурсів (вони ж їх і підтримували, так що зробити це було неважко), в черговий АП і після листа в службу підтримки, показники повернулись.

Важко однозначно щось казати, адже немає ніяких офіційних заяв чи публікацій, так ... домисли сеошників, а сам Гугл відписується стандартно «працюйте над покращенням сайту і як тільки він буде відповідати всім правилам — ми його повернемо». Але ось такий приклад мав місце і виходячи з того, що на багатьох форумах я читав про футерні посилання, з такими лінками треба бути обережнішим.

Отже, який можна зробити висновок. Посилання з футерів інших ресурсів на Ваш — шкідливі, якщо бажаєте залишити копірайт — закривайте його від індексації. Так, ви втратите такий «марципан», як безкоштовний вхідний лінк, але залишитесь в добрих відносинах з Google.

Я не претендую на константу, все це лишень мої міркування, тому — якщо маєте що сказати чи доповнити — ласкаво прошу, коментуйте.

Бажаю Вам вдалого просування своїх сайтів та просто хорошого і гарного настрою на весь день.

Шануйтеся.


З повагою, Олег Волощук.

Бажаєте мати свій власний блог на WordPress?

Отримайте АБСОЛЮТНО БЕЗКОШТОВНО детальний відеокурс і вперед!

Ваш E-Mail 100% в безпеці!

 

До запису "Для любителів футерних посилань або які ще прийоми не подобаються Google" 11 коментарів

 1. Pavlofox коментує:

  А мій сайт про хвилястих папужок від вчора вже під фільтром Гугла :(

  А вже зняв куплені 114 посилань в Вебефекторі, і добре що ти нагадав. Є в сайті про сад-город в футері посилання на папуг. Треба буде також зняти. Хоча хто зна, через що фільтр. Але напевне через посилання анкорні.

  Зле, що так сталося, це був мій найвідвідуваніший сайт. Трафік впав із 1600 до 1000. Можна довго чекати щоб позиції відновились.

  Одне добре, тепер буду більше знати про фільтри Гугла :)

  Відповіcти
 2. igor коментує:

  Фільтри скоріше за все наклдаються, якщо гугл випадково перевірить ваш сайт :???:

  Або хтось поскаржиться.

  Відповіcти
  • Pavlofox коментує:

   Я думаю що це автоматично робиться. Якщо декілька негативних факторів накладаються — фільтр.

   Відповіcти
 3. iGroup коментує:

  Футерні лінки, чи так звані протяги (сквозняки), самі по собі ніяк не вплинуть на санкції зі сторони ПС. Ймовірно наклалось декілька негативних факторів, що і спричинило негативні наслідки. Тисячі веб студій залишають свою мітку в футерах, і ще нвхто від того не дістав бан. Хоча є одне но: зе застосовуйте пряме входження ключа, а також не забувайте відношення гугла до teg nofollow

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   До цих всіх приколів гугла ніхто не отримував бани чи то пак — фільтри, хто його знає, як Google віднесеться зараз. Цілком можливо, що пошукова система вміє розрізняти текстові і футерні лінки, можливо саме наявність лінку у футері сигналізує ПС про щось там ...

   Якщо в контексті продане посилання ще можна замаскувати під зміст статті, то в футері — ніяк, лінк є лінк ...

   Від прямих ключів я вже давно відмовився, а от цими «протягами» якось не дуже хочеться ризикувати.

   Відповіcти
 4. iGroup коментує:

  Протяги в підвалі чудово працюють (навіть без nofollow). Візміть до прикладу студію Лєбєдєва, 100 тисяч посилань, а метрики на сайті такі, що дай ... кожному. Здається Ренді Фішкін, в одному зі своїх відео-блогів, сказав, що Гугл ставиться до таких посилань з великою повагою.

  Відповіcти
 5. Pavlofox коментує:

  На блозі Шакіна пару днів тому з'явився пост — відповіді на запитання. В тому числі висловлює свою думку про посилання з футера. Там є певні застереження.

  Відповіcти
  • iGroup коментує:

   www.webmasterworld.com/google/4608661.htm,

   тут дофіга цікавих речей про те, що нам каже Гугле, а що відбувається на справді.

   Відповіcти
 6. Олег Волощук коментує:

  Працювати то вони будуть, тобто вагу ви отримаєте, але на думку тих же забугорних сеошників, Гугл майже з 100% ймовірністю характеризує їх як куплені.

  Біржі також почали їх відділяти, так як вага таких довго не тримається. Та ж сапа виділила окремо «посилання з футера».

  Відповіcти
 7. ML коментує:

  Більше на ще один міф схоже.

  Відповіcти
 8. fedun коментує:

  нажаль є така несправедлива штука :evil:

  Відповіcти

Залишити свій коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Google + фейсбук Вконтакті Twitter RSS
Категорії
 • Інтерв’ю (4)
 • Конкурси (5)
 • Оголошення (11)
 • Особисте (19)
 • Плагіни для Wordpress (15)
 • Саморозвиток (7)
 • Технічні поради по WP (24)
Останні коментарі
 • Олег Волощук до Maxthon Cloud Browser — потужний хмарний браузер, який впевнено завойовує ринок
 • Валентина до Maxthon Cloud Browser — потужний хмарний браузер, який впевнено завойовує ринок
 • Олег Волощук до Maxthon Cloud Browser — потужний хмарний браузер, який впевнено завойовує ринок
 • Валентина до Maxthon Cloud Browser — потужний хмарний браузер, який впевнено завойовує ринок
 • Олег Волощук до Maxthon Cloud Browser — потужний хмарний браузер, який впевнено завойовує ринок
Канал на YouTube
Соціальні спільноти
Кращі коментатори
Павло(4)
Валентин.(2)
Vlad38(2)
Валентин.(1)
Саша(1)
Ольга(1)
Pavlofox(1)
запитів / генер. стор. / спож. пам'яті
50 / 0.389 / 57.78mb
Вгору