Яндекс планує запустити новий алгоритм ранжування сайтів у видачі з 2014 року

Дата: 9 грудня 2013 Рубрика: Просто про SEO Коментарі: 11 коментарів

Вітаю, шановні друзі! Знову «великі розуми» Яндекса вирішили здивувати інтернет-спільноту своїм нововведенням — російський пошуковик анонсував новий алгоритм ранжування сайтів у видачі, який вступить у дію з 2014 року. Що нам приготували «яндексоїди»? А приготували те, про що вже говорилось і до чого йшло — новий алгоритм НЕ БУДЕ враховувати посилання на сайт зі сторонніх ресурсів, що повинно позитивно вплинути на якість видачі та ефективніше боротися з «чорним» SEO — ну так вони вважають.

Власне, що ж пропонує чи то пак — про що попереджає Яндекс? З 2014 року, коли увійде в дію цей алгоритм, перестануть враховуватись ті посилання, які дуже інтенсивно купують вебмайстри на біржах для підняття своїх сайтів у видачі. Правда одразу цей алгоритм торкнеться тільки комерційних запитів, себто купити-продати, але сигнал вже не дуже здоровий. Якщо весь інтернет, в своїй суті, побудований на посиланнях, тобто всі посилаються на когось, то цей новий «фінт» просто перевертає все з ніг на голову.

Не так вже й суттєво, що Яндекс зачепить (поки що) тільки комерційні запити і вводити свій алгоритм буде (також поки що) тільки в московському регіоні, сам факт змушує задуматись. Взагалі то — пріоритетною пошуковою системою для українських ресурсів є Google, але і з Яндекса певна порція відвідувачів приходить. І ніхто не може гарантувати, що після Яші і Гугл не вирішить зробити якийсь подарунок, як це вже було з Пандою.

Якщо відверто — особисто мені здається, що Яндекс трішки кривить душею, ну не може він так от взяти і перестати враховувати вхідні лінки, скоріш за все — буде дуже жорсткий відбір по якості та заспамленості донорів, хоча Олександр Садовський заявляє, що вони переймаються, перш за все, за якість пошукової відповіді користувачам, а спекуляція такими лінками дозволяє маніпулювати чистотою видачі.

Давайте собі уявимо, що цей день прийшов і новий алгоритм вступив у дію саме так, як про це анонсується. Що ж тоді робити? Як просувати сайти? На думку приходить ось що: SEO (по крайній мірі в своєму класичному варіанті) починає відходити на задній план, а вперед виходить SMO. Тобто — на першому плані буде (ну мало би бути) просуваня в соціальних мережах, поведінкові фактори, Social Media Marketing себто.

В ідеалі це повинно би покращити якість сайтів, підвищити релевантність матеріалів, дати зелене світло дійсно якісним СДЛ, але щось тут мене обсідають сумніви — скоріш за все, відбудуться якісь певні зміни, щоб трішки потрясти вже обкатану систему просування. Хоча Яндекс заявляє, що окрім відмови враховувати зовнішні посилання, вони впровадять ще біля 800 нових факторів.

Виникає наступне питання — якщо Яндекс перестане враховувати посилання, значить можна їх без проблем продавати? Так то воно може і так, але ж хто їх буде тоді купувати)). Хоча сумніваюсь, що пошукові системи будуть дотримуватись всього того, про що говорять, адже не виняток, що самі ПС з цього щось мають, для чого їм пиляти гілку, на якій самі сидять? Не кинуться же всі сайти одразу рекламуватись і вносити гроші на рахунок Директів та Адвордів.

Як би там не було, новий алгоритм Яндекс планує запускати з 2014 року і тільки в московському регіоні, так що ми можемо просто поспостерігати та проаналізувати, що з цього вийде. Що робити з посиланнями? Ну нічого наразі, хто продавав — продавати обережно і не дуже часто, так як ми говорили ось тут, а хто купував — купувати, але дуже уважно аналізувати донорів, щоб в разі чого — не було боляче, хоча тут важко щось радити — особисто я зараз повністю перестав купувати, продавати лінки, а також ними обмінюватись, від гріха подалі.

Хто його знає, що вигадає Google, надивившись на фокуси Яндекса, тому давайте будемо білими та пухнастими для пошукових систем. Поживемо — побачимо, проаналізуємо після Нового року ситуацію в РуНеті з комерційними запитами і тоді будемо робити висновки.

Наразі бажаю Вам гарного дня, працюйте над своїми ресурсами на благо користувачів і все буде добре.

Шануйтеся!


З повагою, Олег Волощук.

Бажаєте мати свій власний блог на WordPress?

Отримайте АБСОЛЮТНО БЕЗКОШТОВНО детальний відеокурс і вперед!

Ваш E-Mail 100% в безпеці!

 

До запису "Яндекс планує запустити новий алгоритм ранжування сайтів у видачі з 2014 року" 11 коментарів

 1. Pavlofox коментує:

  Якщо вони таке заявили, то можливо вже на деяких запитах такі алгоритми тестували.

  Особисто я за те щоби зовнішні посилання не враховувались. Адже відкриваючи сайт у результатах пошуку нас цікавить тільки якість інформації на ньому, а не якісь посилання.

  В ідеалі мають все вирішувати тексти. І рано чи пізно таке буде.

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   Ну в ідеалі так)). Хоча я також за це.

   Відповіcти
 2. Пан П коментує:

  Шановні Сео гуру, варто б вивчити історію, і не тільку ту історію, що йде в глибину віків, а недавню, зокрема історію інтернету. Ще у 2010 році пан Садовський заявляв про це що Яндекс обмежує вплив лінків на ранужвання — ось лінк webmaster.ya.ru/replies.xml?item_no=8512

  І що, з тих пір ринок посилань в рази виріс. Так само і гугл грозиться-грозиться, але поки від лінків не реально відмовитись, ура, хай живе Сео ;-)

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   Шановний Пан П. Ніхто не корчить з себе сео-гуру і всі чудово пам'ятають тодішню заявку Садовського. Але зараз Яндекс заявив, що вводиться алгоритм, який, окрім неврахування лінків, матиме ще біля 800 нових факторів, тому вирішили цим поділитись. Як там буде далі — ні я, на Ви знати не можемо. А Ваша недоречна іронія і сарказм взагалі не зрозумілі.

   Відповіcти
 3. Пан П коментує:

  Олег вибачте може за надто різкий коментар, але поясню свою позицію. Час від часу слідкую за вашим сайтом та маленькою україномовною сео спільнотою яка утворилась навкого нього і помітив, що ви не дуже любите торгівлю лінками. В цьому з Вами категорично не згідний, вважаю, що в торгівля лінками (навіть не тематичними) є цілком природною та немає нічого поганого. Тут можна провести паралелі з телебаченням, коли Ви дивитесь по телевізору якийсь фільм чи передачу, Ви ж певно з розумінням ставитесь до того, що вона час від часу переривається рекламою (причому абсолютно нетематичною). Адже телеканалу потрібно платити зарплату своїм працівниками, купувати та утримувати обладнання і таке інше. Так само і тут, якщо я створюю цікавий контент, публікую його на своїх сайтах, і перетворив це заняття на свою професію, то постає питання — як утримувати себе та свою сім'ю, хто за це платиме мені гроші? Звісно можна зробити контент платним і хай самі читачі за нього платять (так само як існують платні телеканали без реклами), або ж поставити рекламу, себто в кінці статті буде постовий з рекламим лінком (і не завжди тематичним).

  Щодо тематичності, то звісно файно коли лінки тематичні, але буває й так, якщо у є Вас сайт, скажімо, про тушканчиків, Ви навряд знайдете на нього тематичних рекламодавців. Але ж і програма «В мире жывотных» переривається рекламою памперсів чи прокладок, які не мають жодного відношення до тваринок. Фактично зараз чимало навіть великих серйозних сайтів торгують лінками і це цілком нормально та природньо, якось навіть на сайті католицького часопису «Кредо» помітив сапу (а чому б і ні?).

  Мені ж здалися недоречними (звідси народилась моя іронія та сарказм) деякі Ваші та Вашщх читачів коментарі, скажімо, цей: «Особисто я за те щоби зовнішні посилання не враховувались. Адже відкриваючи сайт у результатах пошуку нас цікавить тільки якість інформації на ньому, а не якісь посилання.»

  От скажіть шановні ті хто проти того, щоб враховувались зовнішні посилання та лінкоторгівлі в цілому, чи зможете ви ТІЛЬКИ з доходів ваших сайтів прогодувати свою сім'ю, сплатити комунальні послуги, поїхати відпочити на море? От-от (хіба може знаєте якийсь досі невідомий мені спосіб монетизації?).

  Тож такі заяви сприймаю як типово українське «І сам не гам і другому не дам» — і сам на сайтах не заробляю (копійки з гуглівської чи інщої контекстної реклами до уваги не беремо) і інші нехай не заробляють. Думаю, якщо б Яндекс таки відмінив лінки, в інтернеті утворився б свій маленький лінкомайдан, коли десятки тисяч вебмастерів втративши дохід з продажу лінків просто б заблокували свої сайти для яндекса, і подивились б який в нього став після цього пошук. Але такого ніколи не буде, бо в яндексі на відміну від українського уряду працюють розумні люди, а не азарів з профффесором, але то вже інша тема :twisted:

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   Хех ... я і зараз не приховую свій не дуже лояльний погляд на торгівлю лінками, а аналогія з телебаченням ... як Вам пояснити, кожен обирає той шлях монетизації та заробітку, який вважає за потрібний та доцільний. Про чому тематичні лінки я схвалюю і сам їх декілька продав, але тільки тематичні, на рахунок нетематичних — що ж, я не можу і не буду комусь щось нав'язувати, я висловлюю свою думку — не те що негарно, а якось геть некоректно на тому ж сайті про тушканчиків бачити посилання на продаж кондиціонерів. Телебачення — тут взагалі різні площини і до реклами памперсів я не зовсім схвально ставлюсь, але то їхній хліб і їхні справи.

   Так, я особисто не маю нічого проти того, щоб зовнішні посилання перестали враховуватись, адже саме завдяки цим лінкам і піднімаються у видачі ресурси, які подекуди далеко не відповідають змісту мого запиту. Я волію, щоб видача формувалась на основі релевантності статей та матеріалів.

   На рахунок доходів від продажі — знову ж, чому тільки продаж лінків і реклама? Особисто я взагалі не планую і ніколи не планував заробляти на цьому, я ставлю за мету два основних способи монети: продаж своїх послуг і продаж інформаційних продуктів, себто — інфобізнес. Трапиться рекламодавець, яких захоче за певну плату розмістити (тематичну) рекламу — чому б і ні, не трапиться — значить так і буде. Послуги і інфобізнес — ось ті напрямки, які я планую розвивати.

   Приведу приклад — тиждень назад до мене звернувся чоловік по рекомендації і замовив блог. Замовлення виконалось і я отримав 650 грн. Скільки лінків мені потрібно продати на цю суму з одного ресурсу? Отож бо.

   «І сам не гам і другому не дам» — чому ж, заробляйте на лінках, на рекламі, хто як бажає. На цьому ресурсі я висловлюю свою позицію і своє бачення заробітку, чи то пак — бізнесу, а кожна людина вільна мати власну точку зору.

   І ще одне — поїхати на море чи прогодувати свою сім'ю за допомогою продажі послуг чи інформаційного продукту можна і далеко краще, ніж за допомогою лінкоторгівлі, ну ось так я вважаю.

   Повторюсь — я не гуру в сео (як ви воліли висловитись), я просто ділюсь своїми думками, планами і баченням, і радий, якщо знаходжу однодумців.

   Відповіcти
 4. Пан П коментує:

  «Телебачення — тут взагалі різні площини і до реклами памперсів я не зовсім схвально ставлюсь, але то їхній хліб і їхні справи» — Як на мене і телебачення і інтернет — це ЗМІ, і навіть останім часом інтернет став значно перехоплювати аудиторію в телебачення, особисто я вже багато років не дивлюсь телевізор (звісно за вийнятком останіх днів, коли ми всією сім'єю з тривогою переглядаємо за новиними подіями Євромайдану). А основний шлях монетизації будь-якого ЗМІ — це реклама. І якщо памперси і прокладки — це хліб багатьох телеканалів, то «металопластикові вікна Київ» — хліб багатьох вебмайстрів.

  «Я волію, щоб видача формувалась на основі релевантності статей та матеріалів» — вона й так формується на їх основі теж, якщо між двома однаковими по релевантності сайтами вище буде той на кого більше лінків і це справедливо. А ще як можна оцінити релевантність, скажімо є два інтернет магазини з металопластиковими вікнами з гарним дизайном та однаковими цінами та всіма іншими умовами, який з них релевантніший?

  Щодо продажу послуг — це так, чесний та екологічний спосіб заробітку грошей, я теж окрім ведення сайтів та продажу лінків, ще й іноді роблю сайти на замовлення.

  «Замовлення виконалось і я отримав 650 грн. Скільки лінків мені потрібно продати на цю суму з одного ресурсу?» — не так вже й багато, ще залежить яких лінків, якшо ваш сайт має великий PR (хоча б 4) — то це лишень 3-4 лінки на внутрішніх сторінках з PR 3 (ринкова ціна такого лінка 150-200 грн), або ж 6-7 лінків (приблизно) з PR 2 (ринкова ціна 80-100 грн).

  А от щодо інфобізнесу то тут моє ставлення дещо скептичне та настрожене. Адже з'являється чимало інфокурсів, в яких під гарною обкладинкою та за немаленьку ціну фактично вода, тобто така інформацію, яку можна знайти в інтернеті безкоштовно, і яка фактично не несе ніякої цінності. Але деякі люди не знають, і купують, скажімо курси, про те як створити сайт на Вордпрес, при тому, що це все можна навчитись самостійно. Якщо таке є, то це взагалі свого роду лохотрон, заробляння на незнанні інших людей і таку діяльність вважаю нечесною та неморальною. Але це моя думка, не претендую на істиність в останій інстанції.

  «Повторюсь — я не гуру в сео (як ви воліли висловитись)» — та тож я Вам комплімент зробив;-)

  Відповіcти
 5. Олег Волощук коментує:

  Така дискусія просто зайде в патову ситуацію, так як кожен буде доводити своє, але все ж ...

  Не всі сайти — ЗМІ. Блоги, а власне на ньому ми і спілкуємось, це щоденник, лице, бренд автора і ті канони, які відносяться до новинних сайтів чи онлайн видань тут зовсім недоречні. І якщо автор рахує, що продаж лінків — то його хліб, він має на це повне право, то його думка, його шлях і його територія.

  Не завжди видача формується на відповідності та релевантності статті, часто вискакують ті сайти, як штучним методом набрали чи скупили посилання, а це не є правильно. А інтернет-магазини — ті взагалі живуть іншим життям, там рулить реклама і не релевантність там головне, а в кого більший бюджет.

  Ринкова ціна лінка — 100-150-200 рублів, себто 25-50 грн., але аж ніяк не 150-200грн, з ПР3 і з ТіЦ — 10-30.

  На рахунок інфобізнесу — знову ж, то лише Ваша суб'єктивна думка, так — багато нечесних на руку людей підмазуючись під цю справу продає просто воду, але є і багато хороших та чесних спеціалістів, які продають дійсно цінну та корисну інформацію за адекватну ціну.

  Так, всьому можна навчитись самостійно, не сперечаюсь, але якою ціною? Вибір у кожного є особистий і кожен воліє вчиняти так, як вважає за потрібне. В принципі і вищу математику можна вивчити самостійно, але для чого, якщо є професійні викладачі?

  Я також не претендую на константу, це також власне моя думка. :smile:

  Відповіcти
 6. Пан П коментує:

  "Ринкова ціна лінка — 100-150-200 рублів, себто 25-50 грн., але аж ніяк не 150-200грн, з ПР3 і з ТіЦ — 10-30. " ось які ціни в ггл під гугл: PR0 — 115 рублів, PR1 — 270, PR2 — 406, PR3 — 697 рублів, можете спробувати добавити свій сайт туди та переконатись в цьому самі.

  «там рулить реклама і не релевантність там головне, а в кого більший бюджет» От і я про це, і бюджет зокрема йде на лінки.

  «але є і багато хороших та чесних спеціалістів, які продають дійсно цінну та корисну інформацію за адекватну ціну.» — буду вдяний за посилання на гарні на Вашу думку інфокурси (просто цікаво, може теж знайду для себе якусь корисну інфу за адекватну ціну).

  О і трішки не по темі нашої дискусії, ось гарна статья на Ватчері про інформаційне протистояння нинішніх політичних подій watcher.com.ua/2013/12/07... -na-yevromaydan/

  Партія ригів зробила провокаційні сайти з метою залякування людей не йти на Євромайдан. Зараз важливо, щоб ті українські вебмайстри чи сеошники які не мають змоги поїхати до Києва підтримали боротьбу бодай на інформаційному інтернет просторі. А саме масово надсилати скарги в гугл (тут www.google.com/safebrowsing/report_badware/ і тут support.google.com/adwords/contact/feedback), жалітися на спам у соц. мережах, ще як варіант можно накупити на ці сайти дешевих саполінків, аби загнати їх під Пінгвіна, Панду, та інший зоопарк.

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   Свій сайт я додав і ціни зовсім не такі, а з ПР0 — хто взагалі буде купувати посилання і для чого. Бюджет інтернет інтернет магазинів не іде в основному на лінки, а іде, власне, на рекламу.

   Спеціально для Вас — підготую підбірку тих матеріалів, які я вважаю корисними і повідомлю персонально.

   Відповіcти
 7. Пан П коментує:

  Мабуть в ггл різні ціни для сайтів у різних категоріях.

  «Спеціально для Вас — підготую підбірку тих матеріалів, які я вважаю корисними і повідомлю персонально». Дякую, але б з цього можна було б зробити і непогану статтю та опублікувати для загалу (а не лишень моєї нескромної персони :) Ото подав Вам ідею для статті.

  Відповіcти

Залишити свій коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Google + фейсбук Вконтакті Twitter RSS
Категорії
 • Інтерв’ю (4)
 • Конкурси (5)
 • Оголошення (11)
 • Особисте (19)
 • Плагіни для Wordpress (15)
 • Саморозвиток (7)
 • Технічні поради по WP (24)
Останні коментарі
 • Віктор Хільчук до Використовуємо звичайну флешку в якості оперативної пам'яті на OC Windows
 • Олег Волощук до Використовуємо звичайну флешку в якості оперативної пам'яті на OC Windows
 • Віктор Хільчук до Використовуємо звичайну флешку в якості оперативної пам'яті на OC Windows
 • Олег Волощук до Використовуємо звичайну флешку в якості оперативної пам'яті на OC Windows
 • Pavlofox до Використовуємо звичайну флешку в якості оперативної пам'яті на OC Windows
Канал на YouTube
Соціальні спільноти
Кращі коментатори
Віктор Х.(4)
Pavlofox(3)
Саша(3)
Ігор(3)
Козак(2)
Володими.(1)
Владисла.(1)
Валентин.(1)
запитів / генер. стор. / спож. пам'яті
51 / 0.473 / 57.8mb
Вгору