Розкрутка, просування та SEO оптимізація блогу — перші кроки (Частина 1)

Дата: 14 лютого 2013 Рубрика: Просто про SEO Коментарі: 16 коментарів

Вітаю, шановні друзі! Сьогодні я розпочну серію статей на тему розкрутки, просування та правильної пошукової оптимізації Вашого блогу. Тема надзвичайно важлива, подекуди складна, але її варто розглянути та розуміти, тому що створити блог - це ще половина справи. Толку з Вашого ресурсу, якщо на нього заходить 5-10 унікальних відвідувачів на добу? Сьогоднішній пост — це перша частина того, що потрібно робити після створення блогу, щоб відвідуваність та позиції у видачі пошукових систем тільки покращувались.

Як розкрутити та просунути блог

Для початку давайте визначимось, під які пошукові системи ми будемо оптимізувати наш ресурс. На сьогодні варто виділити два пошуковики, під які варто працювати — це Google та Яндекс. Про всілякі Рамблери, Yahoo, Апорти забудьте, вони нас не цікавлять, нам потрібні два монстри інтернет мережі — Гугл і Яша.

Варто розуміти, що просувати ми будемо не сам блог, як ресурс, а його статті. Саме за ключовими запитами та ключовими словосполученнями Ваш блог будуть знаходити у видачі пошукової системи, а не за адресою головної сторінки. Тому давайте собі встановимо перше, що головне на блозі — це контент, статті, тексти, пости, не важливо, як бажаєте, так і називайте.

Дуже багато в інтернеті балакають про те, що є якісь встановлені оптимальні розміри статей, що ось стільки і стільки повинно бути знаків в пості, що краще писати короткі замітки — мовляв, так краще сприймається. Все це маячня. Я і сам колись читав такі «рекомендації» та писав коротенькі пости, керуючись тим, що «стислість сестра таланту» і в результаті — відсутність результату.

За 3-4 місяці, які я бавився такими «постиками», я не добився нічого. А ні, брешу, 40 відвідувачів на мій блог заходило, про якісь запити, ключові слова, релевантність я ще не знав. Ось так про ... чи час я і «розвивав» свій блог. Відповідно, через певний період, прийшло розуміння, що я щось роблю не так або взагалі не роблю.

Переривши купу матеріалів, перечитавши масу статей, переглянувши десятки відео — вирішив працювати над написанням великих, об'ємних статей, де намагався висвітлити порушене питання від а до я. І о, чудо! Пройшло буквально 2-3 місяці і відвідуваність ресурсу піднялась в 5 разів. І хтось буде говорити, що короткі статті краще сприймаються відвідувачати та краще впливають на розвиток блогу? Нехай, кожен має право на власну позицію. Я переконався, що правильна розкрутка блогу — це періодичне наповнення об'ємними статтями, ось перший крок.

Отже, контент — це НАЙВАЖЛИВІША складова успішності Вашого ресурсу, однозначно. Тому, перший підпункт — пишіть статті! Пишіть часто, пишіть регулярно, пишіть об'ємні пости — не намагайтесь відкараскатись коротеньким записом. Краще створіть собі графік — пишіть рідше, але багато і регулярно. Як приклад, Ви визначили, що будете писати 2 рази в тиждень. Так от, не відступайте від цього правила. Забагато? Пишіть раз в тиждень, але на постійній основі.

Про необхідну кількість знаків в статті судити важко, але для себе я визначив таке правило — як мінімум 2-2,5 тисячі знаків повинно бути у Вашій публікації. Хтось може сказати — та для чого переливати з пустого в порожнє, толочити воду в ступі, перекладати з одного місця на інше. От тому я і казав, краще пишіть рідше — але регулярно і хороші, повні, об'ємні пости.

По-можливості, вставляйте в пост тематичне відео, картинки, фото — це дуже люблять відвідувачі, а пошукові системи краще відносяться до таких матеріалів. Об'ємний пост та наявність додаткових матеріалів, напряму впливає на поведінкові фактори Вашого блогу. Про цю фішку я розкажу трішки згодом.

В підсумку до цього посту я виведу Вам перелік перших кроків, які необхідно робити, а зараз йдемо далі.

Звичайно, що голий текст, неоптимізований, мало що дасть в результаті. Тут не пройде варіант — задавимо кількістю, потрібно щось робити в плані оптимізації статті. І от тепер ми підходимо до найголовнішого — написання посту під ключові запити, а це і є ніщо інше, як просування блогу.

Якщо хтось говорить: «Та мені до лампочки відвідуваність, я пишу для душі, для людей» — відверто кривить душею. Кожному власнику блогу надзвичайно приємно, коли збільшується число унікальних відвідувачів на лічильнику, збільшується кількість коментарів та позиції у видачі. Тим більше, «пишу для людей» — для яких? Для сусіда, кращого друга та колегів по роботі? Якщо відвідуваності немає, хто Ваше «для людей» читає?

Необхідно визначити, по якому запиту Вашу статтю можуть шукати користувачі в інтернеті, не важливо, про що Ви пишете — про торти, манікюр, SEO чи лікування геморою в домашніх умовах, цю інформацію хтось шукає. Відповідно, потрібно аналізувати запити. Наприклад, Ви пишете про манікюр.

Перше, що потрібно зробити, це зайти в сервіс підбору ключових слів, на Яндексі або Google, та проаналізувати, як цю інформацію будуть шукати люди, що вони будуть вводити в рядок пошуку, бажаючи прочитати про манікюр. Особисто я користуюсь сервісом Google, тому що саме з цієї пошукової системи приходить левова частка моїх відвідувачів, та й сервіс Яндекса частенько прибріхує.

Отже, йдемо сюди, реєструємось, хто ще не зареєстрований та розпочинаємо. Я не буду розказувати, як зареєструватися в adwords, розберетесь самостійно. Обираємо "Інструменти та аналіз і сервіс «Інструмент підказки ключових слів».

Підбираємо ключові запити

Тепер нам необхідно налаштувати інструмент для того, щоб він правильно видавав нам запити, відповідно до мови та регіону, адже орієнтуватись ми будемо на Україну та україномовних користувачів (для іншомовних блогів — все аналогічно). Робимо ось такі маніпуляції (зображення клікабельне).

Проводимо базові налаштування Google Adwords

Тепер підберемо ключові слова та запити. Пишемо ми статтю про манікюр, отже в поле «Слово або словосполучення» вводимо манікюр і тиснемо Пошук. Чекаємо на результат та аналізуємо (зображення клікабельне).

Результати підбору ключових слів

Тут ми можемо побачити, що в місяць слово манікюр запитують 4400 разів, а значить, якщо ми вийдемо в ТОП по цьому слову, то тільки по запиту манікюр, наша стаття (відповідно і блог) буде отримувати 146 відвідувачів щоденно. Це, звичайно, в ідеалі.

Є декілька підводних каменів. Наприклад, бажане слово чи фраза можуть мати дуже високу конкурентність, тому вийти в ТОП буде дуже важко. А значить, потрібно шукати альтернативу — менш популярні запити цієї ж тематики, за якими вийти на перші позиції буде легше. Таким чином, можна отримати значно більше результату за менш популярними запитами, ніж намагатися обігнати старі блоги та сайти, які за словом манікюр сидять в ТОПі.

Наприклад, запит «художній манікюр» (зображення клікабельне).

Результати підбору менш популярних запитів

Бачимо, що запитів тут значно менше, всього 24 відвідувача ми можемо отримати, але й конкуренція значно нижча. Для чого намагатись обійти популярні запити, де сидять досвідчені сеошники та seo студії, якщо можна просунути цю ж статтю за низькочастотними запитами. Низькочастотні запити відрізняються більшою точністю, тому що містять не одне, а два-три слова.

Відповідно і трафік по цих запитах може бути набагато якісніший (тобто цільовий). Тому вирішуйте, чи намагатись оптимізувати статтю під популярні запити, чи «тишком-нишком» отримати відвідувачів за низькочастотниками.

Не тільки підбором ключових слів та запитів характеризується розкрутка, просування та SEO оптимізація блогу. Для якісної розкрутки необхідно «заточити» під ці запити саму статтю.

Для блогів на WordPress існує готове рішення — це плагін All in One SEO Pack або, як альтернатива, Platinum SEO Pack. Робота цих плагінів аналогічна, тому обирайте те, що Вам більше сподобається.

Покажу Вам на прикладі Platinum SEO Pack. Після інсталяції та активації плагіна, в адмінці блогу під кожним постом Ви побачите ось такі додаткові поля (зображення клікабельне).

Сео плагін для блогу

Поля title, description та keywords я вже заповнив, відповідно до нашого ключового запиту «художній манікюр». Якщо Ви оберете не одне, а два ключових словосполучення, по яких пошукові системи повинні поставити Вашу статтю на перші позиції, то, відповідно, в Title — пишете класний та інтригуючий заголовок, адже саме цей заголовок і будуть бачити користувачі у видачі ПС, де розміщуєте ключові слова, за якими просуваєте статтю.

Аналогічно поле Опис (description) — заповнюєте описом з в крапленням обраних ключових запитів,  і поле Keywords — тут прописуєте ключові слова та запити.

Звичайно, що заголовок статті, який Ви прописуєте у візуальному редакторів, також повинен бути класним та захоплюючим, але основну увагу варто приділити полям Title та Description.

Тепер давайте поговоримо про те, як правильно написати статтю. Отже, ключові слова ми підібрали, тепер необхідно написати пост про манікюр, керуючись цими словами.

Але, УВАГА! Статтю Ви повинні написати простим, зрозумілим словом, зробити її цікавою для відвідувачів та повністю, 100% в матеріалі дати відповідь на питання, як зробити «художній манікюр». Ви повинні зацікавити відвідувача так, щоб після ознайомлення з Вашим постом, людина пішла робити манікюр, а не продовжила клацати в пошуку.

Зміст статті повинен бути логічний та зрозумілий, але з врахуванням декількох правил, а саме — виділяйте слова в статті жирним та підкресленням, це дуже подобається пошуковим системам. Ключове слово чи запит повинні бути на початку статті і в кінці, але не тільки. Ключовики Ви повинні рівномірно розмістити по тексту, але на початку і в кінці — обов'язково.

І дуже важливо, в кожній статті робити посилання на статті схожої тематики на Вашому блозі. На Вашому, а не на інших. Якщо Ви даєте посилання на сторонні ресурси — обов'язково закривайте їх від індексації.

Плагін All in One SEO Pack чи Platinum SEO Pack не тільки створюють правильне SEO налаштування для окремої статті. Важливим пунктом розкрутки, просування та SEO оптимізації блогу є створення семантичного ядра ресурсу. Що таке семантичне ядро та як його скласти, ми розглядали ось в цій статті, тому перейдіть та згадайте.

Друзі,  просування, SEO оптимізація та розкрутка блогу не закінчується встановленням та налаштуванням сео плагіну, вона тільки починається. Але, якщо Ви все зробите правильно — тобто, правильно та розумно підберете ключові запити, встановите та налаштуєте SEO плагін, правильно та об'ємно напишете статтю, відповідно до семантичного ядра та ключових запитів — успіх та відвідуваність блогу буде гарантована.

Ось всі ці дії в комплексі і забезпечать якісне та правильне просування, хорошу розкрутку та індексацію Вашого блогу.

Давайте підведемо підсумок всього, про що ми говорили і що необхідно підготувати, перед написанням посту.

1. Визначаємось з тематикою статті та аналізуємо ключові слова чи запити, за якими цю тему можуть шукати.

2. Підбираємо (бажано низькочастотні) ключові запити, які ми будемо вкраплювати в статтю та опис.

3. Пишемо текст, вставляючи ключові слова на початку і в кінці, а також рівномірно розставляємо їх по всьому тексту з зберіганням природності змісту. Одним словом — пишемо статтю для людей, а не для ПС.

4. Встановлюємо та налаштовуємо плагін All in One SEO Pack чи Platinum SEO Pack. Складаємо семантичне ядро блогу та прописуємо заголовок, опис та ключові слова (title, description та Кeyword) до кожного посту.

Тепер, після цих дій, Ви будете впевнені, що SEO фундамент Вашого ресурсу залитий правильно, залишається регулярно писати матеріали та спостерігати за ростом позицій і відвідуваності.

Я впевнений, якщо Ви будете дотримуватися цих правил та рекомендацій, то розкрутка блогу , просування та SEO оптимізація, стануть для Вас цікавим та захоплюючим заняттям, а не темним лісом.

Хочу упередити тих, хто буде говорити, що я пишу щось не правильно чи це зайве — визначте цілі. Якщо Ваша мета збільшувати відвідуваність та популярність блогу — тоді ці правила саме для Вас. Якщо ж Вам цього не потрібно, Вам достатньо і 10 уніків в день — тоді про що сперечатись? На все це можна просто забити.

І ще одне, друзі, не зусмучуйтесь, якщо раптом відвідуваність впаде. Не буває нічого постійного в світі, тим більше в SEO. Відвідуваність може зростати, потім різко впасти, а потім знову стрімко піднятись. Залежить це не від нас з Вами, а від пошукових систем, від пори року, вихідний чи будній день, свято, сезон відпусток і т.д.

Врешті, пошукові системи можуть ввести новий алгоритм, за правилами якого Вам відріже половину відвідувачів. Але не хвилюйтесь та заспокойтесь, якщо Ви будете дотримуватись всіх правил просування, розкрутки та SEO оптимізації блогу — то все повернеться після 1-2 апдейтів пошукової видачі.

Я не буду говорити чи вчити Вас тому, що завдяки цим діям я досяг тисячної відвідуваності, ні. Про те, як правильно оптимізувати блог та статті я дізнався зовсім недавно і відсотків 70% матеріалу на моєму блозі ще не оптимізовано, але, завдяки тому, що 30% я вже почав правильно налаштовувати — відвідуваність з 40-50 уніків піднялась до 250-350 на добу.

Тому робіть висновки і вдалого, легкого та цікавого Вам просування блогу в ТОП. Далі буде ...

Шануйтеся!


З повагою, Олег Волощук.

Бажаєте мати свій власний блог на WordPress?

Отримайте АБСОЛЮТНО БЕЗКОШТОВНО детальний відеокурс і вперед!

Ваш E-Mail 100% в безпеці!

 

До запису "Розкрутка, просування та SEO оптимізація блогу — перші кроки (Частина 1)" 16 коментарів

 1. Pavlofox коментує:

  Ще б класно зробити щоб сайт наповнювали інформацією самі відвідувачі. Про коментарі всі знають.

  А от так, типу Вікіпедії. Чи гостьові пости, але тоді треба високі показники ТІЦ та PR мати.

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   Та от в тому то і фішка, що низьковідвідувані блоги ніхто не захоче наповнювати)). Коло замикається — закочуєш рукави і сам виводиш блог хоча б на 1000. А потім вже можна думати про залучення сторонніх авторів.

   Відповіcти
 2. MedBlog коментує:

  Дуже корисна стаття. Багато чого нового дізнався. Дякую)

  От тільки цікаво за яким принципом працює цей SEO плагін, яка його роль?

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   Та принцип простий — SEO налаштування блогу. Ці плагіни дозволяють скласти коректне семантичне ядро, правильно свормувати title, description та keywords для кожної статті і блогу в цілому, що значно полегшує сприйняття ресурсу ПС. Правильно налаштований сео плагін — хороша індексація, хороші позиції (при певних діях). Немає плагіну взагалі — хоть обпишися статтями, хорошої видачі не буде.

   Відповіcти
   • MedBlog коментує:

    Як налаштовувати плагін до кожної з статей зрозуміло. А от як налаштувати його конкретно під блог. Home Title, Home Description, Home Keywords. Що тут вписувати?

    Відповіcти
 3. Валентин коментує:

  Хочу сказати, що плагін All in One SEO відіграе дуже позитивну роль при оптимізації сайту. Коли я його встановив, почав прописувати title, description та keywords, то вже через декілька днів мій сайт посунувся трішки верх.

  Шановний Олег, в мене є одне нескромне запитання — а скільки часу у Вас пішло на написання цієї статті, адже тут майже 11000 знаків?

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   Чесно сказати — не згадаю. Але, судячи з досвіду, приблизно 10000-11000 знаків пишеться +/- 4-5 годин.

   Відповіcти
   • Валентин коментує:

    Дякую за відповідь. В мене напевнор пішло б на таку статтю неменще 6 годин.

    В мене знову запитання — а де Ви берете такі гарні ілюстраціїї до своїх статей?

    Відповіcти
    • Олег Волощук коментує:

     Яндекс або Гугл зображення + Фотошоп + фантазія = прикольна картинка до посту :idea:

     Відповіcти
     • Сергій Сметанський коментує:

      Формула) А де ти береш українські шрифти для фотошопу?

      Відповіcти
      • Олег Волощук коментує:

       Ось тута, і ще дехто обіцяв нам велику збірку шрифтів — чекаємо :cool:

       Відповіcти
 4. Сергій коментує:

  Згоден, що оптимізований контент від 3000 знаків, картинки, просування по НЧ запитам досить позитивно позначиться на відвідуваності і позиціях в пошуковій видачі, особливо, використовуючи вищезазначені плагіни. А от як посилання зі сторонніх сайтів вплинуть на результат? Як на мене, то, наприклад, посилання з відомого сайту новин тільки прискорить індексацію, передасть вагу та відвідувачів вашій сторінці, але на позиції у пошуковій видачі зовсім не вплине.

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   Саме так, Сергій, просто прискорить індексацію і додасть пузомірок (якщо таке жирне посилання не одне і воно з тематичного ресурсу), а на лічильник не вплине ...

   Відповіcти
 5. Светлана коментує:

  Дуже цiкаво!Я ще тiльки збираюсь створити блог. Але його розкрутка теж важлива тема.

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   Звичайно важлива, беззаперечно.

   Відповіcти

Залишити свій коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Google + фейсбук Вконтакті Twitter RSS
Категорії
 • Інтерв’ю (4)
 • Конкурси (5)
 • Оголошення (11)
 • Особисте (19)
 • Плагіни для Wordpress (15)
 • Саморозвиток (7)
 • Технічні поради по WP (23)
Канал на YouTube
Соціальні спільноти
Кращі коментатори
Ігор(3)
Вітьок(1)
Іван(1)
Олена(1)
Олександ.(1)
запитів / генер. стор. / спож. пам'яті
54 / 0.478 / 59.17mb
Вгору