Google + фейсбук Вконтакті Twitter RSS

Seo аналіз сайту або чому може падати відвідуваність

Дата: 23 квітня 2013 Рубрика: Просто про SEO Коментарі: 10 коментарів

Вітаю, друзі! За останні декілька днів я отримав зо 5 листів з одним і тим же запитанням: «У мене впала відвідуваність!!! Help!!! Поможіть!!! Мне забанили?!!!». Проаналізувавши декілька сайтів, я виявив, що сторінки з індексу не випали, кількість збільшується, а отже — ніякого бану чи фільтру немає. Чому ж, все таки, помічений різкий спад відвідуваності на багатьох ресурсах?

В переважній більшості випадків — це сезонний фактор. Тобто, існує в Seo таке поняття, як сезонний трафік, який залежить від певної пори року. Скажу відверто, на своєму блозі я такий спад прогнозував, тому особливо не впав в депресію і зараз я Вам поясню чому.

Останні 4 — 5 місяців я писав тільки про блоги. Блоги, seo, створення блогів, розвиток блогів, відповідно, семантичне ядро складене з оглядом на блоги та блогосферу, тому, проаналізувавши минулорічну ситуацію в області сезонного трафіку, я ще місяці зо два тому передбачав певний спад у відвідуваності.

Якщо Ви ведете тематичний блог, який, в основній суті, освітлює одне питання чи один напрямок, сезонний спад трафіку торкнеться і Вас.

Давайте візьмемо простий приклад, запити «як створити блог» та те ж «seo». Спробуємо проаналізувати кожен з цих ключовиків, на предмет сезонності. Для початку, візьмемо "як створити блог". Якщо ми введемо це словосполучення в Яндекс Вордстат і оберемо показ по місяцях, то отримаємо наступний графік (зображення клікабельне).

Як створити блог - запити за сезонами

Що ми тут бачимо? Минулого року, приблизно в період з квітня по липень, за цим запитом був помітний значний спад. Тобто — цей сезон явно не на користь "як створити блог".

В принципі, це цілком зрозуміло. Регіон Україна (адже 90% трафіку у мене йде саме з України), а у нас весна — це саджати, веснувати, готувати, прибирати і т.д. Можливо ще якісь фактори впливають, наприклад, скоро Паска ... але те, що саме в цей період про блоги думає дуже мало українців — факт.

Чи ще один приклад, візьмемо просто слово «seo» та проаналізуємо тим самим способом (зображення клікабельне).

Відвідуваність сайту по сезонах

Ситуація аналогічна — з квітня по липень питання seo цікавить людей в меншій мірі. Тому панікувати не варто — потрібно просто сісти та проаналізувати причину, тоді все стає зрозуміло.

Що робити у таких випадках? Та власне нічого. Якщо є бажання, то можете підбирати запити, які в ці сезони користуються великим попитом, тобто зимою просувати літні, а літом — зимові. Якраз до настання сезону, Ваш запит обросте посиланнями та набуде певної ваги — тоді такого перепаду Ви не відчуєте.

Я чудово розумію, що у багатьох (особливо в початківців) може зникати мотивація, але, друзі, seo — це не тільки хороші результати та позитивні емоції, це і спади та підйоми, збільшення — зменшення відвідувачів, підвищення — пониження позицій і т.д. Якщо відвідуваність впала, завдяки сезонності запитів, то чому опускати руки?

Якщо Ви будете писати регулярні, хороші, унікальні, якісні пости — ніякий фільтр чи бан Вам не загрожує, якщо не будете зловживати продажем посилань — санкцій зі сторони пошукових систем не буде, а сезонний трафік — діло тимчасове. Сайти туристичної тематики, як приклад, не рвуть собі на голові волосся через те, що взимку у них відвідуваність не дуже.

Перш, ніж впадати в депресію та опускати руки, проаналізуйте — якщо спад відвідуваності на Вашому блозі пов'язаний з сезонністю запитів, просто продовжуйте працювати і все повернеться сторицею.

Яндекс і Гугл зацікавлені в хороших, якісних СДЛ і нові тенденції та алгоритми спрямовані саме на це, тому ... пишіть статті, пишіть під тематичні запити, здобувайте посилання (або купуйте акуратно) і все у Вас та у Ваших ресурсів буде чудово.

Бажаю Вам не падати духом та завжди мати хороший настрій.

Шануйтеся!


З повагою, Олег Волощук.

Бажаєте отримувати повідомлення про публікацію нових статей на блозі? Підпишіться на RSS стрічку оновлень!

 

До запису "Seo аналіз сайту або чому може падати відвідуваність" 10 коментарів

 1. Сергій коментує:

  Ваш блог, можно сказать, общетематический, поэтому в сезон можно публиковать соответствующие статьи и падение посещаемости Вам не грозит :)

  • Олег Волощук коментує:

   Можна, Сергій)) Але я, останнім часом, просто з головою в блогосферу заліз)) Треба трішки послабити вузькоспрямованість))

 2. Сергій коментує:

  Это правильно! Как я понял, Вы таким и планировали свой блог.

  Я хотел создать блог по нескольким направлениям, которые постоянно пересекаются, поэтому и название соответствующее подобрал, так как мне эти тематики интересны и я с ними сталкиваюсь.

  Если бы было желание писать еще и о личном, то создал бы общетематический блог или отдельный.

 3. Павло коментує:

  На блозі про seo відвідуваність падає, а на блозі про колорадського жука піднімається. Принаймні, повинна підніматися. В теорії. Але не на практиці :)

  • Віталій коментує:

   А на практиці, що ні? :sad: Хоча з іншого боку, жук ще рано :smile: треба про посадкову картоплю або саджанці... :grin:

   • Павло коментує:

    Жуку не рано, він вилазить, як тільки потепліє. Ще картоплі нема, а він уже тутечки, повзає... ;-) Це я так, створив сайтик під сезон, а переглядів — зась. :cry: Та нічого, як не помре, то розкрутиться ;-)

 4. Сергій коментує:

  Розкрутиться!

  Вхождение по ключевику в первом предложении. Несколько раз внутри повторить ключевой запрос и в последнем предложении упомянуть, плюс контент 3000+ знаков и несколько ссылок с часто посещаемых роботом сайтов. Пока такой вариант работает.

  • Павло коментує:

   Дякую, попробую. 3000 знаків, правда, не завжди набирається. Тисяча-півтори, хоча є й на три й більше. Проблема в тому, що від цього колорадського жука мене вже нудить. :) Знав би, не ув’язувався. А тут іще іншопланетян нав’язав на свою голову... :roll:

 5. Сергій коментує:

  Спасибо за пожелания!

  Я вот начал писать статью о сервисе Граватар, о котором узнал благодаря блогу Олега, так еще не закончил, а уже 3000+ знаков набралось, а перед тем как начать писать, сам думал, хоть бы на тысячи 2 написать.

  Повторюсь, главное объемный человекочитаемый контент с вхождением, серединой и окончанием. Иногда в топ-10 выстреливает через дня 3, если со ссылками повезет.

 6. Pavlofox коментує:

  Так, бажано мати пару сайтів, тоді в одних спад, в інших підйом.

  Наприклад з рецептами шашликів — відвідуваність зараз буде зростати.

Залишити свій коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Цікаве з блогу
Навігація
 • Інтерв’ю (3)
 • Конкурси (5)
 • Оголошення (10)
 • Особисте (16)
 • Плагіни для Wordpress (11)
 • Саморозвиток (6)
 • Технічні поради по WP (14)
Активні читачі
Ad60(4)
Pavlofox(2)
Павло(2)
Андрій(1)
Олександр(1)
Пан П(1)
Віктор(1)
MrVigner(1)
Спільнота блогу
Вгору