Google + фейсбук Вконтакті Twitter RSS

Seo оптимізація сайту — для пошукових систем чи для користувачів?

Дата: 16 квітня 2013 Рубрика: Просто про SEO Коментарі: 6 коментарів

Вітаю, друзі! Дуже багато зараз різного матеріалу в мережі про seo оптимізацію сайтів та блогів, дуже багато дають порад та рекомендацій, але в цьому випадку, як говорять в народних прислів'ях, що забагато — то не здорово! Що це значить? Оптимізувати свій ресурс чи ні? На що звертати увагу, а що може бути шкідливим для нас?

Seo оптимізація матеріалів

Власне, не про оптимізацію сайту ми будемо говорити, а про оптимізацію окремих матеріалів, хоча розділяти ці два поняття я б не став, та все ж ... Як правильно оптимізувати статті, чим керуватись та на що вважати? Давайте ми спробуємо в цьому розібратись більш детально.

Те, що оптимізувати свої матеріали потрібно, зрозуміло всім, адже, пишемо ми статті для людей, для своїх читачів, тому нам необхідно знати, чим цікавиться людина, як вона шукає це питання в мережі, які слова та словосполучення вводить і ось під ці запити ми і пишемо статті, тобто проводимо seo оптимізацію сайту.

Можна цього і не робити, а просто писати те, що нам хочеться, але тоді про хороші позиції та відвідуваність можна забути. Ми можемо вести свої блоги на будь — яку тематику, писати про що завгодно, наприклад, про випікання тортів. Але просто гріх писати пост під тему «випікання тортів», якщо люди шукають інформацію про кондитерські вироби за запитом «як зробити торт в домашніх умовах». Тема та ж сама, трішки змінюємо термінологію і маємо хорошу статтю під ключовий запит.

Аналогічно, якщо ми вибрали популярний запит (або низькочастотний) — необхідно перевірити, а чи відповідає зміст написаного заданій темі? Нам необхідно перевірити релевантність статті. Ми можемо розпочати писати пост про те, "як зробити торт в домашніх умовах", але жодного разу не вжити в тексті саме цей запит, відповідно, релевантність буде дуже низькою.

Друзі, оптимізація — це все дуже добре, але надзвичайно важливо не переступити межу між оптимізованим текстом і нечитабельним матеріалом. Часто власники ресурсів так заоптимізовують свої статті, що просто нереально прочитати та вловити зміст написаного, пишуть пости не для людей, не для відвідувачів, а для пошукових систем.

Seo оптимізація сайту повинна бути збалансованою, необхідно вважати на щільність ключових слів та зміст написаного Вами посту. Перевіряйте свої статті через сервіси перевірки релевантності та редагуйте надлишок ключовиків та словосполучень, про це ми говорили в цій статті — тому, перечитайте ще раз.

Багато говорять про доцільну величину посту, хтось каже, що оптимально 1000 знаків, хтось вважає, що 2000 знаків — це нормально, в мене на цю тему свої міркування. Я вважаю, що оптимальною величиною посту (якщо взагалі так коректно говорити) можна вважати 4 — 6 тисяч знаків. Чому?

Тому що, стаття на 4 тисячі знаків набагато легше оптимізується під певний запит, ніж абзац на 500 символів, набагато легше розбавити щільність ключових слів, коли текст об'ємний і зберегти логічність матеріалу. Також, побутує думка, що надто короткі пости можуть просто вилітати з індексу. Тому, я б рекомендував, ну на крайній випадок, хоча б 2500 тисячі знаків в статті.

Про те, чи доцільно завжди дотримуватись 100% релевантності — ні, не завжди. Наприклад, якщо Ви просуваєте Ваш пост по певному ключовому запиту, проаналізуйте ресурси, які за цим запитом стоять на перших місцях. Якщо в конкурентів релевантність 100% — нікуди не дінешся, але, якщо в топового сайту релевантність статті 80% — достатньо підігнати свій пост під 85 — 90% і отримувати на нього посилання.

Хороша seo оптимізація сайту — це баланс між сео та змістовним наповненням. Не думайте, що коли Ви заоптимізуєте 2 абзаци тексту та накупите цей матеріал посилань, топ Вам гарантований. Пошукові системи все більше починають враховувати поведінкові фактори, а які поведінкові фактори можуть бути, якщо текст просто не читається? Здогадайтесь самі.

Пишіть свої матеріали для людей. Я дуже часто зустрічаю блоги, які мають високу відвідуваність на лічильнику, але практично не мають коментарів. Про що це свідчить? Про погану якість трафіку. Відвідувачі заходять, тому що сайт у високій видачі, але дуже швидко ідуть геть, тому що немає що читати або взагалі написано казна що, можливо матеріал просто переоптимізований. А що чекає на такі ресурси? Правильно, пониження у видачі та песимізація.

Звичайно, що важко дотримуватись правил seo оптимізації сайтів і писати цікаві пости, але це фундамент успішності, популярності та міцних позицій.

Моя Вам порада, друзі, пишіть, в першу чергу, для людей, для Ваших читачів, але не забувайте і про основи сео. Так, такий шлях трішки важчий і довший, зате правильний, гарантований та результативний.

Хочу привести Вам в приклад блог одного з моїх читачів Павла Васяновича — www.vasianovych.com. І тему чоловік використовує звичайну, стандартну, і пише про своє, але як пише ... просто зачитаєшся. Блог Павла, так як і ще декілька цікавих мені ресурсів, я відвідую практично щодня.

Бажаю Вам вдячних читачів, хорошої відвідуваності та просто вдалого і приємного дня.

Шануйтеся!

P.S. Посилання на блог Павла — не продажний лінк, хороший блог, хороша людина і схвальний відгук :) .


З повагою, Олег Волощук.

Бажаєте мати свій власний блог на WordPress?

Отримайте АБСОЛЮТНО БЕЗКОШТОВНО детальний відеокурс і вперед!

Ваш E-Mail 100% в безпеці!

 

До запису "Seo оптимізація сайту — для пошукових систем чи для користувачів?" 6 коментарів

 1. Павло коментує:

  Дякую, Олеже, за гарні слова. Дочитав до відповідного абзацу й аж зашарівся :smile:

  Повертаю вам комплімент: саме на ваш блог і ваші поради я опирався, коли налаштовував свій блог.

  А щодо сео-оптимізації — це й справді проблема. Щоб змісту й настрою статей не втратити й ключові слова ввести, де треба. В одній із статей ви порадили плагін — Platinum SEO Pack, та все руки не доходять його освоїти...

 2. Сергій коментує:

  У меня как раз проблема не переоптимизировать статью. Для интернет-магазинов вроде как неплохие обзоры по категориям получается писать, что подтверждают продажи. Не всегда в ТОП-10 они выходят, но несколько продаж в неделю есть, а это и есть цель. Сложно написать достаточно уникальный обзор на узкоспециализированный магазин. Все уже давно написано и переписано...

  Сегодня разместил первую статью на своем блоге. Есть такое ощущение, что перестарался, хотя тематика именно SEO :)

  Статья вводная, написанная на общий ключевой запрос блога, в которой я просто опирался на свой личный опыт и опыт других вебмастеров.

  • Олег Волощук коментує:

   Переоптимізовувати не варто, то правда, але я помітив таку штуку — коли просто пишеш пост, не намагаючись його оптимізувати, просто пишеш під запит — 85 — 90% релевантність виходить, а цього цілком. А де Ваш блог? :)

 3. Сергій коментує:

  Добавил к комментарию. Там пока только одна статья, поэтому еще нечего афишировать. Сегодня постараюсь еще пару статей добавить. Со временем буду приобщаться к Вашему форуму :)

  • Олег Волощук коментує:

   Давайте, давайте, я завжди люблю, коли з'являються нові блоги :smile:

Залишити свій коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Категорії
 • Інтерв’ю (3)
 • Конкурси (5)
 • Оголошення (10)
 • Особисте (18)
 • Плагіни для Wordpress (13)
 • Саморозвиток (7)
 • Технічні поради по WP (18)
Кращі коментатори
MrVigner(7)
Pavlofox(7)
ML(7)
Олександ.(6)
fedun(4)
mr.psiho(3)
Павло(2)
Kilkas(2)
запитів / генер. стор. / спож. пам'яті
57 / 0.435 / 57.23mb
Вгору