Google + фейсбук Вконтакті Twitter RSS

SEO (Search Engine Optimization) та SMO (Social Media Optimization) — в чому відмінність?

Дата: 6 лютого 2013 Рубрика: Просто про SEO Коментарі: Прокоментуй!

Ці два поняття, SEO (Search Engine Optimization) та SMO (Social Media Optimization), так тісно переплітаються, що дуже часто в користувачів в голові виникає плутанина, що за що відповідає та що означає. Скажу Вам одразу, страшними можуть здатися тільки абревіатури, а самі методи просування сайтів (а це саме вони) прості та зрозумілі, варто тільки розібратися.

В цій статті ми поговоримо про те, чим відрізняються ці два методи, що має на увазі SEO (сео) та за що відповідає SMO (смо). Те, що і Search Engine Optimization, і Social Media Optimization призначені для розкрутки та просування сайту, для залучення на ресурс цільових відвідувачів — це зрозуміло, але які механізми використовує кожен з них? Давайте розглянемо.

І так, SEO (Search Engine Optimization). Якщо перекласти дослівно, то це власне і є пошукова оптимізація, яка ставить собі за мету зробити структуру блогу чи сайту максимально відповідною до пошукових запитів. Тобто, людина в пошуковій системі, Гугл (Google) чи Яндекс (Yandex), вводить певний запит, наприклад, як заробити гроші в інтернеті, а Ваш ресурс (вірніше Ваша стаття) повинен 100% відповідати цьому запиту.

Звичайно, що тут не все так просто. Саме сео має дуже багато секретів та технік, такі як — кількість та щільність ключових слів на статтю, семантичне ядро, високочастотні та низькочастотні запити, внутрішня перелінковка та інші, але основне, за що відповідає Search Engine Optimization — це оптимізація контексту під ключові запити, оптимізація сайту під видачу ПС.

Якщо Ви пишете матеріал, пишете пост, то необхідно проаналізувати, а як саме це питання, цю тематику можуть шукати користувачі в пошукових системах? Ви можете писати про що завгодно та блог може бути будь-якої тематики, але запитами та пошуковою видачею Ви повинні керуватись.

Наприклад, Ви просуваєте блог про вирощування огірків і пишете пост про методи культивації чи щось таке. Звичайно, що слово огірки в інтернеті, скоріш за все, мало хто шукає, але дуже багато запитів може бути — як вирощувати огірки, як саджати огірки, як доглядати за огірками і саме під ці запити Вам необхідно оптимізувати свою статтю.

Це в загальному про SEO (Search Engine Optimization), йдемо далі.

SMO (Social Media Optimization) — власне також варіант розкрутки, в перекладі це оптимізація під соціальні медіа. Що таке соціальні медіа? Хоча значення цього словосполучення доволі широке, але в цьому контексті мається на увазі соціальні мережі, блоги, форуми і т.д. Тобто ті місця, де гуртується велика кількість людей, об'єднаних спільними інтересами — як приклад, групи в соціальних мережах Вконтакті, Фейсбук і т.д.

Соціальні мережі сьогодні набувають нечуваної популярності і мільйони користувачів проводять там дуже багато часу. От як залучити відвідувачів на свій блог чи сайт з цих мереж? Можна створювати та розкручувати групи, можна поширювати безкоштовні продукти, можна записати та викласти якесь вірусне відео, провести опитування ... необхідно увімкнути фантазію.

Можна анонсувати свій блог чи свої матеріали в тематичних спільнотах, коментувати інші анонси, залишаючи посилання на свій ресурс в підписі чи деінде — тобто створювати зацікавленість користувачів соціальних мереж, форумів до Вашого ресурсу. Це допоможе здобути вхідні посилання на Ваш блог, цитування Вашого ресурсу, а наслідок — підвищення позицій у видачі пошукових систем.

Є ще один метод розкрутки, який називається SMM (Social Media Marketing), що в перекладі значить маркетинг в соціальних медіа, тобто залучення відвідувачів з соціальних сервісів чи закладок. Але, на мій погляд SMM настільки тісно пов'язане з SEO, що неварто їх розділяти, хоча таке поняття існує.

Роботи по пошуковій оптимізації сайту чи блогу самі по собі мають на увазі і SMM (Social Media Marketing), без цього не обійтися, тому головними, все ж таки, залишаються SEO (Search Engine Optimization) та SMO (Social Media Optimization).

Тепер, якщо Ви, читаючи якийсь мануал чи книжку по розкрутці сайту, будете зустрічати поняття SEO (Search Engine Optimization), SMO (Social Media Optimization) та SMM (Social Media Marketing), то знатимете, що це значить і що має на увазі кожен з цих методів просування.

Всі ці способи повинні застосовуватись одночасно. Не правильно буде говорити, що я займаюсь тільки, наприклад, SMO (Social Media Optimization) — всі ці методі повинні застосовуватись в комплексі, тоді і буде успіх.

Надіюсь, що ця коротеннька стаття дасть відповіді на ваші запитання.

Шануйтеся.


З повагою, Олег Волощук.

Бажаєте отримувати повідомлення про публікацію нових статей на блозі? Підпишіться на RSS стрічку оновлень!

 

Залишити свій коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Цікаве з блогу
Навігація
  • Інтерв’ю (3)
  • Конкурси (5)
  • Оголошення (10)
  • Особисте (17)
  • Плагіни для Wordpress (11)
  • Саморозвиток (6)
  • Технічні поради по WP (15)
Активні читачі
Павло(6)
Pavlofox(4)
Ad60(4)
Володимир(3)
MrVigner(3)
Андрій(3)
Ром@н(1)
Олександр(1)
Спільнота блогу
Вгору