Як правильно купувати чи продавати посилання або все про торгівлю лінками

Дата: 29 листопада 2013 Рубрика: Просто про SEO Коментарі: 2 коментарі

Вітаю, шановні друзі! Приходить час і кожен власник ресурсу задумується над таким питанням, як продаж-купівля посилань на сторонніх сайтах або з сторонніх ресурсів. Це зрозуміло, це нормально, адже хтось хоче просунути та розкрутити свій блог, хтось хоче монетизувати своє дітище і заробити якусь копійчину. З огляду на нові правила та погляди пошукових систем, які зараз роблять погоду в SEO просторі, дуже важливо знати: «Як продавати чи купувати посилання?» Відомо, що велику увагу ПС приділяють природності вхідних і вихідних лінків, а що таке ця природність? Як визначити, що посилання буде корисним або навпаки — користі не принесе, а тільки нашкодить?

В мережі дуже багато сайтів, але велика кількість з них створена саме для заробітку на торгівлі лінками, тому не всі ресурси хороші та підійдуть «білим» проектам. Перед тим, як продавати чи купувати посилання, потрібно визначити надійність Вашого можливого донора або клієнта і вирішити для себе: вартий цей сайт того, щоб виставити лінк на Ваш ресурс або чи пропорційна ціна посилання надійності майбутнього партнера.

Існує в мережі таке поняття, як заспамленість сайтів. Що це таке? Власне з назви можна зрозуміти, що це параметр, який визначає скільки лінків продав чи просто поставив той чи інший ресурс власник. Якщо сайт сильно заспамлений, то мати справу з ним немає сенсу, адже не принесе користі вхідне посилання з такого ресурсу, а тим більше вихідний лінк на відверто заспамлений проект може тільки зашкодити.

Перше, на що варто звернути увагу, це кількість вихідних посилань на такому сайті. Якщо на кожній сторінці стоїть лінк на інший ресурс — цілком ймовірно, що  власник просто витискає з ресурсу все можливе і не піклується про заспамленість свого проекту.

Друге — ці посилання стоять взагалі на «ліві» сайти, які не відповідають тематиці даного ресурсу. Тобто, сайт про автомобілі посилається на ресурс про букмекерські контори.

Третє — всі вихідні лінки оздоблені комерційними анкорами. Наприклад — квартири в ялті, покер, встановити кондиціонери, купити ноутбук і т.д.

Важливо також знати, чи знаходиться цей сайт під якимись фільтрами, чи публікуються там тематичні статті і чи не краде цей ресурс матеріали у інших авторів, тобто — чи не дублює контент.

Звичайно, що перевіряти кожного кандидата ручками дуже проблемно, але знати про ці фактори потрібно. Що робити в такому випадку? Особисто мені найбільш сподобався сервіс http://xtool.ru, який не тільки аналізує траст, але й дає визначення певних параметрів, необхідних при перевірці кандидата.

Заходимо на цей сайт і в поле для перевірки трасту вбиваємо URL домену, що аналізується. Тиснемо «перевірити» і дивимось на результат.

Тут ми бачимо, що заспамленість посиланнями 2,4 — не дуже сильна, але й не дуже це добре. В ідеалі цих червоних кружків бути не повинно. Тому — перед тим, як купувати чи продавати лінки з такого чи на такий ресурс, краще зайти на нього і проаналізувати самостійно, опираючись на вимоги, які ми розглядали вище.

Також тут ми можемо спостерігати і інші параметри, зокрема: чи є санкції Яндекса, ймовірність фільтру на вихідні посилання і т.д.

Йдемо далі — з донорами чи кандидатами на купівлю у нас лінків ми визначились, тепер давайте поговоримо про те, які посилання ПС будуть рахувати природними.

1. Колись ми вже говорили про те, що Ви повинні посилатися тільки на тематичні сайти, які близькі за змістом Вашому. Цілком зрозуміло, що аудиторія, яка читає ресурс про здоровий спосіб життя, не буде цікавитись (по крайній мірі в рамках статті) інформацією про гру в покер чи про замовлення суші. Сайт повинен посилатись на тематичні ресурси, при чому — зміст статті повинен відповідати змісту публікації, на яку Ви посилаєтесь.

Наприклад, колись я публікував статтю про програмку Free Video Call Recorder for Skype, де згадував про те, що активно користують Скайпом на смартфоні Samsung Galaxy Ace 3 і з цієї ж статті продав лінк на сайт про мобільні телефони і на статтю про HTC. Логічно? Природно? Цілком. Звичайно, що ніколи я б не став продавати лінки на сайти про нерухомість чи про кулінарію.

2. Якщо Ви посилаєтесь на якийсь ресурс, то цілком природним буде згадка в цій статті ще про певні тематичні сайти. Тобто, якщо Ви продаєте лінк на ресурс — поставте поруч посилання на схожий за тематикою сайт. Як правило вимагають не більше 4-6 вихідних лінків, тому можна згадати ще про когось, щоб Ваше посилання виглядало природним.

3. Природні посилання, як правило, розміщуються в тексті статті, а не в сайдбарах чи футерах, тому при розміщенні обов'язково це врахуйте.

4. Комерційні анкори одразу сигналізують про те, що лінк продажний. Важко тут щось вигадати — як правило всі замовники хочуть саме такий тип анкорів, хоча вже зараз трапляються і такі, які це розуміють і дозволяють редагувати анкорні тексти. Логічно, адже при простому посиланні на якийсь ресурс дуже рідко хто буде використовувати «купити кондиціонери дешево» — поставлять просто URL або якось по іншому згадають.

5. Посилання розміщені в статті ще до її індексації. Тут все зрозуміло, якщо лінк природний, то його не будуть розміщувати в матеріалі, який вже давно опублікований та проіндексований, як правило проста згадка про якийсь ресурс публікується у свіжій статті та індексується уже разом з нею.

Ось такі правила і основні канони природності посилання, яких я намагаюсь притримуватись. Звичайно, що при такому підході зменшується розмір заробітку на торгівлі лінками, але тут уже обирайте самі, що Вам краще — ризикувати отримати санкцію чи зменшити дохід від продажу посилань.

Особисто я не ставлю за основу заробляти на біржах посилань, тому дотримуватись цього мені зовсім не важко. Як би там не було — майте на увазі, що пошукові системи дуже велику увагу приділяють саме природним лінкам, так що будьте уважні. Ця стаття не попередження чи засторога, кожен воліє робити так, як вважає за потрібне, але знати та розуміти, що полюбляють ПС і до чого ставляться негативно — ми просто зобов'язані.

Шануйтеся!


З повагою, Олег Волощук.

Бажаєте мати свій власний блог на WordPress?

Отримайте АБСОЛЮТНО БЕЗКОШТОВНО детальний відеокурс і вперед!

Ваш E-Mail 100% в безпеці!

 

До запису "Як правильно купувати чи продавати посилання або все про торгівлю лінками" 2 коментарі

 1. maximus коментує:

  Цікава публікація, дякую.

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   На здоров'я ;-)

   Відповіcти

Залишити свій коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Google + фейсбук Вконтакті Twitter RSS
Категорії
 • Інтерв’ю (4)
 • Конкурси (5)
 • Оголошення (11)
 • Особисте (19)
 • Плагіни для Wordpress (15)
 • Саморозвиток (7)
 • Технічні поради по WP (24)
Останні коментарі
 • Олег Волощук до Maxthon Cloud Browser — потужний хмарний браузер, який впевнено завойовує ринок
 • Валентина до Maxthon Cloud Browser — потужний хмарний браузер, який впевнено завойовує ринок
 • Ольга до Використовуємо звичайну флешку в якості оперативної пам'яті на OC Windows
 • Vlad38 до Використовуємо звичайну флешку в якості оперативної пам'яті на OC Windows
 • Олег Волощук до Maxthon Cloud Browser — потужний хмарний браузер, який впевнено завойовує ринок
Канал на YouTube
Соціальні спільноти
Кращі коментатори
Павло(4)
Vlad38(2)
Валентин.(1)
Ольга(1)
Pavlofox(1)
запитів / генер. стор. / спож. пам'яті
60 / 2.185 / 57.78mb
Вгору