Як писати статті в блог або що робиться сьогодні з Meta Keywords та Meta Description

Дата: 25 вересня 2013 Рубрика: Просто про SEO Коментарі: 4 коментарі

Вітаю, товариство! Ну дуже багато статей існує на різних блогах про те, як правильно писати пости з огляду на пошукову оптимізацію та просування ресурсу в пошукових системах. Найгірше те, що велика кількість ресурсів, які з самого початку позиціонували себе як seo-майданчики, просто перестали оновлюватись та інформація на шпальтах виявляється застарілою та в корені невірною. Що ж робиться сьогодні в ПС, на що вони звертають увагу, а що вже просто можна відкинути та не брати до розрахунків.

Ми вже не один раз говорили, що пошукові системи все більшого значення надають не так «заоптимізованості» статей, як їх людяності. Про це дуже обережно згадувалось ще давніше, коли я лишень починав вести блог, але тоді не було ніякої інформації, не було різних фільтрів та нових алгоритмів і все це залишалось на рівні розмов та здогадок. Всі продовжували слідкувати за переспамом ключами, за релевантністю, за підбором цих же ключових слів і т.д. Що ж робиться сьогодні?

Всі, хто так чи інакше стикався з пошуковою оптимізацією, знає, що при написанні посту є два важливі компоненти — meta keywords та meta description. Про title ми говорити не будемо, заголовок статті завжди мав пріоритетне значення і своєї вагомості не втратить ніколи, а от ключові слова та опис були такою собі горою, до якої ламали списи веб-майстри та точились суперечки про правильність їх написання.

Автори заходили в сервіси статистики, підбирали запити, ключі і на основі зробленого аналізу писали свої пости. Власник ресурсу справедливо вважав, що коли він підбере вдалий запит, хороші ключові слова, напише статтю, притримуючись цих параметрів, прикупить декілька «жирних» посилань на пост — то лідируючі позиції йому забезпечені. Так було ...

Сьогодні пошукові системи (особливо Google) переглянули свої канони і результатом цього ми мали Google Panda та Google Пінгвін. Я колись уже казав, що в ідеалі всі ці зміни направлені на очищення пошукової видачі, позбавлення від неякісних сайтів, які створені тільки для заробітку і все б виглядало дуже гарно, якби не багато «але».

Безліч блогів полетіли під фільтри, багато веб-майстрів знімали куплені посилання та перебудовували стратегії просування ресурсів — Google прямо вирішив підтвердити популярний в сеошних колах вислів «SEO dead».

Але давайте ближче до «тіла». Отже, при написанні статей ми враховували декілька факторів і налаштовували SEO-плагін заповнюючи Title, Description та Keywords (заголовок статті, опис та ключові слова). Готуючись до цього посту, я перечитав дуже багато матеріалу, спілкувався декілька днів на сео-форумах і вивів для себе два нових правила.

1. Meta Keywords більше не враховується пошуковими системами, як обов'язковий атрибут оптимізованої статті.

Тобто — ключові слова більше не відіграють великої ролі в зростанні позицій Вашого ресурсу. Чи вдало Ви підібрали запит, чи популярні ключові слова — більше це не має значення для пошукових систем.

2. Meta Description, який містить ключові слова, більше не враховується пошуковими системами.

Якщо розібрати «по кісточках», то саме оптимізований опис (з ключами) більше не має значення для розкрутки. Одну послугу може Вам надати Meta Description — це відображення в результатах пошуку. Класно написаний опис — більша кількість переходів, погано написаний — відповідно навпаки.

Побутує думка, яка останнім часом  набирає все більше обертів, що більшість пошукових систем просто припинять підвищувати позиції Вашого ресурсу, якщо в описі (Meta Description) будуть вживатися ключові слова. Навіть Google дуже часто в результатах видачі відображав не опис статті, а шматки Вашого тексту, а як він поведе себе далі — одному Гуглу і відомо.

Що ми бачимо і які з цього можна зробити висновки:

— пошукова оптимізація якщо не відмирає, то дуже сильно трансформується.

— найголовнішим атрибутом хорошої статті є її корисність та людяність.

— вдалий Тайтл (заголовок) відіграє дуже важливу роль.

— кожна стаття повинна відповідати тому питанню, яке Ви порушили в Title.

— на Meta Keywords та Meta Description можна не сильно вважати (в плані ключових слів).

Якщо переказати всю цю абру-кадабру простими словами, на хлопський розум — то найголовнішою метою і ціллю для Вас повинно стати:

Написання хорошої, розгорнутої, корисної статті з класними заголовком та описом (без ключів).

Тобто, пишіть для людей, пишіть корисні матеріали, не намагайтесь лити воду та баляндрасити про що завгодно — пишіть по суті.

Колись я читав класну пораду відомого блогера, яку використовую і сьогодні:

Коли Ви пишете пост, уявіть що спілкуєтесь з однією людиною і Вам необхідно переконати цього слухача в своїй правоті.

Ось такі «пироги», любі мої друзі. Я впевнений, що ПС приготують нам ще чимало сюрпризів, але якщо ми будемо писати та творити для людей, якщо ми будемо «білими та пухнастими» — то ніякий чорт (чи то пак — Панда) нам не страшний.

Бажаю Вам сил, натхнення, вдалої роботи і хорошого та яскравого дня.

Шануйтеся!


З повагою, Олег Волощук.

Бажаєте мати свій власний блог на WordPress?

Отримайте АБСОЛЮТНО БЕЗКОШТОВНО детальний відеокурс і вперед!

Ваш E-Mail 100% в безпеці!

 

До запису "Як писати статті в блог або що робиться сьогодні з Meta Keywords та Meta Description" 4 коментарі

 1. MrVigner коментує:

  Думку про те що кейвордс і дескріпшин майже не відіграють ролі вже неодноразово «читав». Але все ж як на мене, їх краще заповнювати.

  От щодо красиво написаного дескріспшина цілком згоден, я сам часто переходжу на ті сайти, де він «людяний» (несе якийсь зміст, а не набір ключових фраз).

  А писати завжди треба під людей, тому що не машина додаватиме сайт у закладки, не машина читатиме це (мається на увазі саме «читати»), і аж ніяк не машина рекомендуватиме статтю в соцмережі (наприклад).

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   100% згоден :|

   Відповіcти
 2. igroup коментує:

  Так воно так, шановний авторе. Дійсно, хороший текст для людей, текст який цікаво почитати, буде працювати на всі 100%. Але ... Щодо комерційної тематики. Що можна корисного написати, допустимо про: гінеколог у Львові? В тематиках, де йде точне входження пошукового запиту з невеликою кількістю запитів, не все однозначно(тут говорим про внутрішні фактори).

  Робили проект. Ремонт ноутбуків у львові. (remont-noutbukiv.lviv.ua). Бюджет був мінімальний. Замовник надав основні парковочні тексти. Ми зробили структуру сайту, перелінкували. (зовнішню накачку не проводили, крім декількох каталогів) Через певний час по пошукових запитах сайт став на 6 позицію і заснув там.

  Вирішили зробити рерайт всіх основних сторінок, наситили їх ключами. Наступних два апи дало нам по всіх основних запитах тверде перше місце.

  Тьху, стільки написам :roll:

  А висновок: якщо ви хочете, щоб вас читали, чк я читаю даний блог автора, пишіть цікаве і корисне :smile:

  А комерція, то така комерція ;-)

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   Ну комерція то є комерція, там інші трішки маркетингові правила. Гугл не те що б скидав сайти, він просто перестав враховувати давно писані канони, а пишучим сайт про «гінеколог у Львові» — то тут як не крути, ключами наб'єш сайт, тема така.

   Цілком можливо, що зіграв роль саме рерайт і ключі з тексту, а не з дексріпшену, важко сказати + популярність запиту треба проаналізувати, нюансів багато.

   «ремонт ноутбуків у львові» — 170 запитів на місяць

   «ремонт ноутбуків львів» — 1600 запитів на місяць

   Не фонтан, мягко кажучи.

   «як створити блог» — також 170 запитів на місяць, мій блог там десь скаче на 10-12 місці, але популярність запиту така, що вийти в ТОП можна легко, якщо задатися ціллю.

   Відповіcти

Залишити свій коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Google + фейсбук Вконтакті Twitter RSS
Категорії
 • Інтерв’ю (4)
 • Конкурси (5)
 • Оголошення (11)
 • Особисте (19)
 • Плагіни для Wordpress (15)
 • Саморозвиток (7)
 • Технічні поради по WP (24)
Останні коментарі
 • Олег Волощук до Maxthon Cloud Browser — потужний хмарний браузер, який впевнено завойовує ринок
 • Саша до Maxthon Cloud Browser — потужний хмарний браузер, який впевнено завойовує ринок
 • Олег Волощук до Maxthon Cloud Browser — потужний хмарний браузер, який впевнено завойовує ринок
 • Валентина до Maxthon Cloud Browser — потужний хмарний браузер, який впевнено завойовує ринок
 • Ольга до Використовуємо звичайну флешку в якості оперативної пам'яті на OC Windows
Канал на YouTube
Соціальні спільноти
Кращі коментатори
Павло(4)
Vlad38(2)
Саша(1)
Валентин.(1)
Ольга(1)
Pavlofox(1)
запитів / генер. стор. / спож. пам'яті
49 / 0.394 / 57.76mb
Вгору