Блоги і ЗМІ — дві паралельні гілки чи прямі конкуренти?

Дата: 28 травня 2013 Рубрика: Все про блоги Коментарі: 9 коментарів

Вітаю, шановні читачі! Сьогодні я хотів би поговорити з Вами на тему блогів, блогосфери та друкованих ЗМІ в плані протистояння та конкуренції. Дуже багато в мережі зараз блукає статей на тему вимирання блогів, занепаду блогосфери і т.д. Давайте ми окинемо тверезим поглядом цю ситуацію та спробуємо проаналізувати реальний стан речей.

На формування такої думки, що блогосфера в занепаді, вливає цілий ряд чинників, але все це — не більше ніж думки, власні якісь висновки, атрофовані чужі перли та інше. Насправді, ситуація абсолютно протилежна і закид про те, що блогам прийшов кінець, нічим не підтверджений. Багато хто, нахапавшись того що стоїть на поверхні і не бажаючи подивитись трішки глибше, висловлює «результат аналізу» — блоги вимирають.

По-перше, давайте подивимось на те, скільки зараз людей читають друковані газети? Коли Ви останній раз купували якийсь тижневик для того, щоб переглянути останні новини політики, спорту, результати виборів, рахунок матчу, який пропустили і таке інше? Що ж робить середньостатистичний користувач? Правильно, відкриває Google чи Яндекс і питає: «Як зіграло Динамо» чи «Хто став президентом Венесуели?»

Користувач отримує тисячі результатів — тільки обирай, що будеш читати. Тим більше, що дуже легко людина може перейти на інший ресурс, прочитати думку іншого автора, порівняти все це і вивести власну точку зору.

Як тоді, в такому контексті, можна говорити про вимирання блогосфери? Так, блоги відбирають левову частку читачів у газет та журналів і саме звідси занепокоєність власників у все більшій популярності онлайн ресурсів.

По-друге, не варто відкидати і зміну алгоритмів пошукових систем. ПС зараз дуже жорстко орієнтуються на хороші, якісні сайти, а всілякі сателіти, які передруковували чужий контент та думки, починають відходити в небуття. Таким чином, видача пошукових систем очищується і недосвідченому оку здається, що все — приїхали, блогосфера починає чахнути. А це не так.

По-третє, дуже суттєву ложку дьогтю тут вносять і соціальні мережі. Я неодноразово зустрічав в блогових відділах соціалок, твердження про те, що блогам кінець, що майбутнє за соціальними мережами і т.д.  Знову ж таки, перекручене до «не можу» твердження. Так, SMO надзвичайно важливий елемент популяризації автономних ресурсів, але ніколи соціальна складова seo не буде існувати окремим елементом, аналогічно як і блоги — не зможуть обходитись без Social Media Optimization.

Так, блоги відбирають частину постійних користувачів, блогосфера в Україні розвивається дуже швидкими темпами, все більше з'являється україномовних ресурсів, власники яких надають перевагу блоговеденню, а не соціальним мережам. Хоча цей відсоток ще доволі мізерний, але вже є певний сигнал.

Особисто я вважаю, що тут немає чого хвилюватись ні одним, ні іншим. Свого користувача та свого прихильника отримають всі — комусь блоги взагалі будуть непотрібні, а хтось буде використовувати соціальні мережі тільки для просування та розкрутки своїх проектів, все стане на свої місця.

По-четверте, бізнес та ділові стосунки. Все більше і більше бізнесових структур, підприємств та підприємців кидають оком на інтернет. Створюються сайти, каталоги, блоги, дошки оголошень ... Це не так сильно помітно у маленьких містечках, а от у великих населених пунктах велику популярність здобувають онлайн оголошення, міські портали, форуми.

Підприємці дають оголошення, продають, купують, зав'язують ділові стосунки. Зараз не мати хоча б електронної пошти — ознака «кам'яного віку та відставання від прогресу».

По-п'яте, реклама. Популярні та високовідвідувані блоги, портали, форуми забирають великий шмат бюджетів у традиційних ЗМІ, адже наскільки ефективніша реклама на розкрученому міському порталі чи популярному блозі, з автором якого рахуються, ніж рекламка в якійсь брошурі чи газеті.

Тим паче, що авторитетний блогер може одним постом звести нанівець всі намагання розкрутити бренд чи послугу, він може сформувати соціальну думку і від його позиції залежить сприйняття аудиторією тієї чи іншої продукції.

Це основні моменти, які свідчать про те, що блоги та блогосфера в цілому не вимирають, а тільки починають виходити на новий рівень, це свідчення того, що коли і говорити про занепад та втрату популярності, то скоріш за все відносно тих же друкованих ЗМІ.

Холодна війна — такий вислів приходить на думку, коли читаєш подібні публікації, адже ні друковані видання ні блоги не зникнуть з горизонту, можливі коливання в популярності, але трендові представники завжди залишаться на плаву.

З повальною окупацією інформаційного простору телебаченням — не зникли ж театри, книги, кінотеатри, наукові бібліотеки, філармонії ... Тому і не зникнуть ні блоги, ні газети, ні журнали, просто прихильників одних стане більше, а інших — менше.

Ось така моя думка, буду радий Вашим доповненням, адже кожному є що сказати стосовно цієї теми.

Бажаю Вам хорошого та вдалого дня.

Шануйтеся!


З повагою, Олег Волощук.

Бажаєте мати свій власний блог на WordPress?

Отримайте АБСОЛЮТНО БЕЗКОШТОВНО детальний відеокурс і вперед!

Ваш E-Mail 100% в безпеці!

 

До запису "Блоги і ЗМІ — дві паралельні гілки чи прямі конкуренти?" 9 коментарів

 1. Pavlofox коментує:

  Все буде добре. От в мережі гуляє інформація що Артем Лєбєдєв просить за один рекламний пост пару тисяч вічнозелених. І ніби рекламодавці є.

  Нормально.

  • Олег Волощук коментує:

   Та буде звичайно, це всього слухи та фантазії, але так вже обмусолюється ця тема, що просто :smile:

  • ML коментує:

   Ну десь читав, що на блогах він заробляє 60К зелених в місяць. Це не дивно.

   Але ЗМІ і блоги не конкуренти. Це як уроки і перерви у школах.

 2. MrVigner коментує:

  Як на мене то блогосфера тільки набирає обертів)) Може років через 10, коли з'явиться щось нове то блогосфера почне занепад, але я в цьому дуже сумніваюся.

  • Олег Волощук коментує:

   Та навряд чи :smile: Інтернет не зникне, а блоги, сайти, форуми, портали ... це власне те, з чого цей інтернет і складається :smile:

 3. Вячеслав коментує:

  Вітаю! Скажу за себе. Вже років три не читаю друкованих газет. Один знайомий редактор якось мені сказав, що газети просто вимруть. Візьмемо приклад Ліги. Вона забрала під себе май же всі відомі ділові видання.

  Що стосується блогів, то вони ЗМІ не конкуренти.

  • Олег Волощук коментує:

   Та можливо й вимруть, але не всі, такі речі як Ньюрк Таймс, наприклад, навряд чи зникнуть, чи Кепітал Делі, чи які там ще є ... вони залишаться, я гадаю.

   • MrVigner коментує:

    Доки в селах не буде нормального дешевого інтернету, доки ще живе покоління 80-тих, доти друковані ЗМІ точно не вимруть.

Залишити свій коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Google + фейсбук Вконтакті Twitter RSS
Категорії
 • Інтерв’ю (4)
 • Конкурси (5)
 • Оголошення (11)
 • Особисте (18)
 • Плагіни для Wordpress (15)
 • Саморозвиток (7)
 • Технічні поради по WP (21)
Канал на YouTube
Соціальні спільноти
Кращі коментатори
Анна(11)
Пан П(5)
Pavlofox(3)
Валентин.(3)
Віктор Х.(2)
Олександ.(2)
Марійка(2)
Ірина(2)
запитів / генер. стор. / спож. пам'яті
51 / 0.402 / 58.34mb
Вгору