Коли крадуть Ваш контент — захищаємо свої тексти від копіювання

Дата: 14 червня 2013 Рубрика: Все про блоги Коментарі: 18 коментарів

Вітаю! Зацікавило мене останнім часом питання захисту свого авторського контенту від злодіїв, так як зустрів на декількох ресурсах статті з блогу без всіляких зворотній посилань та згадок про автора — просто вкрадені. На авторські права та моральний аспект діяльності в інтернеті давно плювали, тому приходиться самостійно вишукувати способи хоча б трішки захистити свій контент від нечистих на руку граберів та копіпастерів.

Відверто кажучи — 100% захисту чи гарантії того, що Вас не скопіюють, просто немає, захочуть вкрасти тексти — вкрадуть і так, але зменшити відсоток тих, хто зазіхає на чуже можна і це необхідно зробити. Піратство, копіпаст, привласнення чужих ідей — на жаль у нас це рахується нормальним і ніхто особливо не переймається докорами сумління, але для власників авторського матеріалу крадіжка контенту болюча проблема.

Я перерив та перепробував багато різних плагінів та рішень і виділив для себе два варіанти, якими можна користуватись на своєму ресурсі. Питання кляуз хостеру та пошуковим системам я навіть не розглядав, тому що вважаю це марною тратою часу, гадаю Ви зі мною погодитесь.

Отже, варіант перший.

Можна скористатись скриптом від сервісу www.tynt.com, який надає можливість в прихованому режимі додавати до скопійованого тексту посилання на блог автора.

Після безкоштовної реєстрації, Ви отримаєте можливість додати свій ресурс і для нього буде згенеровано спеціальний код скрипта, який необхідно вставити перед тегом . Тепер, при копіюванні Вашого контенту, в буфер обміну буде додаватись посилання на авторський ресурс (клікабельно).

Сервіс tynt.com

В налаштуваннях Ви зможете проставити вид посилання, а також налаштувати взаємодію з соціальними мережами. Звичайно, що підтирати ці посилання будуть, але при масовому копіюванні контенту (що дуже часто відбувається) на це можуть не звернути уваги. Який не який — а все ж таки захист.

Варіант другий.

Використання плагіну WP-CopyProtect. Також не 100% захист, але все ж таки ... Після нехитрих маніпуляцій з налаштуваннями, при спробі скопіювати Ваш контент правою кнопочкою мишки, перед зловмисником вискочить ось таке віконце-лякалка, яке остудить пару гарячих голів. Текст у вікні можна прописати в налаштуваннях WP-CopyProtect.

При бажанні, можна взагалі заборонити функцію копіювання, тоді виділення тексту на Вашому блозі не буде працювати. Все це робиться в налаштуваннях плагіну, яких небагато і розібратися — проблем не буде (клікабельно).

Налаштування плагіну WP-CopyProtect

Існує ще один варіант, але він тільки для сайтів з ТіЦ10 і вище — це «Оригінальні тексти» в Яндекс Вебмайстрі. Хоча, на момент написання статті, доволі сумнівний захист. Так як вони пишуть, то цей інструмент знаходиться ще в стадії тестування і я читав на декількох ресурсах (високоповажних ресурсах), що навіть після додавання контенту в Оригінальні тести, все рівно Яндекс не завжди це враховує. Можливо з часом ситуація зміниться.

Надзвичайно важливо добитися хорошої та швидкої індексації Ваших матеріалів, тоді копіпастери будуть не так страшні. Публікуйте матеріали регулярно, анонсуйте в соціальні мережі, таким чином Ви зможете пришвидшити індексування Вашого контенту.

На мій погляд, немає 100% гарантії того, що Ваш текст на вкрадуть «злі адміни», але якийсь відсоток, все ж таки, вдасться відсіяти цими способами.

Бажаю Вам приємного постингу та того, щоб Ваш контент не крали.

Шануйтеся!


З повагою, Олег Волощук.

Бажаєте мати свій власний блог на WordPress?

Отримайте АБСОЛЮТНО БЕЗКОШТОВНО детальний відеокурс і вперед!

Ваш E-Mail 100% в безпеці!

 

До запису "Коли крадуть Ваш контент — захищаємо свої тексти від копіювання" 18 коментарів

 1. Pavlofox коментує:

  Перший варіант мені сподобався.

  Крім того додаю тексти в «оригінальні тексти» Яндекса.

  І намагаюся систематично додавати новий матеріал. Пошукові роботи тоді швидко індексують новий контент.

 2. igor коментує:

  Користуюсь другим, копыювати дыйсно тяжко :x

  • MrVigner коментує:

   З вихідного коду не буде проблемою вкрасти :-D

   • Олег Волощук коментує:

    Так то воно так, але таким чином хоча б частина відсіється або посиланням компенсується, 100% захисту немає...нажаль.

 3. Pavlofox коментує:

  Найкраще, це нарощувати траст сайту. І тоді нехай копіюють. От Вікіпедії вже нічого не страшно

  ;-)

 4. Павло коментує:

  Дякую, встановив собі плагін WP-CopyProtect. У мене вже було років два назад, коли виявив в рунеті свій роман у перекладі на російську. За моїм підписом, так, але переклад був... кошмарний :( . Краще вже завчасно вберегтися, який не який, а захист, ніж потім шукати по інтернету свої твори невідомо де і невідомо, в якому вигляді...

  • Pavlofox коментує:

   Також тільки що встановив. Хоча б від школярів вбереже.

   Колись вже був встановлений.

   Тільки не забудьте поставити галочку в налаштуваннях навпроти: Disable text selection

   Інакше можна виділити і скопіювати не правою кнопкою миші, а клавішами Ctrl+C і вставити Ctrl+V

  • Олег Волощук коментує:

   Ну так ... хоча б щось, хоча б трішки. Як каже Pavlofox — хоча б від школоти вбереже.

 5. ML коментує:

  Все можна копійнути, якщо постаратися :)

 6. Alex Kirush коментує:

  Как меня умиляют попытки что-то там заблокировать! :oops: :mrgreen:

  А люди, кажется, не понимают, что, пытаясь что-то там заблокировать, они только подогревают интерес к этой процедуре. Особенно для детей и подростков, которые просто писают кипятком, когда им удается что-то стырить у «правообладателей» (у так называемых «жлобов»). Наши люди, если захотят что-то позаимствовать, не поленятся ручками перепечатать текст. К примеру, текст этой статьи я перенабрал примерно за 3 минуты. :idea:

  О какой защите может идти речь, наивные вы мои?! :cool: Ибо у большинства людей есть оружее — NoScript. После установки на Огнелиса 95% методов защиты попросту отключается.

  • Олег Волощук коментує:

   Та не всі будуть щось передруковувати, якщо на те пішло, звичайно — якщо зарізатись на принцип, то так )), але в основному копіюють сліпо з статті, якщо не копіюється — певний відсоток відпаде.

   А на рахунок NoScript, Alex, для багатьох NoScript та Огнеліс нічого не скаже, а що таке плагін — знає практично кожен . :smile:

   • Alex Kirush коментує:

    Вы действительно так думаете? :shock:

    Сейчас школьники лучше разбираются в компьютерах, чем большинство взрослых.

    И, при этом, если человеку действительно понадобилась статья с сайта, то он не «відпаде», а скопирует ее любыми способами. Отпадают обычно те, которые только прикалываются или эта информация им не критична.

    Что касается Носкрипта... Лично у меня он отключен только на тех сайтах, которые я целенаправленно указал. В остальных случаях он включен, и я даже не замечаю никаких «защитных» плагинов. :cool:

    • Олег Волощук коментує:

     «Если человеку действительно понадобилась статья с сайта» то його ніщо не зупинить і захисту в таких випадках взагалі не існує.

     • Alex Kirush коментує:

      Вот и я про что. :) Защищай не защищай, все равно получишь ай-яй-яй! :grin:

      Я когда свой блог наполню, то такую защиту ставить не буду — бессмысленно.

 7. Павло коментує:

  Тут іще треба розрізняти, що саме ти копіюєш. Якщо це авторська замітка — це одне. Це справді крадіжка. Якщо ж це новина чи загальнодоступна інформація, яку ти хочеш використати, це зовсім інше. Якщо заборонити поширювати інформацію, то й інтернет заглохне :)

  • Alex Kirush коментує:

   Все это достаточно хороша расписано в ГК Украины и в ЗУ «Об авторском и смежных правах». Остальное лишнее.

Залишити свій коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Google + фейсбук Вконтакті Twitter RSS
Категорії
 • Інтерв’ю (4)
 • Конкурси (5)
 • Оголошення (10)
 • Особисте (18)
 • Плагіни для Wordpress (15)
 • Саморозвиток (7)
 • Технічні поради по WP (19)
Канал на YouTube
Соціальні спільноти
 • Вконтакті
 • OK
 • Facebook
Кращі коментатори
Віктор Х.(14)
fedun(9)
Володими.(5)
ML(5)
Pavlofox(4)
Саша(4)
Світлана(4)
Cyber(3)
запитів / генер. стор. / спож. пам'яті
55 / 0.386 / 58.47mb
Вгору