Мобільна версія блогу webdigest.com.ua вже працює

Дата: 1 червня 2013 Рубрика: Все про блоги Коментарі: 17 коментарів

Вітаю, товариство! Надзвичайно популярні сьогодні різні мобільні пристрої, які мають функцію виходу в інтернет — це зручно, це не прив'язує людину до стаціонарного комп'ютера і дає можливість отримати доступ до мережі з будь-якого місця. Окрім мобільних версій однокласників, вконтакті, фейсбук — користувачі все частіше заходять на сайти, блоги, форуми і т.д. Відповідно, наявність у такого ресурсу мобільної версії підвищує зручність серфінгу і не відлякує користувача косим зовнішнім виглядом на екрані його iPhone, iPod touch і тому подібне.

Експерти говорять, що ресурси, які не мають мобільної версії, вже зараз починають втрачати частину трафіку, а в майбутньому ця цифра буде тільки збільшуватись. От і я вирішив задуматись над «мобілізацією» блогу. Перерив купу інформації, спробував велику кількість рішень, але все ж таки мобілізував вебдайджест.

Виглядає все це дуже просто та привабливо — якщо людина заходить на мій блог з мобільного пристрою, автоматично ідентифікується гаджет, з якого відбувся вхід і користувачеві віддається мобільна версія. Якщо захід відбувся зі звичайного ПК чи ноутбука, то просто нічого не відбувається, блог постає в своєму звичайному вигляді.

На мій погляд — це найкраще рішення в плані створення мобільної версії. Немає ніяких перенаправлень, ніяких піддоменів і тому подібне, все просто: зайшов з iPhone чи iPod touch — отримуй мобільний зовнішній вигляд, зайшов з ноутбука чи компа — на тобі звичайний блог.

Звичайно, що кожне рішення я тестував, переглядав у дії, тому зараз можу спокійно Вам продемонструвати (якщо Ви не маєте можливості зробити це самостійно) як виглядає мобільна версія webdigest.com.ua.

Отже, буду показувати на прикладі свого iPhone та встановленого браузера Opera Mini. Коли користувач вводить в браузер адресу блогу, перед ним відкривається головна сторінка у вигляді останніх публікацій, щось на кшталт Twitter. Це дозволяє зробити анонси постів читабельними та з нормальним шрифтом.

Прокрутивши трішки вниз, відвідувач отримає перелік всіх категорій і сторінок, які опубліковані, та спокійно зможе перейти на кожну з них.

Що стосується самих постів, то вони виглядають цілком пристойно, навіть для мобільної версії. Читабельний шрифт, адаптовані зображення та коментарі — все на належному рівні. Якщо зображення велике — виглядає це наступним чином.

З невеликим зображенням все зрозуміло — переглядається все чудово і без всіляких косяків.

На рахунок форми коментування — виводиться все цілком нормально, якщо у Вас маленькі пальчики і великі кнопочки, то прокоментувати можна без проблем.

Самі коментарі — без коментарів :) , можна поставити тверду 5 (чи то пак — зараз 12).

Як Ви бачите — мобільна версія мого блогу цілком пристойна, робоча, так що можете заходити до мене в гості зі своїх мобільних девайсів.

Особисто я вважаю, що кожному блогеру варто задуматись над створенням мобільної версії свого ресурсу, тому що прогрес не стоїть на місці і кількість iPhon-ів та iPod-ів, з яких виходять в мережу, тільки збільшується.

Якщо Вас зацікавить таке рішення — пишіть коментарі, при необхідності, в наступному пості, я опишу принцип створення мобільної версії блогу на WordPress. На мій погляд — це зручно, сучасно та необхідно з огляду на майбутнє.

Бажаю Вам гарних вихідних та хорошого настрою.

Шануйтеся!


З повагою, Олег Волощук.

Бажаєте мати свій власний блог на WordPress?

Отримайте АБСОЛЮТНО БЕЗКОШТОВНО детальний відеокурс і вперед!

Ваш E-Mail 100% в безпеці!

 

До запису "Мобільна версія блогу webdigest.com.ua вже працює" 17 коментарів

 1. Pavlofox коментує:

  Ой, я ще до того не дойшов. Але з часом треба буде зробити.

  Це так само як з просуванням ресурсу в соціальних мережах: не очевидно, але треба щось робити.

 2. MrVigner коментує:

  Над створенням мобільної версії відразу ж після створення блогу, так як я починав свій шлях і «вапу» (вап інтернет). І першими моїми сайтами (ще років шість назад) були сайти на конструкторах типу wen.ru які я робив з мобільного телефону (здається Siemens ME75 тоді мене ще був). Отак от якось :-)

  • Олег Волощук коментує:

   А от я якось до цього лишень тепер дійшов)

  • ML коментує:

   Ахаха :grin: я цей час вже забув. В мене теж були починання на вап конструкторах. Але там до серйозного не дойшло.

   І телефон сіменс А65 — страшна модель для такої справи. Не знаю як у кого, а в мене ера мобільних асоціюватиметься саме з сіменсами

 3. ML коментує:

  А не простіше адаптивну верстку поставити?

  • Олег Волощук коментує:

   Повірте ні, тут все так просто, що я сам аж здивувався. Єдине що — треба буде ще з перекладом погратися, бо деякі речі на англійській мові.

   • ML коментує:

    А з дубляжем контенту що робити?

    • MrVigner коментує:

     про який дубляж йде мова? мобільна версія має такі ж адреси як і веб.

     • ML коментує:

      Тобто версія не на піддомені?

      Значить я щось не так зрозумів.

      Тоді я бути з планшетами наприклад?

      • MrVigner коментує:

       Не на піддомені. Плагін просто визначає з якого пристрою зайшли на сайт та видає відповідний шаблон.

       \\ Яку версію видасть залежить від того який браузер в планшеті)

 4. Олег коментує:

  Цікаво... а я думав, що треба піддомен, а тут плагін поставив і все.

  Також хотів раніше курси проходити, щоб навчитися робити мобільну версію, але замахався, ще звичайну до пуття не можу довести.

  • Олег Волощук коментує:

   Зараз цього не потрібно, є хороші плагіни, які 100% виконують свою задачу. По крайній мірі для цілей персонального блогу цього цілком вистачить.

 5. MrVigner коментує:

  От сиджу зараз з телефона, набагато зручніше коли мобільна версія є)

 6. Олександр коментує:

  мобільна версія це дуже зручно. сам дуже часто читаю новини\блоги саме з мобільних пристроїв (телефон\планшет). Економиться багато часу коли відкривається сторінка і ти відразу починаєш читати, а не масштабуєш відображення так, щоб було видно текст і прибирались бокові панелі.

  п.с. було б непогано побачити від Вас статтю про те, як створити мобільну версію для свого ресурсу)

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   На днях напишу обов'язково.

   Відповіcти

Залишити свій коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Google + фейсбук Вконтакті Twitter RSS
Категорії
 • Інтерв’ю (4)
 • Конкурси (5)
 • Оголошення (11)
 • Особисте (18)
 • Плагіни для Wordpress (15)
 • Саморозвиток (7)
 • Технічні поради по WP (21)
Канал на YouTube
Соціальні спільноти
Кращі коментатори
Анна(11)
Пан П(5)
Віктор Х.(4)
Pavlofox(4)
Валентин.(3)
Олександ.(2)
Марійка(2)
Ірина(2)
запитів / генер. стор. / спож. пам'яті
52 / 0.386 / 58.36mb
Вгору