Українська блогосфера — яка ситуація зараз на Ukr-net просторі

Дата: 30 вересня 2013 Рубрика: Все про блоги Коментарі: 11 коментарів

Вітаю! Багато різних блогів та сайтів люблять сьогодні обмусолювати тему про стан української блогосфери в цілому — існує вона чи ні, розвивається чи в занепаді, яка ситуація сьогодні на теренах саме україномовного блого-простору? Особисто мене, відверто, деколи бісять такі закиди різних «спеціалістів», які беруть на себе сміливість заявляти, що української блогосфери, як поняття, взагалі не існує.

Питання, звичайно, доволі риторичне, тому що важко визначити конкретно, а що саме вважати блогами та блогосферою? Сьогодні дуже поширені блоги на різних платформах, на кшталт blogger.com, livejournal.com, i.ua і т.д., які я, при всій моїй повазі до авторів, не став би вважати повноцінними блогами. Це щоденники, які ближче до соціальних мереж та спільнот, ніж до автономних блогів, тому не є вони ядром блогосфери, скоріш — додатком.

Якщо взяти за основу stand-alone блоги, то давайте спробуємо чітко окреслити, які саме блоги потрібно відносити до українських? Ті, які ведуться українською мовою, які розташовані територіально в Україні, мають українські домени чи розповідають про Україну та українців? Я не берусь говорити за всіх, але щиро вважаю, що українським можна назвати той блог, який автор веде на українській мові, при чому не має значення територіальне розташування серверів чи назва домену (окрім чітко окреслених національних — ru, kz і т.п.).

Сервер можна взяти і за кордоном, залежно від технічних характеристик, наприклад в Німеччині, домен може бути і загально-тематичним (.com, .biz, .info, .org ... ), але якщо ресурс ведеться на українській мові, відповідно матеріал пишеться для українців або тих, хто розуміє українську мову, тому такий блог сміливо можна віднести до української блогосфери.

Інша справа, що кількість та якість цих блогів змушує бажати кращого, тому що течія блогінгу, все ж таки, прийшла в Україну пізніше, ніж в Росію (з якою дуже полюбляють порівнювати). Тут я хотів би образу сказати наступне — як говорив Орест Лютий, я проти москалів і хохлів, тому що москаль — то загарбник та кат, а хохол — продажна тварюка, яка лягає під москаля, та разом із загарбниками продає свій народ. Я ЗА українців та ЗА росіян!

Отже про порівняння — так, блогів у нас менше, але і прийшли українські користувачі до блогосфери набагато пізніше. Взагалі — некоректно порівнювати чи наводити приклади, адже тільки кількість населення говорить про те, що фізично блогосфера у нашого північного сусіда буде масштабнішою.

Проблема ще й в тому, що рано чи пізно багато україномовних блогів приліплюються до якоїсь російської спільноти чи групи і колорит, саме мовний фактор, поступово втрачається. Але, якщо порівняти скажемо 2008—2009 різ з 2013, то надія не тільки жевріє, вона вже починає горіти яскравим полум'ям — українська блогосфера існує!

Все більше і більше з'являється якісних, цікавих, відвідуваних українських блогів, автори не бояться висловлювати думку на рідній мові і вміло опонують тролям, які говорять — «українське ніхто не читає».

Тут взагалі можна перевернути все з ніг на голову, адже сама назва «українська блогосфера», «російська блогосфера» в корені не вірна — блогосфера одна, блоговий простір один, є україномовні, російськомовні, англомовні блоги ... це як інтернет, він один.

Тому дуже необачно говорити про те, що в українських блогів немає майбутнього. Поки буде існувати інтернет — будуть існувати і українські блоги, а з часом їх кількість тільки збільшуватиметься. Навіть зараз я спостерігаю активний розвиток україномовних ресурсів, правда велика кількість їх з часом відсіюється ...

Я спеціально познаходив «старі» блоги і перечитував давні пости і коментарі, так от — більша половина посилань, які наводяться в контексті і в коментарях, просто мертві, ресурсів більше не існує. Хоча справа звична, так було, є і буде.

Основна і величезна проблема в тому, що заводять блоги (українські чи ні) без певної мети, просто так. Як правило, з цього «просто так» нічого не виходить доброго і блог існує до моменту закінчення оренди хостингу, а далі людина говорить, що блогосфера — це маячня, або ще гірше — української блогосфери не існує.

Другий момент — блоги починають заводити від навішаної на вуха локшини, на кшталт «1000$ з блогу за 3 місяці», таку ідею пропагує відома школа Старт-Ап, про яку ми ще поговоримо (не так про школу — як про її мету). Людина запалюється, створює блог, проходить час і ... очікуваного результату немає, а якщо це український блог, де на порядок менше рекламодавців, то маємо аналогічну картину — думку, що української блогосфери не існує.

Про признання українських ресурсів на світовому рівні говорить і те, що всесвітній конкурс блогерів Best of the Blogs відтепер приймає до участі блоги, які ведуться рідною мовою! До нині участь могли приймати тільки ті українські блоги, які містили контент на російській.

Блогосфера в цілому, а українська зокрема, крокує впевнено в майбутнє, українська мова стає все більш популярною в мережі і ресурсів на рідній стає все більше. Мало, дуже мало спеціалізованих, тематичних, вузьконаправлених українських блогів, від того і враження, що нашої блогосфери не існує. Але то хибна думка.

Сьогодні в інтернеті переважають українські блоги а-ля особистий щоденник, але проходить час і з'являються патріотично налаштовані спеціалісти в різних галузях, які просувають та популяризують ресурси на рідній мові. Колись хтось казав, що українська блогосфера зараз нагадує зарубіжну 5-7 років тому, а це значить, що у нас ще є час.

Я нічого не маю проти росіян, казахів чи білорусів, з великим задоволенням читаю іншомовні блоги, якщо там є дійсно цінна інформація, але дуже хочу і прагну, щоб в українському сегменті інтернету з'являлось все більше блогів на рідній мові, щоб автори не боялись і не встидались вести ресурси на українській, щоб ми з Вами свято вірили — українська мова має право на існування у всесвітній павутині і все для цього робили.

Буду радий почути Вашу думку на рахунок розвитку української блогосфери, пишіть коментарі та доповнення, давайте подискутуємо.

Бажаю Вам вдалого дня, хорошого настрою і віри у свої сили.

Слава Україні!


З повагою, Олег Волощук.

Бажаєте мати свій власний блог на WordPress?

Отримайте АБСОЛЮТНО БЕЗКОШТОВНО детальний відеокурс і вперед!

Ваш E-Mail 100% в безпеці!

 

До запису "Українська блогосфера — яка ситуація зараз на Ukr-net просторі" 11 коментарів

 1. Павло коментує:

  Якщо буде Україна, буде розвиватися українська культура й мова, то буде розвиватися й українська блогосфера, нікуди не подінеться. Й нинішніх блогерів нехай тішить думка, що як не будуть в ледарях, через кілька років будуть в лідерах ;-)!

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   Згоден, блогосфера невід'ємна частина суспільства та медіа, з розвитком українства — розвиватимуться і можливості українських блогів. Тисну руку ;-)

   Відповіcти
   • Павло коментує:

    Навзаєм, Олеже!

    Відповіcти
 2. fedun коментує:

  Опередив мене із цією статею, теж в думках мав написати про стан української блогосфери. Загалом хороші міркування у Вас.

  Нажаль, те що я бачу зараз, української блогосфери практично немає, але це не повід опускати рук, а навпаки треба використовувати момент. Українськомовний читач буде завжди, проблема в тому що більшість намагається писати російською щоб залучити більшу аудиторію читачів, ну це як у музиці наприклад.

  Не доцінювати ресурси типу livejournal.com не варто, там дуже велика зібрана аудиторія постійних читачів, які люблять не тільки читати але й деколи цікаво писати.

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   Та я не те що недооцінюю живий журнал. Ні, це своя тусовка, своя команда, своє співтовариство ... все ж таки це не автономні блоги.

   Відповіcти
   • fedun коментує:

    це якраз і є сукупність блогів

    Відповіcти
    • Олег Волощук коментує:

     Сукупність сторінок на певному блоговому сервісі, я б так сказав ... хоча Ви праві, такі сервіси сильно популярні і значущі, та все ж ... це не є автономний блог.

     Вони не сперечаються, не змагаються — це дві паралельні гілки тієї ж блогосфери, але основне ядро, все ж таки, складають stand-alone блоги.

     Відповіcти
     • fedun коментує:

      автономні блоги значущі за своєю природою, але тут питання в іншому, як обєднати ці всі блоги щоб було зручно читати і писати, як визначити кращі статті, рейтинг автора і так далі...

      Відповіcти
      • Олег Волощук коментує:

       Тут, скоріш за все, потрібно якийсь рейтинг з розширеним функціоналом, ті що є зараз дають рейтинг тільки по відвідуваності.

       Сервіси рейтингів якраз таки і не розділяють по платформі і це правильно, але нема поки що тих можливостей, які хотілося б бачити.

       Відповіcти
 3. igor коментує:

  Незважаючи на все блогосфера продовжує існувати :mrgreen:

  Відповіcти
 4. Артем коментує:

  Цілком і повністю підтримую автора. Український інтернет-простір, разом з українською продукцією, мають і будуть існувати, варто тільки все для цього робити!

  Відповіcти

Залишити свій коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Google + фейсбук Вконтакті Twitter RSS
Категорії
 • Інтерв’ю (4)
 • Конкурси (5)
 • Оголошення (11)
 • Особисте (19)
 • Плагіни для Wordpress (15)
 • Саморозвиток (7)
 • Технічні поради по WP (24)
Останні коментарі
 • Олег Волощук до Maxthon Cloud Browser — потужний хмарний браузер, який впевнено завойовує ринок
 • Валентина до Maxthon Cloud Browser — потужний хмарний браузер, який впевнено завойовує ринок
 • Ольга до Використовуємо звичайну флешку в якості оперативної пам'яті на OC Windows
 • Vlad38 до Використовуємо звичайну флешку в якості оперативної пам'яті на OC Windows
 • Олег Волощук до Maxthon Cloud Browser — потужний хмарний браузер, який впевнено завойовує ринок
Канал на YouTube
Соціальні спільноти
Кращі коментатори
Павло(4)
Vlad38(2)
Валентин.(1)
Ольга(1)
Pavlofox(1)
запитів / генер. стор. / спож. пам'яті
51 / 0.516 / 57.84mb
Вгору