І взяла жінка в руки блог — інтерв'ю з Оксаною (Xanka)

Дата: 25 грудня 2012 Рубрика: Інтерв’ю Коментарі: 2 коментарі

Вітаю, шановні друзі! Напередодні новорічних та різдвяних свят, коли всіх нас просто затягує у вир святкових приготувань та подарункової біганини, маю бажання познайомити вас з жінкою, яка своїм хоббі робить життя рідних людей та близьких друзів яскравим та неординарним. Оксана (Xanka) — власниця неймовірно цікавого та екстравагантного блогу www.zabahanka.com.ua

Свою фантазію, свій політ думок Оксана втілює в чудових виробах своїх вмілих рук та радує ними свого чоловіка і маленьку донечку. І знову ж таки, хоббі, заняття тим, що любиш і до чого лежить душа, привело Оксану до створення класного блогу про хендмейд — www.zabahanka.com.ua

«Розфарбуй своє життя» — такий девіз блогу Оксани і це їй вдається)). Подивіться, які чудові речі можна зробити з звичайних матеріалів, які ми зустрічаємо в побуті кожного дня, але не звертаємо на них ніякої уваги. А варто просто трішки скреативити ...

Крім того, Оксана виявилась дуже цікавим співрозмовником, тому нашу з нею бесіду я пропоную Вам, шановні мої читачі, у вигляді інтерв'ю. Жінки, які полюбляють плести, вишивати, випікати і таке інше, задумайтесь)).

Вітаю Оксана. Дякую тобі за те, що згодилась дати інтерв’ю для моїх читачів.

Доброго здоров'я, Олеже та читачі webdigest :)

Для початку, розкажи трішки про себе. Звідки родом, де навчалась, чи, можливо, маєш якусь спеціальну освіту, пов’язану з ІТ, хто ти за фахом?

Родом я з мальовничого Закарпаття. По закінченні школи поїхала вчитися до Львова, тут і живу вже 10 років.
За освітою я магістр з інформаційних технологій та засобів телекомунікацій. Працюю в сфері ІТ, тестувальницею програмного забезпечення. Хоча, конкретно зараз, вже майже три роки 24 години на добу 7 днів на тиждень «працюю мамою» :) Скоро планую вийти на роботу, тому прийдеться працювати на дві ставки, айтішницею та мамою ))).

Оксана, як сталось так, що ти прийшла в блогосферу? Це було зважене рішення чи звичайна випадковість? Чому ти зацікавилась блоговеденням?

Чесно кажучи, в мене ніколи не було конкретної цілі зайнятися блогерством. Скільки себе пам'ятаю, мене завжди тягнуло до хендмейду. Якось, показуючи чоловікові свою чергову саморобку, він запитав в мене чи не хотіла б я завести свій блог і там публікувати роботи. Так і повелося :)

Коли ти вирішила вести власний блог, в тебе вже була визначена певна тематика чи це було щось сумбурне та загальне?

Тематику я обрала наперед. Навіть назву придумала відповідну «Забаганка — розфарбуй своє життя» . В описі блогу, ще досі написано «Сайт про саморобні прикраси».
------------------------------------------
Спочатку це були переважно роботи з полімерної глини, саме в той час я почала вчитися та експериментувати з цим матеріалом. Згодом додалися роботи з інших матеріалів, які були мені цікаві на певних етапах. А коли трохи підросла моя донечка, то й тематика відповідно трохи змінилася. Більшість моїх теперішніх постів про розвиток дитини та саморобки на дитячу тематику.

Оксана, коли твій блог розпочинав своє життя, чи не виникало думки, що українська мова не така поширена в блогосфері та український ресурс ніхто не буде читати?

Насправді, як тоді так і зараз мене це зовсім не турбує. Тим більше, на сайті є віджет Google translate і будь хто бажаючий може перекласти статтю на будь яку мову.
------------------------------------------
Був коротенький період, коли я надумалася зробити невеличкий інтернет-магазинчик на базі блогу, тоді дублювала свої статті російською мовою в моєму livejournal, щоб збільшити контент. Та дуже швидко збагнула, що комерція псує мені задоволення від творчості. На ентузіазмі, певний час продовжувала перекладати статті, згодом закинула. Єдине, що зараз перекладаю, то це описи публікацій на Pinterest, переважно пишу англійською.

А як твої близькі поставились, чи можливо, як зараз ставляться до твого захоплення? Я маю на увазі блог? Підтримують тебе?

Саме чоловік підштовхнув мене до ведення блогу. Відповідно, зараз коли довго нічого не публікую, періодично цікавиться, коли з'являться оновлення. Донечка як бачить статті, переважно коментує «О, це ж моє» чи «В мене таке таж є» :) Більшість друзів та колег також є моїми постійними читачами.

От багато людей вагаються – створювати блог чи ні, мотивуючи це тим, що їм немає про що писати. Що ти можеш порадити в такому випадку?

Треба орієнтуватися на конкретну ситуацію. Хтось, наприклад , має про що писати, та не зовсім вміє. Я себе якраз до таких відношу. Тому намагаюся детально сфотографувати процес роботи чи наробити різних ракурсів, щоб менше прийшлося потім описувати :).
------------------------------------------
Якщо все ж є бажання вести блог, але здається не дуже є про що, то можна хоча б спробувати, щоб зрозуміти чи потрібно це вам взагалі, а там зорієнтуєтесь. Тим більше, що зараз є повно можливостей створити блог на безкоштовних блогоплатформах, що вас зовсім ні до чого не зобов'язує.

Скажи, а скільки часу пройшло від того моменту, коли на твоєму блозі з’явилась перша публікація? Чи не виникало бажання все кинути та не повертатись до блоговедення?

Перша публікація з назвою "Hello world :) " з'явилася на Забаганці 1 червня 2009 року. Від тоді статті в блозі з'являються з різною періодичністю. Як з'являється час і натхнення, тоді і публікую :) А відколи я стала мамою, нажаль, ще рідше, ніж хотілося б.

Як ти вважаєш, що найголовніше при створенні блогу? Бажання заробити чи любов до блогу та тематики? Як це відбувалось в тебе?

В моєму випадку комерція псувала мені майже все задоволення. Мій секрет, здається, в тому, що є в мене своєрідна потреба ділитися досвідом. З цією ж метою, регулярно проводжу безкоштовні заняття з ліпки для маленьких дітей в Дитячій школі мистецтв.

Оксана, а як ти особисто ставишся до свого блогу? Це для тебе онлайн щоденник чи ти плануєш розвиток ресурсу до чогось більшого? Які плани взагалі?

Можна сказати, що мій блог більше нагадує «порадник» або щоденник, якщо так хочеться. Наразі, не планую його трансформацій. Маю певні задуми «чогось більшого», та це скоріш за все буде окремим проектом, а не на базі Забаганки.

Твоя тематика – рукоділля, хендмейд, доволі незвична для блогосфери. Чи не виникало в тебе бажання вести блог на якусь іншу тему? Що ти порадиш тим користувачам, які розпочинають блоги на більш популярну, але зовсім не близьку їм тематику?

Я б не сказала, що хендмейд незвична тема. Наприклад, в мене в рідері більше сотні блогів, більшість з них на рукодільну тематику. Основна маса блогів, які я читаю англомовні. Я це пов'язую з тим, що бум «крафтингу» в них відбувся значно раніше, в нас буквально пару років тому. Відповідно і вибір матеріалів для творчості в них значно ширший і доступніший, а це непогана мотивація.
------------------------------------------
Поки що, мене найбільше цікавить творчість, а блогінг — це вже як наслідок. Відповідно і блогів на іншу тематику не веду і не планую.
------------------------------------------
Як на мене, єдине, що може спонукати людину вести блог на не близьку їй тематику — це комерція. Якщо виходить заробляти цим гроші, то чому ж ні, кожен заробляє, як вміє і має на це право.

Якщо торкнутися технічної сторони, чи важлива CMS для ведення блогу? Чому саме Joomla ти обрала для свого ресурсу?

Технічною стороною блогу займався і займається мій чоловік, відповідно CMS вибирав також він. Joomla він обрав тому, що на тай час вона здавалася йому найвдалішим вибором, ще й доволі проста в управлінні. Зараз, може і хотілося б перейти на WordPress та забагато мороки.

Який твій робочий графік? Скільки часу ти приділяєш блогові? Кожен день, через день…? З якою періодичністю з’являються оновлення?

Зараз оновлення з'являються дуже хаотично, по мірі часу та натхнення. Вдень, як правило за комп'ютером сиджу мало часу, а по ночах (як колись), вже не виходить. Наперед загадувати не буду, може з виходом на роботу щось поміняється.

Оксана, я постійно задаю це питання. Скажи, як ти вважаєш, варто розпочинати вивчати блогосферу та процес створення блогів?

Напевно, як кому. Якщо хочеться розкрученого, популярного блогу, то варто. Статистика та досвід блогерів лишнім точно не буде.

Що ти порадиш користувачам, які мають бажання вести блог, але не наважуються. Варто спробувати чи навіть не починати?

Однозначно варто, якщо є бажання. А чи доцільно, час покаже.

Дякую, Оксана за приділений час та за цікаву бесіду. Всіх благ тобі та здоров'я твоїм рідним.

На здоров'я :) Рада була поспілкуватися. Нехай щастить!

Що я б хотів сказати на завершення, шановні друзі. Проаналізуйте себе та свої цілі. Якщо ви дійсно бажаєте вести блог, якщо ця тема Вам цікава — спробуйте. Подивіться на блог Оксани -  www.zabahanka.com.ua — влна просто реалізувала своє захоплення.

Не потрібно думати «Я не зможу» або «Та що я можу написати»... Просте хоббі, проста цікавість, просте прагнення до вивчення чогось нового та саморозвиток — більше нічого не потрібно. Але ні ... потрібно, потрібно мати БАЖАННЯ! Все решта прикладеться, повірте мені.

Бажаю Вам ствердитись в своїх цілях та вітаю Вас з наступаючими Святами! Не забувайте, рівно 2 дні залишилось до завершення передноворічного конкурсу від webdigest.com.ua . Завдання просте та цікаве, запрошую!


З повагою, Олег Волощук.

Бажаєте мати свій власний блог на WordPress?

Отримайте АБСОЛЮТНО БЕЗКОШТОВНО детальний відеокурс і вперед!

Ваш E-Mail 100% в безпеці!

 

До запису "І взяла жінка в руки блог — інтерв'ю з Оксаною (Xanka)" 2 коментарі

  1. Natali коментує:

    Знаю цей блог, періодично заглядаю до Оксанки на чергову порцію креативу :)

Залишити свій коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Google + фейсбук Вконтакті Twitter RSS
Категорії
  • Інтерв’ю (4)
  • Конкурси (5)
  • Оголошення (11)
  • Особисте (19)
  • Плагіни для Wordpress (15)
  • Саморозвиток (7)
  • Технічні поради по WP (23)
Канал на YouTube
Соціальні спільноти
Кращі коментатори
Ігор(3)
Вітьок(1)
Іван(1)
Олена(1)
Олександ.(1)
запитів / генер. стор. / спож. пам'яті
49 / 0.423 / 59.04mb
Вгору