Українська блогосфера під жіночим поглядом — інтерв’ю з Яною Смакулою

Дата: 1 грудня 2012 Рубрика: Інтерв’ю Коментарі: 9 коментарів

Вітаю, шановне товариство! Сьогодні у нас не зовсім звичний пост, або, скоріш за все, зовсім не звичний. Я хочу познайомити Вас з чарівною українською дівчиною-блогером — Яною Смакулою! Яна практично моя краянка, мешкає в Тернополі та є власницею популярного україномовного блогу про хендмейд (рукоділля) - www.zrobysama.com.ua.


І не стільки захоплення Яни рукоділлям, спонукало мене до бесіди, як те, що дівчина веде популярний український блог та отримує престижні премії в цьому напрямку. Дійсно професійний та цікавий блог, та ще й інтернет-магазин — ось що заслуговує на захоплення та повагу до цього тендітного блогера.

Розпочинала Яна свою діяльність як і всі, з спроб та цікавості до всього нового, але стійкий характер та надзвичайна сила волі дали результат -  блог Яни www.zrobysama.com.ua отримує премію в галузі соціальних медіа UA Webstar і та стає найкращим тематичним блогом 2009 року.

Я спробував розвідати у Яни секрет її успіху та досягнень, а в результаті у нас вийшла цікава та змістовна розмова, яку і пропоную Вам, шановні читачі.

Вітаю Яна! Дякую тобі за те, що згодилась дати інтерв’ю для читачів блогу. Дозволь, я спробую трішки вивідати деякі таємниці успішної дівчини-блогера?

Так, звісно  :-)

Вести свій власний блог, що це було в тебе? Звичайна цікавість до блогосфери чи певна мета?

Спочатку (напевно років 6 тому) це дійсно була просто цікавість. У мене був вільний час, мені хотілося його кудись подіти і таким чином я розпочала вести свій перший тематичний блог (вже не існує). Далі, трішки підчитавши інформацію на тему блогів я розпочала вести ще один, на тему “кухонних гаджетів”, мені це страшенно подобалося, потім (а може й паралельно, зараз вже не загадаю) я завела особистий блог і також досить часто і систематично його наповнювала — писала про те, що мене цікавило, в основному це були огляди серіалів, записи про життя і таке інше.
----

Зараз мій персональний блог також закинутий, не бачу змісту продовжувати його вести. Всі свої сили покладаю на ведення Зроби Сам(А), адже зараз це вже не просто блог, але й торгова марка та інтернет магазин.

Я думаю, що технічні особливості блоговедення ми чіпати не будемо, навчитись можна всьому, тому поговоримо давай про жіночий (якщо можна так сказати) блогінг взагалі. В мережі гуляє думка, що найуспішніші блогери — це чоловіки. Скажи будь ласка, коли ти розпочала вести свій блог, чи не виникало у тебе думки, що це не жіноча справа?

Я думаю що немає абсолютної різниці хто ти — хлопець чи дівчина, студент чи пенсіонер чи навіть SAHM (stay at home mom — матір, яка не працює і виховує дітей вдома) — якщо в тебе є бажання писати, якщо тобі є про що розповісти, якщо ти цілеспрямований — чому б не вести блог? Я взагалі ніколи не чула щоб хтось казав що блоггінг це не жіноча справа, це просто якийсь дурний стереотип.

Яна, я думаю, що ти згодишся з тим, що на сьогоднішній день дуже багато блогерів розпочинають свій шлях з думкою про гроші. Яка твоя позиція? Що, все ж таки, головніше, любов до блогу та тематики чи чисто комерційна направленість? І чи має якийсь вплив на успіх блогу відношення самого автора до свого ресурсу?

Почнемо напевно з того, що розпочавши вести новий блог ви не почнете тієї ж миті заробляти купу грошей, ви будете заробляти дуже мало, якщо й заробите щось взагалі. Тому, якщо розпочинати вести блог суто з бажання заробити, повірте, ви закинете цю справу вже на другому місяці, адже у вас не буде жодної мотивації (не буде прибутку, або він буде мізерним — не буде мотивації, або ж вона дуже швидко зникне).
----
Якщо ж ви заведете блог із бажанням ділитися своїми думками, навиками, розповідати про життя, подорожі чи будь-що інше ваш блог матиме шанси проіснувати набагато довше і, таки врешті решт, якщо захочете, принести автору якийсь прибуток. Звісно завжди є вийнятки. Але я вважаю що якщо ви не любите те, про що пишете, або пишете про те, в чому зовсім не тямите і в чому зовсім не цікавитесь, воно вам набридне значно швидше.

Побутує популярна думка в мережі, що ніші в інтернеті зараз строго поділені, тобто існують чисто комерційні напрямки (SEO, Вебдизайн) та менш «грошовиті» (мисливство, рукоділля і т.д.) Як ти вважаєш, успіх блогу, навіть в грошовому еквіваленті, залежить від обраної ніші? Чи можна в будь-якому напрямку досягти високих результатів, відвідуваності та заробітку?

Ні, зовсім ні. Будь-яка тема з правильним підходом може приносити чималий заробіток. Думка про те, що блоги про SEO є найприбутковішими це знову ж таки банальний стереотип (і виникає він на основі “фінансових стриптизів”, які так люблять публікувати у своїх блогах вебмастери; в той час як домогосподарка (для прикладу вам Martha Stewart) може заробляти на своєму блозі в рази більше але нікому про це не розповідати). Ще треба враховувати популярність та конкуренцію в ніші.

Так, більш популярна тема буде приносити більше грошей суто через те, що нею цікавиться більше людей (але це правило буде діяти лише для 10% топових блогів, інші ж 90% блогів в цій темі будуть заробляти копійки), менш популярна тема буде давати менший заробіток, але й “пробитися в топ” в такій темі буде набагато легше. Але не залежно від ніші, яку ви обрали, ви завжди зможете досягнути поставлених цілей якщо будете цілеспрямованими та наполегливими і будете працювати над їх виконанням. Навіть у найменш порулярній темі треба працювати, щоб не пасти задніх.

Все ж таки не оминути технічної сторони)). Я знаю, що твій блог www.zrobysama.com.ua отримав цей домен значно пізніше. Спочатку ти вела ресурс на сервісі blogspot.com — zrobysama.blogspot.com. Тепер, судячи з досвіду, що ти порадиш початківцям? Чи варто розпочинати з безкоштовних платформ, чи, все ж таки, варто вивчити WordPress?

Якщо ви не знаєте, чи довго проіснує у вас бажання вести блог все таки варто розпочати із безкоштовного сервісу, будь-то blogger.com, wordpress.com чи мало популярний у нас www.typepad.com (хоча є багато інших безкоштовних сервісів).

Особисто мені зовсім не подобається blogger.com, я не можу з ним працювати. Інша справа self-hosted блог на WordPress — що захотів, те і зробив. Навіть із мінімальними знаннями html (і практично відсутніми знаннями по php) я можу переробити тему блогу так, як мені потрібно, дописати щось, додати щось до блогу, щось змінити і настроїти. І навіть англійської для цього не потрібно знати, усе є перекладене із інструкціями та поясненнями.

Яна, питання про українські блоги. Багато говорять про те, що українська блогосфера набагато відстає від російської, аналогічно, як і сегмент українського інтернету взагалі. Як ти вважаєш, український інтернет та україномовні блоги мають майбутнє, чи це все просто риторика українофобів?

А навіщо українську блогосферу порівнювати із Російською? Чому б не порівняти її з Американською чи будь-якої іншою? Навіщо орієнтуватися саме на російську? Звісно у нас менше блогів, менше хороших, якісних блогів, але у нас і населення у скільки разів менше, чи не так?
----
Питання про те чи має український інтернет та блоги майбутнє є беззмістовним. Звісно що має. А що, я з вами кудись зібралася? Чи може всі українські блогери надумали переїхати закордон та почати писати іноземною мовою? Ні.

За неповний рік існування, твій блог Зроби Сам(А) отримав премію від UA Webstar та став кращим тематичним ресурсом за 2009 рік. Скажи, що ти зробила для цього? Є в тебе якісь секретні технології, які не відомі широкому загалу блогерів?

Давно це було. Що я робила — та нічого особливого та інноваційного. Я просто попросила своїх читачів проголосувати за улюблений блог. І все. Не знаю чи вони головували за Зроби Сам(А) чи за якісь інші блоги, але ми перемогли :) . Головний урок тут — це бути близьким до своєї аудиторії, знати своїх читачів, спілкуватися з ними, знайомитися ближче. Бути з ними не лише на блозі, але й в їхньому середовищі — в їхніх блогах, в соціальних мережах.

Яна, дуже багато користувачів хотіли б мати свій блог та навіть готові навчатися. Але багатьох стримує думка, що вони не знають як, та про що писати. Яку ти можеш дати пораду в такому випадку?

Тобто не знають як писати? В школі всі ми вчилися, всі вміємо викладати свої думки на папері, хтось робить це краще, хтось гірше. Хтось робить це в одному стилі, хтось в іншому, хтось пише від першої особи, хтось від третьої. Єдина порада яку я можу дати на запитання “як пиcати” — це спробуйте. Подивіться як пишуть інші та скопіюйте їхню манеру (так, копіювання, це один із найкращих способів навчання).
----
Що стосується другого питання — про що писати, тут я вам допомогти не зможу. Ви повинні самі знати що вас цікавить. Впевнена, в дитинстві у вас було якесь захоплення, вам щось страшенно подобалося — от і пишіть про це.
Дивитеся футбол — відкрийте футбольний блог і діліться своїми враженнями від гри (але не перепубліковуйте вже і так відомі результати, жовті та червоні картки і суху статистику про володіння м’яча, пишіть пристрасно, пишіть так, як ви дивитеся гру!).
------
Любите куховарити — заведіть блог про їжу. Повірте, дуже багато людей не вміє готувати і буде залюбки читати такий блог (включаючи мене). Діліться своїми секретами та порадами, але не публікуйте всім відомі рецепти, які можна знайти на кожному кроці. Діліться своїми відкриттями, розповідайте в яких магазинах краще купувати інгридієнти для певної страви.
Збираєте листівки чи марки? Розповідайте про свою колекцію! Ви ж напевно її постійно поновлюєте? Викладайте фотографії своїх “новинок”, розповідайте про місця, зображені на листівках та марках.
---
Любите кімнатні рослини? Пишіть про них! Їх є стільки різновидів і всі вони потребують різного догляду, обов’язково діліться своїми домашніми фотографіями та спостереженнями.
Що стосується загальних порад ведення блогу, ось декілька універсальних та загально відомих:
----------
? краще пишіть рідко, але регулярно. Наприклад, щопонеділка. Ваші читачі будуть знати, що саме в цей день в блозі буде нова інформація і вони самі будуть по неї приходити.
? створіть план публікацій і притримуйтесь його; розплануйте що і коли ви будете писати і відмічайте у ньому, що вже написане, а що ще ні, так набагато легше.
? пишіть заздалегідь і ставте записи в чергу на публікацію; таким чином ви в будь-який момент зможете поїхати у відпустку і не хвилюватися що ваш блог пуcтуватиме.
? розвивайте та знайомтесь зі своєю аудиторією, прислухайтеся до неї, іноді, запитання з коментарів можуть стати чудовою темою для наступного запису.
? почитайте Українську блогосферу та Блогорідер, там безліч ідей та порад для початківців та досвідчених блоггерів.

Яна, що ти можеш побажати моїм читачам? Адже всі хто читає мій блог, хоча він і не спрямований тільки на блогосферу, плекає думку про власний онлайн щоденник.

Не бійтесь спробувати, все таки це зовсім нічого не коштує :) .

Дякую, Яна, за цікаву та змістовну бесіду. Дозволь побажати тобі успіхів, подальшого професійного росту та велику кількість вдячних читачів на твоєму блозі!

Дякую, взаємно!

Ось така цікава розмова була у нас з Яною. Підсумком можу сказати одне, приєднуючись до слів Яни — пробуйте, за спробу ніхто грошей з Вас не візьме."Під лежачий камінь — вода не тече" — банально звісно, але точно.


З повагою, Олег Волощук.

Бажаєте мати свій власний блог на WordPress?

Отримайте АБСОЛЮТНО БЕЗКОШТОВНО детальний відеокурс і вперед!

Ваш E-Mail 100% в безпеці!

 

До запису "Українська блогосфера під жіночим поглядом — інтерв’ю з Яною Смакулою" 9 коментарів

 1. Роман коментує:

  Цікаве інтерв'ю. Думаю головним чинником успіху блогу «Зроби Сама» — любов. Любов довготерпить, тобто веде блог більше 5 років =)

  • Олег Волощук коментує:

   Саме так. Тому багато початківців і зливають блоги...не витримують. Всі хочуть багато і одразу. А так не буває...

   • Роман коментує:

    Сам такий, я особисто вже злив певно десяток Блогів. При цьому помагає мати Оточення Блогерів, а ше краще коли дівчина тоже блогер, і ви ведете один блог.

    • Олег Волощук коментує:

     Тому варто гуртуватися українським блогерам та розвивати нашу блогосферу. Я тільки за!

 2. Віточка коментує:

  ох, надихаєте ви всі мене на зміну діяльності :) я зараз веду три російськомовні сайти, пишу туди свої статті різного характеру і на різні теми. Все мені подобається, крім мови. Крайньо не зручно викладати свої думки російською, але будем вважати, що там я тільки вчусь і потім перекочую в рідненький україномовний нет.

 3. Олександр коментує:

  Інтерв’ю те, що треба. Дуже сподобалися поради Яни, одразу видно, що людина розумна та цікава, словом, знаєш ти, Олеже у кого потрібно брати інтерв’ю!

  • Олег Волощук коментує:

   Чесно кажучи спеціально не обирав. Мав на приміті декілька блогерів-дівчат, а на Яні якось підсвідомо зупинився.

Залишити свій коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Google + фейсбук Вконтакті Twitter RSS
Категорії
 • Інтерв’ю (4)
 • Конкурси (5)
 • Оголошення (11)
 • Особисте (18)
 • Плагіни для Wordpress (15)
 • Саморозвиток (7)
 • Технічні поради по WP (20)
Канал на YouTube
Соціальні спільноти
Кращі коментатори
Анна(11)
Валентин.(2)
Олександ.(2)
Марійка(2)
Ірина(2)
Дмитро(1)
Pavlofox(1)
Тарас(1)
запитів / генер. стор. / спож. пам'яті
47 / 0.519 / 58.42mb
Вгору