Робота з образами дисків - ISO Workshop

Автор: Lusakan | Дата: 24-07-2012, 11:08 | Категорія: Дані та носії
На сьогоднішній день практично всі великі програми, відеокурси, ігри та таке інше поширюються в мережі у вигляді ISO образів, які в подальшому записуються на CD-DVD диски і використовуються через CD-DVD привід ПК чи ноутбука. Найпоширенішим форматом образу є .iso, але зустрічаються і інші, такі як bin, nrg, cdi, mdf, img, gi, pdi, dmg, b5i, b6i. Переважна більшість програм розуміє і працює з стандартними файлами формату .iso, а що робити, коли необхідна річ завантажилась чи придбалась у форматі, наприклад, dmg? Вихід є - програма ISO Workshop.ISO Workshop - (виробництво Glorylogic), невеличка програма, яка вміє працювати практично з усіма відомими форматами образів дисків. Крім цього, ISO Workshop може не тільки записати образ на диск.
Переглядів: 30 Коментарів: 0 Подяк: 0 Додати в закладки

Відновлення видалених файлів з Recuva 1.43.623

Автор: Lusakan | Дата: 17-07-2012, 14:41 | Категорія: Дані та носії
А щоб його! Вигукуємо ми, коли випадково видаляємо файл, а потім розуміємо, що річ нам ще буде потрібна. Знайома ситуація? Півбіди, коли файл видалений просто в Корзину, звідти його можна легко відновити. А що робити, коли ми Корзину очистили? Тут нам допоможе Recuva 1.43.623 - програма для відновлення видалених файлів.Програма дозволяє відновити видалені файли, втрачені внаслідок помилки чи збою ПК, одним словом свого роду чарівна паличка, яка може стати нам у пригоді.
Переглядів: 26 Коментарів: 0 Подяк: 0 Додати в закладки

Файловий менеджер Unreal Commander

Автор: Lusakan | Дата: 9-07-2012, 11:41 | Категорія: Дані та носії
Сьогодні ми розглядаємо безкоштовний аналог Total Commander - двохпанельний файловий менеджер Unreal Commander. Total Commander я зустрічав на багатьох компах, в переважній більшості встановлено незареєстровану версію і користувачі навіть не знають для чого він і як ним користуватись. Стоїть собі - та й нехай стоїть. При чому вартість ліцензії на Total Commander складає приблизно 400-450 грн. Звичайно можна використовувати і незареєстровану версію - натискати 1, 2, 3 при використанні (хто хоча б раз відкривав - той розуміє про що я кажу), але це не дуже зручно та й непотрібно. Існує альтернатива Total Commander - безкоштовний Unreal Commander.Для досвідчених користувачів, можливо, безкоштовного аналогу буде замало, але для більшості початківців функцій Unreal Commander буде більш ніж достатньо.
Переглядів: 16 Коментарів: 0 Подяк: 0 Додати в закладки

Перевірка цілісності файлу - MD5 FileChecker

Автор: Lusakan | Дата: 6-07-2012, 23:35 | Категорія: Дані та носії
Деколи, при завантаженні файлів з інтернету, бувають випадки коли файли завантажуються "битими", тобто зіпсованими. Чому це стається ми розглядати не будемо, причин може бути дуже багато, просто приймемо як дане. Щоб переконатися в цілісності завантаженого файлу - необхідно перевірити так звану суму MD5. Кожен поважаючий себе автор чи ресурс, який пропонує для завантаження файли, повинен публікувати разом з розміром файлу його MD5 суму, щоб користувач зміг перевірити чи завантажений файл не є битим. Ви, непевне, бачили на деякий сайтах таке позначення - Контрольна сума MD5: 9a02c8f81fed5dae5450d7777b248249. А допоможе нам в цьому проста і корисна програмка MD5 FileChecker.Коли потрібно робити цю перевірку - коли ви завантажуєте файли великого об'єму (DVD), програми, відеоуроки, операційні системи та таке інше. Перевіривши суму MD5 Ви будете впевнені, що файл цілий і не пошкоджений.
Переглядів: 18 Коментарів: 0 Подяк: 0 Додати в закладки

Defraggler - дефрагментуємо жорсткий диск

Автор: Lusakan | Дата: 3-07-2012, 22:44 | Категорія: Дані та носії
Для початку давайте визначимо, що таке дефрагментація і для чого вона потрібна. Уявіть собі, що кожен файл, який Ви записуєте на жорсткий диск, займає певну кількість комірок (кластерів). Коли Ви дописуєте ще якийсь файл, відповідно він лягає після першого в слідуючу кількість комірок. І так дальше... Але у випадку, коли необхідно збільшити розмір першого файлу, дані не допишуться поруч з початковими даними цього файлу, а запишуться у вільну кількість комірок, які можуть знаходитись зовсім в іншому місці жорсткого диску.

Таким чином ми отримуємо повний бардак на вінчестері і частинки файлу будуть розкидані по всьому жорсткому диску. Це поняття називається фрагментацією. В процесі роботи ми створюємо файли, дописуємо, видаляємо і фрагментація значно збільшується, що впливає на швидкодію системи.

Виникає необхідність дефрагментувати жорсткий диск. На допомогу нам приходить програма Defraggler (виробництво Piriform), яка допоможе навести лад на нашому ПК.Варто сказати, що фрагментація шкідлива ще й тим, що при зчитуванні інформації головки вінта постійно перескакують в різні місця, в залежності де розміщені частини файлу. Таким чином механізми швидше зношуються, що впливає на довговічність Вашого жорсткого диску.
Переглядів: 15 Коментарів: 0 Подяк: 0 Додати в закладки

BurnAware Free

Автор: Lusakan | Дата: 2-06-2012, 13:24 | Категорія: Дані та носії
CD і DVD носії в наш час стали невід'ємним атрибутом сучасного життя і дуже багато важливої інформації, музики, відео зберігається саме на CD/DVD дисках. На моє велике здивування дуже багато користувачів не знає, як правильно записати дані на диск. Тому сьогодні я хочу порекомендувати Вам програмку, яка вирішить всі проблеми з записом інформаціі на CD/DVD носії.Дуже багато користувачів, яким потрібно просто час від часу записати диск, завантажують і встановлюють собі на комп'ютер величезні програми, мультимедійні комбайни на кшталт Nero Multimedia Suite, Movavi Video Suite та подібних, хоча використовують їх ресурс всього на 5%. Ці програми, звичайно, потужніі потрібні, але тільки тоді, коли повністю використовується їхній потенціал.
Переглядів: 88 Коментарів: 0 Подяк: 1 Додати в закладки