Google + фейсбук Вконтакті Twitter RSS

CCleaner — програма для очистки жорсткого диска та реєстра Windows. Лідер

Дата: 29 серпня 2012 Рубрика: Дані та носії Коментарі: Прокоментуй!

Ось ми і добрались до лідера в плані очистки жорсткого диска та реєстра операційної системи — програми CCleaner. Утиліт для прибирання, назвемо їх так, існує дуже багато. Одні краще справляються зі своїм завданням, одні гірше — але CCleaner, беззаперечно, виконує цю роботу на всі 12+ балів. Варто сказати, що і інші програми також достойні уваги. Якщо Вам, з якихось причин не сподобається CCleaner, то можете звернути увагу на Wise Disk Cleaner та Wise Registry Cleaner, які ми розглядали в попередніх статтях — достойні софтини, які з честю виправдовують своє призначення. Хтось може сказати: та для чого воно мені взагалі? Я ж не встановлюю купу всіляких програм і комп в мене чистий. Тут Ви помиляєтесь. В процесі роботи накопичуються тимчасові файли, куки, кеші, недоінстальовані чи недовидалені залишки програм та таке інше. Навіть, якщо Ви сідаєте за комп тільки на 10 хвилин перевірити пошту — сліди роботи програм, тимчасові бібліотеки, невірні шляхи (не будемо виводити всю класифікацію) до файлів зберігаються. А від сміття необхідно позбавлятись.

Як очистити жорсткий диск від залишків, більш нам непотрібних? Яку програму використовувати для очистки? Як очистити кеш браузера? Як видалити програми з автозавантаження? Ось такі та багато інших завдань виконує CCleaner, тому давайте її і розглянемо.

Особисто я перепробував дуже багато очисників (програм для очистки). За майже 11 років, які я працюю з комп'ютерами, стояло їх в системі безліч. Розробники програмного забезпечення клепають ці «клінери» пачками — але не всі вони настільки функціональні, як CCleaner. В більшості випадків — це просто красивий інтерфейс, чудова графіка, гарні кнопочки ... і все. Але нам потрібна дійсно функціональна програма, яка буде допомагати підтримувати жорсткий диск, систему та реєстр в чистоті і порядку.

І так, CCleaner — програмка відомого розробника Piriform. Одну з утиліт Piriform ми вже з Вами розглядали — це програма для дефрагментації жорсткого диска Defraggler.

Завантажуємо програму, клацаємо два рази по інсталяційному файлу і запускаємо установку. Перший крок — вибираємо мову. Я вибираю українську — Ви по бажанню.

Як і в інших програмах, запускається майтер інсталяції. Тиснемо «Далі».

Ліцензія. Ну куди ж без неї.

Далі опції на вибір. Я рекомендую Вам залишити всі відмітки або поставити їх, якщо по замовчуванню стоїть не все.

Софт «в нагрузку». Улюблена опція розробників програмного забезпечення останнім часом. Пропонують нам інтернет-браузер Google Chrome. По бажанню — особисто я Google Chrome не встановлюю, так як покористувавшись певний час не знайшов нічого «ахового» в цьому браузері.

Процес інтсталяції. Декілька секунд і готово.

Завершення установки. Тут я галочку «Переглянути нотатки» знімаю. Ви, якщо бажаєте, можете залишити і ознайомитись.

При першому запуску програма порекомендує нам прийняти Інтелектуальне сканування — погоджуємось. Хоча ні Hotmail, ні Yahoo я взагалі не користуюсь, а Gmail тільки у випадках крайньої необхідності — давня неприязнь у мене до Gmail (колись, можливо, розкажу чому).

І ось перед нами головне вікно програми. Зручна функція — програма одразу ж перевіряє операційну систему і виводить дані про версію Windows, про процесор, оперативну пам'ять та відеокарту.

Перший пункт — «Очистка». Тут CCleaner сканує жорсткий диск на предмет зайвих файлів, невірних розширень, бібілотек та іншого сміття. Також очистить кеш, куки, історію браузерів. По замовчуванню в прогамі виставлені оптимальні варіанти очистки. Але, при бажанні, можна чи в компонентах Windows чи в програмах відмітити або зняти необхідні пункти. Ну не завжди потрібно очищати геть все.

Для початку очищення нам необхідно просканувати систему та програми на предмет залишків. Тиснемо «Аналіз.»

Після завершення аналізу CCleaner нам відрапортує, що може бути видалено та скільки місця очищено. Тиснемо «Запустити очищення».

Далі програма нас попередить, що всі знайдені файли будуть видалені, чи ми згодні. Ну звичайно згодні, інакше для чого б ми запускали очищення? Тиснемо «Гаразд».

В залежності від кількості сміття в системі очищення може тривати від 2-3 секунд і до 2-3 хвилин.

Коли очистка завершена — програма повідомляє про це і виводить об'єм видалених файлів. Звільнилось 159.7мб місця.

Слідуючий пункт — Реєстр операційної системи. Як ми вже говорили, в процесі роботи, інсталяціїї — деінсталяції, системних збоїв тощо, реєстр засмічується, тому періодична очистка не буде зайвою. Тиснемо «Пошук проблем».

Тут, як правило, аналіз проходить швидше, але все рівно, все залежить від стану реєстра. Чекаємо.

По завершенню ми можемо переглянути, скільки зайвих записів містилось у нас в реєстрі. Тиснемо «Виправити вибрані проблеми».

CCleaner перепитає, чи не бажаємо ми зберегти резервну копію змін. Не знаю кому і для чого це може бути потрібно, особисто я ніколи не зберігаю. Тисну «НІ».

В наступному кроці ми можемо видаляти помилки по одній, або, натиснувши «Виправити всі вибрані проблеми», повидаляти все разом. Як бажаєте.

Тепер ми бачимо, що всі 42 проблеми з 42-ох було виправлено. Реєстр чистий.

Проблем (по крайній мірі поки що) у нас в реєстрі Windows немає.

Слідуючий пункт — «Засоби». Тут ми можемо Деінсталювати програму і одразу ж почистити реєст. Хоча це єдиний пункт, виконувати який я рекомендую за допомогою Revo Uninstaller. Хоча можна і тут.

Можна переглянути, що у нас лежить в автозапуску. Якщо якісь програми чи процеси нам непотрібні одразу ж після ввімкнення ПК — то можна їх відключити. Таким чином пришвидшиться завантаження самої машини. Вибираємо процес і тиснемо «Заборонити».

Далі «Відновлення системи». Тут, в переліку, можна побачити останні важливі зміни на ПК і коли система зробила «Точку відновлення». Наприклад, встановлено OneKey Recovery і після цього, щось пішло не так. Ми можемо відкотити систему до моменту встановлення OneKey Recovery. Я НЕ РЕКОМЕНДУЮ використовувати цей пункт тим, хто не зовсім розуміє для чого він. Ви можете наробити шкоди системі, тому, якщо не знаєте — краще не чіпайте. Принцип роботи я Вам описав.

Далі «Стирач дисків». Тут все зрозуміло — можна витерти взагалі цілий диск або тільки вільне місце.

Слідуючий пункт — «Опції.» Спочатку ми бачимо інформацію про програму. Хто розробник та офіційний сайт, де можна завантажити оновлення.

«Налаштування». Тут, я думаю, особливо розписувати немає потреби. Мова, чи запускати CCleaner при старті системи, чи перевіряти на оновлення, які диски вибирати для очистки ... і т.д.

«Куки». Тут ми бачимо перелік тимчасових файлів браузерів, так звані куки, які можна видалити. Також, при бажанні, ми можемо залишити певні куки, перемістивши їх в праве віконце програми.

«Додати». Маємо можливість додати окремі теки для очищення чи файли для видалення, які не були проаналізовані програмою.

Аналогічно пункт «Виключення». Сюди ми додаємо ті файли, теки та значення реєстру, які необхідно залишити. Тут також, якщо не знаєте — краще не чіпайте. Гірше зробите, якщо щось нахімічите.

І останній пункт — «Додатково». Тут також, незначні налаштування, які Ви можете виставити по своєму вподобанню.

Ось така проста з однієї сторони програмка, а з іншої — надзвичайно потужний очищувач системи та реєстру від сміття. Якщо Вам буде необхідно очистити реєстр Windows — CCleaner, очистити кеш браузера — CCleaner, очистити диски від застарілих файлів — CCleaner ... Як Ви бачите, програма CCleaner практично на всі випадки життя. Завантажуємо, користуємось, коментуємо.

Завантажити CCleaner (версія 3.22.1800 — архів 3.8мб)
Завантажити CCleaner з оф. сайту


З повагою, Олег Волощук.

Бажаєте отримувати повідомлення про публікацію нових статей на блозі? Підпишіться на RSS стрічку оновлень!

 

Залишити свій коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Цікаве з блогу
Навігація
  • Інтерв’ю (3)
  • Конкурси (5)
  • Оголошення (10)
  • Особисте (16)
  • Плагіни для Wordpress (11)
  • Саморозвиток (6)
  • Технічні поради по WP (14)
Активні читачі
Ad60(2)
Павло(2)
Пан П(1)
Віктор(1)
MrVigner(1)
Pavlofox(1)
Сергій(1)
Спільнота блогу
Вгору