Google + фейсбук Вконтакті Twitter RSS

Завантажили файл? Перевірте його на цілісність — HashTab 4.0.0.2

Дата: 13 вересня 2012 Рубрика: Дані та носії Коментарі: Прокоментуй!

Колись ми з Вами розглядали безкоштовну утилітку для перевірки цілісності завантажених файлів MD5 FileChecker. Нагадаю Вам, для чого існують такі програми і що таке контрольні суми завантажених файлів. Програми, на кшталт MD5 FileChecker та HashTab 4.0.0.2 написані спеціально для того, щоб користувач мав можливість перевірити завантажений з інтернету файл на предмет його цілісності та неушкодженості. Для цього розраховуються контрольні суми (Adler-32, CRC32, HAVAL, MD5, MD4, MD2, RIPEMD-128, RIPEMD-256, RIPEMD-320, SHA1, SHA 2, SHA-256, SHA-384, SHA-512, Tiger, Whirlpool) завантажуваних файлів і, після їх завантаження на будь-який сервіс, викладаються в описі чи анотації до цього файлу. Користувач, зберігаючи такий файл собі на ПК (особливо це стосується файлів великого розміру — архівів, образів, програм і т.д.), має можливість перевірити, а чи не пошкоджено файл при завантаженні? Якщо контрольні суми не збігаються — значить файл пошкоджений (стався обрив зв'язку, наприклад).

Для цього я хочу порекомендувати Вам просту програмку під назвою HashTab 4.0.0.2. Запитаєте для чого, якщо є MD5 FileChecker? Справа в тому, що HashTab 4.0.0.2 ще простіша і зрозуміліша, ніж MD5 FileChecker. Здавалося б, ну що може вже бути простіше, а виявляється, що може. Судіть самі.

Так, HashTab 4.0.0.2 потребує інсталяції на комп'ютер, але ... Іконки програми Ви не побачите ніде, тому що HashTab 4.0.0.2 працює, як звичайний провідник Windows. Це неймовірно зручно. Дивіться.

Для початку давайте інсталюємо програму на ПК. Завантажуємо та запускаємо інсталяційний файл. Процес установки відбувається в 4 кліка — Тиснемо Next.

Приймаємо ліцензійну угоду — кнопочка I Agree

Далі шлях, куди інсталюється HashTab 4.0.0.2. Можете змінити при бажанні, а можете залишити і так. Install.

І по завершенню установки жмакаємо кнопочку Finish.

От і все. Раз, два, три, чотири — програма встановлена.

Тепер, як працює HashTab 4.0.0.2. Давайте перевіримо чи цілий архів завантаженої програми. Вибираємо необхідний файл.

Натискаємо праву кнопочку мишки і вибираємо «Свойства».

У віконечку властивостей файлу нам необхідно знайти вкладку «Хеш-суммы файлов».

Вибрали. Тепер у рядок «Сравнение хеша» нам необхідно буде ввести перевірочну хеш-суму завантаженого файлу.

Я копіюю MD5 суму архіву з програмою HashTab 4.0.0.2, яка є на офіційному сайті. Якщо сума завантаженого файлу і сума, яку ми вводимо однакові — з'явиться зелена галочка.

Тепер ми впевнені, що завантажена програма (архів, образ тощо) ціла і неушкоджена, а значить проблем при установці чи використанні не буде.

Якщо ж файл завантажений з помилкою, то Ви побачите ось такий результат. Я візьму хеш-суму від HashTab 4.0.0.2, а перевірю інший архів.

Звичайно, що дані не співпадуть. Якщо і у Вас буде ось така картина — значить Ви або недозавантажили файл, або він завантажився з помилкою, або помилка при архівуванні сталась у автора. В любому випадку потрібно перезавантажити файл і перевірити ще раз.

Роблячи такі перевірки, Ви вберігаєте себе від глюків та неможливості інсталювати ту чи іншу програму. Дуже часто помилкою може бути не сам софт, а просто погано завантажений архів чи образ. Але наскільки зручно користуватись HashTab 4.0.0.2! Правий клік по файлу — Свойства — і перевірка.

Завантажити HashTab 4.0.0.2 (вага архіву — 1.2мб)
Завантажити HashTab 4.0.0.2 з оф. сайту


З повагою, Олег Волощук.

Бажаєте отримувати повідомлення про публікацію нових статей на блозі? Підпишіться на RSS стрічку оновлень!

 

Залишити свій коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Цікаве з блогу
Навігація
  • Інтерв’ю (3)
  • Конкурси (5)
  • Оголошення (10)
  • Особисте (16)
  • Плагіни для Wordpress (11)
  • Саморозвиток (6)
  • Технічні поради по WP (14)
Активні читачі
Ad60(4)
Андрій(2)
Pavlofox(2)
Павло(2)
Олександр(1)
Пан П(1)
Віктор(1)
MrVigner(1)
Спільнота блогу
Вгору