Google + фейсбук Вконтакті Twitter RSS

Створюємо віртуальний жорсткий диск в оперативній пам'яті — SoftPerfect RAM Disk

Дата: 6 жовтня 2012 Рубрика: Дані та носії Коментарі: 1 коментар

Чим саме відрізняється віртуальний диск в оперативній пам'яті комп'ютера від фізичного жорсткого диску? Взагалі то, сама оперативна пам'ять (оперативка) працює набагато швидше, ніж фізичні диски ПК, тому програми чи додатки, які будуть звертатися до оперативки, матимуть набагато більшу швидкодію, на відміну від тих, що зберігають свої дані та тимчасові файли на фізичних розділах ПК.

Щоб не бути голослівним, давайте я Вам на прикладі покажу, як можна використовувати оперативну пам'ять комп'ютера за допомогою безкоштовної програми SoftPerfect RAM Disk. Розглянемо, як створити віртуальний диск в оперативці і як з ним працювати.

Ми визначили, що швидкість роботи оперативки набагато вища, ніж фізичних дисків, тому, встановивши, наприклад, браузер не на жорсткий диск, а на віртуальний в оперативній пам'яті, ми повинні отримати вищу швидкодію. Давайте спробуємо. Для початку інсталюємо саму програму SoftPerfect RAM Disk. Завантажуємо інсталяційний файл та запускаємо його. Звичний провідник установки і звичні кнопочки Next.

Приймаємо ліцензійну угоду програми і знову Next.

Вибираємо шлях та папку для установки.

Також можете обрати і інший диск, за бажанням.

Все готово для установки — тиснемо Install.

Процес інсталяції пройде дуже швидко, адже сама програма SoftPerfect RAM Disk (SoftPerfect — це розробник, а RAM Disk — назва самої програми) по об'єму невелика — всього 2мб.

Все готово, програма встановлена. Тиснемо Finish.

Запускається сама програма SoftPerfect RAM Disk. Так виглядає головне вікно програми.

При бажанні, можна вибрати будь-яку мову з доступних. Українська присутня. Заходимо в «Помощь»-Language та обираємо потрібну.

Для того, щоб створити віртуальний диск в оперативній пам'яті комп'ютера тиснемо на великий зелений хрестик у верхній панелі. Вибираємо розмір, літеру та файлову систему. Я обрав 300мб дискового простору, літеру Q та файлову систему NTFS. Тиснемо ОК.

Відбувається монтування самого віртуального диску — чекаємо.

Коли все буде готово — Ви побачите назву свого диску та зелену галочку напроти. Значить наш віртуальний диск готовий до роботи.

Якщо ми відкриємо перелік наших дисків в «Мой компьютер», то побачимо диск Q в списку. Але хочу Вам нагадати, що сам диск розміщується не на вінчестері, а в оперативній пам'яті.

Тепер давайте встановимо на нього якусь програму та подивимось на швидкодію. Я буду встановлювати браузер Mozilla Firefox. Для цого на віртуальному диску я створю папку Mozilla Firefox, для того, що б файли лягли не просто на диск, а в окремий каталог. Тиснемо праву кнопку мишки та обираємо створити папку.

Тепер ми маємо окрему папку для установки браузера.

Тепер при установці браузера я змінюю шлях інсталяції з диску С на віртуальний диск та створену папку та інсталюю браузер.

Якщо ми відкриємо наш диск Q та папку Mozilla Firefox, то побачимо, що всі свої файли браузер поклав сюди та успішно встановився. Якщо б такої папки ми не створювали, то Mozilla Firefox всі файли поклала б просто на диск.

Тепер я розкажу Вам свої враження від роботи браузера. Сам запуск Mozilla Firefox відбувається тепер просто миттєво. Якщо раніше Mozilla полюбляла пригальмовувати при першому запуску, то тепер стартує неймовірно швидко. В роботі ніяких підвисань не помічалось, всі сторінки відкривались дуже швидко та «думати» перед відображенням адреси Mozilla припинила.

Ось така корисна програмка RAM Disk. Тепер Ви можете використовувати свою оперативку для роботи Ваших програм і додатків. Це дуже може допомогти, наприклад, на стареньких комп'ютерах. Швидкість роботи реально підвищується.

Завантажити SoftPerfect RAM Disk (в архіві версія 3.3 — вага архіву 2мб.)
Завантажити SoftPerfect RAM Disk з оф. сайту


З повагою, Олег Волощук.

Бажаєте отримувати повідомлення про публікацію нових статей на блозі? Підпишіться на RSS стрічку оновлень!

 

До запису "Створюємо віртуальний жорсткий диск в оперативній пам'яті — SoftPerfect RAM Disk" 1 коментар

  1. Ruswegas коментує:

    При работе любого браузера создаются кеш файлы. Чем дальше тем реальной оперативки будет становиться все меньше и меньше. Я думаю для браузера такой вариант вряд ли подойдет. Ну и второе, напишите у кого есть пентиум с 4-мя Гб. оперативки?

Залишити свій коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Цікаве з блогу
Навігація
  • Інтерв’ю (3)
  • Конкурси (5)
  • Оголошення (10)
  • Особисте (16)
  • Плагіни для Wordpress (11)
  • Саморозвиток (6)
  • Технічні поради по WP (14)
Активні читачі
Ad60(4)
Андрій(2)
Pavlofox(2)
Павло(2)
Олександр(1)
Пан П(1)
Віктор(1)
MrVigner(1)
Спільнота блогу
Вгору