Google + фейсбук Вконтакті Twitter RSS

Defraggler — дефрагментуємо жорсткий диск

Дата: 3 липня 2012 Рубрика: Дані та носії Коментарі: Прокоментуй!

Для початку давайте визначимо, що таке дефрагментація і для чого вона потрібна. Уявіть собі, що кожен файл, який Ви записуєте на жорсткий диск, займає певну кількість комірок (кластерів). Коли Ви дописуєте ще якийсь файл, відповідно він лягає після першого в слідуючу кількість комірок. І так дальше... Але у випадку, коли необхідно збільшити розмір першого файлу, дані не допишуться поруч з початковими даними цього файлу, а запишуться у вільну кількість комірок, які можуть знаходитись зовсім в іншому місці жорсткого диску.

Таким чином ми отримуємо повний бардак на вінчестері і частинки файлу будуть розкидані по всьому жорсткому диску. Це поняття називається фрагментацією. В процесі роботи ми створюємо файли, дописуємо, видаляємо і фрагментація значно збільшується, що впливає на швидкодію системи.

Виникає необхідність дефрагментувати жорсткий диск. На допомогу нам приходить програма Defraggler (виробництво Piriform), яка допоможе навести лад на нашому ПК.

Варто сказати, що фрагментація шкідлива ще й тим, що при зчитуванні інформації головки вінта постійно перескакують в різні місця, в залежності де розміщені частини файлу. Таким чином механізми швидше зношуються, що впливає на довговічність Вашого жорсткого диску.Унікальність Defraggler в тому, що вона може дефрагментувати не тільки жорсткий диск вцілому, але й працювати з окремими файлами. Програма легка, проста в користуванні, має українську мову і сумісна з усіма видами операційних систем — Windows XP, Windows 7 і Vista.

Defraggler працює і на 64-бітних версіях вінди, може оперувати з файловими системами FAT32 и NTFS.

Процес дефрагментації може зайняти дуже багато часу, особливо якщо дефрагментація або не виконувалась взагалі, або виконувалась дуже давно. І ще одне, не забувайте, що для процесу дефрагментації на жорсткому диску повинно залишатися біля 15% вільного місця.

Дефрагментуйте Ваші вінчестери, наводіть порядок і довгих років життя Вам і Вашому харду!

Завантажити Defraggler з оф. сайту


З повагою, Олег Волощук.

Бажаєте отримувати повідомлення про публікацію нових статей на блозі? Підпишіться на RSS стрічку оновлень!

 

Залишити свій коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Цікаве з блогу
Навігація
  • Інтерв’ю (3)
  • Конкурси (5)
  • Оголошення (10)
  • Особисте (17)
  • Плагіни для Wordpress (11)
  • Саморозвиток (6)
  • Технічні поради по WP (15)
Активні читачі
Спільнота блогу
Вгору