Google + фейсбук Вконтакті Twitter RSS

CrystalDiskMark — перевіряємо швидкодію вінчестера (жорсткого диска)

Дата: 8 листопада 2012 Рубрика: Дані та носії Коментарі: Прокоментуй!

Жорсткий диск (вінчестер) одна з найголовніших складових будь-якого комп'ютера чи ноутбука. адже саме на вінчестері зберігається все, що ми записуємо, інсталюємо, копіюємо і т.д. Жорсткий диск зберігає всі дані — виступає головним носієм, на ньому встановлена операційна система та всі програми. Тому при ідеальному процесорі, великому об'ємі оперативної пам'яті важливо підтримувати вінчестер в робочому стані. Адже толку з усіх інших «понтів», якщо швидкодія жорсткого диска змушує бажати кращого?

Сьогодні ми розглянемо програму, яка дозволяє аналізувати (проводити тестування) швидкодію жорсткого диска комп'ютера чи ноутбука. CrystalDiskMark — безкоштовна утилітка, яка визначає швидкодію роботи вінта та аналізує швидкість запису та зчитування інформації з вінчестера.

Був у мене випадок, коли на ПК дуже погано працювала система, хоча утиліти для перевірки дисків показували, що вінчестери в нормальному стані, не пошкоджені. На комп'ютері було під'єднано два вінчестера і перевіривши CrystalDiskMark два вінта виявилось, що швидкість зчитування та запису інформації у одного в декілька разів нижча.

Тому, перевстановивши опараційну систему на вінт з кращими параметрами, вдалось значно підвищити швидкість роботи самого ПК. Другий жорсткий диск залишився тільки для зберігання файлів. Тому утилітку CrystalDiskMark я настійно рекомандую Вам до використання.

Давайте інсталюємо CrystalDiskMark на комп'ютер. Завантажуємо інсталяційний файл та запускаємо його. Установка проста, нічим не відрізняється від інсталяції інших програм. Тиснемо Next.

Далі приймаємо умови використання CrystalDiskMark і знову тиснемо Next.

Можемо обрати шлях установки, а можемо залишити все як є — Next.

Інсталятор створює іконку в стартовому меню — знову Next.

Якщо ми бажаємо створити іконку на робочому столі, то галочку залишаємо, якщо ні — прибираємо. Next.

Від «подарунка» розробників я відмовляюсь. DriverScanner 2013 встановлювати бажання не маю, тому галочку знімаю. Next.

Далі нам покажуть всі параметри установки — куди встановиться, чи створиться папка в стартовому меню та на робочому столі. Якщо все влаштовує — тиснемо Install.

Чекаємо декілька секунд, поки закінчиться процес інсталяції.

Після завершення тиснемо Finish.

Тепер ми можемо запустити програму з іконки на робочому столі (галочку під час інсталяції, яка відповідає за створення іконки ми не знімали, а значить ярличок програми у нас повинен бути).

Піля запуску ми спостерігаємо головне і єдине робоче вікно програми.

При бажанні можемо обрати мову інтерфейсу — я обираю українську. Тепер CrystalDiskMark повністю готова до роботи. Починаємо. Для того, що б перевірити швидкодію наших вінчестерів (або вінчестера) тиснемо All.

CrystalDiskMark починає необхідні процеси — тому запасаємось терпінням і чекаємо.

Ось перший результат перевірки — швидкість зчитування.

Через деякий час ми вже бачимо швидкість запису.

Бачимо також і інші результати — аналіз проходить по всіх можливих параметрах.

Програма перевірила той сектор, який виділений у нас під диск С. Також ми можемо перевірити і інші сектори нашого вінчестера.

Надзвичайно корисна програма. Основні переваги її в тому, що CrystalDiskMark дійсно дієва, дуже легка та безкоштовна. Зі своїми завданнями справляється на відмінно.

Тому, якщо Вам необхідно перевірити швидкодію вашого жорсткого диска (вінчестера) — завантажуйте та інсталюйте CrystalDiskMark на свій ПК.

Завантажити CrystalDiskMark (вага архіву — 1.58мб, в архіві версія 3.0.2)
Завантажити  CrystalDiskMark з офіційного сайту програми

Працює на Windows 2012, Windows 8, Windows 7, Windows 2008, Windows Vista, Windows 2003, Windows XP, Windows 2000. Підходить для 32-бітних та 64-бітних систем.


З повагою, Олег Волощук.

Бажаєте отримувати повідомлення про публікацію нових статей на блозі? Підпишіться на RSS стрічку оновлень!

 

Залишити свій коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Цікаве з блогу
Навігація
  • Інтерв’ю (3)
  • Конкурси (5)
  • Оголошення (10)
  • Особисте (16)
  • Плагіни для Wordpress (11)
  • Саморозвиток (6)
  • Технічні поради по WP (14)
Активні читачі
Ad60(4)
Андрій(2)
Pavlofox(2)
Павло(2)
Олександр(1)
Пан П(1)
Віктор(1)
MrVigner(1)
Спільнота блогу
Вгору