Google + фейсбук Вконтакті Twitter RSS

Інтернет-браузер від Google — Google Chrome

Дата: 4 серпня 2012 Рубрика: Інтернет Коментарі: Прокоментуй!

Останнім часом ми бачимо в інтернеті активну рекламу та піар інтернет-браузера від компанії Google — Google Chrome. На багатьох сайтах та в соціальних мережах нас закликають використовувати Chrome, як найшвидший браузер, де сторінки буквально «літають». Багато виробників програмного забезпечення при інсталяції своїх програм намагаються встановити Google Chrome на наш ПК.

Ну що ж, давайте подивимось, чи насправді цей браузер настільки хороший, як про нього говорять. Як заявляють розробники, Google Chrome — браузер з відкритим початковим кодом, масою доповнень для безпеки та зручності та підтримкою найновіших програмних засобів. Серфінг та робота в ньому відрізняються надзвичайно високою швидкістю та стабільністю.

Спробував і я цей браузер на своєму ПК. Скажу одразу, що ніяких надприродних змін та фантастичної швидкості я не помітив. Google Chrome працював найповільніше між усіх використовуваних до цього часу браузерів.

Більше того, на деяких веб-ресурсах помічалося явне спотворення коду, тому сайти відображались некоректно. Після того, як я повимикав всі можливі доповнення та тулбари в Google Chrome, працювати він почав трішки стабільніше і спотворень коду сайтів більше не помічалось. До порівняння скажу, що таких «приколів» не було ні в Opera, ні в Mozilla Firefox, ні в Safari, ні в Maxthon.

На рахунок швидкості та миттєвого відкриття сторінок — тут я б посперечався. Google Chrome працював найповільніше з усіх встановлених браузерів. Про миттєвість я взагалі мовчу. Неймовірну незручність я відчув в тому, що тут відсутня можливість перегляду введених адрес (або можливо я її не знайшов). Мова йде про стілочку «Вниз» в адресному рядку, ось як наприклад в Maxthon.

Приходиться згадувати введені адреси або шукати в журналі. І хоча, як говорить Google, в цьому браузері застосовується нова розробка javascript V8 — всі сайти, і прості і «напаковані» відкривались набагато повільніше, ніж в інших. Я не буду говорити про те, добрий це браузер чи поганий — я опишу тільки свої враження від роботи в ньому. Приймати рішення все рівно Вам.

Ще один момент, який мені дуже не сподобався в Google Chrome — це те, що браузер дуже глибоко запускає свої пальчики в реєстр системи. Невідомо, які статистичні дані збираються Гуглом про користувача, але це не дуже гарно та викликає підозри. Мені взагалі не хочеться, що б Гугл зберігав собі якісь дані про мене чи мій ПК. Приведу Вам скрін того, скільки залишків Google Chrome міститься в системі, після його видалення стандартним методом (Установка-Удаление програм).

На підсумок скажу, поганий чи добрий браузер — судити Вам. Моя думка — реклама та піар не відповідають можливостям Google Chrome. Можливо, для стабільної та реально швидкої роботи потрібно повимикати якісь доповнення, як це сталось зі мною, але тоді доцільніше було б випустити стандартну версію без них, а користувач уже сам вирішить, що йому потрібно.

Для себе я визначив, що мій вибір в бік браузерів залишився вдалим. На ноуті я використовую два — Opera та Maxthon. Опера — для роботи, тому що тут є необхідні інструменти для перегляду коду, а Maxthon — тому що він мені подобається в плані юзабіліті та швидкості роботи.

Завантажити Google Chrome з оф. сайту 


З повагою, Олег Волощук.

Бажаєте отримувати повідомлення про публікацію нових статей на блозі? Підпишіться на RSS стрічку оновлень!

 

Залишити свій коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Цікаве з блогу
Навігація
  • Інтерв’ю (3)
  • Конкурси (5)
  • Оголошення (10)
  • Особисте (17)
  • Плагіни для Wordpress (11)
  • Саморозвиток (6)
  • Технічні поради по WP (15)
Активні читачі
Спільнота блогу
Вгору