Google + фейсбук Вконтакті Twitter RSS

Блогер — професія чи звичайне хоббі?

Дата: 26 липня 2012 Рубрика: Люди та суспільство Коментарі: 4 коментарі

Блог... Кожному з нас, хто так чи інакше стикається з всесвітньою мережею, відоме це слово. Ми зустрічаємо в інтернеті безліч сайтів, блогів, порталів, інтернет-магазинів і з кожним роком їх стає все більше, як стає більше і користувачів інтернету. Що таке блог і хто такі блогери? Захоплення, хоббі, трата часу чи все таки професія? Давайте спробуємо розібрати детально.

Взагалі, в чому відмінність сайту від блогу? Чому одні власники ресурсів стають успішними, а інші закидають свою справу через декілька місяців? І основне питання — заводити свій блог чи ні?З самого початку блог — це був публічний он-лайн щоденник, в якому автори публікували свої думки, своє бачення певних проблем, огляди, статті на вільну тему та таке інше, на відміну від сайту, який був призначений для просування певної компанії, послуги чи товару.

На сьогоднішній день відмінність між сайтом і блогом стерлась практично до нуля. Дуже важко дати певне визначення ресурсу — сайт це чи блог. Сталось це, в основному, через трансформацію Систем Управління Вмістом сайту (CMS), які пропонують сучасному користувачеві душе широкий спектр можливостей, та й бачення інтернету та функціоналу ресурсів зараз дуже змінилось. На одному з сайтів я читав цікаву думку, що можна зробити ребус «Знайди 10 відмінностей між сайтом і блогом». Пропозиція не дуже вже й жартівлива.

Платформ, на яких можна створити власний сайт чи блог — безліч. Існують і безкоштовні, такі як www.blogger.com, www.livejournal.com, той же www.ucoz.ru та багато інших. Я залишаюсь затятим противником таких сервісів по ряду причин, хоча багато людей користуються ними роками і проблем не знають.

На ряду з ними існують професійні платформи для створення сайтів та блогів, які вимагають хоча й невеликих, але все ж таки коштів. Це такі як WordPress (найпопулярніша блогова платформа), Joomla, Drupal та інші. Самі по собі системи керування безкоштовні, але вимагають затрат на придбання домену і хостингу. Я вважаю, що витратити 250-260 грн. в рік на облуговування — це мізерна сума, але взамін Ви отримуєте якісну площадку, обслуговування, підтримку та роботу сайту.

Але давайте повернемось до теми, що таке блог і чи варто взагалі займатися блогінгом. Як ми вже говорили, блог — це он-лайн щоденник, від популярності якого і залежить можливість перетворити блогінг в професію і спосіб заробітку. Популярним блогерам платять дуже пристойні суми за розміщення записів, за розміщення оглядів, за рекламу. Точно визначити суми, звичайно, неможливо, але давайте спробуємо проаналізувати.

Західні блогери, акули блогінгу, які ведуть свої щоденники з відвідуваністю декілька десятків тисяч чоловік на добу заробляють від 10-30 тисяч доларів і до 200 тисяч. Це, звичайно, з світу фантастики, але такі факти є і такі блогери існують. В РуНеті заробітки не такі космічні, але теж існують автори, які мають дохід від 2 тисяч і до 10-15 тисяч доларів. На рахунок україномовного інтернету — тут я певних визначень не знайшов, хоча, думаю, що існують блогери з достойним заробітком, хоча і не таким високим, як в інших країнах. Ну відстаємо ми від Заходу і навіть від Росії в цьому питанні. Але...тут я бачу певний плюс. Відсутність високих заробітків та мега-популярних українських блогів говорить про те, що ніша то не сильно занята. Думайте.

Взагалі то, якщо спуститися з небес на землю, то звичайний блог, більш-менш популярний, з невеликими показниками Тіц и PR, з скромною відвідуваністю (наприклад 100 хостів в добу) може приностити його автору реальних 100 баксів заробітку. Це вже не казка. Головне побачити мету і визначити ціль.

В мережі зараз можна зустріти безліч сайтів, блогів з останнім постом піврічної давності. Автори просто закидають свої сайти і не займаються їх розвитком. Чому? Основна причина, як на мене, це те, що люди розчаровуються в можливості заробітку на блозі і не бачать швидкого результату. Шановні мої друзі, швидкого результату і не буде. Зробити популярним блог чи сайт може тільки постійний його розвиток і удосконалення. Дуже часто мені ставили запитання: «А скільки часу повинно пройти, щоб сайт став популярним?». Немає тут чіткої відповіді, можу тільки спрогнозувати.

Якщо Ви будете постійно займатися своїм ресурсом, вдосконалювати його, писати матеріали, займатися розкруткою і просуванням, то через рік — півтора можете розраховувати на реальну віддачу від своєї праці. Існує, звичайно, і коротший шлях. Найняти спеціалістів, вбухати декілька тисяч доларів і зробити «конхфетку» за місяць. Це вже вибирати Вам.

Основна порада для тих, хто збирається займатися блогінгом — визначте направленість, запасіться терпінням і пишіть, пишіть, пишіть в свій блог унікальні статті і Вам «воздасться». Заробіток на блогах — це не казка, а реальність. Звичайно, зразу ж хочу відмовити тих, хто розраховує на швидкий старт і «купу бабла». Такого не буде. В мережі десятки тисяч блогів, одні зникають, інші появляються і чи зможете Ви виплисти на вершину, в ТОП блогерів — залежить від Вас і від Вашого відношення до цієї справи.

На завершення нашої з Вами розмови пропоную переглянути фільм російського каналу СТС «Блог Всемогутній», можливо Ви дізнаєтесь щось корисне для себе і визначитесь в меті.

І пам'ятайте — все буде добре! Пробуйте! Нічого не виходить у того, хто нічого не робить! Щиро вірю в Вас і вдалого Вам дня!


З повагою, Олег Волощук.

Бажаєте отримувати повідомлення про публікацію нових статей на блозі? Підпишіться на RSS стрічку оновлень!

 

До запису "Блогер — професія чи звичайне хоббі?" 4 коментарі

 1. Валентин коментує:

  Повністью поділяю думку автора, що мати власний блог — це не тільки можливість ділитися с людьми своїми думками, це ще самовдосконалення блогера. Я наприклад коли пишу статті на свій сайт,читаю багто різних статей і відповідно починаю добре розумітись в багатьох речах. Такаж слід не забувати, що блог може приносити непоганий дохід — превірено на власному досвіді.

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   Головне не «здутися» і не ставити гроші на перший план.

   Відповіcти
   • Валентин коментує:

    На рахунок не «здутися» згоден, а ось на рахунок грошей не дуже. Грошц відіграють дуже важлівій момент. Я наприклад хочу просто всім своїм знайомим довести, що в інтернеті можна заробити непогану копійку. Але найбільш я це хочу довести своїї дружині. На жаль мені так не пошастило як Вам — в мене перідично виникають непорозуміння з дружиною про те що я дуже багато уваги приділяю інтернету

    Відповіcти
    • Олег Волощук коментує:

     Ви мене трішки не зрозуміли. Гроші — важливий фактор беззаперечно, але, наприклад, візьмемо ті ж блоги. Людина починає вести блог про Вордпресс, про сео, про програми, абсолютно нічого в цьому не тямлячи і не полюбляючи цю тему, а люблячи, приміром, фотографію. Напрямок сео, розкрутки, створення блогів — популярний, але на блозі про фотографії можна заробити не менше і фажливий фактор те — що це тобі близьке.

     Відповіcти

Залишити свій коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Цікаве з блогу
Навігація
 • Інтерв’ю (3)
 • Конкурси (5)
 • Оголошення (10)
 • Особисте (17)
 • Плагіни для Wordpress (11)
 • Саморозвиток (6)
 • Технічні поради по WP (15)
Активні читачі
Павло(6)
Ad60(4)
Андрій(3)
Pavlofox(3)
MrVigner(2)
Ром@н(1)
Олександр(1)
Пан П(1)
Спільнота блогу
Вгору