Google + фейсбук Вконтакті Twitter RSS

Українська культура в сімейних традиціях — Ніна та Антоніна Матвієнко

Дата: 12 березня 2013 Рубрика: Люди та суспільство Коментарі: 5 коментарів

Привіт всім, хто читає мій блог. Сьогоднішній пост навіяний вчорашнім блуканням по YouTube та прослуховуванням українських народних пісень. Радує те, що все більше і більше з'являється відео з українськими виконавцями, все більше схвальних коментарів та користувачі з інших країн захопливо висловлюються на адресу наших, українських співаків. Я не говорю зараз про псевдо українських «певцов и певиц» — засиліконену Лободу, неврівноважену Могилевську, придурковатий «ТІК» та комерційних Шурінса, Еріку, Апреля та їм подібних, ні, я хочу висловити щиру подяку тим, хто не словом, а ділом проявляє свою любов до України та української мови.

Мама та донька Матвієнко

Власне, оду подяки я хотів би заспівати Ніні та Тоні Матвієнко. Друзі, особисто я прихильник зовсім іншої музики, надзвичайно люблю Валерія Кіпелова, Чижа, Guns N Roses, Def Leppard, Led Zeppelin, але любов до української пісні та музики існує в паралельній площині. Українська народна творчість — надзвичайно велична культура і не любити мистецтво людей, які виконують народні пісні — просто нереально.

Подивіться, що зараз робиться в українському шоу бізнесі — практично всі виконавці, ніщо інше, як комерційні проекти, а таланти та вокальні дані — це заслуга візажистів, стилістів та сучасної апаратури. Я більш як переконаний, що будь-який сучасний виконавець не в змозі тягатися в Квіткою Цісик чи Оксаною Мухою.

Звичайно, що є і в сучасному бізі великі люди, але зауважте, це ті, хто на сцені уже десятиліття, з самого початку зародження української поп-музики. Олександр Пономарьов, Святослав Вакарчук, Оксана Білозір, Іво Бобул — не будемо зважати на їх політичну прихильність чи громадську діяльність, ми говоримо про заслуги перед українським мистецтвом.

Насамперед, я хочу висловити своє захоплення Ніною та Антоніною Матвієнко — який талант, яку душевну теплоту та любов до України виховала Ніна Митрофанівна. Коли слухаєш Тоню — враження, що навколо тебе українські землі, поля, гори, люди і пісні... Дай Бог, не попасти Тоні під «вплив» сучасних продюсерів, а залишатись в тому жанрі, в якому її виховала мати.

Коли Антоніна брала участь в передачі «Голос країни», після виконання пісні «Ой верше, мій верше», всі судді почали говорити, що потрібно спробувати себе в іншому напрямку, співати інші пісні ... і тільки Діана Арбеніна сказала, що правильніше буде рухатись саме в стилі української народної пісні. Мені здається, що вона була 100% права.

Взагалі то, в мене таке враження, що українська народна пісня було своєрідним underground-ом в музиці, співали, звичайно, народні пісні, але в будинках культури та на перефирійних концертах, на велику сцену не пускали. Слава Богу, що зараз часи починають змінюватися і скоро ми дамо по одному місцю розумово — відсталим «Опа гандам стайл», та в українському мистецтві будуть домінувати українські пісні та українська мова, а не закордонні сурогати.

Велика шана Ніні Матвієнко за таку доньку, велика подяка Тоні за її голос, майстерність та любов до української пісні. Неможливо, в контексті сьогоднішнього посту, не згадати про незабутню Квітку Цісик, про Оксану Муху, Анничку та інших, про яких ми не знаємо, але хто шанує та поважає народну творчість, не дивлячись на комерційну складову.

На завершення, пропоную Вам переглянути фрагмент виступу Тоні Матвієнко на «Голосі країни» і нехай кине в мене камінь той, хто скаже, що це не круто!

Шануйтеся та шануйте українське!

P.S. Сьогодні опівночі завершується конкурс «Мій перший досвід в мережі інтернет» — у Вас ще є всі шанси виграти грошову винагороду, поспішайте!


З повагою, Олег Волощук.

Бажаєте отримувати повідомлення про публікацію нових статей на блозі? Підпишіться на RSS стрічку оновлень!

 

До запису "Українська культура в сімейних традиціях — Ніна та Антоніна Матвієнко" 5 коментарів

 1. Pavlofox коментує:

  Я колись в одному з постів на своєму блозі порівнював тексти сучасних виконавців і класику типу пісень Івасюка чи «Гуцулко Ксеню».

  Просто в одній колонці давав текст одних, і збоку текст сучасних. Там жах.

  Як то кажуть: навіть рядом не лежить.

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   То є так ... таке враження, що пишуть тексти розумово неповноцінні, або для розумово неповноцінних))) :o

   Відповіcти
 2. Валентина коментує:

  Я не належу до українського стану , але мені дійсно дуже подобається як українські пісні, так і їх виконавці , країна дуже багата талантами.Спасибо Олег, сьогодні я познайомилася на вашому блозі з ще однією чудовою народної співачкою України Антоніною Матвієнко-сильний голос!

  Відповіcти
 3. Любов Лаур. Естонія. коментує:

  На сто відсотків згідна з вами, Олеже! Я теж спостерігаю за розвитком сучасної естради і бачу там багато «дешевизни» в сенсі змісту . Особливо , що стосується змісту тексту пісень. Що трапилось з нашими поетами — піснярами? Куди вони поділись? Невже так дорого коштують їх творіння, що композиторам і співакам не по кишені їх оплатити? Як можуть дозволити собі співаки досить небідні і освічені ( здається) опускатись до такого примітивізму. Шансон , притому дешевий, нині «рулит»! А жаль. Поява на сцені таких яскравих, талановитих дівчат як Антоніна Матвієнко, Іларія, Джамала , Злата Огневич надіюсь будуть пітримувати реноме сучасної української естради на достойному рівні. Успіху вам , дорогі мої земляки!

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   Атрофувались цінності в людей — сьогодні співати не вигідно, вигідніше клепати комерційні завивання та трясти задницями по корпоративах та саунах. Але є люди, які залишились людьми і за це їм низький уклін.

   Відповіcти

Залишити свій коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Цікаве з блогу
Навігація
 • Інтерв’ю (3)
 • Конкурси (5)
 • Оголошення (10)
 • Особисте (17)
 • Плагіни для Wordpress (11)
 • Саморозвиток (6)
 • Технічні поради по WP (14)
Активні читачі
Павло(6)
Ad60(4)
Андрій(3)
Pavlofox(3)
MrVigner(2)
Олександр(1)
Пан П(1)
Віктор(1)
Спільнота блогу
Вгору