Google + фейсбук Вконтакті Twitter RSS

Україна тепер має власний кириличний домен «.укр»

Дата: 15 червня 2012 Рубрика: Новини інтернету Коментарі: 9 коментарів

Так друзі, це правда, Україна нарешті отримала власний кириличний домен першого рівня «.укр» — оголосила міжнародна корпорація імен та адрес ICANN. Якщо мені не зраджує пам'ять, то біля року тому свій власний домен отримала і Росія — «.рф».

Сталась ця подія приблизно в червні минулого року, але я, якщо чесно, про це прочитав зовсім недавно і вирішив поділитися з Вами, шановні читачі.Звичайно подія знакова, це питання престижу, питання статусу країни, але чи будуть користувачі масово використовувати домен «.укр» — під питанням. В інтернеті я зустрічаю сайти з доменом «.рф», але їх не так багато, хоча отримали росіяни його на рік раніше.

На сьогоднішній день найпоширенішими доменними зонами залишаються .ru, .ua, com.ua, net, biz, info, org. Навряд чи власники інтернет-ресурсів будуть спішити змінити адреси своїх сайтів, або прописати нові на кириличних доменах. Ім'я сайту — це лице його власника, тому ті ресурси, які вже давно зареєстровані під латинськими доменами на 100% ніхто змінювати не буде.

Побутує думка, що масова скупка кириличних доменів — це діло рук тих, хто просто планує в майбутньому перепродувати їх, але аж ніяк не для власного використання, з чим я беззаперечно погоджуюсь.

Моя позиція — домени в зоні «.укр» якщо і будуть популярними і широко використовуваними, то станеться це десь роки за 1.5, не раніше. Наразі латинські доменні зони залишаються найпопулярнішими. Тим більше, що використання кириличного домену потребує спеціальної технічної підтримки та обслуговування, а це не питання одного місяця.

Можливо першими власниками сайтів на українському домені будуть урядові організації або навіть і сам Президент, час покаже.

Як би там не було, але сайт з ім'ям, наприклад, вебдайджест.укр — виглядає і звучить цікаво. І хоча в моїх планах ще декілька ресурсів, які з'являться в майбутньому, та домен «.укр» використовувати для них я, швидше за все, не буду.


З повагою, Олег Волощук.

Бажаєте отримувати повідомлення про публікацію нових статей на блозі? Підпишіться на RSS стрічку оновлень!

 

До запису "Україна тепер має власний кириличний домен «.укр»" 9 коментарів

 1. antonik18 коментує:

  :idea:

  Відповіcти
  • Олександр коментує:

   Шановний Олег Волощук! Слово «НАВРЯТ» пишеться з буквою «Д» — тобто НАВРЯД з додаванням ЧИ. В російській мові аналогічно — НАВРЯД ЛИ. :lol: :lol:

   Відповіcти
   • Олег Волощук коментує:

    Шановний Олександр, дякую за підказку.

    Відповіcти
    • Сергій Сметанський коментує:

     слухай Олеже а чи не знаєш ти сервісів де можна перевіряти тексти на помилки?

     Відповіcти
     • Олег Волощук коментує:

      ось тут

      Відповіcти
 2. Сергій коментує:

  Справа за Президентом... :smile:

  Відповіcти
  • Сергій Сметанський коментує:

   :shock: :grin:

   Відповіcти
 3. Сергій Сметанський коментує:

  укр як домен, якось звучить не дуже ;-)

  Відповіcти
 4. Сергій коментує:

  Нормально звучить. Давно відоме всім скорочення.

  Відповіcти

Залишити свій коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Цікаве з блогу
Навігація
 • Інтерв’ю (3)
 • Конкурси (5)
 • Оголошення (10)
 • Особисте (17)
 • Плагіни для Wordpress (11)
 • Саморозвиток (6)
 • Технічні поради по WP (14)
Активні читачі
Павло(6)
Ad60(4)
Андрій(3)
Pavlofox(3)
MrVigner(2)
Олександр(1)
Пан П(1)
Віктор(1)
Спільнота блогу
Вгору