Google + фейсбук Вконтакті Twitter RSS

Що обрати? Юкоз чи платний хостинг?

Дата: 29 червня 2012 Рубрика: Інтернет-сервіси Коментарі: 28 коментарів

Рано чи пізно, кожен користувач задумується над створенням власного сайту. Ну відбувається це, в 99% випадків. В 90% випадків це доходить до дії. Риючись у всесвітній павутині, людина потрапляє на сервіси типу Юкоз, Народ.ру та інші, де пропонують безкоштовно створити власний сайт, не витрачаючи ні копійки власних коштів. Звичайно, що пропозиція солоденька і користувач хапається за неї руками і ногами. А як інакше? Безкоштовно ж!

Але не все так гладко та масляно, як може здатися на перший погляд. Давайте розглянемо всі плюси і мінуси різного роду безкоштовних сервісів, а також проаналізуємо, а чи дійсно так дорого придбати власний хостинг і домен?Звичайно, що сьогодні безкоштовні площадки модернізувалися і пропонують користувачам все більше і більше послуг, але...

Переваги безкоштовних сервісів:

1. Безкоштовно. Можна створити власний сайт чи блог без витрат власних коштів. Зареєструвався і твори.

2. Багато шаблонів для сайтів, зареєструвався, вибрав тему (шаблон) для сайту і вперед, пишеш статті, заповнюєш контентом. 5 хвилин і ти вже власник персонального сайту.

3. Не потрібно щось вивчати, програмувати, все дуже зрозуміло і просто.

А ось тут переваги то і закінчуються...починаються мінуси.

1. Безкоштовна площадка, як правило, примушує Вас розміщувати на сайті свою рекламу. А коли забажаєте її придбати — запропонують заплатити.

2. Дуже часто спостерігаються гальма та глюки сайтів на таких сервісах. Користувачів багато і адміністрація просто не в силах забезпечувати безперебійну роботу Вашого сайту (та й не зобов'язана, адже безкоштовно!)

3. По великому рахунку, Ви не являєтесь власником ресурсу, його власником є Юкоз (наприклад), тому коли адміністрації щось не сподобається — то Ваш сайт можуть прото заблокувати і виставити Вам 1000 і 1 причину, в яких Ви будете дуже довго розбиратися і нікому нічого не доведете.

4. Рано чи пізно Ви захочете додати якісь функції та можливості на свій сайт, але майже завжди можливості та ресурси безкоштовних сервісів обмежені, тому не все Вам вдасться.

5. Дуже багато сервісів інтернету просто не приймають сайти на безкоштовних хостингах, тому розмістити рекламу, банер, чи заробити бодай якусь копійку — на жаль. (А така думка Вам в голову прийде — гарантую).

6. Ви не зможети відновити сайт в разі чого, як це робиться на платних хостингах, де раз в добу або раз в дві доби робиться бекап Вашого акаунту. Хіба що будете якось примудрятись самі копіювати вміст Вашого сайту собі на ПК, хоча не впевнений, що такий доступ Вам дадуть.

7. Дуже часто безкоштовні площадки додають до імені Вашого сайту свою приставку, щось на кшталт Вашсайт.ucoz.ru чи подібне.

Ну і ще, і ще, і ще...

Як Ви бачите, не все так класно і безпроблемно, що не говори безкоштовне і є, халява є халява.

А тепер давайте розберемось, чи дійсно так дорого завести собі професійний акаунт на платному хостингу і мати сайт, за безпеку і роботу якого Ви не будете перейматись.

Спочатку поговоримо, що таке домен і що таке хостинг.

Домен — ім'я сайту, його адреса — наприклад webdigest.com.ua — це домен сайту, який зареєстрований на конкретну особу і повноцінним власником якої ця особа являється. (В даному випадку це я — тобто домен я можу продати, подарувати кому завгодно. Це моя власність.)

Хостинг — це площадка, місце в інтернеті, де Ваш сайт буде базуватись. Тобто Ви в компанії, яка займається хостинг-діяльністю, орендуєте певну територію і розміщуєте свій сайт. (Як оренда землі чи приміщення.)

Тепер по цінах: реєстрація домену (імені сайту) коштує в середньому 10 долларів на рік в залежності від доменної зони (доменна зона — це .com, .com.ua, .ua, .info ...). Ціни приблизно однакові для цих зон, вони коливаються від 9 до 11 доларів.

З хостингом тут дещо складніше, різні компанії — різні ціни. Це зрозуміло, адже це ринок, тут «людина людині вовк» і вартість товарі майже завжди впливає на його якість. Так і з хостингом (тобто з орендою площадки).

Особисто я дуже довго в свій час вибирав хостинг-провайдера, радився з друзями, читав відгуки і можу з впевненістю сказати — компанія,яка зараз надає мені хостинг — найкраща в співвідношенні ціна-якість. Це українська компанія HostLife.

Ціни: на HostLife ціна мінімального тарифу, якого Вам для початку вистачить з головою, від 1.87 долларів на місяць, тобто 25.40 на рік (це враховуючи 15% скидку).

За ці гроші Ви отримуєте: необмежений трафік (переважна більшість хостинг-провайдерів його лімітує), необмежений дисковий простір (це взагалі казка, інші дають 200-500 мб початківцям), бази даних, піддомени і інші можливості,які входять до професійного набору власника сайту чи блогу. Якщо Ви поки що не все розумієте — повірте мені, ці можливості Вам згодяться і то дуже швидко.

В результаті що ми маємо — первинні затрати складають приблизно 35.4 долари на рік, тобто 2.95 на місяць, або 0,09 на день. Скільки Ви про... грошей дурно? Напевне більше ніж 25 грн в місяць. Чому ж не витратити цю мізерну суму з користю?

І звичайно переваги платного хостингу:

1. Перше і найголовніше — служба підтримки. Ви маєте право на допомогу в будь-який час доби, по ICQ, по Скайпу, по пошті. Декілька хвилин — і будь-яка проблема буде вирішена. Знайдете таке на Юкозі?

2. Ви приймаєте при купівлі правила договору, що гарантує Вам власність хостингу, домену і конфедеційність інформації про Вас.

3. В платному хостингу присутні всі необхідні функції та конфігурації для створення сайту, присутня підтримка всіх необхідних можливостей.

4. Швидкість і гарантія безперебійної роботи. Ваш сайт буде під наглядом спеціалістів цілодобово і у випадку проблем, їх вирішать в найкоротший термін. Ви про це можете навіть і не знати.

5. Ім'я сайту буде унікальне і без домішків посторонніх слів і знаків.

6. Сайт на професійному хостингу приймають всі сервіси, рекламні площадки та таке інше.

І ще багато переваг, надіюсь з цього короткого опису Вам буде зрозуміло, що краще. І все це за 25 грн.

А вибрати платформу (тобто на основі чого зробити сайт) — це дуже просто. Існує безліч безкоштовних CMS (систем управління сайтом), які можна інсталювати на сервер і зваяти власний і неповторний ресурс. Це і WordPress, і Joomla, і Drupal ... Вибрати є з чого.

Рішення звичайно за Вами, чим користуватись, але прислухайтесь до поради, вибирайте платний хостинг і буде Вам щастя.


З повагою, Олег Волощук.

Бажаєте отримувати повідомлення про публікацію нових статей на блозі? Підпишіться на RSS стрічку оновлень!

 

До запису "Що обрати? Юкоз чи платний хостинг?" 28 коментарів

 1. Наталя коментує:

  Коротко і зрозуміло. Думала про Юкоз (ти знаєш), та вкладати титанічну працю в невідомо що, неварто. Дякую, що порадив

  Відповіcти
 2. Валентин коментує:

  Коли я читаю Ваші статті Олеже, я дужу жалкую що не натрапив на Ваш сайт раніше. Але данна стаття та інша ваша стаття — webdigest.com.ua/oglyady- ...yh-servisah.html порадували мене в плані того ,що я зробив правильний вибір. Свій перший сайт мені зробили та розмістили на платному хостигу. Питання розміщення на безплатних хостингах я навіть не розглядав. І коли я сьогодні прочитав Ваші статті то я ще раз переконався що сайт краще розміщувати на платному хостингу

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   Я зажди всім радив обирати платні варіанти, за що дуже часто мене критикували, мовляв, для чого початківцеві платити гроші. Можливо й так, якщо просто погратися, але якщо цілі інші ... то невже отих 2 долари на місяць, то камінь спотикання?

   Кожному своє, хлопчики і дівчатка вже більшенькі приходять сайти створювати.

   Відповіcти
 3. Oleh коментує:

  Вітаю. Дякую за статтю. Грамотно і зрозуміло написана (Ви — технар? :) ). Хочу спитати. Якщо у мене виникне така потреба перенести сайт чи блог на інше місце (на інший так званий хостинґ; не люблю дурацьких іноземних словечок) з питань безпеки злому чи чогось іншого, то:

  1)чи є така можиливість?

  2)чи всі надавачі місць (хостинґу) надають таку можливість?

  3)Чи можливо зберегти частину бодай імени?

  Дякую за відповідь.

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   Дякую і Вам, так, я технар, в мене вища-технічна освіта, правда трішки іншого профілю.

   На рахунок переносу — абсолютно всі хостинги надають таку можливість — перенести сайт (сайти) до них чи від них. Різниця може бути в тому, що одні роблять це для Вас самостійно, а інші ні.

   Якщо Ви надумаєте переносити свої проекти на інший хост — то збережете все повністю, і сайти і домени.

   Ви орендуєте хостинг майданчик, відповідно абсолютно вільні змінювати місце та час оренди.

   Відповіcти
 4. Олег коментує:

  Дякую за оперативність. Так і хочеться сказати за Кевіном біля ялинки (Сам удома-2): "Так скоро!? :) ). Профіль освіти у такому випадку переважно не має значення. Розуміння теми і формування кваліфікованих думок, зрозумілих іншим — це відрізняє спосіб мислення (і не лише) технаря від, так скажу, класичного гуманітарія.:). П.С. Для несфотографованих у Вас нема привабливіших значків-іконок? ::))

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   Олег, то не я)) То WordPress)) Якщо у Вас немає фото, то поставте будь-який бажаний аватар самостійно до своєї електронної пошти і спробуйте ще раз прокоментувати щось.

   Як поставити аватар — webdigest.com.ua/oglyady- ...komentaryah.html

   Відповіcти
 5. Oleh коментує:

  Ясно. Перепрошую за тупість. Треба подумати, чи потрібна мені така реклама :) . :grin:

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   А Ви шпигун??? :shock: :shock:

   Відповіcти
 6. Oleh коментує:

  Джеймс Бонд, Штірліц, Зорґе, Суворов.......... :)

  Відповіcти
 7. Oleh коментує:

  Перепрошую, що тут про це питаю, однак не знайшов рубрики на блозі, де це можна спитати. Натрапив на повідомлення, що з сайту видаляються статті, коли пишуться нові, а на блозі вони архівуються (ось тут nachnisnachala.ru/sayt-ili-blog). Досить дивно і не логічно, адже власник сайту має це визначати. Приміром, є архів статей на сайтах газет, в якому можна знайти і прочитати, те, що тобі треба. Чи можете внести якусь ясність? Дякую.

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   Повна маячня, я ще такого не чув. Хто видаляє? Куди видаляє? На блозі статті не архівуються, як Ви собі уявляєте архів, просто є можливість знайти певний матеріал по даті, це і є архів. На рахунок газет — не знаю, але в будь-якому випадку, якщо якісь матеріали і архівуються, то все рівно статті нікуди не зникають і продовжують існувати.

   Відповіcти
 8. Oleh коментує:

  Дякую, за сьогодні я Вам вже набрид :) , та все ж хочу спитати. Я шукаю принципи створення сайту (в широкому розумінні цього слова; суть ствоерння сайту-блогу я, загалом, зрозумів). Запропонували кілька курсів. Проглягнув, однак без знань теорії все це поки що важко звести докупи. Знаю, що для сайту потрібно знати мову. Правда ніби є так звані скрипти, каскадні таблиці, навіть конструктори... Хотілось би знайти впорядковану інформацію про різні інструменти побудови сайту, їх плюси-мінуси, бо вся ця інформація не є укладена в мозаїку, а без цього від тих знань мало користи. Бо той проект має вродитись, жити далі, і рішення, хто б не був виконавцем цього проекту, приймати мені. Буду дуже вдячний.

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   Ну що я можу Вам сказати, я в свій час, також працював з різними скриптами, навіть писав php сайти самостійно, але зупинився на WordPress і сьогодні працюю тільки з ним. Все, що зв'язано з цим двигунцем я розглядаю і розглядатиму, а от на інші системи просто не маю часу, ну і бажання. Отже, все по WordPress — розкажу і підкажу, щось інше — вибачайте.

   Відповіcти
 9. Oleh коментує:

  Дякую дуже. Мені б Вам сказати пару слів.

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   Кажіть, я Вас слухаю :smile:

   Відповіcти
 10. Oleh коментує:

  Сказати — це сказати через скайп, телефон, якщо, звичайно, пасує.

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   Можна, правда не завжди є час, але можемо домовитись. Напишіть мені через форму контактну — домовимось.

   Відповіcти
 11. Сергій коментує:

  Як Ви відноситесь до того, що хостинг-провайдер новому клієнту надає реєстрацію домену на перший рік безплатно? При цьому реєстрація домену проходить без вашої участі. Всі дані беруться з даних реєстрації на хостингу і назви домену. Тобто чи ймовірно, що домен можуть зареєструвати не на клієнта?

  Я особисто ніколи не купував і не реєстрував доменні імена, але трохи читав про це, тому і цікавлюсь.

  Провайдер достатньо відомий — Хостпро, можливо чули.

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   Чув звичайно. Та немає різниці, звідки він бере дані, мій хостинг також брав дані з анкети аккаунту, але реєстрував на мене особисто. Потім я ці домени успішно переніс в українську систему доменних імен.

   Просто перепитайте та прослідкуйте, щоб домен був зареєстрований на Вас персонально.

   Відповіcти
 12. Сергій коментує:

  А навіщо переносити в українську систему доменних імен і що це за система?

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   ukrnames.com — доменний реєстратор. Просто хотів, щоб домени і сайти були окремо, це не обов'язково в принципі.

   Відповіcти
 13. Сергій коментує:

  Дізнався. Домен зареєстрований на мене, але, як завжди, напартачили з моїм прізвищем латиницею.

  Не сказав би, що для мене це несподіванка. Прізвище складається всього з шести літер, а в ньому латиницею постійно роблять помилки. Навіть у водійських правах і закордонному паспорті прізвища латиницею різні.

  Це критично? Чи можна його змінити, якщо так, то до якого документу прив'язувати (закордонний паспорт, водійські права)?

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   Чесно кажучи навіть не знаю, чи критично, думаю що ні, якщо хоча б в одному документі так написано. Попросіть хостера дати Вам доступ до панелі управління доменом та змініть самостійно.

   Відповіcти
 14. Сергій коментує:

  В тому то і біда, що в жодному. Скоро можна буде колекціонувати варіанти мого прізвища :)

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   Ну тоді просто напишіть в супорт та попросіть змінити на правильний варіант.

   Відповіcти
 15. Сергій коментує:

  Важко визначитись, до якого документу прив'язувати — водійські права чи закордонний паспорт. Їх вже не так лекго змінити.

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   Паспорт, скоріш за все. Я взагалі не знаю чи це впливає, в мене паспорту немає закордонного, я прізвище написав так, як його писали в школі)))

   Відповіcти

Залишити свій коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Цікаве з блогу
Навігація
 • Інтерв’ю (3)
 • Конкурси (5)
 • Оголошення (10)
 • Особисте (17)
 • Плагіни для Wordpress (11)
 • Саморозвиток (6)
 • Технічні поради по WP (15)
Активні читачі
Павло(6)
Pavlofox(4)
Ad60(4)
MrVigner(3)
Андрій(3)
Володимир(1)
Ром@н(1)
Олександр(1)
Спільнота блогу
Вгору