Google + фейсбук Вконтакті Twitter RSS

Файлообмінники в минулому — використовуємо Яндекс Диск

Дата: 22 грудня 2012 Рубрика: Інтернет-сервіси Коментарі: 9 коментарів

Дуже багато чув я про нові технології від Яндекса та Google, які надають можливість зберігати файли та обмінюватись ними без використання ресурсів свого компа та флешок, але якось не доходили руки ознайомитись детальніше. Спробувавши вчора послугу від Яндекса — Яндекс Диск - я настільки залишився вражений та задоволений, що вирішив поділитись з Вами.


Отже — Яндекс Диск.  Такі методи зберігання та передачі даних ще називають «хмарковими технологіями». Дуже зручна та вигідна фішка, яка дозволяє зберігати файли до 10 гб без використання місця на своєму жорсткому диску. Просто завантажуєш файл в певне віртуальне сховище і можеш отримати доступ до нього з будь-якого комп'ютера, де є підключення до мережі інтернет.

Наприклад, при перевстановленні операційної системи чи форматуванні вінчестера — більше не потрібно копіювати важливі матеріали на флешку чи DVD диски, завантажив в сховище Яндекса на Яндекс Диск і пізніше, коли всі операції з вінтом зроблені, повернув їх назад на жорсткий диск. Або, як варіант, зайшли Ви до знайомого і не маєте з собою флешки — цікавий файл (чи файли) закидаєте на Яндекс Диск, приходите додому і завантажуєте собі на ПК. Зручно!

При чому, Яндекс Диск має і веб-інтерфейс, що дозволить працювати з ним з будь-якого компа, і стаціонарну утиліту, яка робить на Вашому ПК додатковий віртуальний диск, на якому Ви можете зберігати потрібні файли. Місця на жорсткому диску Яндекс Диск не займає, а додає до Вашого вінчестера ще 10 гб простору.

Але найважливіша можливість, як для мене, це те, що Яндекс Диск дозволяє зберігати та ділитися файлами з іншими користувачами без обмеження терміну зберігання цих файлів, без 60 секундного очікування перед завантаженням та без обмеження швидкості потоку. Вибрали файл, завантажили його на Яндекс Диск, скопіювали загальнодоступне посилання і відправили співрозмовнику чи виклали на блозі. Фактично файл лежить у Вас на ПК і кожен, хто має посилання завантажує його з сховища Яндекса. Взагалі супер!

Давайте розглянемо цю можливість від Яндекса та розберемо Яндекс Диск по кісточках)).

Заходимо на сервіс Яндекса за адресою www.disk.yandex.ru


Поки що ми нічого не будемо завантажувати, а спробуємо зайти на веб-версію та роздивитись все з середини. Для цього тиснемо «Войти» та заходимо в гості)).


Нам пропонують авторизуватись на Яндексі за допомогою облікового запису Яндекс Пошти або через соціальні мережі. Я рекомендую зайти через свою пошту, якщо пошти на Яндексі у Вас немає — зареєструйте. Без реєстрації поштової скриньки Вам буде доступна тільки веб-версія Яндекс Диска, а там є певні обмеження.

Я авторизуюсь під обліковим записом Яндекса, так як поштову скриньку Яші використовую вже давно.


Ввожу свої дані та натискаю «Войти». Я не русофоб, тому російський інтерфейс використовую без проблем)). Після входу з'являється випливаюче віконце, де мені пропонують розпочати роботу з диском — давайте розпочнемо.


Одразу ж я потрапляю в панель керування Яндекс Диском. Нічого тут складного немає — все надзвичайно просто. Після першого входу я бачу, що місця на Яндекс Диску в мене 3 гб, але, якщо я виконаю декілька кроків, то зможу використовувати всі 10 гб простору. І перший крок — встановлення Яндекс Диска для Windows, тобто для мого ПК.


Тисну туди і бачу випливаюче вікно, де мені пропонують завантажити інсталяційний файл. Завантажую.


Після завантаження отримую інсталяційний файл на своєму робочому столі (саме туди я зберіг).

Клікаємо два рази та запускаємо установку. Так як це не зовсім інсталяційний файл, то спочатку розпочнеться завантаження Яндекс Диска

А потім, безпосередньо, саме встановлення супутника Яндекс Диска на мій ПК.


Коли інсталяція закінчиться — то ми побачимо ось таке віконце.

Додаткові елементи Яндекса встановлюємо по бажанню. Я всі галочки знімаю та тисну «Готово». Далі розпочинається показ інформаційних віконець Яндекс Диска — показується інформація про те, як корисуватись цією технологією. Постійно тиснемо «Далее».


Після того, як Ви перечитаєте інформацію про користування Яндекс Диском, відкриється форма входу в Яндекс Диск уже на вашому комп'ютері.


Якщо Ви зараз звернете увагу в трей, то побачите, що з'явився значок Яндекс Диска, але він не активний, має таку помаранчеву позначку.


Тепер давайте введемо свою пошту на Яндексі та пароль.


Після введення даних значок Яндекс Диска почне синхронізуватись, буде крутитись синє коліщатко з стрілочками


Коли диск синхронізується — з'явиться зелена галочка, яка буде свідчити про те, що Яндекс Диск повністю готовий до використання.

Тепер, якщо ми відкриємо Мій комп'ютер, то побачимо, що крім системних дисків у нас з'явився ще один — Яндекс Диск.


Заходимо в середину, як в звичайний диск і бачимо, що Яндекс Диск працює, є тут певні файли і ми можемо використовувати цей диск під свої потреби. "Ласкаво просимо" та заставки до робочого столу можемо видалити, якщо вони нам заважають.


Якщо ми перейдемо зараз у веб-версію Яндекс Диска, то побачимо, що нам додали ще 3 гб і тепер загальний об'єм дискового простору у нас 6 гб.

Також можна побачити, що в разі завантаження нами файлв на диск, нам добавиться ще 2 гб! Класно! Давайте я завантажу якийсь тестовий архів та збільшу собі простір. (що таке архіви та як з ними працювати читаємо тут)

Але завантажу я не просто так. Перейду на вкладочку «Мій диск» та створю додаткову папку Download. Папки, які є там по замовчуванню можете видалити.


Натискаю «Создать папку» та створюю новий каталог  Download, куди і буду завантажувати файли.


Можу завантажити через веб-інтерфейс, натиснувши вгорі «загрузить»

Але, якщо придивитись, то можна побачити повідомлення, що в разі використання веб-версії Яндекс Диска, завантажити файли більше 2 гб не вийде, необхідно використовувати програму Яндекс Диск. Давайте спробуємо через програму.

Відкриваємо Мій комп'ютер, далі Яндекс Диск та бачимо, що створена папка Download тут також присутня.


І давайте якийсь тестовий архів закинемо на Яндекс Диск. (Про ахіви читаємо тут)

Копіюємо архів, відкриваємо папку download та закидаємо файл туди. Одразу ж в треї ми побачимо, що Яндекс Диск почне синхронізувати матеріали.


І коли обробка матеріалу завершиться, ми отримаємо повідомлення про те, що нам додали ще 2 гб місця на диску!

Якщо зайдемо в папку download на Яндекс Диску, то побачимо цей файл уже там.


Тепер ми можемо навіть виїхати в інше місто. Якщо нам потрібен буде цей архів, ми з будь-якого ПК зайдемо на Яндекс Диск та завантажимо собі необхідний файл.

Як отримати посилання на цей архів для передачі його іншому користувачеві — в скріншотах, які показували навчальну інформацію по Яндекс Диску все це описано, я повторюватись не буду.

Ось такий чудовий сервіс від Яндекса, ось така чудова віртуальна флешка на 10 гб під назвою Яндекс Диск. Аналогічний сервіс має і Google, але мені, чесно кажучи, Яндекс Диск сподобався більше.

Описувати  Google Диск потреби немає, принцип аналогічний. Я спробував і  Google Диск, і Яндекс диск та зупинився на останньому. Ви собі оберіть, що Вам буде більше до душі.

www.disk.yandex.ru
Бережіть себе та будьте щасливі.


З повагою, Олег Волощук.

Бажаєте отримувати повідомлення про публікацію нових статей на блозі? Підпишіться на RSS стрічку оновлень!

 

До запису "Файлообмінники в минулому — використовуємо Яндекс Диск" 9 коментарів

 1. А.М. коментує:

  Я для таких речей використовую Народ від того ж Яндекса — простір під файли необмежений, макс.розмір файла — 5ГБ, термін зберігання 3 міс. (можна безкінечно продовжувати), + легко формуються лінки на файли.

  «диск» фактично повторює ці функції (з деякими варіаціями). Можливо, введення цього сервісу — просто «ответка» Гуглу та іншим (типу, і в нас таке саме є). А взагалі, звичайно, зручно.

  • Олег Волощук коментує:

   Але Народ іде як окремий сервіс, чи я помиляюсь? Яндекс Диск працює як додатковий віртуальний диск Вашого ПК.

   • А.М. коментує:

    Якщо я правильно зрозумів питання:

    — «Народ» не окремий, а інтегрований в «загальний» Яндекс (достатньо авторизації логіном Яндекс-пошти);

    — «Народ», на відміну від «Диска», має лише веб-версію, без інсталяції на своєму компі. Але, якщо чесно, я не розумію, чим «настільна» версія краща? — фізично ж інформація знаходиться на тому ж далекому сервері, без інету цей «диск» все одно працювати не буде, для доступу до файлів так само треба авторизуватись, як і у браузері...тільки в пам'яті лишній процес і ще один значок у треї:)

    • Олег Волощук коментує:

     Можливо, але як на мене з Диском працювати зручніше — не потрібно нічого продовжувати, нехай і безкоштовно та максимальний розмір 5 гб (для певних цілей це дуже важливо).

     Не йдеться про переваги чи недоліки, але існують цілі та призначення для яких Народ не підійде. Наприклад я поширюю DVD курси на 8,5 гб. Для чого мені розбивати їх, якщо є Диск Яндекса?

 2. Сергій коментує:

  Дійсно дуже хороший сервіс. Користуюсь я ним вже близько двох місяців. Поки-що ніяких неприємностей не траплялось. А також, ще частіше користуюсь Google Drive-ом. Він більш практичний і має більшу кількість функцій. Я вже давно забув про свої флешки.

 3. fenicandes коментує:

  От я тут розказував, що замість Диску користуюсь «Народом»...А на днях зайшов скинути пару файлів на «яндекс-народ», а воно мене автоматично перекинуло на яндекс диск. Тож виходить, що тепер «народ» лишиться тільки для сайтів, а для файлів буде виключно Яндекс Диск.

  • Олег Волощук коментує:

   Можливо і так, все ж таки Диск більш призначений просто для зберігання інформації, можливо...

Залишити свій коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Цікаве з блогу
Навігація
 • Інтерв’ю (3)
 • Конкурси (5)
 • Оголошення (10)
 • Особисте (16)
 • Плагіни для Wordpress (11)
 • Саморозвиток (6)
 • Технічні поради по WP (14)
Активні читачі
Павло(1)
Pavlofox(1)
Сергій(1)
Ad60(1)
Спільнота блогу
Вгору