Сайти та блоги на безкоштовних сервісах — якщо і створювати, то на яких?

Дата: 17 листопада 2012 Рубрика: Інтернет-сервіси Коментарі: 6 коментарів

Вітаю товариство! Сьогодні ми, все ж таки, розглянемо тему сайтів та блогів на безкоштовних сервісах та виділимо найбільш варті уваги. Особисто мене дивує думка більшості користувачів, які задумуються над створенням власних ресурсів, про доцільність придбання професійного хостингу та домену. Мовляв, для чого платити? Адже є безкоштовні варіанти? Можна створити, спробувати, а потім вже думати про платний хостинг. Величезна помилка, на мій погляд, хоча комусь потрібно просто погратись, тому безкоштовні пропозиції платформ для сайтів, як альтернатива, мають право на існування.

Я б хотів виділити три платформи, які мають різне призначення та найбільш популярні в інтернет-мережі — це Blogger, Livejournal та Ucoz. За допомогою цих трьох сервісів можна створити ресурси різної направленості та під різні потреби. Вам не прийдеться ні за що платити — просто зареєструватись та розпочинати наповнювати свій сайт чи блог матеріалами.

Давайте спробуємо відкинути всі «проти» безкоштовного варіанту створення сайту та розглянемо кожен з цих сервісів.

1. Якщо вже створювати безкоштовний блог — тоді Вам на www.blogger.com. Ця платформа спеціально заточена під блогінг, я б навіть сказав, що Blogger — це безкошовний аналог WordPress. Для того, що б розпочати ведення власного блогу на Blogger необхідно мати електронну пошту Google (gmail.com). Якщо такої поштової скриньки у Вас немає — прийдеться зареєструвати.

Переходимо на  www.blogger.com та розпочинаємо. Одразу ж потрапляємо на стартову сторінку, де нам пропонують ввійти під обліковим записом Google або зареєструвати, якщо gmail.com у нас немає (клацаємо по картинках для збільшення).

Якщо Ви вперше на Gmail.com — клацаємо по великій кнопці у верхній панельці «Зареєструватися» та створюємо обліковий запис на Google.

Якщо ж пошта на Google у Вас уже є — просто вводимо свої дані та входимо в свій аккаунт.

Після входу (або реєстрації) ми потрапляємо в аккаунт blogger.com. Дуже зручно, що всі сервіси Google прив'язані до однієї поштової скриньки — це неймовірно спрощує процес авторизації.

Тиснемо «Новий блог» та розпочинаємо процес блогінгу.

Даємо назву нашому блогу, вигадуємо для нього доменне ім'я (мій блог.blogspot.com) та обираємо зовнішній вигляд. Ось перший мінус створення блогу на безкоштовному сервісі — як би Ви не унікалізували домен, він все одно буде мати додаток blogspot.com.

Коли все заповнено — тиснемо «Створити блог».

Тепер в аккаунті ми вже бачимо перший створений нами блог. До речі, таких блогів Ви можете склепати декілька, якщо це вам буде потрібно.

Якщо ми зараз в адресному рядку браузера наберемо мій блог.blogspot.com — то побачимо стартову сторінку блогу. Я набираю kruyivka.blogspot.com, адже саме kruyivka був домен, який я вводив при першочерговому заповненні даними.

Тепер можемо розпочинати заповнювати блог матеріалом. Саме так, все просто — блог практично готовий! Тиснемо на «Нова публікація» у верхній панельці стартової сторінки або з аккаунту блогу та додаємо свій матеріал. Візуальний редактор тут простенький — чимось нагадує Word, тому з цим проблем не виникне.

Коли стаття написана — тиснемо «Опублікувати» та можемо любуватись першим матеріалом на нашому блозі. Одразу ж Google запропонує поділитись новиною в Google+ — це вже по бажанню.

Тиснемо «Поділитись» або Відміна та опиняємось в адмінці блогу, де будемо виконувати налаштування, редагування та додавання матеріалу.

А на головній сторінці блогу спостерігаємо наш перший пост! Ура!

В адмінці, в налаштуваннях ми можемо змінити адресу блогу, поки на ньому ще немає матеріалів, додати авторів та багато іншого. Всі налаштування я розглядати не буду — дальше саменькі.

Одразу ж Ви можете підібрати бажаний зовнішній вигляд з великох кількості доступних безкоштовних шаблонів.

Ось, наприклад, такий варіант — теж цікаво виглядає.

Якщо підходить — тиснемо «Зберегти в блозі» та перевдягаємо наш ресурс.

Ось так се просто. Тому, шановні друзі, якщо Ви бажаєте саме блог — то з безкоштовних блогових платформ я рекомендую www.blogger.com.

Ідемо далі.

2. Онлайн сервіс Livejournal Живого Журналу — www.Livejournal.com. Свого роду це теж блоговий сервіс, але більш з ухилом до онлайн щоденника. Якщо на  www.blogger.com можна створити і персональний щоденник, і бізнес-сайт, і презентацію якогось товару чи послуги, то  Livejournal.com для цих цілей наврят чи підійде — він призначений для ведення персональних сторінок, персональних щоденників.

Робота з ним також дуже проста — необхідно просто зареєструватись. Переходимо на www.Livejournal.com та тиснемо в верхній правій панельці «Создать аккаунт».

Аналогічно, вводимо свої дані для реєстрації та тиснемо «Створити рахунок».

Після цього потряпляємо в панель налаштувань. Тут можемо одразу ж внести дані, змінити тему, а можна і пізніше. Обираємо та тиснемо «Зберегти та продовжити».

Все, наш рахунок (журнал) створено, ми бачимо адресу ресурсу та чекаємо підтвердження електронної адреси.

Коли лист підтвердження прийде, копіюємо з нього посилання для підтвердження та активуємо поштову адресу.

Якщо ми зараз перейдемо за адресою нашого живого журналу, kruyivka.livejournal.com (логін kruyivka ми вводили при реєстрації), то побачимо ось таку картину.

В принципі ми вже можемо публікувати матеріали, а можемо внести зміни в налаштування.

Або, наприклад, змінити зовнішній вид нашого живого блогу.

Обираємо та натискаємо прийняти тему з тих, які доступні нам.

Ось, наприклад, такий варіант. Як Вам? Обирайте ту тему, яка Вам більше до вподоби.

Робимо запис. Повертаємось в адміністративну панель живого журналу.

Тиснемо «Зробіть запис» та пишемо свою замітку. Редактор теж простий та зрозумілий.

Та тиснемо опублікувати в kruyivka.

Все оновлено, все готово. Ми маємо свій ЖЖ, свій блог, свій онлайн щоденник!

Ось так буде виглядати перша публікація. Далі вже самі моделюєте матеріал та зовнішній вигляд ЖЖ.

Вперед! Пишіть, діліться з друзями, публікуйте фото — це неймовірно цікаво!

3. І останній варіант — Юкоз. Неймовірно популярна платформа, але її я рекомендував би в останню чергу. Не знаю чому, але мені здається, що Юкоз найбільш примхливий та вибагливий до користувачів, та й проблеми з ним бувають набагато частіше, ніж з www.blogger.com чи www.Livejournal.com.

Взагалі то Юкоз вважається більш розширеною платформою, на цій основі можна створювати і великі портали, і багатофункціональні сайти, ба навіть з форумами, та, все ж таки, можливості безкоштовного сервісу обмежені. І хоча, останнім часом, Ucoz ввів і платні аккаунти — тягатися з професійним хостингом йому не під силу.

Давайте подивимось на Ucoz ближче. Заходимо на сайт сервісу www.ucoz.ua та тиснемо велику кнопку «Створити сайт».

Вводимо реєстраційні дані, які ми будемо використовувати.

Коли всі дані внесено — тиснемо кнопочку «Реєстрація».

Бачимо, що нам необхідно активувати нашу поштову скриньку, тому чекаємо листа з активаційним посиланням.

Коли лист приходить, копіюємо посилання та вставляємо в адресний рядок браузера та тиснемо Enter.

Нам запропонують ввести ще один перевірочний код. Вводимо.

Далі нам необхідно ввести дані безпосередньо для панелі управління нашим сайтом. Заповнюємо форму та зберігаємо.

Далі вводимо параметри сайту. Підбираємо доменне ім'я, сам домен, вводимо код та тиснемо продовжити.

Все готово, тиснемо на панель управління сайтом.

Тепер конфігуруємо наш сайт. Даємо назву, обираємо дизайн та мову.

Далі обираємо ті функції, які нам на сайті необхідні. Форуми, фотоальбоми, голосування тощо.

Після цього ми потряпляємо, безпосередньо, в панель управління сайтом.

Якщо ми зараз спробуємо перейти за адресою, яку задавали при налаштування сайту (домен, доменне ім'я), то отримаємо ось таку картину.

Для того, щоб додати матеріал, тиснемо ліворуч Новости сайта, а потім праворуч Добавить материал.

Редактор аналогічний попередникам, простий та зрозумілий.

Додаємо нашу першу публікацію — редагуємо, вставляємо фото, одним словом — творимо!

Тиснемо Додати та публікуємо нашу статтю.

І любуємось народженням нашого сайту, блогу чи порталу.

Ось і все. Як Ви можете побачити, безкоштовні системи для створення сайту мало чим відрізняються одна від одної, принцип роботи однаковий.

Рішення за Вами — що обирати. Ми колись трішки торкались цієї теми ось тут, тому думайте самі. Цілком можливо, що через місяць, два або рік Ви побачите при заході на свій сайт, на сайт, куди Ви вкладете час, старання, свою душу... побачите ось таке

Прислів'я «Безкоштовний сир буває...» діє, повірте мені, діє. І ще одне, мине час і Ви забажаєте від свого ресурсу більшого, ніж він може Вам дати зараз, але можливості юкозу чи ЖЖ обмежені — будете кусати лікті.

Якщо Ви вважаєте, що 270-300 гривень на рік велика та зайва плата за професійний хостинг — значить така Ваша думка і не говоріть потім, що я Вас не попереджав.

Це є особисто моє переконання і моє бачення блогінгу — не обов'язково воно повинно бути для Вас константою, але це факти.

Отже, давайте підсумуємо:

Якщо Ви бажаєте просто ділитись записами з друзями та знайомими, просто викладати свої думки та фото — тоді для Вас www.livejournal.com

Якщо окрім простого персонального журналу Ви бажаєте вести серйозний та, можливо, бізнесовий блог — тоді для Вас www.blogger.com

Якщо ж у Вас на думці сайт, великий новинний портал та таке інше — Вам на www.ucoz.ua

Вирішуйте самі — але моя Вам порада, розпочинайте все робити професійно. Плата за хостинг і домен не така вже й велика, а ризики та незручності, пов'язані з роботою на безкоштовних сервісах, можуть коштувати дорожче.

На все добре, бережіть себе.


З повагою, Олег Волощук.

Бажаєте мати свій власний блог на WordPress?

Отримайте АБСОЛЮТНО БЕЗКОШТОВНО детальний відеокурс і вперед!

Ваш E-Mail 100% в безпеці!

 

До запису "Сайти та блоги на безкоштовних сервісах — якщо і створювати, то на яких?" 6 коментарів

 1. Oksana6637 коментує:

  Я в шоці ! У нас уряд зовсім впали в маразм ? ? ? !

  Ось що я знайшла :

  Першого листопада, як відомо , набула чинності Постанова уряду Російської Федерації від 26 жовтня 2012N 1101 « Про єдину автоматизованій інформаційній системі « Єдиний реєстр доменних імен , покажчиків сторінок сайтів в інформаційно — телекомунікаційній мережі « Інтернет » і мережевих адрес , які містять інформацію , поширення якої в Російській Федерації заборонено » .

  ...З тим , як працює нова постанова , вже встигли познайомитися засновники торрент-трекера rutracker.org. Одержавши повідомлення про те , що rutracker.org потрапив до реєстру під номером 106, співробітники трекера поспішили вилучити зазначений пост ( термін — протягом доби ) і відразу ж повідомили державний орган по електронній пошті .

  Куди ми котиться ... У найближчому майбутньому в кайданах будемо ходити ! !

  Хто що думає з цього приводу ?

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   Щось я взагалі не зрозумів, а до чого тут Росія? Нам то що з того? Хай забороняють, що хочуть... не треба плодити ГС, тоді і постанови ніякі страшними не будуть.

   Відповіcти
 2. Сергій коментує:

  ГС плодять з метою аккумулювання і арбітражу трафіку, для чого безплатні платформи як раз підійдуть :) Але і тут треба працювати — задарма ніщо не дається.

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   Ну ГС також метод заробітку, як і проституція))) Також вид бізнесу)))

   Відповіcти
 3. Сергій коментує:

  :grin: Прибуток, на мою думку, з ГС не такий високий, як у представниць стародавньої професії, якщо ГС порівнювати з проституткою :grin:

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   Ну тому що, коли летить ГС — можна склепаті інший, а у жриць кохання, якщо зламається інструмент заробітку — біда, пенсія.

   Відповіcти

Залишити свій коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Google + фейсбук Вконтакті Twitter RSS
Категорії
 • Інтерв’ю (4)
 • Конкурси (5)
 • Оголошення (10)
 • Особисте (18)
 • Плагіни для Wordpress (15)
 • Саморозвиток (7)
 • Технічні поради по WP (19)
Канал на YouTube
Соціальні спільноти
 • Вконтакті
 • OK
 • Facebook
Кращі коментатори
Віктор Х.(14)
fedun(9)
Володими.(5)
ML(5)
Pavlofox(4)
Саша(4)
Світлана(4)
Cyber(3)
запитів / генер. стор. / спож. пам'яті
52 / 0.433 / 58.45mb
Вгору