Google + фейсбук Вконтакті Twitter RSS

Планшет чи ноутбук — що обрати для повсякденного користування?

Дата: 2 березня 2013 Рубрика: Залізо Коментарі: 18 коментарів

Вітаю, шановні читачі! Давайте з Вами поговоримо про те, що варто обирати для повсякденного користування, планшет чи ноутбук. Одразу скажу, говорити я буду з власного досвіду доцільності придбання того чи іншого пристрою для домашнього користування. Планшет, на сьогоднішній день, надзвичайно популярна штука і багато користувачів стоїть перед вибором, а що ж придбати?

Вибір між планшетом та ноутбуком

Мова не буде вестись про переваги та недоліки того чи іншого пристрою, кожен девайс призначений для певних потреб та має відповідні функції. Давайте розглянемо, що купувати для себе, якщо стоїть дилема — планшет чи ноутбук. Нещодавно я мав справу з планшетом, тому можу порівняти ці дві речі між собою.

Отже, почнемо з планшета. Яким боком не покрути, планшет — це, перш за все, мобільний пристій, який, в порівнянні з ноутбуком, має досить обмежені можливості.

Перша відмінність — наявність жорсткого диску. Пам'ять в планшеті є, але вбудований об'єм всього +/- 32гб (я брав за приклад планшет середньої цінової категорії), на відміну від ноутбуків, де вінчестер іде від 500гб. Якщо Вам не потрібно зберігати файли великого розміру чи велику кількість — значить проблеми немає.

Хоча і тут на допомогу приходять флешки, зовнішні вінчестери, але такий мінус в планшета є — малий об'єм вбудованої пам'яті (ніби мобільний телефон з memory card).

Друга відмінність — операційна система. В планшетах, як правило, іде вбудована ОС Apple iOS або Android, в деяких моделях зустрічається і Windows, але ціна таких пристроїв — поверх 3500 грн, що, на мій погляд, забагато. Хоча, тут вже дивіться по своїй кишені, але за 3500 грн можна придбати цілком достойний ноутбук.

Третя відмінність — програмне забезпечення. Звичайно, що і для Apple iOS та Android програм зараз існує дуже багато, але це програми загального користування (Skype, інтернет-браузери і т.д.), щось серйозніше на ці операційки не поставиш. Друга справа планшети з Windows, але знову ж таки, чи багато Ви наставите програм на 32 гб? Це ще раз підкреслює те, що планшет — пристрій мобільний.

Четверта відмінність — вбудована камера. Тут планшет рулить - 1.2 мр фронтальная та 8 мр основна, ноутбуки такими камерами похвалитися не можуть, в середньому вбудовані камери в ноутах мають 1,3 — 2,0 мр. За допомогою таких камер можна робити цілком пристойні фото та відео, але варто пам'ятати про обмежений об'єм вбудованої пам'яті.

Про порти, входи/виходи говорити, скоріш за все, не варто. Планшети мають необхідну кількість портів, щоб під'єднати потрібний пристрій, тут я б не робив між ними відмінності. Аналогічно, підтримка форматів — тут в планшета також все в порядку, технології нові — підтримує практично все.

Процесор — планшети мають цілком достойні, двоядерні процесори, але, знову ж таки, все залежить від того, скільки коштів Ви готові викласти за планшет. Хоча, для цілей та можливостей планшета — достатньо і звичайного, як приклад 1,5 Ghz, процесора.

Час роботи від акумулятора — тут відмінностей немає практично ніяких, планшет, як і ноутбук, працює 8-10 годин від зарядки. Але варто розуміти, що процеси, які виконує ноут, набагато ресурсоємніші, тому ноутбук може пропрацювати від одного циклу зарядки набагато менше.

Екран — як правило, в планшетах матриця іде розміром 10 дюймів, на відміну від ноута, де стандартом можна вважати 15,6 дюймів. Тому врахуйте це, якщо Вам важлива величина зображення на моніторі (екрані).

Взагалі то, варто враховувати потреби, для яких Ви купуєте планшет. Один мій знайомий придбав нетбук, хоча я переконував його, що варто докласти ще 500-600 грн. та придбати повноцінний ноут. Коли ми сперечались, я запитав: «Ну от поясни мені, чому саме нетбук? Чому ти не хочеш купити нормальний ноутбук?» Відповідь мене вбила :) своєю безглуздістю: «Та ти що! Нетбук — це ж прикольно!» Мда... Тепер товариш кляне свій нетбук і мене, що я, все ж таки, його не переконав :) .

От коли я купував планшет батькові, виходив саме з його потреб. Справа в тому, що ми з батьками живемо в сусідніх під'їздах і наша Wi-Fi сітка прекрасно ловить в їхній квартирі. Для людини старшого покоління, яка бажає читати новини в інтернеті, дивитись певні відео та спілкуватись по Skype — планшет був найраціональнішим вибором. Жорсткого диску йому не потрібно — нічого не завантажується, процесора цілком вистачає для перегляду веб-сторінок та спілкування в мережі, програми ніякі не встановлюються — тому саме цей девайс цілком задовольнив всі вимоги.

Особисто для мене планшет — це великий смартфон. Якщо б я, наприклад, дуже багато подорожував, пересувався, тоді саме планшет був би ідеальни вибором, для чого тягати за собою постійно ноут. Зайти в мережу, перевірити та відправити пошту, поспілкуватися по Skype — цілком вистачить. Щось серйозніше можна зробити і вдома.

Друзі, це не огляд переваг чи недоліків ноута і планшета, кожен з цих пристроїв має свою фунціональність та застосування. Ця стаття — така собі порада тим, хто вагається перед вибором — ноутбук чипланшет.

Отже, невеликий підсумок.

Ноутбук — мобільний комп'ютер, який практично нічим не відрізняється від ПК стаціонарного в плані можливостей. Якщо Вам необхідно виконувати певні операції з програмами, завантажувати файли, можливо, щось записувати чи програмувати, працювати з графікою, відео файлами і т.д. — обирайте саме ноут, можливостей планшета Вам не вистачить.

Планшет — мобільний пристій, призначений для людей, які багато та часто пересуваються і їм необхідно завжди бути на зв'язку. Для інтернет-серфінгу, для перегляду пошти та спілкування за допомогою месенджерів — вистачить цілком, але не більше.

Тому, якщо Ви обираєте пристрій для домашнього користування (деколи для подорожей) — Вам підійде ноутбук, якщо ж Ви людина «командіровочна» і завжди в дорозі — купуйте планшет.

Хочу наголосити, що можливості того ж планшета можна розширити за допомогою зовнішніх рішень, але справа ж в мобільності, якщо можливостей не вистачає, значить планшет не для Ваших потреб.

Не гоніться за тим, що модно, круто, кульно і т.д., виходьте з того, що Ви будете на пристрої виконувати і з чим працювати, щоб потім не кусати собі лікті.

На момент написання цього посту, ціна середнього планшета на Android з процесором 1,5 Ghz та 16гб вбудованої пам'яті — 2500 грн, ціна пристойного ноута, з 15,6 екраном, 500гб місця на вінчестері, 1.8 ГГц процесором та 4гб оперативки — 3200 грн.

Будьте раціональними, шануйтеся!


З повагою, Олег Волощук.

Бажаєте отримувати повідомлення про публікацію нових статей на блозі? Підпишіться на RSS стрічку оновлень!

 

До запису "Планшет чи ноутбук — що обрати для повсякденного користування?" 18 коментарів

 1. Pavlofox коментує:

  Я собі 5 місяців тому купив ноутбук за 4000 гривень, і задоволений. Для роботи вистачає. Навіть відео на ньому переробляв.

  А тиждень тому купив за 650 гривень електронну читалку для книг і для перегляду відео. Правда глючить частенько. Та за таку ціну...

  Про планшет не думаю, даної парочки вистачає для всіх потреб.

  • Олег Волощук коментує:

   Планшет класна штука, але для певних потреб, а не тому, що модно чи круто.

  • Сергій Сметанський коментує:

   Пів року назад я теж купив ноутбук, задоволений наче. Але планшет би не завадив, він набагато мобільніший.

   • Олег Волощук коментує:

    Згоджуюсь, я б теж купив собі планшет, та питання стоїть — або планшет, або ноутбук :smile: , тоді, я думаю, що ноут набагато доцільніше.

    • Сергій Сметанський коментує:

     Воно то доцільніше, я теж спочатку так думав, але потім зрозумів, що планшет можу таскати будь-куди)А ноут, який би він не був, наприклад у внутрішній карман куртки вже не влізе) :mrgreen:

     • Олег Волощук коментує:

      Ну якщо тобі треба щось конче запхати у внутрішній карман куртки, то купи хороший смартфон. :smile: А ноут є ноут, як не крути. Планшет можна купувати, якщо є ноутбук або комп, а так ... іграшка.

 2. Hanter коментує:

  Я теж вважаю, що ноутбук — доцільніше.

 3. Віталій коментує:

  Не розумію, чому хаять нетбуки. Так сталось, що в мене нетбук ось уже півтора року, і я дуже ним задоволений. Як на мене, це золота середина між планшетом і ноутбуком — мобільний і ресурсів вистачає. От у сина ноут, так іноді він незадоволений, що доводиться його тягать...

  • Олег Волощук коментує:

   Та боронь Боже, ніхто їх не принижує, говориться про те, що кожен девайс для своїх цілей. Мені, наприклад, малий екран та відсутність DVD-ROM була б критичною, комусь цього достатньо, комусь планшета з головою.

   • Сергій Сметанський коментує:

    Повністю погоджуюсь! Нетбук — виключно щоб серфити мережею, ноутбук — для роботи і розваг, не прикріплено до місця. Планшет — тільки розваги і медіа, а смартфон для швидкого зв'язку і соціальних сервісів, фотографії. Так би я використовував ці гаджети.

 4. Віталій коментує:

  Просто, в статті варіант нетбука не розглядається, а, як на мене, цікаво було б порівняти всі три пристрої. :smile:

  • Олег Волощук коментує:

   Стаття писалась під прохання порівняти планшет і ноутбук, можливо нетбук також порівняємо :smile:

 5. Віталій коментує:

  Соррі, не знав... :|

  • Олег Волощук коментує:

   Та все окей, а приклад про нетбук я навів, бо такий випадок був.

 6. Валентин коментує:

  Велике Вам дякую Олеже за цікаву статью. Я з Вами погожусь, що доцільніше купувати ноутбук, а от планшет, як на мій погляд, це великий смартфон. Мені потрібен ноутбук для набирання текстів ,а на планшеті мені здаеться набирати текст буде важче.

  • Олег Волощук коментує:

   Ну не те, щоб важко, можливо незвично. Але, якщо Вам пристрій потрібен ТІЛЬКИ для набору тексту і Ви не думаєте нічого робити з ним більше, то тоді, можливо, варто звернути увагу на нетбук — дешевше.

 7. Ольга коментує:

  У меня ноут бук и он мне нравится. А планшет хорошо в дороге.

Залишити свій коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Цікаве з блогу
Навігація
 • Інтерв’ю (3)
 • Конкурси (5)
 • Оголошення (10)
 • Особисте (16)
 • Плагіни для Wordpress (11)
 • Саморозвиток (6)
 • Технічні поради по WP (14)
Активні читачі
Павло(1)
Pavlofox(1)
Сергій(1)
Ad60(1)
Спільнота блогу
Вгору