Найнеобхідніші плагіни для wordpress, що стоять зараз на блозі webdigest.com.ua

Дата: 26 березня 2013 Рубрика: Плагіни для Wordpress Коментарі: 20 коментарів

Вітаю, друзі! Сьогодні зранку мені на електронну пошту прийшов лист, де читач запитував: «Які плагіни для вордпресс потрібно поставити в першу чергу?» Спочатку я сів писати відповідь, а потім вирішив опублікувати в статті перелік тих плагінів, які встановлені на моєму блозі та які я вважаю найнеобхіднішими.

Я не заявляю, що саме ці плагіни і ніякі інші, але це те, що використовується на webdigest.com.ua та задовільняє в повній мірі вимоги до нормальної та коректної роботи ресурсу. Що таке плагін для WordPress? Це своєрідне програмне доповнення, яке додає певний функціонал в роботу ресурсу, не закладений в дистрибутиві Вордпресс за замовчуванням.

Сьогодні у нас 26 березня 2013 року і я опишу ті плагіни, які зараз використовуються на блозі та розкажу про їх призначення та роботу. Взагалі то, варто пам'ятати, що кожен плагін додає певний відсоток навантаження на блог та базу даних, тому використовувати їх потрібно вкрай обережно.

Не ставте ті плагіни, без яких можна обійтись та намагайтеся замінити, якщо це можливо, окремі доповнення вкрапленням коду, таким чином, значно зменшиться навантаження на ресурс. Але є плагіни, які просто необхідні на блозі, тому взагалі без доповнень, звичайно що важко.

Отже, перелік плагінів станом на 26.03.13. Публікую в тому порядку, в якому вони відображаються в мене в майстерні блогу.

Активні плагіни:

1. .html on PAGES — додає до URL адрес статичних сторінок розширення .html. Це забезпечує більш правильне відображення посилань та хороше сприйняття сторінок ПС.

2. Comment Form Quicktags — виводить в формі коментування спеціальні кнопочки для редагування тексту коментарів.

Все збираюсь замінити вкрапленням коду, але ніяк не дійдуть руки.

3. Comment Redirect by Yoast — класний плагін, який перенаправляє читача, коли той залишає свій перший коментар на Вашому блозі, на окрему сторінку, яку Ви наперед підготували. Це може бути сторінка подяки, де можна розмістити форму підписки на оновлення ресурсу.

4. Contact Form 7 — з назви можна здогадатись, що це звичайна форма зворотного зв'язку для блогу на WordPress (стаття про цей плагін).

5. Really Simple CAPTCHA — антиспам для форми зворотного зв'язку Contact Form 7. Працюють в парі, в налаштуваннях форми є посилання на завантаження цієї капчі.

6. Dagon Design Sitemap Generator - формує карту сайту з усіх опублікованих матеріалів та сторінок в форматі .html, яку можна вивести для відвідувачів на окремій сторінці. На моєму блозі це реалізовано, як сторінка «Всі статті блогу».

7. Exclude Pages from Navigation — надає можливість виключити з меню певні сторінки, які не призначені для загального огляду. Як приклад, сторінка, на яку перенаправляє відвідувача після першого коментаря, в меню не відображається.

8. Executable PHP widget — віджет, який дозволяє вивести в сайдбарі блогу будь — який html код, php код чи звичайний текст, в форматі .txt.

9. Get Recent Comments — дозволяє виводити останні коментарі, трекбеки та пінгбеки до публікацій. Це надає блогу «живого» вигляду та динамічності.

10. Google XML Sitemaps - формує карту сайту для пошукових систем в форматі .xml та .gz. Пошукова машина, в першу чергу, індексує матеріали по цій карті. Важливий плагін!

11. Hyper Cache - надзвичайно важливий плагін, який кешує сторінки блогу та зменшує час завантаження ресурсу. Після установки Hyper Cache, швидкість завантаження блогу з 5,6 секунд, зменшилась до 2,59 секунд. Рекомендую!

12. Invisible Captcha — плагін «невидима капча», який не додає важкі та незрозумілі антиспам картинки до коментарів, але не пропускає спам практично на 100%. Як приклад, очистив я папку «Спам» вчора ввечері, на момент написання статті в спам пішло 18 коментів. Детально про плагін ось тут.

13. jQuery Categories List Widget — віджет, який виводить меню категорій за допомогою технології jQuery. Перепробував я дуже багато різних акордеон — меню, але зупинився на цьому віджеті.

14. Lightbox Plus ColorBox — класний плагін, який надає всім зображенням на блозі ефект плавного збільшення та оригінальне оформлення. Без цього плагіну зображення відкриваються в новій вкладці, без всіляких ефектів. Рекомендую!

15. Limit Login Attempts — обмежує кількість неправильних спроб авторизації в адмінці блогу, захищає ресурс від злому сторонніми особами. Важливо!

16. My Page Order — надає можливість сортувати статичні сторінки блогу в будь — якому порядку. Дуже зручно.

17. NextGEN Gallery — дозволяє створювати галереї фотографій та слайдшоу для зручного перегляду світлин. В принципі роботою задоволений, але якщо хтось запропонує щось краще — розгляну обов'язково. Достойної альтернативи, поки що, не знайшов.

18. Platinum SEO Pack — один з основних плагінів блогу (аналог All in One SEO Pack), який формує семантичне ядро блогу та сео налаштування до кожної статті та сторінки. Просто необхідно!

19. Subscribe To Comments — плагін, який додає до форми коментування можливість підписатись на нові коментарі. Важливо, тому що дуже часто читач коментує та забуває де і що він писав. При наявності цього плагіна, користувач отримає на пошту повідомлення, коли на його коментар надійде відповідь.

20. UkrToLat — є в стартовій збірці WordPress, формує адресу публікацій і сторінок латинськими літерами з заголовків.

21. WP — PostViews — надає можливість виводити кількість переглядів певної статті, а також, сформувати список найпопулярніших матеріалів ресурсу.

22. WP No External Links — додає до будь — якого посилання в матеріалах додаток goto. Таким чином, лінк, який Ви опублікуєте в статті, буде мати вигляд http://webdigest.com.ua/goto/http://obmennik.in.ua/?ua

Таким чином, Ви позбавитесь від вихідних посилань з блогу, всі посилання будуть вважатись внутрішніми. Також цей плагін дозволяє додати до посилання атрибути та rel=nofollow.

23. WP YouTube Player — дозволяє додавати відео з сервісу YouTube. Цей плагін найменше навантажує сторінку з відео, навіть при 2 -3 роликах на одну статтю.

24. ВП Типограф Лайт — коректно обробляє тире, лапки та всі інші спецсимволи.

Плагіни Правильне відмінювання кількості коментарів та Українські дати для WordPress — ідуть в стартовій збірці двигунця, активуємо їх одразу ж, після встановлення блогу.

Плагіни, які встановлені, але активуються час від часу:

1. Broken Link Checker — плагін, який дозволяє визначити биті посилання на блозі. Надзвичайно важлива річ, тому що непрацюючі посилання наносять шкоду нашому ресурсу. Активую раз на місяць.

2. DB-Optimize — оптимізує стан бази даних та пришвидшує роботу блогу. Активую також — раз на місяць.

3. Health Check — цей плагін я видаляю одразу ж після використання. Він дозволяє перевірити технічні вимоги хостингу при оновленні до свіжої версії WordPress.

4. P3 (Plugin Performance Profiler) — активую тоді, коли помічаю уповільнення роботи блогу. Цей плагін надає повну інформацію про те, які елементи чи доповнення гальмують роботу ресурсу.

5. Theme Authenticity Checker (TAC) — варто інсталювати тільки тоді, коли Ви змінюєте тему блогу. Дозволяє визначити, чи є в шаблоні сторонні посилання та шкідливі коди.

Ось такі плагіни я використовую на своєму блозі. Не сперечаюсь, деякі з них можна замінити вкрапленням коду, тому, через певний час, коли я знайду дійсно ефективну заміну, опублікую новий перелік плагінів та опишу, які з них я замінив кодом.

При наявності саме цих плагінів для Вордпресс, мій блог працює цілком нормально, швидкість завантаження головної сторінки складає 2,59 секунд.

Обирайте, встановлюйте та успіхів Вам на ниві блоговедення.

Шануймося!


З повагою, Олег Волощук.

Бажаєте мати свій власний блог на WordPress?

Отримайте АБСОЛЮТНО БЕЗКОШТОВНО детальний відеокурс і вперед!

Ваш E-Mail 100% в безпеці!

 

До запису "Найнеобхідніші плагіни для wordpress, що стоять зараз на блозі webdigest.com.ua" 20 коментарів

 1. Сергій коментує:

  Добре, що вирішили опублікувати перелік у вигляді статті, бо у відеоуроці не всі плагіни згадувались.

  Розумію, що за необхідністю їх або аналоги з часом знайшов би, але все ж таки краще знати, що шукати :)

  Яка у Вас на блозі тема на даний момент використовується?

  • Олег Волощук коментує:

   Сергій, відеокурс для початківців і безкоштовний, для запуску блогу — цілком достатньо, а для подальшого розвитку є мій блог та форум.

   Навіть в платних курсах можна знайти те, чого немає або про що не сказано.

  • Олег Волощук коментує:

   Тема BLOGPOST від Goodwin, коштує 600 чи 650 російських рублів

 2. Віталій коментує:

  Вау! Олеже, дуже в тему, якраз зараз це актуально!!!Величезне спасибі — я зекономив кучу часу! :arrow:

  • Олег Волощук коментує:

   На здоров'я, користуйтесь :smile:

  • Сергій Сметанський коментує:

   Я думаю, що саме списки з різноманітними порадами і т.д і т.п — найкращий вид постів у блогах)

 3. Pavlofox коментує:

  Люблю читати статті, де автори діляться встановленими плагінами.

  Тут як на базарі, завжди щось собі можна вибрати.

 4. Сергій коментує:

  Чи доцільний плагін UkrToLat або його російський аналог? Я помітив, якщо запит видається в СЕРП українською або російською мовою, то цей запит виділяється і в адресі в результатах пошуку, якщо адреса прописана кирилицею. Тобто якби адреса була транслітерована, то шанси на пошукову видачу зменшуються?

  • Олег Волощук коментує:

   Цей плагін доцільний в будь — якому випадку, якщо адреса сайту не буде транслітерована, то замість

   webdigest.com.ua/plaginy-dlya-wordpress/najneobhidnishi-plaginy-dlya-wordpress.html

   ми отримаємо

   webdigest.com.ua/%D0%BE-%D1%87%D0%B5%D0%BC-%D1%81%D0%BE%D0%B1%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D0%BE-%D0%BF%D0%BE%D0%B9%D0%B4%D0%B5%D1%82-%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%80-%D0%B2-%D1%80%D1%83%D0%B1/

   от тоді шанси на хороші позиції можуть зменшитись.

 5. Сергій Сметанський коментує:

  Хороша підбірка! Багато чого підхопив для себе!

 6. Сергій коментує:

  Як в такому випадку бути з доменним ім'ям першого та другого рівня кирилицею?

  Наприклад, сайт мого знайомого услуги-и-товары.com.ua може відображатись як xn-----8kchc4abu6awbsfc4k.com.ua.

  • Олег Волощук коментує:

   xn-----8kchc4abu6awbsfc4k.com.ua — такого бути в принципі не може, там, наскільки я знаю, іде услуги-и-товары.рф або услуги-и-товары.укр, якщо іде мова про кириличні домени. Але в доменних іменах використовується якась інша система транслітерації, тому вони, як правило, відображаються нормально.

   Хоча я читав, що там також ідуть якісь проблеми з кодуванням. А плагін — він відповідає за транслітерацію саме назв статті, а де доменного імені.

 7. Сергій коментує:

  услуги-и-товары.com.ua — реальний сайт. Він був створений ще до затвердження доменної зони .укр. А xn-----8kchc4abu6awbsfc4k.com.ua — це результат копіпасту. От і виникає питання, чи варто реєструвати кириличні домени та ще й в кириличних зонах.

  • Олег Волощук коментує:

   Можливо, сперечатись не буду, але я б радив почекати поки що з кириличними доменами, не все там так гладко. Колись я про це писав ось в цій статті

  • Сергій Сметанський коментує:

   Особисто я вважаю, що кириличні домени це дурня, є загально прийняті всесвітні стандарти де відображення відбувається на латинській мові — навіщо створювати домен, що буде орієнтуватись тільки на одну країну?

 8. Сергій коментує:

  Стандарти з часом змінюються або з'являються нові. І кириличні домени мають право на життя, тим паче країни, для яких вони створені, займають досить значну територію суші і мають велике населення. Інша справа, що на маю думку поки варто утриматись від їх використання.

 9. MrVigner коментує:

  Дякую за хорошу збірку плагінів! Я тільки перейшов на вордпресс, і ці плагіни менідуже стануть у нагоді :smile:

Залишити свій коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Google + фейсбук Вконтакті Twitter RSS
Категорії
 • Інтерв’ю (4)
 • Конкурси (5)
 • Оголошення (11)
 • Особисте (19)
 • Плагіни для Wordpress (15)
 • Саморозвиток (7)
 • Технічні поради по WP (24)
Канал на YouTube
Соціальні спільноти
Кращі коментатори
Ігор(3)
Віктор Х.(2)
Vadik(1)
Саша(1)
Pavlofox(1)
Вітьок(1)
Іван(1)
Олена(1)
запитів / генер. стор. / спож. пам'яті
57 / 2.514 / 58.73mb
Вгору