Google + фейсбук Вконтакті Twitter RSS

Швидкість блогу — плагіни для зображень Shutter Reloaded та JQuery Colorbox

Дата: 22 червня 2013 Рубрика: Плагіни для Wordpress Коментарі: 12 коментарів

Вітаю, шановні друзі! Швидкість блогу на WordPress — болюча тема для багатьох блогерів, а перше, що значно навантажує ресурс та створює зайві запити до бази даних — це плагіни. Якщо їх багато, то швидкість завантаження онлайн щоденника може значно знизитись, хоча від деяких рішень, все ж таки, відмовитись просто неможливо. Тому приходиться вишукувати більш легкі та функціональні плагіни, які б виконували ту ж саму роботу, але додавали менше секунд до повного завантаження сторінки.

Практично в кожному пості приходиться викладати якісь скріншоти і необхідно щоб всі ці світлини мали гарний вигляд та ефектне відображення. Як на мене — то дуже неприйнятно, коли jpeg чи інші файли, особливо великих розмірів, відкриваються в новому вікні. Це змушує відвідувача робити зайві рухи, повертатись назад і виглядає такий вивід зображень не дуже професійно.

До недавнього часу я використовував плагін Lightbox Plus ColorBox, який виконував дуже гарний та ефектний вивід зображень за допомогою технології jQuery, мав велику бібліотеку скінів для рамок, але дуже навантажував блог. Замінити його все не доходили руки, але сьогодні, поглянувши на статистику P3 — Plugin Performance Profiler, я вирішив підійти до цього питання конкретніше.

Ось що видавав мені P3 — Plugin при використанні Lightbox Plus ColorBox:

Червона область показує, що левову частку швидкості забирав саме цей плагін зображень. Коли я подивився детальний звіт, то побачив наступне (клікабельно):

Lightbox Plus

Видно, що саме Lightbox Plus ColorBox завантажується довше всіх, понад 0.5 секунди. Час не дуже то і критичний, але сукупність таких речей і може дати в сумі декілька секунд до завантаження блогу в цілому.

Плагінів, які забезпечують вивід картинок за допомогою jQuery і не тільки, існує просто безліч. FancyBox для WordPress, Auto Thickbox, Simple Lightbox, Shutter Reloaded і ще багато інших.

Перший, який я би хотів Вам порекомендувати, це плагін Shutter Reloaded. Просто безвідмовне рішення, яке працює на всіх темах, без збоїв та без глюків. Деякі з цих додатків полюбляють конфліктувати з скриптом jQuery в темі, але Shutter Reloaded просто обставляє всіх — працює в будь-яких умовах.

При незначних налаштуваннях плагін можна підігнати під зовнішній вигляд Вашого блогу. Налаштування знаходяться у вкладочці Дизайн-Shutter Reloaded (клікабельно).

Shutter Reloaded

В дії це виглядає наступним чином (зовнішній вигляд я змінив під кольорову гаму свого ресурсу):

Якщо попередній плагін Lightbox Plus ColorBox давав значне навантаження, порівняно з іншими, то дія цього — навіть не помітна (клікабельно).

Навантаження на блог

Аналогічно, при детальному перегляді навіть згадки немає про те, що Shutter Reloaded десь там перевантажує блог (клікабельно).

Shutter Reloaded

Завантажуйте цей плагін з   http://wordpress.org/plugins/shutter-reloaded/ - встановлюйте та користуйтесь.

Другий плагін, який я також хотів би виділити — це JQuery Colorbox. Якщо проводити аналогію між цими двома рішеннями, то перше — для простеньких шаблонів, які мають певні проблеми з jQuery, а друге — естетичне виконання, для якісних та сучасних шаблонів.

На деяких темах WordPress плагін JQuery Colorbox відмовлявся працювати, але останнє оновлення було в цьому році (Last Updated2013-1-21), тому, скоріш за все, недоліки були виправлені. Тим не менше, остання версія JQuery Colorbox в мене працює на ура, хоча повторюсь — все залежить від шаблону.

Налаштування цього плагіну знаходиться в Опціях — все звично, як і завжди. Розписувати все я не буду, всі налаштування прості та зрозумілі, тим більше — присутня українська мова. Виділю одне — наявність 11 шаблонів, так що не обрати щось підходяще — просто не вийде (клікабельно).

jQuery Colorbox

В результаті застосування цього рішення, ми отримуємо ось такий ефект на зображеннях в статті:

jQuery Colorbox

Виглядає дуже суперово. Якщо говорити про швидкодію та навантаження на блог, то з цим JQuery Colorbox також справляється на всі 100% (клікабельно).

ShutterReloaded
ShutterReloaded

Як Ви можете побачити — дія плагіну практично непомітна.

Отже, друзі, робимо підсумок: рішень для збільшення зображень на WordPress існує безліч, але не всі вони однаково корисні. Якщо Ви обираєте певний плагін — слідкуйте за його швидкодією. З протестованих мною (а їх більше 10) я рекомендую всього два - Shutter Reloaded та JQuery Colorbox.

Два найбільш дієвих плагіна, з простенькими налаштуваннями та хорошим функціоналом. Окрім всього — дають мінімальне навантаження на блог та на його швидкодію - це власне моя особиста точка зору, я не претендую на кінцеву інстанцію.

Бажаю Вам вдалого дня та гарно відсвяткувати Зелені свята.

Шануйтеся!


З повагою, Олег Волощук.

Бажаєте отримувати повідомлення про публікацію нових статей на блозі? Підпишіться на RSS стрічку оновлень!

 

До запису "Швидкість блогу — плагіни для зображень Shutter Reloaded та JQuery Colorbox" 12 коментарів

 1. Павло коментує:

  Дякую за корисну інформацію. Проблема із зображеннями для мене дуже актуальна. Хочеться, щоб і фотки були кращими, і щоб їх було більше, і щоб блог гарно вантажився, й щоб надто багато місця не займали... О-ох. Буду розбиратися.

  • Олег Волощук коментує:

   Спробуй JQuery Colorbox, якщо запрацює і не буде конфліктів, то все чудово. Shutter Reloaded вже як запасний варіант.

 2. MrVigner коментує:

  Дуже дякую)) JQuery Colorbox колись використовував, але коли шаблон свій зробив то він перестав працювати... Shutter Reloaded мене повністю влаштовує)

  • Олег Волощук коментує:

   Користуйся :smile:

   • MrVigner коментує:

    О_о, це те саме те що я хотів! Виявляється він вміє збільшувати картинки вставлені через галерею, тепер ідеально) а то раніше при натискані на таку картинку відкривалася сторінка з тим зображенням...

    • Олег Волощук коментує:

     :smile: :smile: :smile: ;-) Тобі навіть зовнішній вигляд непотрібно міняти, все чудово виглядає.

 3. Pavlofox коментує:

  Олег, ти читаєш мої думки!

  В мене сьогодні буде пост (вже написаний) про швидкодію блогу. Виявляється що це ще й проблеми з хостингом з

  • Олег Волощук коментує:

   Може й так ... деколи випадки бувають, коли здавалося б стабільно працює, але вантажиться довго.

 4. Pavlofox коментує:

  А за плагіни дякую, треба буде замінити Lightbox Plus ColorBox бо сильно грузить сайт.

 5. ML коментує:

  Використовую easy fancybox, хоча можна і відмовитися від плагінів і підключати скрипти напряму. КОли дійдуть руки — так і зроблю

Залишити свій коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Цікаве з блогу
Навігація
 • Інтерв’ю (3)
 • Конкурси (5)
 • Оголошення (10)
 • Особисте (17)
 • Плагіни для Wordpress (11)
 • Саморозвиток (7)
 • Технічні поради по WP (15)
Активні читачі
iGroup(3)
Pavlofox(3)
igor(2)
Сергей(2)
володимир(1)
Валентина(1)
fedun(1)
Михайло(1)
Спільнота блогу
Вгору