Google + фейсбук Вконтакті Twitter RSS

Робимо технічний аналіз блогу та інспектуємо плагіни — P3 (Plugin Performance Profiler)

Дата: 3 лютого 2013 Рубрика: Плагіни для Wordpress Коментарі: 6 коментарів

Не секрет, що на популярність, на відвідуваність та на відношення до ресурсу пошукових систем значно впливає швидкість роботи та завантаження самого блогу. Це зрозуміло — якщо людина переходить по результатах видачі ПС, а сторінка блогу завантажується 2-3 хвилини, то ніхто чекати не буде і піде собі далі. Маєте відмову перегляду, маєте пониження блогу в очах пошуковиків, маєте різке падіння відвідуваності на лічильнику.

Чому так відбувається? Про те, що деякі шаблони, які некоректно написані, можуть гальмувати роботу блогу та як це виправити, ми поговоримо в окремій статті, а от що робити, коли в процесі наповнення та налаштування блогу Ви помічаєте різке зниження швидкості завантаження сторінок?

Насамперед необхідно визначити причину такої ситуації, а в більшості випадків — виною всьому плагіни. Велика кількість плагінів сама по собі уповільнює роботу блогу, а коли ще певний плагін некоректно написаний — глюк неминучий. Звичайно, що в ідеалі рекомендується, після встановлення кожного плагіну, виділити певний проміжок часу для тестування, таким чином одразу можна побачити, як впливає цей додаток на роботу блогу вцілому.

Але дуже часто про це забуваєш або плагін «проявляє» себе пізніше, тоді визначити, який саме плагін гальмує блог — дуже важко. Я перепробував дуже багато варіантів вирішення цієї проблеми та плагінів для аналізу плагінів (вибачайте за тавтологію) і виділив один — Plugin Performance Profiler.

Одразу скажу, після аналізу блогу ми цей плагін деактивуємо, тому це ніяк не вплине на швидкодію Вашого ресурсу. Саме Plugin Performance Profiler мені здався найбільш зручним та точним, тому рекомендую його Вам.

Декілька днів назад я помітив, що швидкість завантаження блогу впала досить значно і прийшлось шукати рішення. Протестувавши дуже багато варіантів, я зупинився на Plugin Performance Profiler. Виявилось, що таке навантаження на блозі робив плагін, який мав виводити перелік схожих записів після кожної статті.

В мережі я зустрічав дуже багато суперечок про те, чи впливає швидкість роботи ресурсу на відношення до нього пошукових систем — одні кажуть, що впливає, другі кажуть, що ні, але я вважаю, що все ж таки впливає і то дуже сильно. От уявіть собі, що Ваш блог завантажується 2 хвилини — відповідно хто його буде читати? Хто буде чекати, доки стануть доступними всі сторінки Вашого ресурсу? Та ніхто. Людина почекає 5-10 секунд і піде далі — інформації  в мережі безліч. А пошукові системи, побачивши, що з Вашого блогу відвідувачі просто тікають — буде занижувати позиції ресурсу у видачі.

Толку тоді з розкрутки, з пошукової оптимізації, з SEO ... Вам просто не бачити топу, як своїх вух. Тому, якщо Ви помічаєте зниження швидкості завантаження Вашого блогу — одразу ж аналізуйте причину.

Саме для цього я рекомендую плагін P3 (Plugin Performance Profiler). Робота цього плагіну дуже проста — він аналізує всі встановлені на даний момент на блозі плагіни і виводить результати у вигляді графіків та діаграм. Таким чином Ви можете побачити, який додаток робить велике навантаження та прибрати його. В ідеалі варто подумати над тим, щоб замінити якомога більше встановлених плагінів — вкрапленнями коду.

Завантажуємо Plugin Performance Profiler ось тут та встановлюємо звичним способом, через адмінку Плагіни-додати-завантажити. Після встановлення перевіряємо наявність P3 (Plugin Performance Profiler) в переліку активних плагінів.

Після цього в Інструментах ми побачимо вкладочку від цього плагіну P3 Plugin Profiler.

Переходимо на цю вкладку в опції плагіну та пробуємо проаналізувати наш блог, на предмет гальмування його встановленими додатками. Для цього нам необхідно натиснути кнопку Start Scan.

Тепер обираємо ім'я результату сканування (я нічого не змінював) та тип сканування Auto Scan чи Manual Scan. Я обрав  Auto Scan, тому що при ручному скануванні необхідно буде переходити на блог, викликати певні функції, активувати роботу плагінів і т.д. Автоматичний режим зробить все самостійно (зображення збільшуйте).

Натиснули Auto Scan та чекаємо результату. Plugin Performance Profiler перевірить всі встановлені плагіни та покаже Вам висновок.

Після завершення сканування тиснемо View Results та переглядаємо, що знайшов нам плагін.

Plugin Performance Profiler виводить результати у вигляді декількох діаграм. Ось наприклад діаграма про час завантаження плагінів у вигляді кола.

Чи ось така детальна розбивка. Навівши мишку на певний стовпчик, Ви можете побачити, що це за плагін та час в секундах — дуже зручно.

Чи, як приклад, переглянути ось таку статистику по блогу вцілому. Якщо якийсь пункт не зрозумілий, копіюйте його та використовуйте перекладач від Google.

Таким чином я визначив, що плагін, який мав виводити схожі записи, зашкалював аж за 10 секунд. Не знаю, з чим це було пов'язано, скоріш за все з вкрапленням в цей плагін «прямих ручок» майстрів. Видаливши плагін та деактивувавши ще деякі, я повернув роботу блогу в звичне русло.

Взагалі то, в мережі існує дуже багато суперечок про те, за скільки повинен завантажуватись блог. Особисто я вважаю, що 2-4 секунди — це нормально, якщо показники у Вас скачуть вище, 5-6-7 секунд — потрібно бути насторожі та аналізувати, що робить таке велике навантаження на блог.

Я б рекомендував такі плагіни, як Broken Link Checker, DB-Optimize, Theme Authenticity Checker (TAC), P3 (Plugin Performance Profiler) деактивувати. В робочому режимі ці плагіни не потрібні щодня, а вимкнення дозволить значно зменшити навантаження та прискорити роботу блогу.

Через певний час, наприклад, увімкнули Broken Link Checker, перевірили блог на наявніть битих посилань, виправили та деактивували плагін знову.

Оптимізація внутрішня, пошукова оптимізація, SEO — це все добре, але всі Ваші старання будуть марні, якщо блог не буде працювати, як потрібно та буде дуже довго завантажуватись. В наступних статтях я розкажу Вам, як зменшити «важкість» шаблону, як оптимізувати зображення та багато іншого — слідкуйте.

Завантажити P3 (Plugin Performance Profiler)

На все добре, шануйтеся.


З повагою, Олег Волощук.

Бажаєте отримувати повідомлення про публікацію нових статей на блозі? Підпишіться на RSS стрічку оновлень!

 

До запису "Робимо технічний аналіз блогу та інспектуємо плагіни — P3 (Plugin Performance Profiler)" 6 коментарів

 1. Pavlofox коментує:

  Корисна стаття. Особливо про можливість відключати тимчасово непотрібні плагіни.

  Зараз так зроблю. Та й плагін цей треба буде завантажити.

  • Олег Волощук коментує:

   Це, звичайно, не обов'язкове, але з усіх плагінів та методів, цей мені здався найефективнішим.

 2. Олександр коментує:

  Після використання цього плагіну замінив купу інших на функції і написав про це статтю ;-)

Залишити свій коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Цікаве з блогу
Навігація
 • Інтерв’ю (3)
 • Конкурси (5)
 • Оголошення (10)
 • Особисте (17)
 • Плагіни для Wordpress (11)
 • Саморозвиток (6)
 • Технічні поради по WP (14)
Активні читачі
Павло(5)
Ad60(4)
Андрій(3)
Pavlofox(3)
MrVigner(2)
Олександр(1)
Пан П(1)
Віктор(1)
Спільнота блогу
Вгору