Google + фейсбук Вконтакті Twitter RSS

Як зробити резервну копію блогу на автоматі — плагін BackUpWordPress

Дата: 25 жовтня 2013 Рубрика: Плагіни для Wordpress Коментарі: 4 коментарі

День добрий, товариство! Як би нам цього на хотілось, але 100% гарантії безпеки та збереження файлів нашого блогу дати не зможе ніхто. Навіть на дуже надійних хостингах бувають технічні негаразди або наслідки дій власних ручок можуть звести нанівець працю не одного місяця (а то і року) — потрібно робити резервні копії своїх ресурсів. Не важливо як і коли, але це робити необхідно. В разі форс-мажорної ситуації — Ви маєте на ПК збережені дані, тому якийсь збій, вірус чи падіння ресурсу через власні дії обійдуться Вам не так дорого.

Я завжди робив резервні копії своїх блогів вручну, але буквально на днях згадав, що не резервував дані вже більше місяця — ну от просто забув. Інші справи якось витерли з пам'яті необхідність це робити, хоча раніше періодичність бекапів своїх проектів у мене була раз в два тижні. Вирішив я знайти рішення, щоб автоматизувати цей процес і не тримати в голові необхідність резервування блогів.

Прийшлось знайти найбільш підходящий плагін, який відповідав би ряду вимог:

1. Міг резервувати не тільки базу даних, але й файли блогу.

2. Мав би вбудований розклад резервування (раз налаштував і плагін автоматично зберігає копії).

3. Не містив би зайвих налаштувань та функцій.

Проаналізувавши декілька штук, я зупинився на одному, отже:

Плагін для автоматичного бекапу бази даних і файлів блогу — BackUpWordPress

Таких плагінів є декілька, але то один не резервує файли, а тільки БД, то інший має стільки зайвих функцій, що можна заплутатись, а BackUpWordPress — простий та функціональний.

Завантажуєте BackUpWordPress з цієї сторінки http://wordpress.org/plugins/backupwordpress та встановлюєте його на свій блог. Редакція додатку свіжа, останнє оновлення — 22.08.2013 і перевірено на сумісність з WordPress 3.6.1

Після першого встановлення та активації, у Вас з'явиться ось таке повідомлення, яке говорить, що плагін автоматично виставив параметри по-замовчуванню, але ми то потім змінимо.

В панелі інструментів у нас з'явиться додаткова опція — Резервні копії. Сам плагін української мови, на жаль, не має, та містить російську. Щоб налаштування відображались більш зрозуміло — змініть в теці з плагіном мовні файли hmbkp-ru_RU.mo та hmbkp-ru_RU.po на hmbkp-uk.mo та hmbkp-uk.po відповідно.

Давайте перейдемо в налаштування та подивимось, що нам пропонується. По-замовчуванню BackUpWordPress налаштований на щоденне резервування тільки бази даних, без файлів самого блогу.

Як Ви можете побачити — резервна копія самої тільки БД займе у мене 11мб і буде виконуватись щоденно о 23-00. Мені це не дуже підходить, тому давайте змінимо налаштування.

Тиснемо «Налаштування» та у випадаючому вікні прописуємо те, що нам потрібно.

Мені підійде резервування не тільки БД, але і всіх файлів блогу, скажемо — раз на тиждень і саме такі параметри я виставляю.

Якщо в полі повідомлення по електронній пошті Ви пропишете свій е-майл — то Вам будуть приходити повідомлення про завершення резервування. Це неймовірно зручно!

Але, тут я хочу Вас застерегти. УВАГА! Врахуйте, що резервує дані плагін у Вас на хостингу, тобто резервну копію він кладе в окрему теку на сервер, де лежить Ваш сайт. Тому, якщо місця у Вас не дуже багато, а резервна копія передбачається велика — будьте уважні.

Вихід можна знайти дуже простий: виставити резервування тільки бази даних з повідомленням на пошту. Тоді Ви спокійно зможете скопіювати файли блогу вручну — плагін про це нагадає листом про завершення архівації БД. Місця у мене 25гб, тому нехай резервує на хостинг, я потім звідти завантажу.

Тиснемо «Оновити».

Тепер давайте подивимось — весь бекап займе 1гб, буде виконуватись кожну п'ятницю о 23-00. Підходить цілком.

Що ж, давайте ми протестуємо саму роботу BackUpWordPress — як він резервує та як це все відбувається. Тиснемо «Запустити зараз» і розпочинаємо бекап нашого блогу.

Після завершення я бачу, що дійсно бекап зайняв 1гб та повідомлення відправлене мені на пошту.

Чудово, йдемо в поштову скриньку. Дійсно — там я бачу лист, який повідомляє про завершення резервування та надає посилання, за яким я можу архів завантажити.

Взагалі-то, деякі параметри можна змінити у файлі wp-config.php (місце та теку збереження бекапу, кореневий каталог ...), але чи потрібно? Я гадаю — не варто. Якщо ж Ви забажаєте погратись — натисніть у верхньому правому куті вкладку «Довідка» та ознайомтесь, які функції можна редагувати. Та повторюсь — не бачу в тому потреби.

Що ж робити з посиланням на резервну копію? Якщо Ви резервували БД і файли, то розмір бекапу буде не дуже маленький, тому я рекомендую не завантажувати за посиланням, а скористатися FTP — хостер за це Вам тільки подякує. Підключаємось до нашого блогу через FTP-клієнт і шукаємо теку

/wp-content/uploads/backupwordpress-b81d47c2fc-backups

Так вона виглядає у мене, якщо у Вас щось буде інше, то в будь-якому випадку теку з словом backupwordpress шукаєте в каталозі /wp-content/uploads/ і завантажуєте архів на ПК.

Давайте спробуємо розархівувати та подивитись, а що нам в архіві збереглося. Розпаковуємо.

В теці ми бачимо всі файли нашого двигунця і файл бази даних — все чудово.

Налаштувавши один раз плагін BackUpWordPress, Ви будете на автоматі отримувати резервні копію свого блогу на електронну пошту і в разі «войни» — відновити втрачене буде дуже просто. Не нехтуйте цим плагіном (або просто не забувайте час від часу резервувати свої дані будь-яким способом).

На рахунок налаштування частоти бекапу: кожного тижня — то занадто, достатньо буде раз на два тижні, частіше не варто. Хоча ... обмежень немає, можете робити так, як вважаєте за необхідне.

Завантажити плагін BackupWordpress

Бажаю Вам ніколи не потрапляти в форс-мажорні ситуації, а якщо таке і станеться — завжди бути до цього готовими.

Шануйтеся!


З повагою, Олег Волощук.

Бажаєте мати свій власний блог на WordPress?

Отримайте АБСОЛЮТНО БЕЗКОШТОВНО детальний відеокурс і вперед!

Ваш E-Mail 100% в безпеці!

 

До запису "Як зробити резервну копію блогу на автоматі — плагін BackUpWordPress" 4 коментарі

 1. Pavlofox коментує:

  Соромно признатись, але я резервні копії не роблю. Ризиковано.

  Може цей плагін поставлю.

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   Поки грім не гряне — козак і не рухнеться ;-) ;-) ;-)

   Відповіcти
 2. MrVigner коментує:

  а мене життя навчило (наспавді моя любов експерементувати) робити копії всіх файлів мінімум 2-3 рази в місяць.

  Бо колись я брав вдс і дуже любив сам там все налаштовувати. Деколи ця «любо» приводила до необхідності перевстановлення ОС на сервері, — а без пекапу в таких випадках біда.

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   Ну я взагалі сплю спокійніше, коли знаю, що в мене копія сайтів є :smile: :smile: :smile:

   Відповіcти

Залишити свій коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Категорії
 • Інтерв’ю (4)
 • Конкурси (5)
 • Оголошення (10)
 • Особисте (18)
 • Плагіни для Wordpress (13)
 • Саморозвиток (7)
 • Технічні поради по WP (18)
Кращі коментатори
MrVigner(7)
Pavlofox(7)
ML(7)
Олександ.(6)
fedun(4)
mr.psiho(3)
Петро(2)
Павло(2)
запитів / генер. стор. / спож. пам'яті
56 / 0.395 / 57.16mb
Вгору