Проблема кешування ДНС (DNS) інтернет-провайдера — як вирішити проблему?

Дата: 23 липня 2013 Рубрика: Інтернет та мережа Коментарі: Прокоментуй!

Всім чудового літнього дня! В процесі роботи з блогами, сайтами та різними хостерами, яких обираєш за тарифами та вигідними умовами, подекуди приходиться змінювати майданчики для своїх ресурсів. Причин може бути багато — неякісне та непрофесійне обслуговування, проблеми на серверах, тарифна політика, просто знайшов кращу пропозицію ... тоді переносиш всі свої проекти на інші хостинг-ресурси. Ось тут на користувача може чекати ряд проблем (навіть не проблем, а просто питань), які потрібно знати та вміти вирішувати, а не кидатись в панічний пошук причини.

Доволі поширена ситуація, яка виникає в процесі переносу сайтів на новий хостинг — це кешування DNS (ДНС) серверів Вашого інтернет-провайдера. В минулій статті про доступність блогів ми згадували про таку проблему, тому сьогодні давайте поговоримо більш детально, як з цієї «халепи» вийти без втрати своїх нервових клітин.

Подібні випадки траплялись зі мною 2 рази, тому беру на себе сміливість припустити, що така ситуація може трапитись і з Вами. Це не показник поганого провайдера чи хостингу, тим більше не наслідок Вашої якоїсь помилки, просто ці ДНС-и деякі провайдери очищують не відразу, а раз на декілька діб.

Я не буду тут розписувати, що таке ДНС (DNS), як все це діло працює з технічної сторони і в спеціальних термінах, спробую пояснити Вам на пальцях.

Коли Ви вбиваєте адресу свого сайту в браузер, то Ваш ПК іде по звичному йому маршруту, через сервери інтернет-провайдера і відкриває Вашу сторінку. Коли Ви змінюєте хостинг, відповідно і цей маршрут міняється, а обладнання Вашого провайдера може просто запам'ятати старий напрямок і деякий час відправляти Ваш ПК туди, відповідно, Ваш сайт за новим місцем розміщення будуть бачити всі, окрім Вас.

На Вашому моніторі деякий час буде відкриватись старе місце розташування сайту. Перше, що спадає на думку, це подзвонити в службу підтримки і попросити співробітників очистити кеш DNS, але, скоріш за все, цього робити ніхто не буде, тому прийдеться чекати, доки ДНС не очистяться самі.

Колись, пригадую, я переносив свій блог на інший сервер того ж хостера і саме в цей момент писав статтю. Велике було моє здивування, коли на наступний день моя стаття зникла. Нема, як корова язиком злизала. Виявилось, написав я її ще на старий сервер, а коли ДНС оновились і блог почав відображатись з нового — стаття пропала.

Та проблема вирішилась дуже просто — хостер скинув мені копію блогу з старого сервера і я спокійно скопіював статтю на місце. Це нормальна ситуація і кешування DNS — звичне діло, інша справа, що в одних кеш може очищатися через декілька годин, а в інших — розтягуватись на дні.

Та за допомогою простих маніпуляцій, без служби підтримки, ми можемо уникнути неприємної ситуації з кешуванням ДНС. Все дуже просто і легко.

Отже, якщо Ви переносили свій ресурс на інший сервер чи хостинг і у Вас відображається стара версія Вашого блогу, не дзвоніть нікуди, не псуйте собі нерви, зробіть наступне — примусово перенаправте свій ПК за новою адресою, а ДНС нехай собі чистяться скільки завгодно.

Як це зробити? Як вказати нові DNS для свого ПК?

Нам потрібно знайти на комп'ютері файл hosts і тимчасово вказати там нові ІР-адреси своїх проектів, адже саме цей файл відповідає за доступ до веб-ресурсів. Лежить він за адресою:

C:\windows\system32\drivers\etc\hosts

Якщо у Вас Windows 8, то для редагування потрібні будуть права адміністратора.

Шукаємо файл hosts на своєму ПК:

На прикладі вказано, що необхідний файл знаходиться на диску D, тому що на цьому ПК в мене операційна система стоїть саме на D. У вас повинен бути диск С, якщо Ви не змінювали шлях установки ОС.

Відкриваємо файл hosts редактором Notepad++ та вносимо певні зміни. Прописуємо в самому кінці всіх цих рядків нову ІР-адресу свого сайту (це Вам вкаже хостер) і через пробіл свій домен:

Зберігаємо зміни і заходимо на свій ресурс знову. Тепер Ваш блог буде показуватись з нового місця і всі зміни Ви можете проводити як зазвичай. Але не забудьте, через 2-3 дні цей рядок з файлу hosts видалити, тому що в майбутньому, при переносі сайтів, ситуація повториться.

Ось так все просто. Тепер, якщо Вам скаже хостер: «Необхідно очистити кеш ДНС (DNS) інтернет-провайдера» — Ви будете знати, що потрібно робити.

Бажаю Вам як найменше непередбачуваних ситуацій в роботі.

Шануйтеся!


З повагою, Олег Волощук.

Бажаєте мати свій власний блог на WordPress?

Отримайте АБСОЛЮТНО БЕЗКОШТОВНО детальний відеокурс і вперед!

Ваш E-Mail 100% в безпеці!

 

Залишити свій коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Google + фейсбук Вконтакті Twitter RSS
Категорії
  • Інтерв’ю (4)
  • Конкурси (5)
  • Оголошення (11)
  • Особисте (18)
  • Плагіни для Wordpress (15)
  • Саморозвиток (7)
  • Технічні поради по WP (19)
Канал на YouTube
Соціальні спільноти
Кращі коментатори
Віктор Х.(14)
fedun(9)
Володими.(6)
Pavlofox(5)
Саша(5)
ML(5)
Світлана(4)
Назар(3)
запитів / генер. стор. / спож. пам'яті
52 / 0.355 / 58.18mb
Вгору