Google + фейсбук Вконтакті Twitter RSS

Встановлення та оновлення драйверів на комп'ютері

Дата: 14 серпня 2012 Рубрика: Комп'ютер Коментарі: 3 коментарі

Наявність встановленої операційної системи на ПК ще не значить нормальне функціонування машини. Для коректної роботи комп'ютера необхідні драйвера. Що таке драйвер? Це, свого роду, допоміжна програма для нормальної роботи звуку, відео, інтернету, Wi-Fi, Bluetooth та інших системних додатків та підключених пристроїв. Без встановлених драйверів Ви не зможете використовувати всі фінкції Вашого ПК.

На Windows 7 простіше, ця ОС автоматично інсталює основні драйвера, але для різного роду пристроїв все рівно необхідно деякі дрова доставляти самостійно. В Windows XP картина трішки гірша — тут необхідно інсталювати драйвера практично для всього. Це не є проблемою, якщо копм чи ноутбук куплені недавно в комп'ютерному центрі — такі апарати йдуть з встановленою ОС або з диском, на якому містяться всі необхідні драйвера для операційних систем. А якщо комп старенький, а диск з дровами давно пішов на підставку під вазони? Або взагалі такого диску і не було, а ось перевстановити необхідно?

Або ще один момент — Ви прихильник Windows XP, а диски з драйверами зараз ідуть тільки для сімки. Звичайно вийти з положення можна. Визначити тип і модель материнської плати, зайти на сайт виробника і завантажити необхідний пакет драйверів, якщо він там є. Але не всі користувачі знають і вміють визначати модель материнки, багато просто не знають де і як це можна зробити.

І сьогодні ми знайдемо вихід з цього положення — нам на допомогу приходить менеджер інсталяції драйверів для ПК — DriverPack Solution. Якщо у Вас старенький комп'ютер, якщо Ви не знаєте, які драйвера встановлені, а які ні, якщо не можете визначити тип материнки для завантаження драйверів вручну — DriverPack Solution буквально за 10 хвилин встановить необхідні та оновить існуючі драйвера на Вашому ПК.

Давайте не будемо розписувати теорію, а розглянемо роботу DriverPack Solution на живому прикладі. Варто сказати, що DriverPack Solution випускається в трьох варіантах — Повна цифрова версія, Полегшена цифрова версія і Повна версія на DVD. В чому різниця?

1. DriverPack Solution Full — повна версія менеджера установки драйверів, містить найбільшу базу найпоширеніших драйверів для ПК. Підходить для Windows XP/Vista/7/8 (x32-x64), тобто для всього.

Переваги: безкоштовно, найповніший набір драйверів завжди під рукою, можна працювати без підключення до мережі.
Недоліки: великий об'єм для завантаження (3гб).

2. DriverPack Solution Lite — полегшена версія менеджера. Драйверів не містить, а виконує завантаження необхідних з інтернету. Підходить для Windows XP/Vista/7/8 (x32-x64).

Переваги: безкоштовно, малий об'єм для завантаження (7мб).
Недоліки: необхідне підключення до мережі.

3. DriverPack Solution на DVD. В принципі це та ж версія Full, але за придбання диску необхідно заплатити.

Як же працює DriverPack Solution? Розглянемо ми версію Full, принципову різницю між Full і Lite, я думаю, Ви зрозуміли. Завантажуємо DriverPack Solution Full з офіційного сайту www.drp.su

Отримуємо теку DRPSu12.3-Final (на момент написання статті 12.3 остання версія), шукаємо файл DriverPackSolution.exe і запускаємо його. При першому запуску менеджер сканує систему для визначення необхідних оновлень та інсталяцій.

Далі ми бачимо, що DriverPack Solution може зробити і чим допомогти. Наприклад на цій машині можуть бути оновлені 3 драйвера.

Додатково можуть бути встановлені 5 необхідних програм.

Один, видно дуже рідкісний драйвер в менеджері відсутній, але нам показують де його можна завантажити.

Також ми можемо зробити бекап (резервну копію) для випадку, коли щось піде не так чи система дасть збій.

Після цього переходимо на першу вкладочку Драйвера і натискаємо оновити всі. Нам запропонують оновити драйвера, встановити необхідні програми (програми можете вибирати по вподобанню). Наприклад Супутника Mail.ru мені взагалі не потрібно і натискаємо Розпочати установку.

І пішов процес оновлення драйверів і установки необхідних компонентів.

Після завершення менеджер DriverPack Solution проінформує Вас про те, що всі драйвера успішно встановлені і необхідно перезавантажити комп'ютер для застосування змін.

Все, Ваша система містить всі необхідні дрова. Ось така проста процедура встановлення та оновлення драйверів, без пошуку серійного номера материнки чи іншого обладнання. Єдиний мінус — це великий об'єм, але 3гб сьогодні вже не проблема. Практично в кожного інтернет безлім, так що завантажити проблем не буде. В крайному випадку можна завантажити Lite версію.

Завантажити DriverPack Solution з офіційного сайту


З повагою, Олег Волощук.

Бажаєте отримувати повідомлення про публікацію нових статей на блозі? Підпишіться на RSS стрічку оновлень!

 

До запису "Встановлення та оновлення драйверів на комп'ютері" 3 коментарі

 1. Hanter коментує:

  Свого часу, коли ще користувався ОС windows,

  юзав програму Driver Checker. Досить непогана

  програма була.

  • Олег Волощук коментує:

   Погоджуюсь, такі програмки виручають класно. Коли мені приносять допотопні ПК — зроби щось — DriverPack Solution рятує, як ніколи.

 2. Сергій Сметанський коментує:

  DriverPack Solution — перша програма яку я одразу ставлю після перевстановлення операційної системи.

Залишити свій коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Цікаве з блогу
Навігація
 • Інтерв’ю (3)
 • Конкурси (5)
 • Оголошення (10)
 • Особисте (16)
 • Плагіни для Wordpress (11)
 • Саморозвиток (6)
 • Технічні поради по WP (14)
Активні читачі
Павло(1)
Pavlofox(1)
Сергій(1)
Ad60(1)
Спільнота блогу
Вгору