Google + фейсбук Вконтакті Twitter RSS

Недостатньо місця на флешці, хоча воно там є?

Дата: 15 серпня 2012 Рубрика: Комп'ютер Коментарі: 6 коментарів

Флешка сьогодні є незмінним атрибутом людини, яка так чи інакше має справу з комп'ютерами. Ми переносимо на флешках документи, фотографії, медіа файли ... що не говори — це неймовірно зручно. Як годиться будь-якому девайсу — флешки також йдуть в ногу з часом. Від появи першої флеш карти в 1984 році і до сьогодення ці технічні пристрої перетерпіли багато змін. Нікого вже не здивуєш флешкою на 16гб або на 32гб. До речі, швейцарська компанія Victorinox випустила флешку об'ємом 1 терабайт, ось де записуй-переписуй.

Але бувають випадки, коли при спробі запису якогось файлу на флешку, система видає повідомлення, що диск заповнений і на ньому немає місця, хоча місце там є або флешка взагалі порожня. Що робити в таких випадках? Що це, брак флешки?
Такі випадки деколи бувають при спробі записати на флеш карту файл об'ємом більше 4гб. Справа в тому, що флешки йдуть з заводською файловою системою FAT32, а ця система не вміє працювати з файлами великих об'ємів. До 4гб будь-ласка, а більше вже не тягне. Вихід один — перевести пам'ять флешки в систему NTFS. Як це зробити? Необхідно відформатувати флешку в файловій системі NTFS. Форматування флеш карти піде навіть на користь — зітруться всі кластери, які могли бути пошкоджені. Взагалі, рекомендую хоча б раз на півроку форматувати свою флешку, якщо Ви часто нею користуєтесь.

Давайте розглянемо як відформатувати флешку в потрібну нам файлову систему.

Якщо у Вас на ПК стоїть Windows 7 — то зробити це надзвичайно просто, в цій системі можна відформатувати флешку стандартними інструментами. Для початку робимо резервну копію всіх файлів на жорсткому диску (при форматування всі дані втрачаються). Далі відкриваємо «Мой компьютер» і бачимо перелік дисків, які під'єднані до ПК.

Далі клацаємо правою кнопкою мишки по флешці (в даному випадку це диск KINGSTON) і вибираємо пункт «Форматировать».

Перед нами з'явиться віконце з вибором параметрів форматування. Як ми бачимо флешка по замовчування йде в форматі FAT32. Тут рекомендую зняти галочку з «Быстрое (очистка оглавления)», щоб форматування пройшло якомога глибше.

Вибираємо файлову систему NTFS і натискаємо кнопку «Начать». Система, звичайно, попередить про те, що всі дані знищаться, але ми резервну копію зробили, так що сміливо тиснемо ОК.

Далі спостерігаємо процес форматування.

Якщо Ви зняли позначку з «Быстрое (очистка оглавления)», то процес форматування займе декілька хвилин. Після закінчення система проінформує нас, що форматування завершено.

Тепер, відкривши «Мой комп'ютер» ми бачимо диск KINGSTON повністю чистим. Те що нам і було потрібно.

От і все. Тепер у Вас флешка в системі NTFS і більше помилок при запису файлів більше 4гб виникати не буде. Але цей варіант Вам підійде, якщо у Вас ОС Windows 7.

Якщо ж у Вас на ПК операційна система Windows XP. Тут трішки складніше, але не все так страшно. Стандартних інструментів для форматування флешки в NTFS немає, прийдеться зробити слідуюче: Дозволити Windows XP форматувати флешку в NTFS.

Для цього клацаємо правою кнопкою мишки по іконці «Мой комп'ютер» і вибираємо пункт «Свойства».

Переходимо на вкладку «Оборудование».

Тепер знаходимо пункт «Диспетчер устройств» і тиснемо на нього.

Відкриваємо «Дисковые устройства» і шукаємо флешку, яку нам необхідно відформатувати. В нашому випадку це вже друга флешка USB Flash Memory USB Device.

Клацаємо по цьому диску правою кнопкою і вибираємо «Свойства».

В віконці, яке появилось, зверху знаходимо вкладку «Политика» і тиснемо на неї.

Тепер нам необхідно переставити позначення на другий пункт «Оптимизировать для выполнения» і тиснемо ОК. Цим ми дозволяємо Windows XP зняти обмеження і дозволити форматування флешки в NTFS.

Далі відкриваємо «Мой компьютер», знаходимо нашу флешку, клацаємо правою кнопочкою мишки, тиснемо на пункт «Форматировать» і бачимо, що тепер ми можемо спокійно вибирати необхідну файлову систему.

Після форматування, аналогічно до першого варіанту на Windows 7, помилок при запису файлів більше 4гб не буде.

Ці два варіанти підходять, якщо Ви маєте куди зберегти резервні копії файлів з флеш карти. Але бувають випадки, коли ПК чужий, а скопіювати файл великого розміру собі на флешку просто необхідно.

Існує ще один спосіб, який дозволяє перевести флешку в систему NTFS без форматування зі збереженням всіх даних. Тут я не буду гарантувати на 100%, що з даними нічого не станеться, все таки бажано зробити резервну копію, але на моєму прикладі все пройшло вдало.

Тиснемо кнопку Пуск і знаходимо пункт «Выполнить».

Натискаємо на нього і в рядок «Открыть» вводимо наступну команду:

convert g: /fs:ntfs /nosecurity /x

— де g — назва флешки, яку необхідно відформатувати.

Тиснемо ОК і спостерігаємо за процесом. Спочатку система аналізує нашу флеш карту.

І далі перетворює систему FAT32 в NTFS без втрати даних.

Все, після завершення Ваша флешка в файловій системі NTFS і всі дані на ній залишились. Але попереджаю, я не можу гарантувати, що саме на Вашій флеш карті з даними нічого не станеться, все залежить від технічного стану самої флешки.

От і все, тепер у Вас не буде вискакувати повідомлення про те, що флешка заповнена і на ній немає місця, коли Ви бачите і знаєте, що воно там є. Надіюсь, що ця стаття стане Вам у пригоді — коментуйте, якщо у Вас виникнуть додаткові запитання.


З повагою, Олег Волощук.

Бажаєте отримувати повідомлення про публікацію нових статей на блозі? Підпишіться на RSS стрічку оновлень!

 

До запису "Недостатньо місця на флешці, хоча воно там є?" 6 коментарів

 1. Роман коментує:

  Справді тепер можна записувати більше 4Gb але

  Деякі флешки працюють значно повільніше у системі NTFS ніж у FAT32. Після запису великого файлу приходиться переформатовувати назад у FAT32.

  Флешки PATRIOT хочуть своєї утіліти для форматування інакше знову таки швидкість запису і читання на них падає вдічі.

  Такі пироги!

  • Олег Волощук коментує:

   Знову ж таки, не всі флешки сповільнюються. Якщо певні виробники вимагають конкретної програми — це їх власні «понти». Особисто в мене флешка Kingston на 16гб — форматував звичайним провідником Windows. Швидкість запису/читання не впала, працює на ура, як і раніше.

 2. А.М. коментує:

  Щодо місткості флешок і прогресу — пригадався номер з КВНу:

  Студ.гуртожиток, надцять років тому...Заходить хлопець з величезною колодою на плечах. Всі його питають:

  -Що це у тебе?

  -Це — флешка! На 32 мегабайта!

  -Та ну, брешеш!

  -Так, прибрехав трохи...насправді на 16 Мб... Але через пару років такі вже на 32 будуть!!!

  • Олег Волощук коментує:

   Прикольнутись, звичайно, можна, але практично в кожної людини, яка так чи інакше працює з компом, флешка є і далеко не на 512 мб.

   • А.М. коментує:

    Як на мене, цей жарт просто яскраво демонстрував, що за десяток років конфігурації флешок насправді покращились разів у 10...

    Ну, але якщо гумору тут не місце, -"пардоньте"...

Залишити свій коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Цікаве з блогу
Навігація
 • Інтерв’ю (3)
 • Конкурси (5)
 • Оголошення (10)
 • Особисте (16)
 • Плагіни для Wordpress (11)
 • Саморозвиток (6)
 • Технічні поради по WP (14)
Активні читачі
Павло(1)
Pavlofox(1)
Сергій(1)
Ad60(1)
Спільнота блогу
Вгору