Google + фейсбук Вконтакті Twitter RSS

Чому зависає ноутбук — одна з можливих причин

Дата: 11 квітня 2013 Рубрика: Комп'ютер Коментарі: 10 коментарів

Вітаю, товариство! На жаль, техніка має властивість ламатись та глючити в процесі роботи і від цього нікуди не дінешся, все, що зроблено людськими руками — не є досконалим. Сталось це і зі мною — ноутбук почав зависати, ще до завантаження операційної системи, ініціалізується завантаження Bios і все — мертва тиша.

З встановленням операційної системи, з налаштуванням комп'ютерів, з встановленням драйверів я знайомий і можу надати допомогу, але не вважаю себе майстром в апаратній частині пристроїв, тому завжди віддаю вирішення таких проблем в руки професіоналів (майже завжди — посміхніться). В моїй ситуації важко було визначити, що це — збій самої операційної системи чи поломка складової ноутбука.

Виглядало це наступним чином: вмикається ноут, ініціалізується завантаження Bios, біжить рядок, де нам пропонують зайти в сам Bios або обрати, з чого відбудеться завантаження операційної системи. На цьому етапі ноутбук завмирав і не хотів реагувати ні на що — приходилось вимикати його кнопкою Старт і завантажувати повторно.

Зависає ноутбук

Після повторного завантаження — ноутбук працював на всі 100%, ніяких проблем не спостерігалось, та ось цей глюк, при першому вмиканні, на давав спокійно спати — значить якась проблема існує.

Перша думка була — злетів Bios, але, якщо б так сталось — то ноут просто б не завантажувався і видавав чорний чи синій екран, значить тут все в порядку. Перешивати Bios я не ризикував, хоча знаю, як це робиться.

Друга думка — погане з'єднання якогось девайсу (жорсткого диску, як приклад). Може десь труснулось і шлейф відійшов, а при завантаженні операційної системи — не вдається одразу ідентифікувати пристрій. Але теж не те — з самого початку ноут працював відмінно і зависання розпочалось після останнього перевстановлення операційної системи.

Можна було б відкрутити нижню кришку та перевірити, але не хотілось нічого чіпати, так як ноутбук ще гарантійний, а довести потім в сервісному центрі, що поломка сталась не по твоїй вині — надто складно, там хапаються за будь — яку можливість зняти Вас з гарантії.

Та і сам процес походу в сервіс, не викликав особливого захоплення, адже самого сервісного центру у нас в місті немає, а залишати ноутбук в магазині, де я його купував, для гарантійного обслуговування — значить залишитись без машини на довгий час. А пояснення нашим «досвідченим» продавцям (чи то пак — консультантам) причини — нагадуватиме танці з бубоном, адже розтлумачити аборигену, що таке сінематограф — досить складно.

Засів я за пошук та за перегляд різних форумів, де обговорювались можливі причини такого зависання. Скажу одразу — радять все, що завгодно: і перешити Bios, і міняти вінт, і перепаяти міст, і купити нову оперативку, один навіть писав: «Купи новий ноутбук і проблем не буде». Спеціалісти ...

Але, на одному з форумів, не дуже відвідуваному та популярному, я знайшов тему з описом подібної проблеми. Виявляється, таке зависання при завантаженні операційної системи, дуже часто виникає після розбивки вінчестера на окремі розділи та встановлення осі. Мовляв, якимось чином в ноуті кешується надлишкова енергія і він просто перестає нормально завантажуватись.

При чому, не важливо, з акумуляторним живленням чи мережевим. Подібне все це все на байку, але що робити — вирішив я перевірити цю теорію, тим більше, що ніякого технічного втручання це не потребувало.

Що рекомендували зробити — від'єднати живлення по кабелю та витягнути акумулятор, натиснути декілька раз на кнопку Старт, ніби для очищення від кешованої енергії і спробувати запустити знову. Мовляв, навіть в сервісних центрах про цей метод мало хто знає, а якщо і знає, то просто ігнорує.

Ми з дружиною посміялись, адже всі ці дії нагадували шаманські ритуали африканського племені, але спробували. Не знаю, друзі, що Вам казати — чи це простий збіг обставин, чи дійсно цей спосіб не відомий широкому загалу, але ноутбук почав працювати без зависань.

Пройшло декілька днів, я все ж таки не дуже вірив в цю «технологію», та глюків і зависань не було помічено. Пройшло вже біля двох тижнів — ноут працює, як новий.

Отже, все ж таки щось в цьому є. Я, на превеликий жаль, не зберіг адресу форуму і не зміг його потім відшукати, щоб зайти і подякувати людині — порада мені допомогла.

І хоча казково та нереально це виглядає — якщо у Вас починає зависати ноутбук ще до завантаження операційної системи, на етапі ініціалізації Bios, робіть наступне:

— від'єднайте кабель живлення та витягніть акумулятор.

— декілька раз натисніть на кнопку Пуск (виганяємо злих духів :) ).

— ставимо акумулятор на місце або підключаємо кабель і вмикаємо ноут. Тестуємо декілька раз новими перезавантаженнями.

Все, ноутбук ніби прокидається та починає працювати на ура, тобто, не глючить і не висне. Не варто розуміти цю пораду, як 100% гарантію вирішення проблеми, але, при подібній ситуації, ці дії реально допомогли.

Довгих років життя Вашим комп'ютерам і хорошого дня Вам.

Шануйтеся.


З повагою, Олег Волощук.

Бажаєте отримувати повідомлення про публікацію нових статей на блозі? Підпишіться на RSS стрічку оновлень!

 

До запису "Чому зависає ноутбук — одна з можливих причин" 10 коментарів

 1. Віталій коментує:

  Процедура дійсно нагадує шаманство. :grin: Але, якщо допомагає, чому б не спробувати. Буду мати на увазі. Дякую!

  • Олег Волощук коментує:

   Дивина, але факт ... хоча, може простий збіг обставин, хоча дуже дивний)))

 2. Віталій коментує:

  Нфвряд чи збіг обставин — якщо люди радили, то звідкись це взялось, а якщо порада спрацювала, то значить є певна закономірність...

  • Олег Волощук коментує:

   Ну по крайній мірі такий випадок був, можливо комусь стане в пригоді :smile:

 3. Петя коментує:

  В мене виникла проблема з ноутбуком я встановив всі необхідні для роботи драйвера і тому подібне. Ну проходить певний час роботи процесор грузиться до 40-60% і він повністю зависає екран світиться, неможу визвати диспечера задач, просто не арегує ні на які кнопки. Тому змушений вимикати його а потім знову влючати. Що може бути підкажіть пласс...

  • Олег Волощук коментує:

   А як себе веде ноут до встановлення драйверів? Так само зависає? Звідки брали драйвера?

 4. Сергій коментує:

  Приветствую. Извините, что давно не комментировал. Пишу на русском, т.к. на данном компе не установлен украинский язык и нет прав на его установку.

  По первому комменту — это вирус. Как-то на работе сисадмин столкнулся с таким зверем. Альтернативы две: установить диспечер задач от стороннего производителся (как раз для таких случаев придумали, т.к. кроме своей основной задачи этот вредоносный скрипт блокирует стандартный диспечер задач), найти в диспечере незнакомый процесс, с помощью поисковика убедиться, что это он, отключить его и прибить антивирусом; второй вариант — зайти в систему в безопасном режиме и удалить его вручную путем непосредственно удаления самого файла вируса и его компонентов или внутри системного файла почистить прописавшийся вредоносный код. Описал в общих чертах, так как не известно, с каким зверем имеем дело.

  По поводу подвисания ноута: проблема может быть еще в засорении куллера, вследсвии чего он не дает достаточное охлаждение и срабатывает система защиты. Засоренным может быть любой куллер: ЦП, видеокарта... Старые ПК и ноуты, чтоб избежать перегрева, подвисали, а более современные просто выключаются. Если подобное повторится хотя бы раз, лучше обратиться в сервисцентр, в котором за чистку куллера придется выложить около 50 грн или попробовать почистить вентиляторы самому. По сравнению с ремонтом — это недорого. Мне как-то за замену северного моста пришлось заплатить свыше 1000 грн. Причина — перегрев. Ноут около 10 раз за все время отключался. В итоге пришел момент, когда он не включился.

  • Олег Волощук коментує:

   Чудово розуміємо і російську :smile: . Ноут, Сергій, не хотілось чіпати, бо гарантійній і робота вже стабілізувалась, хвала Богу.

 5. Віталій коментує:

  А чому я не бачу свіжих коментів? :shock: На електронку приходять, а заходжу на статтю і через посилання на коментарі, і через посилання на статтю — тільки старі коменти!

 6. Віталій коментує:

  ні все нормально, тепер бачу.

Залишити свій коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Цікаве з блогу
Навігація
 • Інтерв’ю (3)
 • Конкурси (5)
 • Оголошення (10)
 • Особисте (16)
 • Плагіни для Wordpress (11)
 • Саморозвиток (6)
 • Технічні поради по WP (14)
Активні читачі
Павло(1)
Pavlofox(1)
Сергій(1)
Ad60(1)
Спільнота блогу
Вгору