Google + фейсбук Вконтакті Twitter RSS

Гороскопи, таємниця прізвища, архіви КДБ — чистої води лохотрон

Дата: 12 січня 2013 Рубрика: Обережно - лохотрон! Коментарі: 5 коментарів

Наскільки ми всі полюбляємо «халяву» — просто не передати словами, ну немає чого кривити душею, адже кожен з нас хотів би отримати щось (особливо, коли за це потрібно платити) безкоштовно. Ось і виграють на нотках нашої жадібності свої увертюри різного роду шахраї. Я буду розглядати різні види шахрайства, але сьогодні хотів би поговорити про популярний вид виманювання грошей в користувачів — це всілякі гороскопи, доступи до баз (прізвищ, даних ДАІ, КДБ), секретні методи по скиданню ваги та тому подібне.

Ви, я впевнений, не один раз зустрічали в мережі такі яскраві сайти, де пропонується ввести свої дані, пройти декілька кроків та отримати «надсекретну» інформацію у вигляді архіву Вашого прізвища, супер-пупер точного гороскопу, даних про Вашу родину з архіву спецслужб і т.д. Вам смішно? А є люди, які ведуться на ці хитрощі та втрачають свої кошти...

Ну що тут можна сказати — лохотрон чистої води, хоча виглядають ці ресурси цілком пристойно, можна навіть сказати, що викликають довіру. Це зрозуміло, адже не будуть люди вестись на таку «пропозицію», якщо сайт буде зроблений на Blogger чи Юкозі, як приклад.

Тому шархаї не скупляться на організацію свого «бізнесу» — все повинно виглядати на вищому рівні. І ось Ви заходите на такий ресурс і розпочинаєте. Вводите своє прізвище і слідуєте за вказівками, які необхідно пройти для отримання інформації. Покажу Вам на прикладі одного сайту (адресу вказувати не буду), який я знайшов в інтернеті на першій сторінці видачі.

Я, наприклад, хочу дізнатися таємницю свого прізвища...

Мені пропонують пройти 9 кроків, де необхідно вказати прізвища всіх моїх близьких родичів (вже повинно насторожити :) ). Ну що ж, вказую.

Після всіх процедур іде ніби збір даних по всіх можливих архівах. Недосвідченому користувачеві це може здатися ох як солідно.

А далі, власне відбувається те, заради чого і закрутилась вся ця катавасія — необхідність пройти так звану антиспам перевірку, для підтвердження того, що ми реальна людина.

Що відбувається потім, думаю не важко здогадатись. А далі «бабайка» починає тирити з Вашого мобільного рахунку кошти, просто скажено їх знищувати. Тому що, виявляється, Ви підписались на якусь послугу «розсилка повідомлень» чи ще чогось і згодились за це платити.

Звичайно, що про якийсь архів мови вже не ведеться — свою задачу зловмисники виконали на 100%, тобто вони нас «лоханули». А як гарно та солідно все це виглядало, правда?

Колись власники таких ресурсів прямо писали, що для отримання інформації необхідно відправити СМС, яке коштує стільки і стільки (звичайно, що суми були неправдиві), але зараз вони еволюціонували, тому пишуть просто — безкоштовне СМС на безкоштовний короткий номер, ніби для того, щоб переконатись, що ми реальна людина.

Нажаль, багато хто навіть не задумується про можливість існування такого «сервісу». Якщо б таке було можливим, то для чого нам тоді слідчі органи та експертні служби? Просто ввів дані людини і все, ти Еркюль Пуаро. Не може така інформація міститися у відкритому доступі — це варто розуміти.

Шануйтеся, бережіть себе та своїх близьких.

І невеличкий відео ролик в тему (джерело www.novy.tv):


З повагою, Олег Волощук.

Бажаєте отримувати повідомлення про публікацію нових статей на блозі? Підпишіться на RSS стрічку оновлень!

 

До запису "Гороскопи, таємниця прізвища, архіви КДБ — чистої води лохотрон" 5 коментарів

 1. fenicandes коментує:

  Та, є багато жертв таких розводів. Мій знайомий дуже хотів взнати таємницю свого прізвища, і з його рахунку зняло десь 80грн, а «таємниці», звісно, не взнав.

  Але, зрештою, якщо вже дуже хочеться — треба читати на кожному з таких сайтів угоду про надання послуг — вона, як правило, є (тільки часто дрібнюсіньким шрифтом на 10сторінок, що відбиває охоту до читання). Там то і пишеться щось типу «абонент нашої підписки отримує ТЕСТОВИЙ доступ до деяких сервісів сайту», або, ще краще «користувач погоджується, що даний сервіс є жартівливим»!!! — реально таке зустрічав на сайті, що пропонував «доступ к чужим смс»

  • Олег Волощук коментує:

   Вчи людей, вчи ... от і в МММ2012 багато щиро вірять, ні, не вчимося ми на помилках...не вчимося... :sad:

 2. Pavlofox коментує:

  Мені сьогодні прийшов лист від «Вконтактє», хоча я там аккаунт тримаю тільки для лайків моїх постів.

  Так от, пише: «Аккаунт заблокирован за рассылку спама.

  Пройдите процедуру смены пароля и восстановления аккаунта» а далі веде на адрес www крапка vk.cc

  Я одразу не звернув увагу на доменну зону. Добре що Аваст не підвів.

  • Олег Волощук коментує:

   Ага, а є ще odnolasniki.su і тому подібне ... фішинг процвітає зараз :lol:

 3. Сергій коментує:

  Вид мошенничества, о котором упоминалось в видео, действительно становится менее популярным, так как, полагаю, становится менее прибыльным и статистика обращений в кол-центр мобильных операторов это подтверждает.

Залишити свій коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Цікаве з блогу
Навігація
 • Інтерв’ю (3)
 • Конкурси (5)
 • Оголошення (10)
 • Особисте (17)
 • Плагіни для Wordpress (11)
 • Саморозвиток (6)
 • Технічні поради по WP (14)
Активні читачі
Павло(5)
Ad60(4)
Андрій(3)
Pavlofox(3)
MrVigner(2)
Олександр(1)
Пан П(1)
Віктор(1)
Спільнота блогу
Вгору