І знову про лохотрон в мережі — і знову під іменем WebMoney

Дата: 22 квітня 2013 Рубрика: Обережно - лохотрон! Коментарі: 13 коментарів

Вітаю, товариство! Цього разу я хочу Вам розказати про черговий вид лохотрону, під личиною платіжної системи WebMoney, в який було запропоновано вляпатись мені особисто. Буквально вчора, повернувшись з дружиною та дітьми з недільного «шопінгу», я виявив на своїй поштовій скриньці цікавого листа.

На цей e-mail я ніколи в житті ніякі платіжні системи не реєстрував, скринька дуже давня і зараз практично не використовується. Лист був з достатньо серйозної адреси - admin (support)@webmoney.ru, але для зворотної відповіді вказувалась зовсім інша, з сервісу mail.ru, що одразу засвідчило шахрайські наміри відправника.

Власне, що це був за лист? Приведу Вам текст повідомлення, яке мені прислали — варіації змісту можуть бути різні, але суть лохотрону Ви вловите.

Шахрайський лист під WebMoney

Я, показавши цей лист дружині, заради приколу, написав на електронну адресу mail.ru і що Ви думаєте? Зав'язалось листування!)) В процесі спілкування з «адміністраторами», мені вдалось збити суму платежу до 15 доларів і домовитись перерахувати все це на банківську карту.

Після того, як ми зійшлись на конкретній сумі — я послав їх ну дуууже далеко, хоча, я гадаю, особливого впливу на свідомість та совість шахраїв це не мало)).

Але ... я то посміявся, та дехто з користувачів, все ж таки, на цей гачок потрапляє. Я походив по форумах і дійсно, певний відсоток користувачів платіжної системи WebMoney, клюють на цей лохотрон.

По-перше, сам текст листа складений вкрай неграмотно, чого варта сама фраза «со всем глубочайшим прискорбием и вырыванием волос на голове вынуждено сообщить Вам...». Ніколи, я так думаю, адміністрація сервісу не опускалася б до такого примітивізму.

По-друге, ніколи і ні за яких обставин WebMoney не стали б просити в користувачів гроші. Уявіть собі, що банк, де Ви обслуговуєтесь, прислав Вам повідомлення, мовляв, допоможіть нам ... у нас тяжкі часи, грошей не вистачає ... явний лохотрон.

По-третє, слідкуйте, на яку поштову скриньку приходять такі повідомлення. Електронні адреси беруться з якоїсь спамерської бази і листи відсилаються всім користувачам, в надії на відсоток тих, хто дійсно WebMoney користується. Якщо Ви ніколи на цю скриньку не реєстрували ніяких платіжних систем, висновок простий — це шахрайство.

Взагалі то, доцільно було б зайти на сайт системи та написати листа в службу підтримки, але я цього робити не став, тому що очевидний факт шахрайства і смішити супорт Webmoney я не захотів.

Чому ж такі лохотрони активні і по сьогодні, якщо ці схеми давно відомі? Та все дуже просто — кожного дня з'являються все нові користувачі інтернету, кожного дня люди розпочинають користуватись платіжними системами, тому, з огляду на це, такі схеми будуть працювати, поки існує інтернет)).

Тому, друзі, будьте пильними, не піддавайтесь емоціям — переважна більшість шахрайських схем, якраз таки і розрахована на емоційний стан потенційної жертви. Якщо такі (чи подібні) листи приходять до Вас від імені відомих та популярних систем — одразу ж пишіть з офіційного сайту в службу підтримки та виясняйте, чи дійсно такий прецедент мав місце.

Пошукайте в мережі відгуки та думки тих, хто на це вже попадався — забийте в пошуку тему листа чи електронну адресу і, я впевнений, Вам все одразу стане зрозуміло. Ніколи не поспішайте комусь щось платити чи віддавати якісь дані та паролі — спочатку переконайтесь в справжності та офіційності повідомлення.

Пам'ятайте, ніколи платіжні системи (чи інші сервіси) не будуть вимагати від Вас авторизаційних даних, паролів чи оплати за «тяжкі часи».

Будьте пильними та врівноваженими, не піддавайтесь емоціям!

P.S. В тему — перегляньте відео про ще один вид інтернет — шахрайства, так звані нігерійські листи. Лохотрон, який зародився більше 20 років тому в Нігерії, продовжує працювати і по нині!

Шануйтеся!


З повагою, Олег Волощук.

Бажаєте мати свій власний блог на WordPress?

Отримайте АБСОЛЮТНО БЕЗКОШТОВНО детальний відеокурс і вперед!

Ваш E-Mail 100% в безпеці!

 

До запису "І знову про лохотрон в мережі — і знову під іменем WebMoney" 13 коментарів

 1. Pavlofox коментує:

  Ну так, справжня адміністрація дотримувалася б ділового стилю у листуванні, а не писали про виривання волосся. :grin:

 2. Сергій коментує:

  Как люди на такое клюют? Из содержания писем уже видно, что явный лохотрон (видео тоже касается).

 3. Олег Волощук коментує:

  :| :| :| без найменшого поняття))

 4. Валентина коментує:

  До болю знайоме... корисна інфа для наївних людей...якою була та сама недавно...

 5. Павло коментує:

  А в супорт Webmoney, думаю, треба написати. Вони повинні бути в курсі, що від їх імені здійснюється шахрайство.

 6. Сергій коментує:

  В чем большой плюс платежной системы Webmoney, что они не работают с проектами, которые хотя бы отдаленно напоминают мошеннические, например, такие как пирамиды или так называемые онлайн-игры с выводом денег и блокируют аттестат.

  Поэтому всегда обращайте внимание на наличие аттестата системы Webmoney у интернет-проекта, который предлагает заработать. Если на сайте висит кнопка «Аттестованный участник системы Webmoney», то не значит что аттестат на самом деле есть. Как минимум кнопка должна быть кликабельна...

 7. Сергій коментує:

  Пожалуйста :)

  Вообще, как упоминал Олег, в первую очередь, перед тем как вкладывать куда-либо свои деньги, поищите отзывы. Если отзывы отсутствуют, то иногда и в таком случае стоит воздержаться.

 8. igor коментує:

  Це першоквітневий жарт такий :roll:

  А стосовно нігерійця то у мене було листування з таким і він заперечував, що нігерцієць.

 9. igor коментує:

  Фортуна мені посміхнулася і я отримав такого листа, правда суми були значно менші. Лист було надіслано українською через гугл-перекладач :cool: Я натомість відправив відповідь англійською, мов ти нігерієць і хочеш мене розвести. Та він написав мені що не нігерієць, а з Оксфорду :?: Я натомість написав скільки людей вже він обдурив. Він натомість надіслав якусь вигідну на його думку для мене пропозицію.

  • Олег Волощук коментує:

   Я також люблю з ними переписуватись, вдавати зацікавленого, а потім ... ну, менше з тим)))

Залишити свій коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Google + фейсбук Вконтакті Twitter RSS
Категорії
 • Інтерв’ю (4)
 • Конкурси (5)
 • Оголошення (11)
 • Особисте (18)
 • Плагіни для Wordpress (15)
 • Саморозвиток (7)
 • Технічні поради по WP (20)
Канал на YouTube
Соціальні спільноти
Кращі коментатори
Анна(11)
Валентин.(2)
Олександ.(2)
Марійка(2)
Ірина(2)
Дмитро(1)
Pavlofox(1)
Тарас(1)
запитів / генер. стор. / спож. пам'яті
52 / 0.348 / 58.41mb
Вгору