Бізнес та інформація — як заробляти гроші в інтернеті на інфобізнесі

Дата: 4 квітня 2013 Рубрика: Про заробіток Коментарі: 9 коментарів

Доброго дня, друзі! Цим постом я, скоріш за все, відкрию цикл статей про інформаційний бізнес, про заробіток в інтернеті на продажі інформації. Бізнес та інформація — дві речі, які дуже тісно переплітаються та не можуть існувати окремо, не може бізнес успішно функціонувати без інформації і, відповідно, якщо ти володієш інформацією, то можеш побудувати та розвивати свій бізнес. Суворий «закон джунглів» сучасного суспільства диктує нам свої умови і ми (нічого тут не поробиш) змушені ці правила приймати.

За інформацію ми змушені платити, а ті, хто цю інформацію мають, можуть нам її продати. Якщо ж ми володіємо певною інфою, яка не доступна в широкому загалі або доступна, але дуже подрібнена та розкидана, також можемо на цьому заробити. Говорячи слово «заробити», я не маю на увазі заробіток на фрілансі, партнерках чи таке інше, а саме організацію власного, довгострокового бізнесу на своїх знаннях.

Якщо спробувати добратися до суті слова інфобізнес (бізнес та інформація), то під цією «кодовою назвою» можна розуміти все, що пов'язано з інформаційним наповненням та забезпеченням — партнерки, вебінари, семінари, програми, скрипти, відеокурси, електронні книги і т.д. Але ми будемо говорити саме про продаж власної, підготовленої, систематизованої, упакованої інформації, тобто — наших з Вами знань.

Читаючи різні сайти та блоги, я дуже часто натрапляю на такий вислів, як «вибір прибуткової ніші» для інфобізнесу. Не знаю, друзі, але я вважаю це вкрай невірним напрямком та стратегією. Як можна вибрати прибуткову нішу? Аналізуючи популярність? Аналізуючи ціну продуктів? Аналізуючи конкурентів?

Можливо і так, але що далі? Що Ви зможете запропонувати потенційному клієнту, якщо в цій темі не розбираєтесь взагалі? Ну і що з того, що ця ніша прибуткова? Ви повинні запропонувати людям інструмент, який вирішить певні їхні проблеми чи питання, але для цього необхідно бути «в темі».

От як приклад, давайте спробуємо уявити, що «дзеркальна фотографія» дуже прибуткова ніша інфобізнесу і продукти, які освітлюють питання фотографії, коштують дуже дорого та користуються великим попитом. Ну і що з цього мені, якщо я взагалі не розуміюсь на дзеркальних фотоапаратах та фотографіях? Що я зможу запропонувати аудиторії? Рівним рахунком — нічого.

Можна, звичайно, піти за схемою бізнес — інформація, засісти за літературу, купити дзеркальний фотоапарат, попрактикуватись та видати «щось», але чи буде цей продукт дійсно якісним та професійним? Це вже питання.

Тому я вважаю, що вибір прибуткової ніші — невірний підхід до інформаційного бізнесу, до питання, як заробляти гроші в інтернеті. Тут необхідно керуватись зовсім іншими принципами — принципами власної обізнаності та інформаційної забезпеченості.

Взагалі то, інформаційний бізнес — це не тільки продаж інформаційного товару, це ще й продаж власного бренду. Для того, щоб запустити успішний та прибутковий механізм продажу інформації, необхідно позиціонувати себе, як професіонала, заробити ліміт довіри у Ваших потенційних клієнтів.

Чому, на сьогоднішній день, багато відомих та успішних інфобізнесменів продають фактично ніщо за великі гроші? Тому що вони продають свій бренд і «піпл хаває». Люди довіряють цим особистостям і купують, це як в університеті, пригадуєте, спочатку ти працюєш на заліковку, а потім вона на тебе і багато нечистих на руку та безпринципних людей цим користуються.

Що ж робити? Та все просто — оберіть нішу, в якій Ви добре розумієтесь і не думайте, що тільки теми про сайти, блоги та сео, мають попит та популярність в інтернеті.

Знову ж таки — приклад. Ось є в мене постійний читач Юрій з Білорусії, який зовсім недавно створив блог за моїм курсом, а тематика — народна медицина та рецепти, блог — www.donskojkazak.com

Як Ви думаєте, буде в такого блогу своя аудиторія? Звичайно буде, про народну медицину зараз багато інформації з'являється та тематика стає популярною. А кому інфобізнесмен продає свої продукти? Правильно, власній, зацікавленій аудиторії. І якщо б Юрій створив інформаційний продукт, не важливо що — курс, книгу ... то, при правильній стратегії розвитку блогу та збільшення підписної бази, цей продукт може принести власнику хороший дохід — ось Вам і інфобізнес.

Я бачив продукти про вирощування огірків, про сад і город, про манікюр, про євроремонт своїми руками, дійсно хороші, практичні речі, власники яких отримують непоганий дохід, керуючись принципом бізнес та інформація, і хто не хоче все це шукати та випробовувати самостійно, винагороджує автора купівлею цього продукту, все чесно.

Чомусь побутує така думка (в мене склалось таке враження), що тільки сео, сайтобудування, просування та розкрутка можуть бути прибутковими нішами, а все інше — дитячі забавки. Не правда, люди шукають різну інформацію в мережі і таких людей (зацікавлених певною тематикою) потрібно перетворити в своїх постійних читачів.

На форумах вебдизайнерів, Ви ж не зустрінете тих, хто цікавиться музикою, чи на форумі художників — не буде людей, які цікавляться спортом, кожна ніша, кожна тема, формує навколо себе зацікавлену спільноту користувачів, а Ваш блог може стати такою спільнотою, платформою бізнес та інформація, платформою для спілкування зацікавлених читачів і не важливо, на яку тему Ваш ресурс.

На запитання, як заробляти гроші в інтернеті на інфобізнесі, можна дати першу, стартову пораду — формуйте навколо себе постійну аудиторію зацікавлених користувачів, адже саме ця аудиторія стане відправною точкою для Вашого становлення, як інфобізнесмена.

Звичайно, що в рамках однієї статті, всю суть інформаційного бізнесу не розкрити, тому це буде лишень вступом до великого світу, де панує бізнес та інформація.

Що Вам робити? Створювати блоги, просувати блоги, збирати підписну базу та зацікавлену аудиторію, адже інформаційний бізнес не робиться наскоком, за декілька днів, цьому передує довга, важка та щоденна праця. Тут панують ті ж закони, що і у звичаному житті: для того, щоб щось отримати — потрібно щось віддати.

А віддавати Ви будете свої знання, свій час, свою працю, тобто, Ви будуєте фундамент Вашого майбутнього інформаційного бізнесу. Вам необхідно, в першу чергу, сформувати навколо себе аудиторію вдячних читачів, тому, створення блогу, я вважаю, першим кроком до будь — якої діяльності в мережі, бізнес це чи ні.

Про механізми організації, про інструменти ми поговоримо в наступних статтях, саме одному з НАЙВАЖЛИВІШИХ інструментів інформаційного бізнесу і присвячений мій новий безкоштовний відеокурс, який от — от вийде, тому слідкуйте.

Підсумком до цих роздумів я можу виділити наступне — не кидайтеся на, так звані, прибуткові ніші, в кожній ніші є свої читачі та своя аудиторія, в кожній ніші можна створити бізнес на продажі інформації, тому, в першу чергу, формуйте, за допомогою блогів, навколо себе зацікавлену аудиторію та брендуйте себе, як автора.

Це перший крок, з якого починали всі, абсолютно всі інфобізнесмени. Бажаю Вам вдалих ідей, продумайте добре тематику Ваших ресурсів та формуйте власну підписну базу.

Шануйтеся!


З повагою, Олег Волощук.

Бажаєте мати свій власний блог на WordPress?

Отримайте АБСОЛЮТНО БЕЗКОШТОВНО детальний відеокурс і вперед!

Ваш E-Mail 100% в безпеці!

 

До запису "Бізнес та інформація — як заробляти гроші в інтернеті на інфобізнесі" 9 коментарів

 1. Віталій коментує:

  Погоджуючись зі статтею відсотків на 90, не погоджусь в одному, а може просто уточню. Не кидаючись в «так звані прибуткові ніші інфобізнесу», все ж, думаю, треба визначити, чи є в цій ніші гроші взагалі і, хоча б теоретично визначити, чи готові люди платити гроші за той тип інформації, що ви збираєтесь запропонувать.

  • Олег Волощук коментує:

   Аналіз само собою, про це навіть мови немає, я не сперечаюсь :smile:

 2. Pavlofox коментує:

  От в мене досить відвідуваний сайт про папуг. Скільки вже над ним б'юся, але заробити більш-менш нормально не вдається. Це напевне буде доти, доки не почну продавати якісь клітки чи корм для папуг.

  А на контекстній рекламі в цій тематиці сильно не заробиш.

  • Олег Волощук коментує:

   Ну як варіант)) Або курс по догляду за папугами, наскільки я знаю, в тебе там і підписна база є і ти продовжуєш її збирати.

 3. Сергій коментує:

  Нарешті дочекався... :)

  «Правильний вибір» так званої «прибуткової ніші» не дасть результату, як що ти в ній ні бельмеса не розумієш. Ніша буде прибуковою тільки тоді, коли ти сам себе в ній з впевненістю можеш назвати спеціалістом або досягаєш конкретних резульатів, які недосяжні іншим. Ось в такому випадку, на мою думку, дійсно можна продати свій інфопродукт, бо колеги і однодумці можуть задатись питанням: «Що ж він таке робить і внього виходить?», — і заплатити за цю відповідь. Але це одна сторона медалі, інша, більш скептична, полягає в упередженому ставленні — прибуткову тему ніхто палити не буде.

  • Олег Волощук коментує:

   "Нарешті дочекався... " — ну це лиш початок)).

   Все вірно, прибуткова ніша — питання примарне, я зажди дивувався, коли люди заводили, як приклад, сео блоги, але до сео там ще було дуже далеко... Прибуткова ніша — це улюблена ніша, ну і, звичайно, аналіз ринку.

 4. Сергій коментує:

  Головне, що початок покладений! Цікаво буде слідкувати за розвитком Ваших починань.

  В СЕО-блогах тема СЕО — лише складова. В основному вона перетинається з темою заробітку в мережі, варіантах цього заробітку, наприклад, арбітраж трафіка. А без СЕО тут ніяк. Хочеш мати якісний трафік, маєш трохи розбиратись в СЕО — мати певні навички. Інша справа, якщо у читачів блогу не все виходить.

  Також завдяки СЕО можна будувати свою реферальну мережу в різних ПП. Якщо кістяк буде створений, то в майбутному можна буде мати пасивний прибуток. Але тут теж треба працювати самому, навчати інших... Мало, коли реферал просто зареєструється. Потрібно, щоб він почав працювати, бачив результат своєї роботі і, виходячи з цього результату, хотів крокувати і розвиватись далі.

 5. Oleksii коментує:

  Просто доповню, взагалі вважається що 90% всіх грошей крутяться в 3-х основних мега-нішах — здоров"я, стосунки і гроші. У них найбільш ефективно знаходити підніші, які тобі близькі. Це можне бути що завгодно. Наприклад, як скинути жир на животі, як зробити стосунки міцнішими чи як заробляти в подорожах.

  А є ніші де, як не крути, можливості менші. Хоча б там, де інформацію є сенс купувати тільки раз, і проблема вирішена. Повторних покупок суміжних товарів вже не буде. Або де цільова аудиторія фінансово дуже неплатоспроможна.

  Відповіcти
  • Олег Волощук коментує:

   Не можу не погодитись, все вірно. Але людина не зможе професійно викласти матеріал, якщо вона в тому не розуміється або не любить. Вийде щось ... і тоді 100% путнього не буде.

   Тому, наприклад, писати чи створювати продукти про «гроші та бізнес», якщо ти в цьому не петраєш, ще більш нелогічно, ніж працювати в менш прибуткових нішах, але в знайомому середовищі.

   Відповіcти

Залишити свій коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Google + фейсбук Вконтакті Twitter RSS
Категорії
 • Інтерв’ю (4)
 • Конкурси (5)
 • Оголошення (10)
 • Особисте (18)
 • Плагіни для Wordpress (15)
 • Саморозвиток (7)
 • Технічні поради по WP (19)
Канал на YouTube
Соціальні спільноти
 • Вконтакті
 • OK
 • Facebook
Кращі коментатори
Віктор Х.(14)
fedun(9)
ML(5)
Володими.(4)
Pavlofox(4)
Саша(4)
Світлана(4)
Cyber(3)
запитів / генер. стор. / спож. пам'яті
56 / 0.399 / 58.4mb
Вгору