Блог, як бізнес — модель або на чому заробляти власнику ресурсу

Дата: 8 липня 2013 Рубрика: Про заробіток Коментарі: 12 коментарів

Доброго дня! Багато хто з власників блогів рано чи пізно задумується над заробітком за допомогою свого ресурсу. Самоствердження, саморозвиток, пізнання нового — так, важливі складові ведення персонального щоденника, але я щиро переконаний, що думка про монетизацію, про становлення блогу як бізнес моделі, відвідує практично кожного веб-майстра, ну хочеться мати джерело доходу і не залежати від когось. Та проблема в тому, що велика кількість блогерів не знають, а як вони будуть заробляти на своєму ресурсі. Знають — так, можна заробляти, але яку стратегію обрати? Як розвивати свій блог і яку модель монетизації поставити в пріоритеті?

Дуже часто я зустрічаю в мережі пропозиції на кшталт — створимо бізнес блог за ... грн., на якому Ви будете заробляти гроші. Дивно таке бачити і на моє переконання взагалі не вірна пропозиція і позиція, адже сайт — це всього інструмент, а не сам бізнес. Потрібна бізнес ідея, спосіб заробляти кошти, а за допомогою чого — вже питання зовсім іншого виміру.

Аналогічно і в блогосфері, блог — це інструмент. Так, він може приносити дохід, він може заробляти, але потрібно знати як Ви це будете робити! Простий приклад — Ви плануєте відкрити бізнес по вантажних перевезеннях. Який автомобіль для цього  потрібно обрати? Правильно, вантажний. Легковий для таких цілей не підійде.

Блог — це той же автомобіль. Ви повинні чітко знати на самому початку — на чому Ви плануєте заробляти в пріоритеті, на посиланнях, на рекламі ... відповідно до цього і розвивати свій ресурс.

Наприклад, для посилань Вам важливі пузомірки (ТіЦ та PR), для реклами — відвідуваність, для інфобізнесу — брендовість та авторитетність ... а розвивати блог і думати: «Та ... поки що нехай, а там побачимо ...» в корені невірна позиція.

Давайте поговоримо про основні напрямки бізнесу, заробітку на блозі для того, щоб потім Ви не виглядали, як герой однойменної скульптури, а чітко знали — які види монетизації бувають та що обрати і куди рухатись.

Скажу відверто — я також через ці перипетії пройшов, також планував одне, а потім інше, розпочинав з одними думками, а виявилось все не так ... тому зараз розумію, що тільки чітко вибрана стратегія розвитку та бізнесу може принести відчутний результат.

Отже, на чому блогер може заробляти та які джерела доходу існують з власного блогу.

1. Продаж посилань — вид заробітку, який на слуху та на шпальтах практично кожного користувача та кожного блогера. На мій погляд — доволі небезпечний та непостійний заробіток, адже посилання можуть купувати (якщо Ваш ресурс має необхідні показники), а можуть і не купувати (якщо позиції впадуть), все залежить від їх величності пошукових систем.

Тим більше, що зараз ці самі ПС дуже строго відносяться до продажних посилань, тому зловживати цим не рекомендується. З часом, якщо Ви поставите наголос тільки на цьому методі, ресурс може просто заспамитись і прийдеться робити все з самого початку, тобто — створювати новий, нарощувати пузомірки і продавати посилання.

Як додаткове джерело доходу — цілком можливо, як основне — не варто сильно розраховувати.

2. Контекстна та банерна реклама — достойний варіант монетизації, але знову ці «але» ... Щоб отримати відчутний результат з такого виду реклами, потрібно мати досить хорошу відвідуваність, хоча б 300-500 заходів на добу. Інакше зиск буде в районі нуля, плюс до всього поріг виводу заробленого буває такий, що чекати Вам і чекати ...

А щоб досягти 500 відвідувачів на добу — потрібно попрацювати і не один місяць, а то і більше. Так що — контекстна реклама в пріоритеті розглядається, але як додаткове джерело.

3. Рекламні статті та огляди. Тут все дуже просто — Ви за гроші пишете огляд певного сервісу, товару чи компанії та отримуєте за це винагороду. Але ... замовляти такі статті люди не будуть з блогів, де невисока відвідуваність, малий траст та авторитет, нульові показники.

Відповідно — потрібно добре попрацювати, щоб Вам, як власнику ресурсу, платили гроші за «добре слово» про якийсь товар.

4. Партнерські програми — цей вид заробітку я б виділив окремо, він підійде навіть для початківців та молодих блогів.

Варіанти розвитку різні: Ви можете розмістити посилання на своєму ресурсі (яке ніхто Вам не забороняє закрити від індексації, на відміну від продажних посилань) та рекомендувати продукт своїм знайомим через блог, через соціальні мережі і т.д.

Або можна написати хорошу, об'ємну, оптимізовану статтю, закупити на неї декілька вхідних посилань та просувати в ТОП видачі. Люди читають, клікають, купують — ви отримуєте комісійні. При чому, в багатьох партнерках комісійні досить суттєві — від 50% до 60%.

Та будьте обережні, обирайте тільки дійсно варті уваги та корисні продукти, інакше просто злиєте себе, як авторитетну людину і подальші Ваші пропозиції не будуть вартувати і копійчини.

5. Інфобізнес або продаж власних інформаційних продуктів.

Ось цей вид заробітку, бізнесу, монетизації — не важливо як назвати, я ставлю на перше місце для себе. Звичайно, що тут є дуже багато підводних каменів — це і якість продуктів, і підписна база, і авторитетність автора, і технічні навички та знання, але воно того варте.

Маючи дійсно якісну річ, якісний продукт, Ви заробляєте собі ім'я, ви стаєте авторитетом для тих, хто хоче у Вас чомусь навчитись. Але майте на увазі, ні в якому разі не створюйте продукти «аби продати», перш за все — це повинна бути велика цінність для Ваших користувачів.

Вклавши один раз сили, час, знання, натхнення — Ви отримуєте хороший, суттєвий, постійний і пасивний дохід.

Окрім цих методів, існує ще багато інших, але основу основ ми з Вами розібрали. Я не говорю про те, що потрібно зациклюватись на чомусь одному — вдале поєднання декількох методів може бути цілком виграшним та прибутковим, але спрямувати свої сили Ви повинні в одне русло, а сторонні джерела — будуть Вам в допомогу.

Перш за все — Ви повинні любити свою справу, віддавати їй всього себе, вміти та могти працювати на перспективу, адже нічого не буває одразу. Акумулюйте свої сили, прагнення та плани і ... найголовніше — рухайтесь, не стійте на місці!

Бажаю Вам здійснення всіх найсміливіших планів, будьте щасливими.

Шануйтеся!


З повагою, Олег Волощук.

Бажаєте мати свій власний блог на WordPress?

Отримайте АБСОЛЮТНО БЕЗКОШТОВНО детальний відеокурс і вперед!

Ваш E-Mail 100% в безпеці!

 

До запису "Блог, як бізнес — модель або на чому заробляти власнику ресурсу" 12 коментарів

 1. Pavlofox коментує:

  Олег, ти пропустив ще одне: надання власних послуг на блозі. З чого потім може вирости вебстудія, чи щось таке.

  • Олег Волощук коментує:

   Можливо і варто було б виділити ці послуги окремо, хоча як на мене все це і є інфобізнес. Тим не менше — дякую Павло за поправочку :smile:

 2. MrVigner коментує:

  Дуже шкода що я не знав і не цікавився такими речами роки два назад... Я просто вів блог (той же інфо-світ, але тоді він був зовсім іншим) і ніде його не просував, просто писав, робив рерайт, або ж просто переклад якщо лінь чи часу не було. Але не зважаючи на це на початку 2013 року на блог приходило біля 100 людей щоденно.

  Але після того як почав цікавитись блогосферою. почав читати та дізнаватись багато нового, стало зрозуміло що такий вигляд як мав блог незадовільний, а якість статей тим більше. Довелося переходити на інший двигун та починати заново (хоча деякі статті я все ж переніс на нову платформу, але тільки малу частину).

  Та от, сьогодні я пів дня продумував стратегію просування та монетизації саме інфо-світу, і якщо все буде добре то до кінця цього року можна буде сміливо починати монетизацію (також визначився з способом). (Ого який великий комент вийшов :-D )

  • Pavlofox коментує:

   Вікторе, відвідуваність важко підняти якщо не писати під пошукові запити. Ось на моєму блозі біля 300 статей, якби я їх писав під пошукові запити то зараз відвідуваність була б мінімум півтисячі щодня.

   Інша справа, що в укрнеті не так вже й багато тих пошукових запитів.

   А на свій «інфосвіт» можеш нагнати ТІЦ та PR, і спробувати додати в GoGeTlinks, адже виглядає пристойно.

   • MrVigner коментує:

    Приблизно так і планую зробити, але не хочу перетворювати його у ГС. Тому зробив собі маленький план, — до кінця літа (доти я нематиму нормального інтернету і оплачуваної роботи в реалі) щоденно шукатиму та розміщуватиму лінк на нього на 1-3 трастових сайтах (якщо таких буде нестача то просто на сайтах де лінки в нофолоу не беруться), так наб’ється десь біля ста зовнішніх посилань (а майже 50 вже є), вийде в сумі 150, думаю цього бужде достатньо щоб тіц до 10 підняти. Після цього почну купувати потрохи на тому ж GoGeTlinks посилань, + розвиватиму потрохи сайти -сателіти. Загалом до зими як мініму Тіц до 70 мушу підняти. Ну а вже потім спробую продавати посилання, але так щоб не більше ніж кожна п’ята стаття була з таким посиланням. (Звісно тоді більше часу та можливостей буде, тому в день мінімум 2-3 статті писатиму на сайт).

    Загалом сподіваюсь все вийде. Адже інфо-світ має дати мені фінансування для перспективнішого проекту :-)

  • Олег Волощук коментує:

   То не дивно, я такий самий був) Коли створив свій перший сайт (на простому HTML), написав пару статей, створив пару сторінок і сидів та чекав, коли народ повалить. Не було навіть зеленого поняття, що потрібно робити ... :roll:

   Потім, з часом, почало розвиднюватись :smile:

   • MrVigner коментує:

    О_о, я теж з html голого починав)) ще на конструкторах у мобільному інтернеті, з телефона сайти перші робив :-D

 3. igor коментує:

  Ще можна використовувати сайт для продажу товару як інтернет-магазин

  • Олег Волощук коментує:

   От скільки ідей посипалось, дай Бог реалізації всім всього задуманого.

Залишити свій коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Google + фейсбук Вконтакті Twitter RSS
Категорії
 • Інтерв’ю (4)
 • Конкурси (5)
 • Оголошення (10)
 • Особисте (18)
 • Плагіни для Wordpress (15)
 • Саморозвиток (7)
 • Технічні поради по WP (19)
Канал на YouTube
Соціальні спільноти
 • Вконтакті
 • OK
 • Facebook
Кращі коментатори
Віктор Х.(14)
fedun(9)
Володими.(5)
ML(5)
Pavlofox(4)
Саша(4)
Світлана(4)
Cyber(3)
запитів / генер. стор. / спож. пам'яті
56 / 2.150 / 58.45mb
Вгору